0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2,0i, r.v. 1999 - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.11.2005 12:43, Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
Benzín dvoulitr a Ford k tomu. Kombinovaná spotřeba 4,6?
Asi ano, ale ne na 100 nýbrž na 50km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.11.2005 13:21, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
Jarek napsal:
Benzín dvoulitr a Ford k tomu. Kombinovaná spotřeba 4,6?
Asi ano, ale ne na 100 nýbrž na 50km
Co to meleš, neumíš číst?? článek je napsán správně a netuším, kde jsi vybral 4,6 na 100 km, nic takového v článku není, přečti si článek raději znovu. Při této příležitosti, bych také chtěl redakci poděkovat za velmi přínosné testy a recenze - bravo redakce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.11.2005 19:37, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
Petr napsal:
Co to meleš, neumíš číst?? článek je napsán správně a netuším, kde jsi vybral 4,6 na 100 km, nic takového v článku není, přečti si článek raději znovu. Při této příležitosti, bych také chtěl redakci poděkovat za velmi přínosné testy a recenze - bravo redakce.
Co to meleš ty vořechu?? Tady ty jejich rady stojí za velke HOVN*!!
Si ubožák s mozkovou vyduťí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.11.2005 22:49, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
Mamrd napsal:
Co to meleš ty vořechu?? Tady ty jejich rady stojí za velke HOVN*!!
Si ubožák s mozkovou vyduťí
Mohu potvrdit, ze v tabulce technickych udaju byl opravdu jediny udaj o kombinovane spotrebe 4,6 l/100 km ... v soucasne dobe je jiz vse opraveno, i kdyz o tom redakce v diskuzi nic neuvadi. Vas slovnik ovsem svedci o tom, ze byste jiste napsali "prinosnejsi" clanek - oba dva !!! Takovi chytraci me vzdy dokazou nadzvednout ze zidle ... ((
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 00:52, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
AnderN napsal:
Mohu potvrdit, ze v tabulce technickych udaju byl opravdu jediny udaj o kombinovane spotrebe 4,6 l/100 km ... v soucasne dobe je jiz vse opraveno, i kdyz o tom redakce v diskuzi nic neuvadi. Vas slovnik ovsem svedci o tom, ze byste jiste napsali "prinosnejsi" clanek - oba dva !!! Takovi chytraci me vzdy dokazou nadzvednout ze zidle ... ((
Nevím co máš proti mě, ale já jsem se do článku neobouval a ten týpek pode mnou je ňákej divnej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 11:15, Mondeo 1,8TD
V loňském roce jsme koupili Mondeo Kombi 1,8TD rok 2000 a spotřeba u tohoto modelu se drží kolem 6 litrů/100km. Maximální spotřeba byla asi 6,5 litrů, to je ale pouze při jízdě se střešním boxem nebo přívěsem. Auto je to prostorné, příjemně se ovládá, pouze při parkování je potřeba si zvyknout na velikost auta. Zejména při výhledu vzad se vzdálenost strašně zkresluje. Výkon 1,8TD dostačuje nenáročnému řidiči, do rychlosti 140 km zrychluje auto pěkně, pak už se mu moc nechce. Při koupi bylo na tachometru 92000 km, teď máme téměř 120000 a s motorem žádné problémy nejsou. Úbytek oleje v intervalu výměny není prakticky žádný, zimní starty jsou spolehlivé. Ani studený motor neobtěžuje hlukem. Nevýhoda všech Mondeí je nedostatek odkládacích míst pro řidiče a spolujezdce. Není si ani kde odložit láhev s pitím, což na delších trasách docela vadí.
Závěrem bych řekl, že tolik kritizovaný motor 1,8TD bych klidně doporučil řidiči, který nechce na silnici závodit a chová se k motoru tak, jak se chovat má, t.j. nevytáčet za studena, apod. I s tímto motorem se dá docela dobře předjíždět, přitom spotřeba je přijatelná a svojí sazbou spadá do nižšího povinného ručení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 11:39, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
AnderN napsal:
Mohu potvrdit, ze v tabulce technickych udaju byl opravdu jediny udaj o kombinovane spotrebe 4,6 l/100 km ... v soucasne dobe je jiz vse opraveno, i kdyz o tom redakce v diskuzi nic neuvadi. Vas slovnik ovsem svedci o tom, ze byste jiste napsali "prinosnejsi" clanek - oba dva !!! Takovi chytraci me vzdy dokazou nadzvednout ze zidle ... ((
ano! mate pravdu udaj byl chybny. verim ze nyni je vse v poradku a neni duvod ke zbytecnym vulgarnim hadkam :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 12:16, RE: Mondeo 1,8TD
Michal napsal:
V loňském roce jsme koupili Mondeo Kombi 1,8TD rok 2000 a spotřeba u tohoto modelu se drží kolem 6 litrů/100km. Maximální spotřeba byla asi 6,5 litrů, to je ale pouze při jízdě se střešním boxem nebo přívěsem. Auto je to prostorné, příjemně se ovládá, pouze při parkování je potřeba si zvyknout na velikost auta. Zejména při výhledu vzad se vzdálenost strašně zkresluje. Výkon 1,8TD dostačuje nenáročnému řidiči, do rychlosti 140 km zrychluje auto pěkně, pak už se mu moc nechce. Při koupi bylo na ta...
