0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2.0 TDCi - ušlechtilé kombi na sklonku života

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.04.2007 21:34, logins
..spokojte se s loginsem, ze ma komplex na japonce, co prsipevek tak to vypad proto japonskymu autu...uz to, ze srovnava BMW s Mazdou svedci, ze ty "kvilejici japoncici" jedou setsakramentsky kupredu...a to ho proste stve...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.04.2007 23:22, Ošklivky
Je pravdou, že bavečka jsou ošklivý auta a těží ze své úspěšné minulosti. Lexus je lexus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 09:00, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
Je pravdou, že bavečka jsou ošklivý auta a těží ze své úspěšné minulosti. Lexus je lexus.
To jste asi pochopili, ze jsem predchozi prispevek ja nepsal....Jinak me potesil srovnavaci test ve svete motoru focus/ceed/golf/auris....a toyota skoncila posledni, protoze jizdni vlastnosti k nicemu a nejvetsi spotreba, to jsou ty japonsky spickovy motory....golf mel starou 1.6 8V, byl o neco tezkopadnejsi na zrycheni ale pruznost 80 - 120 mel lepsi nez precipovany sikmoockove:) Focus suverene prvni, za nim teda ceed, ale jen kvuli tomu ze mel o dva strupne lepsi hodnoceni cena/vybava. Pak golf kvuli cene - pitomci nebrali model v akci a na chvostu kdo by to rek toyota. Kdyz uz srovnavaj japonce, maji srovnavat ty, ktery za neco stojej - civic kuprikladu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 09:02, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
To jste asi pochopili, ze jsem predchozi prispevek ja nepsal....Jinak me potesil srovnavaci test ve svete motoru focus/ceed/golf/auris....a toyota skoncila posledni, protoze jizdni vlastnosti k nicemu a nejvetsi spotreba, to jsou ty japonsky spickovy motory....golf mel starou 1.6 8V, byl o neco tezkopadnejsi na zrycheni ale pruznost 80 - 120 mel lepsi nez precipovany sikmoockove:) Focus suverene prvni, za nim teda ceed, ale jen kvuli tomu ze mel o dva strupne lepsi hodnoceni cena/vybava. Pak gol...
Jak to reporter nazval - holt nastupce corrolyocekavani bohuzel nesplnil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 12:04, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
To jste asi pochopili, ze jsem predchozi prispevek ja nepsal....Jinak me potesil srovnavaci test ve svete motoru focus/ceed/golf/auris....a toyota skoncila posledni, protoze jizdni vlastnosti k nicemu a nejvetsi spotreba, to jsou ty japonsky spickovy motory....golf mel starou 1.6 8V, byl o neco tezkopadnejsi na zrycheni ale pruznost 80 - 120 mel lepsi nez precipovany sikmoockove:) Focus suverene prvni, za nim teda ceed, ale jen kvuli tomu ze mel o dva strupne lepsi hodnoceni cena/vybava. Pak gol...
Uvidime jak dopadne v dalsim cisle to srovnani, teprve je to v polocase :) Jinak na to, ze me se Japonci libi, tak opravdu Auris byl docela zklamani, cekal jsem od nej vice. Kia boduje diky cene, ale koukal jsem, ted je napriklad Focus za 399 a je to 1.6, a ma vybavu, kterou ptorebujete, klimu, 6 airbagu a jeste dasli veci ted nevim, takze cenou dohnal Ceeda, ale je to tim, ze Ceed bude davat slevy az bude starsi, Focus uz musi delat slevy, reci jen uz se nejaky ten patek vyrabi. Golf patri opravdu k nejdrazsim, ale nekdy ma take zajimae slevy a to dost vyrazne, takze nekdy neni problem za ceny Ceedu, sehnat golfa. Zajimalo by me, jake slevy do budoucna udela Ceed, to auto ma dobrou nizkou cenu, ale Starsi Focus a Golf maji zase jako starsi modely velke slevy a jsou cenove srovnatelni, ale kvalita je potom nekde jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 13:15, RE: Ošklivky
mufik.martin napsal:
Uvidime jak dopadne v dalsim cisle to srovnani, teprve je to v polocase :) Jinak na to, ze me se Japonci libi, tak opravdu Auris byl docela zklamani, cekal jsem od nej vice. Kia boduje diky cene, ale koukal jsem, ted je napriklad Focus za 399 a je to 1.6, a ma vybavu, kterou ptorebujete, klimu, 6 airbagu a jeste dasli veci ted nevim, takze cenou dohnal Ceeda, ale je to tim, ze Ceed bude davat slevy az bude starsi, Focus uz musi delat slevy, reci jen uz se nejaky ten patek vyrabi. Golf patri opra...
