0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford C-Max - postačí v základu?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:48, rada
Fandím oběma. Picasso má bezkonkurenční rozvor, C-MAX má zase prostornější kufr a kompaktnější až konzervativnější tvary. proč ale tyto motorizace? V obou případech se dá volit 1.6 diesel (v Xsaře 1.6HDi, v C-MAXu zmiňovaný 1.6 TDCi) jedná se v podstatě o totožný motor. Volil bych jej před 66kW 2.0HDi... spotřeba stejná, výkon lepší, pojistka nižší...a daným autům to stačí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:49, rada
Zdravím, já osobně bych šel radši do Fordu než Citroenu. O poruchovosti francouzských aut už bylo napsáno víc než dost. Možná že Citroen bude mít levnější náhradní díly, ale asi proto, že je budete kupovat dost často. Osobně mám zkušenosti s Peugeotem (po roce používání prodáno). Ze všech stran slyším, že francouzi sice umí pěkné auta, ale zato poruchové....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:54, rada
Nižší ceny ND na Citroen ? to je neuvěřitelné. Já mám zcela opačné zkušenosti. Firma přešla od Citroenů k Fordům z těchto důvodů: Servisní prohlídky u Fordu vycházely na 40 % těch citroenových a ND, originální jakby smet´. Mohu doložit účty. Šokem byla pro mne řemenice na HDI 110 PS za 7.000,-, originální.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 11:44, rada
Volil bych C-Max, protože mi vyhovuje po stránce jízdních vlastností, řízení je dle mého názoru více komunikativní, ford má také lepší řazení a i když se podívám po detailech, tak si např. zkuste zavřít dveře u obou vozů a poznáte, že Ford je i po stránce zpracování udělán kvalitněji. Myslím si že i na trhu ojetin bude (možná už je nyní) více ceněn.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 12:32, rada
U Fordu jsou jízdní vlastnosti mnohem lepší než u Citroenu a to už nemluvím o přesnosti řazení a kvalitnější zadní víceprvkové nápravě. Designem exteriéru i interiéru je ale zase Citroen daleko hezčí. Takže záleží kolik budete autem ročně najíždět. Pokud ho budete používat denně, tak je lepší volbou Ford, pokud ho budete používat méně a záleží Vám i na estetické stránce, tak je asi lepší Citroen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 12:39, rada
Koupil jsem ojety C-Max, ktery byl jeste v zaruce a jeste v zaruce jsem stacil vymenit prevodovku. Po dalsich dvou letech jsem za opravu vymenene prevodovky zaplatil 25 tisic. Puvodne jsem ocekaval u 2 l TDCi motoru nizsi spotrebu nez prumernych 7,5 l/100 km. Jinak jsem s autem velice spokojen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 12:45, rada
Jednoznačně C-Max!!! Lepší podvozek = lepší jízdní vlastnosti! Větší zavazadelník. U poruchovosti a spolehlivosti bych se také více klonil k Fordům - stějně tak co se týče cen náhradních dílů a servisu!!! Bezpečnostní testy jistě taky nejsou zanedbatelné!!! V neposlední řadě pak neokoukaný vzhled C-Maxu oproti všem dobře známému designu Picassa!!!
Volte C-MAX!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 12:51, rada
Při koupi auta n e s m í být potenciální poruchovost vůbec brána do úvahy. Jinak vybíráte špatný model špatného výrobce v úplně špatnym autosalonu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 15:23, rada
Jednoznačně Citroen!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 17:40, rada
Raději Forda, Ikdyž Citroenem dnes chybu neuděláte. Být to Renault Scenic, píši jednoznačně Ford !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 17:46, rada
Ja tiez rozmyslam nad kupou auta, a som pevne rozhodnuty na C-Max. Uz len vybrat vhodny motor, ja sa rozhodujem medzi 1,6 a 1,8
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 20:31, rada
Rozhodně Ford...osobně mám mondeo a ND mi nepřijdou nějak drahé a ohledně poruchovosti nemůžete řici jake auto je mene porochove..je to individualni, zalezi na kusu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 21:25, rada
Dobry vecer, jednoznacne Forda! Volil bych radsi silnejsi motor. C-Max ma lepsi podvozek, interier, podvozek. A kazdopdne je spolehlivejsi! Takze stastny kup!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 21:43, rada
Dobrý den,
doporučuji Vám se s oběma svézt (každý má svůj vlastní charakter) a podívat se i na např. Toyotu Corollu Verso, Mazdu5, Zafiru. Pokud chcete ušetřit, nezavrhoval bych ani nové Berlingo případně Caddy life. Je dobré si s prodejcem domluvit delší jízdu a všechno si důkladně osahat a vyzkoušet: nastavení sedadla, výhled, brzdy, tlumení, variabilita.... Zamyslet se nad typem převodovky: např. automatická převodovka by mohla více vyhovovat Vaší paní!? Hodně štěstí při výběru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 22:45, rada
Tak nevím sice kde kamarád dělá, ale to bych chtěl vidět, ty levnější náhradní díly na Citroena. Co se týká motorů, tak v C-Maxu je nezničitelný starý dobrý 1.8 TDCi. Ford má lepší podvozek, lepší zpracování interiéru. Ale zase někomu může vyhovovat plavnější jízda Citroenu. 2.0 HDI 66 kW je dobrý a bytelný motor, ale teď už spíše do dodávky. A ta poruchovost je hodně diskutebilní a myslím si, že u těch aut bude srovnatelná, ale trochu se přikláním k Fordu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 01:32, rada
Pane Marku, pokud vahate mezi dvema adepty, vyberte tretiho a toho kupte = Toyota Corolla VERSO 2.2 D4D... O jejich kvalitach nemuze byt pochyb!!! Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 07:55, rada
Jednoznacne FORD!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 08:03, rada
Kúp si C-max, je to lepsie nez ta rozhegana francuzska koza:),priestorovo je asi Picasso na tom lespie,ale ja po mojich skusenostaich s xsarou som si povedal,ze nikdy viac.
P.s. tie nahradne diely stoja na obidve auta cca. rovnako az na to ze ten C-max ich bude potrebovat menej:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 09:45, rada
Z dotazu není uplně jasné zda uvažuje o koupi nového nebo ojetého vozu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.03.2008 10:38, rada
Předesílám, že nemám osobní zkušenosti ani s jedním z těch aut, ale osobně bych šla asi do Citroena, zdá se mi prostornější, má zajímavější design.
Jinak s tou slavnou poruchovostí francouzských aut to bude kus od kusu. Máme v rodině Twingo, což jak jistě uznáte není zrovna vlajková loď Renaultu, nicméně, po cca 6-ti letech provozu se měnili akorát brzdové destičky a přestříkávaly dveře. To přidávám jen tak pro úplnost, auto nemůže za to, že moje sestra neumí parkovat )
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.