0
zpět
 

diskuze k tématu: Kde sehnat poradce při koupi ojetého vozu?

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 15:56, RE: bez předmětu
mufik,martin napsal:
Ja zastavam podobny nazor, nove auto je krasne, ale mam rad auta vetsi, drazsi a dobre vybavena a chci aby se za nimi i nekdo treba ohledl, a to treba logan nebude. Proto radeji koupim auto stari 2 - 4 let v dobre vybave, cimz myslim 6 airbagua vice, digi klima, se stestim i tempomat a takvoe ty dalsi vymozenosti, za ktere bych se u noveho nedopaltil a se stestim na bazaru se da sehnat jen o malinko draze nez nevybaveny kus
No a díky tomuto rozporu mámě my, co zastáváme opačný názor, vždy kupce pro své ojetiny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 15:57, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak to já si radši koupim 3 roky starýho Pětkovýho Bavoráka, než fungl novou Oktáfku.
No tak oboje jsem měl a pokud už bych měl znovu volit, Bavor by to nevyhrál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 18:03, RE: Autor blábolí nesmysly
František napsal:
Bolševik nás naučil opatrnosti a auta vydržela 100 tis. km.. Vážený pane a kolik tehdy vydržela zahraniční auta, ta snad nerezavěla? Co nás naučili manýry dnešních kapitalistů-podvodům, zlodějnám. Podruhé než napíšete takový slint, tak si to dvakrát přečtěte. A přestaňte se navážet do čechů, pokud vím tak jste čechem také a špatný pták který do vlastního hnízda kálí.
No, pán František. Sudiac podla skóre: žiadny príspevok co by s vami suhlasil ku x nesuhlasnym prispevkom-mali by ste sa nad sebou zamysliet....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 19:19, Ford Mondeo 1,8
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.Mám zájem o koupi vozu Ford Mondeo,
rok výroby 2004, 1,8 benzín, do 100.000 km najeto cena do 270.000,-kč s DPH
Můžete mi prosím poradit uskalí této serie či na co si dát při koupi pozor?

Děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 19:27, RE: Autor blábolí nesmysly
martas napsal:
a kolik bylo tehdy aut a ted??? (vice aut vetsi pravdepodobnost havarie)!!!
Co reznutí, ale typická závada Š 100 - 110, nefungující automatické maznice a upadávající přední kola. Byla by docela zajímavá statistika, kdyby někdo spočítal, kolik jenom tenhle jeden detail zbytečně stál lidských životů. Š105 - 130 zase jeden čas upadávala kola zadní. Měli jsme kdysi v rodině 110L, najeto za 4 roky cca 60 000, za tu dobu upadlé přední kolo, naštěstí v minimální rychlosti při odjíždění od benzínové pumpy, třikrát závada brzd, z toho jednou bouračka atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 20:57, RE: Ford Mondeo 1,8
Mikoláš Heinitz napsal:
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.Mám zájem o koupi vozu Ford Mondeo,
rok výroby 2004, 1,8 benzín, do 100.000 km najeto cena do 270.000,-kč s DPH
Můžete mi prosím poradit uskalí této serie či na co si dát při koupi pozor?

Děkuji
Přečtěte si Svět motorů cca 3 - 4 čísla zpět, tam byla recenze na aktuální Mondeo, sice na diesel, ale jízdní vlastnosti a solidnost to zodpoví. S benzínem nebudete mít problém. Zaměřil bych se na korozi vnitřních spodních lemů dveří, silentbloky (to jsem měnil), jinak bezproblémové. Určitě nekupujte bez servisní knížky a nebál bych se ani více najetých km, 150.000 +/-. Osobně bych doporučil 2.0 benzín, za tu tisácikorunu na zákonném pojištění to stojí. Do toho auta při případných problémech totiž vrazíte daleko více než kolik ušetříte na kubatůře. Počítejte průměrně kolem 15.000 až 20.000 Kč ročně (gumy 16", servisní prohlídky, stěrače, napínací kladky, brzdové kotouče, destičky, čištění klimatizace, filtry, atp.), ale stojí to za to. Doporučuju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 21:00, RE: Ford Mondeo 1,8
Mikoláš Heinitz napsal:
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.Mám zájem o koupi vozu Ford Mondeo,
rok výroby 2004, 1,8 benzín, do 100.000 km najeto cena do 270.000,-kč s DPH
Můžete mi prosím poradit uskalí této serie či na co si dát při koupi pozor?