Ja si dneska koupil novej svet motoru a je to jak v prvnim kole....focus na spici, nasledovan ceedem diky cene, pak golf (ovsem golf technicky ceeda predcil, mimo motor - ktery bodovol docela prekvapive v pruznosti...vyhoda 8V....takhne line ale v celem spektru stejne, coz 16V neumi....ten tahle line, pak vyleti a pak se zastavi) a posledni toyota. Tam me prekvapila spotreba a hlucnost motoru. Nemam japonce rad, ale kdybych to necetl tak sazim ze prave motorem bude vynikat. Nestalo se tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 13:17, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
Ja si dneska koupil novej svet motoru a je to jak v prvnim kole....focus na spici, nasledovan ceedem diky cene, pak golf (ovsem golf technicky ceeda predcil, mimo motor - ktery bodovol docela prekvapive v pruznosti...vyhoda 8V....takhne line ale v celem spektru stejne, coz 16V neumi....ten tahle line, pak vyleti a pak se zastavi) a posledni toyota. Tam me prekvapila spotreba a hlucnost motoru. Nemam japonce rad, ale kdybych to necetl tak sazim ze prave motorem bude vynikat. Nestalo se tak.
Jinak pro zajimavost. Bude se delat ctyrvalcova 1.2 FSI ktera nahradi HTP, a ma bejt i TSI s vykonem cca 115 koní, jsem zvědav,,,,,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 13:51, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
Jinak pro zajimavost. Bude se delat ctyrvalcova 1.2 FSI ktera nahradi HTP, a ma bejt i TSI s vykonem cca 115 koní, jsem zvědav,,,,,
Tak to by byli super motory, 4valcova 1.2 bude dobra volba, a bude tedy i ve verzi TFSI? to bude zajimave, jinak treba nova octavia uz opousti 2.0 FSI, a msito nej bude nabizet 1.8 TFSI, zka jsem zvedavy jak to pojede, urcite asi lepe, zaprve ma turbo, a pak povinne bude vyhodnejsi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 19:09, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
Ja si dneska koupil novej svet motoru a je to jak v prvnim kole....focus na spici, nasledovan ceedem diky cene, pak golf (ovsem golf technicky ceeda predcil, mimo motor - ktery bodovol docela prekvapive v pruznosti...vyhoda 8V....takhne line ale v celem spektru stejne, coz 16V neumi....ten tahle line, pak vyleti a pak se zastavi) a posledni toyota. Tam me prekvapila spotreba a hlucnost motoru. Nemam japonce rad, ale kdybych to necetl tak sazim ze prave motorem bude vynikat. Nestalo se tak.
