Ford Mondeo 2.0i - jak jezdí po 358 000 km?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 2.0i - jak jezdí po 358 000 km?

již zítra na TipCars.com

Audi A8 jde do předprodeje. Základní cena se vešla pod 2,5 mil. Kč.
nejčtenější články
1. Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?
2. Chcete mě? Ne. Deset ojetin, které Češi v bazarech přehlížejí
3. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
 
Mondeo jsem zakoupil v roce 2008 po totální destrukci motoru 2.0TDCI ve svém aktuálním voze. Vrátil jsem se o generaci zpět a k osvědčenému benzínu.
RECENZE UŽIVATELŮ, 12.02.13 | 00:00
hodnocení článku 4.3 b / 6x
vaše hodnocení: 1 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:2.0i 16V
Bližší označení:vůz po německé policii
Karoserie:kombi
Objem motoru:1988
Palivo:benzin
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:265 000
Najeto km nyní:358 336
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:4 roky
Průměrná spotřeba:7 l
Poruchy:aktuálně žádné
Předchozí vozidlo:Ford Mondeo

Vůz jsem našel v jednom bazaru jako nejošklivější a s neprokazatelným nájezdem km. Myslím, že majitel bazaru se jen bál do inzerátu napsat hodnotu tehdejšího stavu 265 000 km. Vůz samozřejmě nešel nastartovat (baterie), takže testovací jízda se konala až po zásahu startovacího vozíku. Díky systému trakční kontroly, který potřebuje baterii slušně nabitou, se vozidlo jalo poskakovat kupředu a nedokázalo se vůbec rozjet plynule. Tehdejší cena 60.000 Kč byla naprosto nesmyslná. Obhlédnul jsem korozi a stav interiéru - nutno dodat, že vše bylo velmi slušné - a počal vyjednávat. Moje nabídka byla 30.000 Kč. Obvykle se v bazaru na poloviční cenu nepouštím, teplákové soupravy na to nereagují dobře, ale u vozu, který nestartoval a díky ne příliš zkušenému prodejci, který poskakování TC systému bral jako vadu motoru, jsem po koupi baterie na benzínové pumpě s vozem za 30.000 Kč opravdu odjel. Byl jsem nadšený, podobná Mondea se prodávala za cca 80.000 Kč a tento kousek měl i mimořádnou výbavu. Svou počáteční slušnou úsporu jsem tedy bral jako výhodu, která bude předcházet následným větším investicím.
Investice za opravu vozu byla opravdu nemalá, ale díky počáteční (na tehdejší dobu) směšné ceně jsem dokázal vůz dostat do slušného stavu a stále jsem byl pod prodejní cenou podobných vozidel.
Následovala tedy kompletní výměna brzd, předních ramen a stabilizátorů, oleje a filtrů, což považuji za poprodejní klasiku a do nákladů to nepočítám. Ozvala se i spojka, zadní ložisko a řada drobností.
Celková suma však nepřesáhla 25.000 Kč a vozidlo díky tomu bylo technicky opravdu jako nové.
V průběhu let jsem samozřejmě investoval do vozidla dál, dostalo nové tlumiče, pružiny a měnil se spotřební materiál. Nicméně poprvé se mi opravdu povedlo na levném autě neprodělat.
Pro přehled uvádím hrubé ceny dle svých záznamů. Spojka komplet včetně montáže 8.000 Kč. Zadní ložisko včetně výměny 3.500 Kč, zadní tlumiče a pružiny včetně výměny 6.000 Kč. Olej s filtry 1.200 Kč. Přední brzdy komplet včetně výměny 4.000 Kč. Podotýkám, že díly i olej používám od renomovaných značek, Čínu nepodporuji. Například u svíček a provozních náplní doporučuji originál Ford. Svíčka stojí cca 120 Kč a máte jistotu, že ve voze je to nejlepší.
Vlastnosti a výbava Mondea jsou obecně známé. Velmi dobrý podvozek, spolehlivý dynamický benzínový motor, u kterého je potřeba hlídat jen rozvody a stav oleje. Osobně dvoulitr doporučuji, myslím, že 1.6 je slabá a 1.8 také. Těžké kombi se s těmito motory trápí a 1.8 může mít často i vyšší spotřebu než dvoulitr. Fordy trápí koroze, takže je při koupi potřeba kontrolovat její stav. U tohoto konkrétního vozu, který sloužil u německé policie, je pravděpodobně výbava na přání. Vůz má klimatizaci, vyhřívaná všechna okna a zrcátka, palubní počítač, 4x airbag a vyhřívaná sedadla. Přesto nemá označení ghia, jak je v Čechách u podobné výbavy obvyklé. K zajímavostem patří také vybavení duralovým spodním krytem motoru, který je možné vidět na závodních vozech a absence hagusů, které mají běžně všechna ostatní vozidla.
Provozní náklady jsou velice dobré. Benzínový motor o výkonu 96 kW s vozidlem nemá problém a díky tomu lze při jízdě na dálku dosáhnout velice slušných hodnot spotřeby. Není problém při klidné a plynulé jízdě jet i za 6 litrů. Samozřejmě město je zabiják spotřeby, tam motor spolyká i 11 litrů. Olej měním po 10 000 km a nedolévám nic. Používám předepsaný 5W30.
Aktuálně má vozidlo najeto 358 000 km. Smířil jsem se s tím, že mi již pravděpodobně zůstane. Je v perfektním stavu a každý, kdo se seznámí s kilometrovým nájezdem, by je chtěl nejlépe zadarmo. Jako alternativu hledám Mondeo kombi s motorem 2.0i a 2.5 další generace (2.5 má úžasný šestiválec s rozvodovým řetězem a nádherným zvukem), kterých je však ve výbavě a slušném stavu pramálo. Většina lidí kupovala nešťastná TDCI a o to pečovat nehodlám.
Pro případné zájemce doporučuji obecně. Nezáleží na kilometrovém nájezdu. Záleží na stavu a na předchozím vlastníkovi vozidla. Viděl jsem na srazech Ford klubu Mondea, která udávala 160 000 km a nebyla zdaleka v takovém stavu jako můj slušně zajetý ropný tanker. Proto omrkněte korozi, stav podvozku a nápravy. Pokud jde motor rovně a není od oleje, pak bych se vozu nebál.
PS: Pokud o vozidle uvažujete, doporučuji k povinnému ručení připojištění čelního okna. Měnil jsem a vyhřívané stojí včetně práce 15.000 Kč.