Vážení, omlouvám se za chybný údaj u kombinované spotřeby... K zajímavému příspěvku o motoru 1,8TD: se vším zcela souhlasím, kromě názorů na motor. Jistě, zkušenosti se mohou lišit, já však uvádím svoji: měl jsem možnost několik let jezdit Sierrou se stejným motorem, který se liší jen nepatrně pozměněným vstřikovacím čerpadlem a jiným naladěním. Vůz byl ve výborném stavu, ale s motorem byly potíže. V zimně nestartoval ani s novou baterkou 72 A.h, rozvodový řemen praskl po ujetí 40 000 km a neustále se rozlaďovalo vstřikovací čerpadlo... Děkuji za každý konstruktivní názor!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 12:18, RE: Kombinovaná spotřeba 4,6 ?!
Mamrd napsal:
Co to meleš ty vořechu?? Tady ty jejich rady stojí za velke HOVN*!!
Si ubožák s mozkovou vyduťí
Vážený pane vševěde, vidím, že jste si přezdívku vybral zcela racionálně. Jsme přístupní každé konstruktivní (!!!) kritice, která by pomohla zvyšovat úroveň a informační nasycenost našich článků.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 15:07, RE: Mondeo 1,8TD
Jiří Duchoň, autor článku napsal:
Vážení, omlouvám se za chybný údaj u kombinované spotřeby... K zajímavému příspěvku o motoru 1,8TD: se vším zcela souhlasím, kromě názorů na motor. Jistě, zkušenosti se mohou lišit, já však uvádím svoji: měl jsem možnost několik let jezdit Sierrou se stejným motorem, který se liší jen nepatrně pozměněným vstřikovacím čerpadlem a jiným naladěním. Vůz byl ve výborném stavu, ale s motorem byly potíže. V zimně nestartoval ani s novou baterkou 72 A.h, rozvodový řemen praskl po ujetí 40 000 km a neust...
Docela jste mne pobavil) Já jsem psal o autu z roku 2000, Vaše Sierra mohla být nejpozději 1993. Ono někdy v roce 98-99 byl ten motor údajně mírně přepracován, mělo by se to projevovat zejména trošku nižší spotřebou a zátah byl snížen na asi 1800 otáček.
Se zimními starty jsem měl dobrou skušennost s mým předchozím autem, kde byl motor Fiat 1,7D bez komprese. V těch největších mrazech musel startér točit zhruba 20 - 30 sekund, než motor chytl aspoň na 3 válce Jak jsem psal, komprese tam byla mizivá a 74Ah akumulátor to bez problému zvládl. Takže motor ve Vámi zmiňovené Sieře musel být dávno po smrti...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 15:31, RE: Mondeo 1,8TD
Michal napsal:
Docela jste mne pobavil) Já jsem psal o autu z roku 2000, Vaše Sierra mohla být nejpozději 1993. Ono někdy v roce 98-99 byl ten motor údajně mírně přepracován, mělo by se to projevovat zejména trošku nižší spotřebou a zátah byl snížen na asi 1800 otáček.
Se zimními starty jsem měl dobrou skušennost s mým předchozím autem, kde byl motor Fiat 1,7D bez komprese. V těch největších mrazech musel startér točit zhruba 20 - 30 sekund, než motor chytl aspoň na 3 válce Jak jsem psal, komprese tam by...
Jezdil jsem s mondeem 1,8TD r.v. 98 naj. cca 180tkm. I v mem pripade byl motor bez problemu co se zavad tyce-nutno podotknout, ze se jednalo o firemni vuz s pravidelnymi servisnimi prohlidkami. Spotreby 6l se mi ale nikdy nepodarilo dosahnout. Jezdil jsem tak za 8 (auto jsem nijak nesetril). Netvrdim ze nelze jezdit za 6, nicmene realnejsi spotrebu bych videl trochu vys.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 09:45,
mám novější typ mondea rv2000 s inovovaným 2l výkonějším motorem, se starým programem nejel do 2500ot, ale pak to byla síla, nevadnul až do červnených ot. , po nahrání nového programu je daleko pružnější, krásně bere od 2000 ot i méně a opět vůbec nevadne, ale ubylo špičky- něco za něco, spotřeba kombinovaná kolem 8-8,5 litrů dlouhodobě!
Chci říci, že znám dvě starší zde testované mondea 2l a spotřeba kombinovaná kolem 10l skutečná a dlouhodobě!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.02.2008 21:44, RE: bez predmetu
anonym napsal:
mám novější typ mondea rv2000 s inovovaným 2l výkonějším motorem, se starým programem nejel do 2500ot, ale pak to byla síla, nevadnul až do červnených ot. , po nahrání nového programu je daleko pružnější, krásně bere od 2000 ot i méně a opět vůbec nevadne, ale ubylo špičky- něco za něco, spotřeba kombinovaná kolem 8-8,5 litrů dlouhodobě!
Chci říci, že znám dvě starší zde testované mondea 2l a spotřeba kombinovaná kolem 10l skutečná a dlouhodobě!
mam mondeo 2.0 zetec r.v.august98 a spotrebu neviem stlacit pod 10l- ci preradujem pri 2000, alebo 3500-4000 je to iste .ani na dilanici to nie je lepsie jazdim okolo 130-160.neviete nieco poradit?ale inak auticko supre,mam ho 1rok a zatial ziedne problemi
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.