No jo v teste nemeckom Autobilde. O to tiež ide. Je jasné že musí vyhrať nemecké auto. To ti nedošlo. To by bolo keby v nemeckom časopise kde porovnávajú japonca s nemcami by vyhral japonec. To sa stane málokedy a to už len z princípu. No nič je mi jasné že neznášaš japonské veci (Zaujímalo by ma aké napr autorádio používaš, či nebude nahodou od tvojich neobľúbených šikmookých). S takými hovadinami že su hlučnejší majú tenké plechy lacné plasty, to su len dookola tie isté fámy a ty ich tu dookola opakuješ. Nič z toho už dávno neplatí. Japonské motory aj po 400 000km idu ako hodinky to mi ver. Taktiež ešte k tým výbavam, Vždy mali lepšiu ako europske, a plati to aj dnes. Pozri sa na základne výbavy napr Lexusu a BMW, tieto autá sa dajú porovnať. Lexus ma výbavu omnoho väčšiu, vychádza na menej peňazí a je to minimálne také zvezenie ako v BMW. Inak aj Lexus je podľa teba hlučný??, pretože zatial som čítal že Lexusy su najtichšie autá v triedach, tichšie ako BMW a MB. Či aj to poprieš, nie? Lebo ty si išiel, otec mal, kamarat videl a bla bla bla.... )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 19:19, RE: Ošklivky
Martin napsal:
No jo v teste nemeckom Autobilde. O to tiež ide. Je jasné že musí vyhrať nemecké auto. To ti nedošlo. To by bolo keby v nemeckom časopise kde porovnávajú japonca s nemcami by vyhral japonec. To sa stane málokedy a to už len z princípu. No nič je mi jasné že neznášaš japonské veci (Zaujímalo by ma aké napr autorádio používaš, či nebude nahodou od tvojich neobľúbených šikmookých). S takými hovadinami že su hlučnejší majú tenké plechy lacné plasty, to su len dookola tie isté fámy a ty ich tu dookol...
Bože ešte musím, to tvoje porovnávanie. Mazdu 626 s BMW 3!!, alebo Civica ktorého robia od roku 1995 a je to predsa uplne iná trieda. Nechápem ako tak môžeš porovnávať. A väčšina BMW e 36 nemá ani zdaleka každé klimu, a mnoho naozaj mnoho nemá elektriku ani vpredu!!, má 2x ABG a nie 6x a ESP o tom tiež môže väčšina snívať a ako bodka sú aj také ktoré majú namiesto otáčkomera hodiny. A koľko stálo keď bolo nové!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 08:50, RE: Ošklivky
Martin napsal:
No jo v teste nemeckom Autobilde. O to tiež ide. Je jasné že musí vyhrať nemecké auto. To ti nedošlo. To by bolo keby v nemeckom časopise kde porovnávajú japonca s nemcami by vyhral japonec. To sa stane málokedy a to už len z princípu. No nič je mi jasné že neznášaš japonské veci (Zaujímalo by ma aké napr autorádio používaš, či nebude nahodou od tvojich neobľúbených šikmookých). S takými hovadinami že su hlučnejší majú tenké plechy lacné plasty, to su len dookola tie isté fámy a ty ich tu dookol...
Posledni Model model BMW 5 je tissi nez lexus stejne velikostni kategorie. Az takle nekam pojedes, tak sa pozrej kolko :) je lexusu a kolik BMW. Japonce proste nemam rad. A nemluvil sem kurva o E 36 ale E 46...E 36 je taky z roku 1991 tam ta elektrika nebyla standartem. Jinak jaky pouzivam autoradio?? vzhledem k tomu ze v aute posloucham nejradsi motor, tak to, co me tam da vyrobce(tudiz BMW), aby ladilo s palubkou, nesnasim ty ohyzdny LCD blikatka, byt treba za 15.000.- ale vypada to jak poutova dekorace. Jinak elektroniku jako takovou mam Denona ale to ti asi nic nerekne. Japonska elektronika me kupodivu nevadi. :) Tak si jezdi ve svem ojetem japonci, ja ti to neberu. Az za 5 let vyvine nove motory, ktere budou na spici (protoze k tomu dojde) tak vsichni presedlate na VW....to je jasny. :) A ses smesnej -tvrdit ze lexus je lepsi jak MB ci BMW....v cem prosimte? jeste rekni ze Nissan Z je lepsi jak Porsche nebo AstonMartin..debile.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 12:20, RE: Ošklivky
David_Logins napsal:
Posledni Model model BMW 5 je tissi nez lexus stejne velikostni kategorie. Az takle nekam pojedes, tak sa pozrej kolko :) je lexusu a kolik BMW. Japonce proste nemam rad. A nemluvil sem kurva o E 36 ale E 46...E 36 je taky z roku 1991 tam ta elektrika nebyla standartem. Jinak jaky pouzivam autoradio?? vzhledem k tomu ze v aute posloucham nejradsi motor, tak to, co me tam da vyrobce(tudiz BMW), aby ladilo s palubkou, nesnasim ty ohyzdny LCD blikatka, byt treba za 15.000.- ale vypada to jak poutov...