KladyZápory
dobrá dynamika dnes již zastaralý design
prostornost ochrana proti korozi
spolehlivost slabší světlomety
slušná spotřeba žádné odkládácí plochy na pití
vyhřívané čelní sklo zámek pátých dveří

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
3
design
3
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
3
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
2.07
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Reno - 12.02.2013 07:54 
0007 napsal:
Konečně recenze která se dá bez problému číst... Člověk zase po dlouhé době nemá pocit, že čte výtvor slabomyslného jedince, nýbrž člověka, který to má v hlavě srovnané. Vozidlo je pro něj prostředek, nikoliv cíl. *spotřeba - opět konečně někdo, kdo napíše reálnou spotřebu benzínového dvoulitru usazeného v 1,5 tunovém autě


No, posměšky typu "teplákové soupravy" od člověka co si koupí auto, se kterým jezdí slovenští zedníci od Michaloviec do práce mi přijdou poněkud zvláštní.
A pohled "vozidlo je pro něj prostředek, nikoliv cíl" ještě nemusí nutně znamenat, že musím jezdit v popelnici. Pro mně je auto bezpochyby více než prostředek, ale i kdyby bylo jen prostředkem, nemusel bych kupovat ten největší hnůj. Taky nežeru jenom párky bez masa s rohlíkem za korunu, protože to dokáže zahnat hlad...


- 12.02.2013 11:59 
Konečně někdo napsal, že auta vydrží i více jak 160tkm. Pokud je auto starší 8-10let, je již jedno kolik má najeto, je to jen o jeho aktuálním stavu.
free78 - 12.02.2013 13:41 
cz2891 napsal:
Konečně někdo napsal, že auta vydrží i více jak 160tkm. Pokud je auto starší 8-10let, je již jedno kolik má najeto, je to jen o jeho aktuálním stavu.


To je těžké. Lidi, tedy takoví ti průměrní zájemci o nákup ojetiny jsou takoví, řekněme slušně omezení v rozhledu.
Měl jsem kdysi dávno Renaulta 21. Měl reálně najeto cca 200t km. Věděl jsem, že s touto cifrou to neprodám ani na vrakoviště, tak jsem to stočil na 130t. Nezabralo. 60 procent lidí jak do telefonu slyšelo že to má najeto 130t, nechtělo se dál bavit. Kdepak! To je prej před smrtí. Sem tam někdo dorazil na obhlídku osobně, auto obvykle dlouze zkoumal, projížděl a nakonec pronesl něco jako: Mno motor jede pěkne, jen to tak pěkně ševelí. Celkově to auto je ok, ale ten nájezd 130t... To je moc. To brzo něco odejde. Auto sem prodal asi po půl roce s velikou ztrátou.
Potom jsem měl kdysi Seata Ibizu. Stejná situace. Vše plně funkční, motoricky výborná. Na tachometru cca 200t (realita tak +dalších 60t - koupil sem to již stočené). NEPRODEJNÉ. Lidi to vždy omrkli (těch cca 10 procent co se zapomnělo po telefonu zeptat na nájezd), zhodnotili, že je to dobré, ale ten motor! Ten motor prej brzy zemře. Už těch 200t je prej zázrak že to běží. Pak mi bylo sděleno, že se rozmyslí a že asi koupí jiné auto co si vyhlédli v bazaru - prej má najeto méně, na tachometru prej jen 123tis. km. Marně jsem se snažil argumentovat. Kdepak. Lid ví svoje.
Mno a teď mám BMW 523 (typ E39 touring). je to rok 1999 a skutečně opravdu to jezdilo cca 23tis km ročně (doloženo). Já třeba to vím, že 14 let x 23 tis není 123tis km, vy to asi víte taky, ale 95 procent lidí toto nechápe. Vím že to auto mi už zůstane... Ale co je třeba plnit si sny, ještě než nám to zakážou.
Pavlik - 12.02.2013 15:14 
Je skvělé, že se zase něco dalo číst. Nicméně auto by se asi divil, že drtivá většina těch jeho vychvalovaných značkových a jiných originálních dílů je také z číny, v lepším případě přebalená v rámci EU.
tomaskrtek - 12.02.2013 15:59 
Pavlik napsal:
Je skvělé, že se zase něco dalo číst. Nicméně auto by se asi divil, že drtivá většina těch jeho vychvalovaných značkových a jiných originálních dílů je také z číny, v lepším případě přebalená v rámci EU.


něco jako po revoluci velká móda-obkladačky z Itálie, přitom to bylo přebalené Rako.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 023) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 378) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 505) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 063) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 075) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 885) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 549) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 755) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 919) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 259) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 818) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 543) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 349) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 903) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 623) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 919) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 083) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 980) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 637) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 074) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 157) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 806) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 122) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 304) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 398) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 476) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 784) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 668) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 197) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 369) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 579) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 420) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 377) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 503) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 347) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 332) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 956) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 280) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 636) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 128) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 988) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 478) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 216) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 375) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 742) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 213) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 077) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 108) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 989) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 25 (1235)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...