0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro studenta do 200 000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, dovoz vozidel, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 04.03.2017 12:48, RE: Yaris vs Fiesta
buldozer napsal:
Update: poštěstilo se mi projet poface Yarise, 1.33 s automatem. Docela mě překvapilo jak tak malý atmosférický motor umí být svižný na dálnici! Dynamika pocitově lepší než v 1.6ce. Auto drží ale je naledene spíše na pohodovou jízdu - proč ne. Mělo by být spolehlivé a prvních alespon 5 let chtít jen olej, pojistku a gumy.. kdybych volil nové auto, určitě by byl v top 5. Fiesta jede lip, je tvrdší, motor pocitově sviznejsi, ale víc žere... mate někdo s tímhle yarisem někdo větší zkušenosti? Osobně bych raději volil asi manuál. Eventuálně netušíte kde by se dala sehnat dobra predvadecka/skladovka okolo roku dvou stara? Ať už Yaris/Fiesta v lepší výbavě okolo těch 300tis? Fiesty jsou inzerovany většinou polepený referenčky, Yarisů jsem našel víc. V tyhle kategorii ještě spadá do úvahy pólo, ale myslím, ze na tom bude se spolehlivosti nejhůř... Omlouvám se za neustálý měnění názorů, ale vyber auta je záležitostí organickou, podle zkušeností se měnící. Civic 6gen jede super, ale nemůžu si pomoct, ten Yaris je sice pomalejší, ale subjektivně drží stejně, sice se víc naklání, ale je komfortnější a.. je to nový auto, takže technologicky i materialama úplně někde jinde. Docela mě to nalomilo k tomu uvažovat o predvadecce nebo autu do dvou let zkratka.. nebylo-li by zbytí i o novém by se nechalo uvažovat..


yaris není auto na dálnici. ani motorem, ani velikostí, ani bezpečností. volil bych minimálně o kus větší auto.

reagovat
buldozer
počet příspěvků15
datum registrace21.05.2016
Sobota 04.03.2017 15:18, Auto na dalnici
Nehledam auto na dálnici. Hledám auto do města, které zvládne jednou za dva týdny odjezd na chatu (150km) a jednou za rok se nebude bát road tripu do Francie. Přijde mi zbytečný a nelogicky kupovat kvůli tomu větší dražší a na provoz náročnější vůz, který bude stejně skoro 70% života ve městě..
Motorově na dálniční provoz rozhodne stačí, drží stopu pěkně. Nevím jak velký by byl rozdíl v Napr. dynamicky dost podobném focusu 92kw (budget) který bude na provoz dražší..
nejsem žádný pirát dálnic. I s Focusem 1.6 16v kombi který mi přišel dynamicky horší jsem dálnici zvládal v pohodě. Na 14kach trochu plaval a byly nutný neustálý korekce volantem, to u yarisu nebylo vůbec, jistý a příjemný. Větší hluk vzhledem k vytížení taky není žádný problém.
I přesto si myslíte, ze je lepší koukat po něčem větším? Třeba ten Civic 6g bude co se tyče bezpečnosti rozhodne mnohem horší volba.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pondělí 06.03.2017 08:01, RE: Auto na dalnici
buldozer napsal:
Nehledam auto na dálnici. Hledám auto do města, které zvládne jednou za dva týdny odjezd na chatu (150km) a jednou za rok se nebude bát road tripu do Francie. Přijde mi zbytečný a nelogicky kupovat kvůli tomu větší dražší a na provoz náročnější vůz, který bude stejně skoro 70% života ve městě.. Motorově na dálniční provoz rozhodne stačí, drží stopu pěkně. Nevím jak velký by byl rozdíl v Napr. dynamicky dost podobném focusu 92kw (budget) který bude na provoz dražší.. nejsem žádný pirát dálnic. I s Focusem 1.6 16v kombi který mi přišel dynamicky horší jsem dálnici zvládal v pohodě. Na 14kach trochu plaval a byly nutný neustálý korekce volantem, to u yarisu nebylo vůbec, jistý a příjemný. Větší hluk vzhledem k vytížení taky není žádný problém. I přesto si myslíte, ze je lepší koukat po něčem větším? Třeba ten Civic 6g bude co se tyče bezpečnosti rozhodne mnohem horší volba.


Nový/skoro nový yaris je na denní ježdění určitě mnohem lepší volba, než 6g civic.
Na cestování po dálnici, případně roadtrip po Francii by určitě byla lepší volbou nižší střední třída, ale pokud má být auto většinu živoata ve městě, dost dobře poslouží i ten yaris...
reagovat
buldozer
počet příspěvků15
datum registrace21.05.2016
Čtvrtek 09.03.2017 19:50, fočus 1.6 sedan, německo, fešák?
Tak jsem brouzdal po mobil.de a narazil na tohle https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Ford-Focus-Ghia/vhc:car,srt:price,sro:desc,ms1:9000_20_,ex1:9000_52_,frn:1999,frx:2004,prx:10000,slt:fsbo,ful:petrol,ger:manual_gear,pwn:66,pwx:110,cli:manual_climatisation,rdv:true,elw:true,fsh:true,nsm:true/pg:vipcar/239762639.html .. Fešák, co? Jakože, dvoulitr, jedničkovej focus, kdyby byl bez kapky rzi a kilometrovej proběh by byl v mezích reality podobnej (do 150k třeba, vzhledem k inzerci 65, nedělám si iluze), tak by to mohl být dobrý kup, ne? A dalších 5 let by mohl vydržet, nemnoh investic a když už, tak na každém druhém vrakáči najdu ND... Docela se mi zalíbil
Ta cena je sice hooodně nadsazená, na druhou stranu, kdyby byl opravdu v pořádku, tak jak inzeruje.. Proč ne?
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pátek 10.03.2017 07:49, RE: fočus 1.6 sedan, německo, fešák?
buldozer napsal:
Tak jsem brouzdal po mobil.de a narazil na tohle https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Ford-Focus-Ghia/vhc:car,srt:price,sro:desc,ms1:9000_20_,ex1:9000_52_,frn:1999,frx:2004,prx:10000,slt:fsbo,ful:petrol,ger:manual_gear,pwn:66,pwx:110,cli:manual_climatisation,rdv:true,elw:true,fsh:true,nsm:true/pg:vipcar/239762639.html .. Fešák, co? Jakože, dvoulitr, jedničkovej focus, kdyby byl bez kapky rzi a kilometrovej proběh by byl v mezích reality podobnej (do 150k třeba, vzhledem k inzerci 65, nedělám si iluze), tak by to mohl být dobrý kup, ne? A dalších 5 let by mohl vydržet, nemnoh investic a když už, tak na každém druhém vrakáči najdu ND... Docela se mi zalíbilTa cena je sice hooodně nadsazená, na druhou stranu, kdyby byl opravdu v pořádku, tak jak inzeruje.. Proč ne?


U takhle starých aut je to vždycky trochu loterie a nízký nájezd taky není zaručená výhra. Na autě je spousta dílů, který odchází i stářím - gumy, plasty... Ty asi enmá moc smysl nahrazovat čímkoliv z vrakoviště. Ale obecně je jedničkovej focus dobrá volba a jeho největší slabina odolnost proti korozi... Takže pokud neshnije a je v dobrým stavu, 5 let by měl vydržet bez problémů...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.