Ináč netvrdil som že Lexus je lepší ako BMW, len že je minimálne taký dobrý. Tvrdil som že je lepšie odhlučnení a to je! A tie keci že za 5 rokov a podobne, to sem vôbec nemusíš ťahať, to žeby som si kupil nieco od VW, tie ich mrdky čo ma dnes každý.... , to fakt nehrozí, neboj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 14:49, RE: Ošklivky
Martin napsal:
Ináč netvrdil som že Lexus je lepší ako BMW, len že je minimálne taký dobrý. Tvrdil som že je lepšie odhlučnení a to je! A tie keci že za 5 rokov a podobne, to sem vôbec nemusíš ťahať, to žeby som si kupil nieco od VW, tie ich mrdky čo ma dnes každý.... , to fakt nehrozí, neboj.
Holt pro spousta lidi je BMW nedostupne, tak ho nemaji radi....:(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 14:51, RE: Ošklivky
Martin napsal:
Ináč netvrdil som že Lexus je lepší ako BMW, len že je minimálne taký dobrý. Tvrdil som že je lepšie odhlučnení a to je! A tie keci že za 5 rokov a podobne, to sem vôbec nemusíš ťahať, to žeby som si kupil nieco od VW, tie ich mrdky čo ma dnes každý.... , to fakt nehrozí, neboj.
A co se tyce toho odhlucneni to je jeden jediny model....ktery se povedl, ten opravdu vynika, nevim jake to cislo, v tech se nevyznam...ale pravda, jeden model lexusu je vyborne odhlucneny...zase nema tak drave jizdni vlastnosti jako BMW. Ono si nevyberes, zajimalo by me v cem jezdis ty....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.04.2007 16:46, mondeo...
Zdravice...čet jsem zde vše a myslel jsem že to má být o mondeu... ) tak se chci zeptat na zkušenosti s fordem mondeo kombi... Uvažuji o 2,0 benzin..aspon mě vyšel ze všech přečtených recenzí a testů nejlépe k velikosti auta. Bav me se o stáří od roku 2002. Opravdu je velký jízdní rozdíl od sedanu či hatchbacku?? Pokud někdo chce srovnejme vše s VW Passat,nebot mezi temito dvěma vozy se rozhoduji. díky..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.04.2007 22:56, RE: mondeo...
feff napsal:
Zdravice...čet jsem zde vše a myslel jsem že to má být o mondeu... ) tak se chci zeptat na zkušenosti s fordem mondeo kombi... Uvažuji o 2,0 benzin..aspon mě vyšel ze všech přečtených recenzí a testů nejlépe k velikosti auta. Bav me se o stáří od roku 2002. Opravdu je velký jízdní rozdíl od sedanu či hatchbacku?? Pokud někdo chce srovnejme vše s VW Passat,nebot mezi temito dvěma vozy se rozhoduji. díky..
