0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2.0i - jak jezdí po 358 000 km?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
0007
počet příspěvků29
datum registrace31.07.2012
Úterý 12.02.2013 07:37, recenze
Konečně recenze která se dá bez problému číst... Člověk zase po dlouhé době nemá pocit, že čte výtvor slabomyslného jedince, nýbrž člověka, který to má v hlavě srovnané. Vozidlo je pro něj prostředek, nikoliv cíl.
*spotřeba - opět konečně někdo, kdo napíše reálnou spotřebu benzínového dvoulitru usazeného v 1,5 tunovém autě
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 12.02.2013 07:54, RE: recenze
0007 napsal:
Konečně recenze která se dá bez problému číst... Člověk zase po dlouhé době nemá pocit, že čte výtvor slabomyslného jedince, nýbrž člověka, který to má v hlavě srovnané. Vozidlo je pro něj prostředek, nikoliv cíl. *spotřeba - opět konečně někdo, kdo napíše reálnou spotřebu benzínového dvoulitru usazeného v 1,5 tunovém autě


No, posměšky typu "teplákové soupravy" od člověka co si koupí auto, se kterým jezdí slovenští zedníci od Michaloviec do práce mi přijdou poněkud zvláštní.
A pohled "vozidlo je pro něj prostředek, nikoliv cíl" ještě nemusí nutně znamenat, že musím jezdit v popelnici. Pro mně je auto bezpochyby více než prostředek, ale i kdyby bylo jen prostředkem, nemusel bych kupovat ten největší hnůj. Taky nežeru jenom párky bez masa s rohlíkem za korunu, protože to dokáže zahnat hlad...


reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků9
datum registrace25.04.2024
Úterý 12.02.2013 11:59, KM
Konečně někdo napsal, že auta vydrží i více jak 160tkm. Pokud je auto starší 8-10let, je již jedno kolik má najeto, je to jen o jeho aktuálním stavu.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Úterý 12.02.2013 13:41, RE: KM
cz2891 napsal:
Konečně někdo napsal, že auta vydrží i více jak 160tkm. Pokud je auto starší 8-10let, je již jedno kolik má najeto, je to jen o jeho aktuálním stavu.


To je těžké. Lidi, tedy takoví ti průměrní zájemci o nákup ojetiny jsou takoví, řekněme slušně omezení v rozhledu.
Měl jsem kdysi dávno Renaulta 21. Měl reálně najeto cca 200t km. Věděl jsem, že s touto cifrou to neprodám ani na vrakoviště, tak jsem to stočil na 130t. Nezabralo. 60 procent lidí jak do telefonu slyšelo že to má najeto 130t, nechtělo se dál bavit. Kdepak! To je prej před smrtí. Sem tam někdo dorazil na obhlídku osobně, auto obvykle dlouze zkoumal, projížděl a nakonec pronesl něco jako: Mno motor jede pěkne, jen to tak pěkně ševelí. Celkově to auto je ok, ale ten nájezd 130t... To je moc. To brzo něco odejde. Auto sem prodal asi po půl roce s velikou ztrátou.
Potom jsem měl kdysi Seata Ibizu. Stejná situace. Vše plně funkční, motoricky výborná. Na tachometru cca 200t (realita tak +dalších 60t - koupil sem to již stočené). NEPRODEJNÉ. Lidi to vždy omrkli (těch cca 10 procent co se zapomnělo po telefonu zeptat na nájezd), zhodnotili, že je to dobré, ale ten motor! Ten motor prej brzy zemře. Už těch 200t je prej zázrak že to běží. Pak mi bylo sděleno, že se rozmyslí a že asi koupí jiné auto co si vyhlédli v bazaru - prej má najeto méně, na tachometru prej jen 123tis. km. Marně jsem se snažil argumentovat. Kdepak. Lid ví svoje.
Mno a teď mám BMW 523 (typ E39 touring). je to rok 1999 a skutečně opravdu to jezdilo cca 23tis km ročně (doloženo). Já třeba to vím, že 14 let x 23 tis není 123tis km, vy to asi víte taky, ale 95 procent lidí toto nechápe. Vím že to auto mi už zůstane... Ale co je třeba plnit si sny, ještě než nám to zakážou.
reagovat
Negr86
počet příspěvků11
datum registrace14.01.2013
Úterý 12.02.2013 14:54, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Úterý 12.02.2013 15:14, blahopřeji
Je skvělé, že se zase něco dalo číst. Nicméně auto by se asi divil, že drtivá většina těch jeho vychvalovaných značkových a jiných originálních dílů je také z číny, v lepším případě přebalená v rámci EU.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 12.02.2013 15:59, RE: blahopřeji
Pavlik napsal:
Je skvělé, že se zase něco dalo číst. Nicméně auto by se asi divil, že drtivá většina těch jeho vychvalovaných značkových a jiných originálních dílů je také z číny, v lepším případě přebalená v rámci EU.


něco jako po revoluci velká móda-obkladačky z Itálie, přitom to bylo přebalené Rako.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.