Děkuji
Ten Svět motorů kde byla ta recenze je 8/2007.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 21:26, RE: bez předmětu
mufik,martin napsal:
Ja zastavam podobny nazor, nove auto je krasne, ale mam rad auta vetsi, drazsi a dobre vybavena a chci aby se za nimi i nekdo treba ohledl, a to treba logan nebude. Proto radeji koupim auto stari 2 - 4 let v dobre vybave, cimz myslim 6 airbagua vice, digi klima, se stestim i tempomat a takvoe ty dalsi vymozenosti, za ktere bych se u noveho nedopaltil a se stestim na bazaru se da sehnat jen o malinko draze nez nevybaveny kus
Jo, mám rád větší a dražší auta a proto jezdím v Puntu. Takovej jsem já.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 21:47, Ojeté versus nové
Líbí se mi, jak nemajetní obhajují auta z několikáté ruky. Chci-li však auto a na nové nemám, musím koupit jeté. To není žádná ostuda. Ostudou je na něco si hrát a pak nemít na provoz.
Chápu, že snem některých je nadupané AUDI, BMW nebo Subaru. Seznámili jste se však s cenami servisu? Řeknete Dobrý den a už vás to stojí deset tisíc. Budete na to mít? Zjistili jste si ceny pouhého obutí? Budete mít na nové pneumatiky minimálně 20.000? Náklady na auto totiž nejsou jen kupní cena a občasná výměna oleje. Přesto běží neustálé polemiky, jestli auto žere 14 nebo 15 litrů.
Chcete-li ojeté auto, připravte si peníze v hotovosti na nové a s plnou výbavou. Potom se rozhodujte...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 21:52, Těžká volba?
Pánové, máte-li na výběr, co byste raději? Funglovku nebo řádně zajetou 3x rozvedenou po pěti porodech?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 22:33, RE: Autor blábolí nesmysly
František napsal:
Bolševik nás naučil opatrnosti a auta vydržela 100 tis. km.. Vážený pane a kolik tehdy vydržela zahraniční auta, ta snad nerezavěla? Co nás naučili manýry dnešních kapitalistů-podvodům, zlodějnám. Podruhé než napíšete takový slint, tak si to dvakrát přečtěte. A přestaňte se navážet do čechů, pokud vím tak jste čechem také a špatný pták který do vlastního hnízda kálí.
Je mi lito, Cechem jsem, ale tez odpurcem komunistickeho smysleni, ktere zastavate vy, dle Vaseho projevu. Samozrejme si vazim vsech, kteri pracovali ve vyvoji a snazili se o dobrou vec, ale rezim svazoval. Pravdu mate s tim, co predvadi kapitalsimus, ale bohuzel kdo stoji v jeho cele?? Samozrejme vetsina tech, kteri hajili rezim minuly. A kapitalsimus ma jinou podobu zde a v ostatnich zemi. Otevrete oci a rozlisujte. A srovnavat nase auta v 80 letech s temi zapadnimi, to prece nejde. A poprit, ze vladnouci komunismus zahubil tehdejsi vyspely automobilovy prumysl Cech, na to musite byl bud prilis naivni nebo zaslepeny cervenou barvou. Bavme se o vozech a nechytejme se politickych temat, ktera sem nepatri, ja pouze napsal cistou realitu, ktera nemuze byt ani v nejmensim poprena.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 23:13, RE: Autor blábolí nesmysly
Vojtech, TipCars.com napsal:
Je mi lito, Cechem jsem, ale tez odpurcem komunistickeho smysleni, ktere zastavate vy, dle Vaseho projevu. Samozrejme si vazim vsech, kteri pracovali ve vyvoji a snazili se o dobrou vec, ale rezim svazoval. Pravdu mate s tim, co predvadi kapitalsimus, ale bohuzel kdo stoji v jeho cele?? Samozrejme vetsina tech, kteri hajili rezim minuly. A kapitalsimus ma jinou podobu zde a v ostatnich zemi. Otevrete oci a rozlisujte. A srovnavat nase auta v 80 letech s temi zapadnimi, to prece nejde. A poprit, ...