Passata neber, není ani tak dobrý jak vychvalovaný. Přední náprava nevydrží víc jak 100 000 km.Oprava je drahá. To už je lrpší Octavia. Ale zpět k Mondeu. Je fakt dobrý. Ještě jedna věc, které jsem si všiml v této diskuzi. Proč jste všichni ujetí do dieselů, když benzínový motor v ojerém autě má daleko víc výhod. Nebudu je tady všechny jmenovat, ale jediná výhoda dieselu je jen spotřeba. Vyplácí se až nad 40 000 km ročně. Jinak buď připraven na špatné zimní starty, opravy přetížené přední nápravy a turbo taky nevydrží věčně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.04.2007 20:19, RE: mondeo...
Franta napsal:
Passata neber, není ani tak dobrý jak vychvalovaný. Přední náprava nevydrží víc jak 100 000 km.Oprava je drahá. To už je lrpší Octavia. Ale zpět k Mondeu. Je fakt dobrý. Ještě jedna věc, které jsem si všiml v této diskuzi. Proč jste všichni ujetí do dieselů, když benzínový motor v ojerém autě má daleko víc výhod. Nebudu je tady všechny jmenovat, ale jediná výhoda dieselu je jen spotřeba. Vyplácí se až nad 40 000 km ročně. Jinak buď připraven na špatné zimní starty, opravy přetížené přední náprav...
No právě,já nejedu tak 8000 km za rok,ale říkal sem si pokud kupuju ojetinu do stanovené ceny tak je jedno jestli nafta nebo benzin,nepřiplácím jak u nového auta,pak jen šetřím na provozu - spotřebě. Ale jinak víc sympatizuji s benzínem,škoda jen kroutáku že není stejný
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.04.2007 09:15, RE: mondeo...
feff napsal:
Zdravice...čet jsem zde vše a myslel jsem že to má být o mondeu... ) tak se chci zeptat na zkušenosti s fordem mondeo kombi... Uvažuji o 2,0 benzin..aspon mě vyšel ze všech přečtených recenzí a testů nejlépe k velikosti auta. Bav me se o stáří od roku 2002. Opravdu je velký jízdní rozdíl od sedanu či hatchbacku?? Pokud někdo chce srovnejme vše s VW Passat,nebot mezi temito dvěma vozy se rozhoduji. díky..
Mám 2 roky mondeo kombi 2,0 diesel, r.v.2003, najedu ročně cca 40-50 tis. km. Před ním jsem měl mondeo hatchback v benzínu (1,8), takže snad mohu srovnávat. Kombík je super auto, bez slabin, na silnici drží jak přibité. Mám-li srovnat jízdní vlastnosti, tak rozdíl mezi kombi a hatchbackem nevidím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.04.2007 12:11, RE: mondeo...
mildok napsal:
Mám 2 roky mondeo kombi 2,0 diesel, r.v.2003, najedu ročně cca 40-50 tis. km. Před ním jsem měl mondeo hatchback v benzínu (1,8), takže snad mohu srovnávat. Kombík je super auto, bez slabin, na silnici drží jak přibité. Mám-li srovnat jízdní vlastnosti, tak rozdíl mezi kombi a hatchbackem nevidím.
Moc dík za tenhle názor a vzhledem k tomu kolik toho ročně nalítáte si myslím že rozhodně mužete hodnotit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.04.2007 12:14, RE: mondeo...
mildok napsal:
Mám 2 roky mondeo kombi 2,0 diesel, r.v.2003, najedu ročně cca 40-50 tis. km. Před ním jsem měl mondeo hatchback v benzínu (1,8), takže snad mohu srovnávat. Kombík je super auto, bez slabin, na silnici drží jak přibité. Mám-li srovnat jízdní vlastnosti, tak rozdíl mezi kombi a hatchbackem nevidím.
Ještě bych měl otázečku ohledně korodování ...myslel jsem že u těchto aut už by to nemělo být,ale udajně se objevuje na pravých zadních dveří a levých předních a dokonce i spodní okraj víka kufru....a to již u 4-5 let sterém autě.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.