pane, já jsem taktéž odpůrcem komunismu i všeho s tím spojeného. V tom s vámi naprosto souhlasím. V čem však souhlasit nemohu je Vaše zaslepené pomlouvání naprosté většiny obchodníků s ojetými vozy. To je naprosto neslýchané co si dovolujete tvrdit ve Vašem článku. Např. tvrzení že čím dražší auto, tím vyšší riziko koupě totální havárie svařené ze třech dílů, to Vás naprosto vylučuje z relevantní diskuse. Proč tedy potom funguje tento server? Aby napomáhal okrádání slušných lidí prostřednictvím prodeje ojetých vozidel? Vždyť 90% klientů tohoto serveru, kteří si platí možnost inzerce jeho prostřednictvím, jsou právě prodejci ojetých vozů. Samozřejmě, jsou mezi těmito podnikateli i vyložení zloději, ale vy vystupujete tak, že jich je naprostá většina. Možná dříve, ale dnes už to není tak jednoduché.Lidé jsou velmi dobře informovaní, a než si koupí vůz, pozvou si známého automechanika, vyžadují prohlídku ve značkovém servisu, ověřují vin prostřednictvím společností k tomu určených,chtějí fyzické i papírové lustrace, a když jim v tom všem nevyhovíte, auto prostě nekoupí. A tyto požadavky má dnes 90% lidí, kteří kupují auto.Proto se tito nepoctiví prodejci v dnešní době tak dobře neuživí. Ale to vy sám musíte moc dobře vědět. Ale jednodušší je pomlouvat. To lidé rádi slyší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 23:21, RE: Těžká volba?
Petr napsal:
Pánové, máte-li na výběr, co byste raději? Funglovku nebo řádně zajetou 3x rozvedenou po pěti porodech?
No přece tu 3x rozvedenou a po 5 porodech. Protože je dobře zajetá a ví co chce. Jinak já vybíral - mohl jsem si koupit buď novou fábii nebo 3 roky starou Mazdu 6 v naftě a v super výbavě? Samozřejmě jsem se rozhodl pro Mazdu 6, jednak jsem se v ní cítil o mnoho bezpečněji, výbava se nedala srovnat. To je princip ojetého vozidla. Co byste udělali vy, co si to tady čtete? Co byste vybrali?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 23:51, RE: Těžká volba?
Vojta napsal:
No přece tu 3x rozvedenou a po 5 porodech. Protože je dobře zajetá a ví co chce. Jinak já vybíral - mohl jsem si koupit buď novou fábii nebo 3 roky starou Mazdu 6 v naftě a v super výbavě? Samozřejmě jsem se rozhodl pro Mazdu 6, jednak jsem se v ní cítil o mnoho bezpečněji, výbava se nedala srovnat. To je princip ojetého vozidla. Co byste udělali vy, co si to tady čtete? Co byste vybrali?
Naprosto s váma souhlasím. Taky jsem se rozhodoval, zda koupit nové auto nebo ojeté. A nakonec místo nového Superba vyhrálo 3 roky staré BMW 5 a jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Je sice pravda, že auto chtělo počáteční investici skoro 100 000 a servis je o něco dražší, ale radost z jízdy to mnohonásobně vykompenzuje. A přiznejme si, že když auto ztratí po třech letech milion z pořizovací ceny, tak tyto peníze uspořené peníze za opravy a servis ojetiny nikdo nikdy nezaplatí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 00:06, RE: Autor blábolí nesmysly
rz napsal:
frantisku, nejsem si jist, zda vite, o cem mluvite. Samozrejme automobily vyrabene v nemecku v letech 1980-1990 byly na daleko vyssi technicke, bezpecnostni i komfortni urovni, nez vozidla vyrabena ve vychodnim bloku. Samozrejme take casem zrezivela, ale srovnavat bezpecnostni prvky skody 120 z r. 1987 s fordem sierra z te doby muze jedine idiot. Komfort jizdy a technickou uroven jakbysmet (zastarale 4 valce X moderni strikacky, bezpecnostni ramy skody 120 X bezpecnostni ram Ford Sierra, (mam po...

Politiku stylem bolševik versus kapitalista bych při nákupu Fordu Focus nechal stranou. Srovnání S120 1987 s Fordem Sierra 1987 panem RZ je úplně mimo mísu - to je jako srovnávat Škodu Fabia 2006 a Ford Mondeo 2006 nebo angrešt s melounem nebo nechat boxovat třeba Ondřeje Havelku s Mike Tysonem.

Cenova politika versus kvalita výroby (solidnost a trvanlivost) se však ubírá spotřebním směrem a v globální ekonomice jde do tuhého. Nové výrobky vypadají hezky, ale životnost se u spotřebních věcí zkracuje. Do elektorniky bazarový kupec nevidí a jeho vyčerpaná peněženka autorizované servisy neuspokojí. Život umí být pes, ale aspoň je pestrý.

Naopak některé staré zachovalé věci mohou být po letech ceněné a pěkné, že si člověk říká " ...ti naši pradědci určitě po stromech nelezli...."
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 00:43, Nové je nesmysl
Punto je opravdu velký luxusní auto, má i 6 airbagů a veškerou tu výbavu co jen auto může mít. Je lepší koupit 10 let staré punto v plné palbě než novýho bavca, i když na něj mám, tak bych do toho rozhodně nešel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 01:31, RE: Těžká volba?
tomas napsal:
Naprosto s váma souhlasím. Taky jsem se rozhodoval, zda koupit nové auto nebo ojeté. A nakonec místo nového Superba vyhrálo 3 roky staré BMW 5 a jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Je sice pravda, že auto chtělo počáteční investici skoro 100 000 a servis je o něco dražší, ale radost z jízdy to mnohonásobně vykompenzuje. A přiznejme si, že když auto ztratí po třech letech milion z pořizovací ceny, tak tyto peníze uspořené peníze za opravy a servis ojetiny nikdo nikdy nezaplatí
Pokud budeš mít na nové auto, které ztratí milion z pořizovací ceny, náklady na provoz tě nebudou moc zajímat. Pokud jsi socka, máš problém vždycky. Nejlevnější je potom MHD. Tím ovšem moc slečnu neoslníš...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 07:49, funglovka
asi tak napsal:
Pokud budeš mít na nové auto, které ztratí milion z pořizovací ceny, náklady na provoz tě nebudou moc zajímat. Pokud jsi socka, máš problém vždycky. Nejlevnější je potom MHD. Tím ovšem moc slečnu neoslníš...
a proto jsem sel do nového!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 08:57, RE: Těžká volba?
Vojta napsal:
No přece tu 3x rozvedenou a po 5 porodech. Protože je dobře zajetá a ví co chce. Jinak já vybíral - mohl jsem si koupit buď novou fábii nebo 3 roky starou Mazdu 6 v naftě a v super výbavě? Samozřejmě jsem se rozhodl pro Mazdu 6, jednak jsem se v ní cítil o mnoho bezpečněji, výbava se nedala srovnat. To je princip ojetého vozidla. Co byste udělali vy, co si to tady čtete? Co byste vybrali?
já bych vzal nové, ale ne fabii
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.03.2007 08:57, RE: Těžká volba?
asi tak napsal:
Pokud budeš mít na nové auto, které ztratí milion z pořizovací ceny, náklady na provoz tě nebudou moc zajímat. Pokud jsi socka, máš problém vždycky. Nejlevnější je potom MHD. Tím ovšem moc slečnu neoslníš...
Souhlas, například zaměsnancům bych funglofku v životě nekoupil. Stačí jim do auta občas nakouknout, a poblil bych se. Jezdí po stavbách, pane jim to neříká, tak co, že. Zato manželce jsem koupil nový, dle jejího výběru, vyhnul jsem se tak telefonátům typu "už mi ta kraksna zase nejede". Kdyby se přese jen něco přihodilo, tak tam pošlu asistenčku a pak se vyřádím na dealerovi. Pro sebe jsem zvolil něco mezi - předváděčku s výraznou slevou a nájezdem 6.700 km. A abych pod tím celý víkend ležel, to si dokážu představit něco zábavnějšího...
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.