0
zpět
 

diskuze k tématu: Odstoupení od kupní smlouvy

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 01:31, ???
Já jsem sice naprostý amatér. Ale selským rozumem by přece by mělo záležet na tom co je v té kupní smlouvě. Zdali autobazar byl pouze zprostředkovatel prodeje = 1. možnost. A nebo auto koupil a byl majitel a pak prodal = 2.možnost. Pokud je to ta druhá, tak ta nová paní co jí to zlobí má v první řadě reklamovat u bazaru ! A ne si zjišťovat komu to patřilo kdysi. Pokud byl bazar pouze prostředníkem, pak máte pravdu a problém má pisatelka.

PS: bazaristi mnohdy autům doopravdy nerozumí
PS2: vyjímečně rozumí dobře, ale dělají blbé a čekají jak člověk bude reagovat a co všecko sežere
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 01:39, poučení
....a ták, to je Fiat Punto, pak je to dvojnásob jasné. Základní věta zní, od Fiatu a Alfy ruce pryč!!!!! Vyjímka potvrzuje pravidlo, aby někdo neřekl.

A opravdu kvalitní auto v bazaru téměř nenajdete, muselo by to být totiž zachovalé Piáno ve stavu 1A , přinejhorším nějaká novější Toyota
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 08:23, RE: poučení
Ráďa napsal:
....a ták, to je Fiat Punto, pak je to dvojnásob jasné. Základní věta zní, od Fiatu a Alfy ruce pryč!!!!! Vyjímka potvrzuje pravidlo, aby někdo neřekl.

A opravdu kvalitní auto v bazaru téměř nenajdete, muselo by to být totiž zachovalé Piáno ve stavu 1A , přinejhorším nějaká novější Toyota
Piáno, 1A ?????? Was ist das??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 08:24, RE: poučení
Ráďa napsal:
....a ták, to je Fiat Punto, pak je to dvojnásob jasné. Základní věta zní, od Fiatu a Alfy ruce pryč!!!!! Vyjímka potvrzuje pravidlo, aby někdo neřekl.

A opravdu kvalitní auto v bazaru téměř nenajdete, muselo by to být totiž zachovalé Piáno ve stavu 1A , přinejhorším nějaká novější Toyota
Ve svém příspěvku vynechej ve po slově amatér. K druhému příspěvku: kolik jsi měl Fiatů a Alf? Řídil jsi vůbec někdy? Jak můžeš na základě jedno jediného dotazu něco podobného usuzovat? Pisatelka píše, že auto bylo dovezené z Německa. Pak ho měla ona, teď další, atd. Máš přehled o tom, co má auto za sebou? Kolik toho najezdilo a kde? Kolik mělo majitelů a jak se k němu chovali? Já zkušenosti s dováženými auty mám a právě ty z "punktlich" Deutschlandu bývají největší šunky s nejvíce podvody, kde stočení tachometru, falšování servisních knih (pokud vůbec nějaké jsou) jsou ty nejmenší prohřešky. O totálkách a laciných opravách po havárkách, aby se auto prodalo ani nemluvím. Však on už je někdo z Divokého východu koupí...
Neříkám, že je Punto zářným příkladem spolehlivosti, ale to, co popisuje tazatelka, se mohlo stát komukoli s jakoukoli značkou. Zkrátka a dobře, když vím o celé záležitosti kulové, tak raději mlčím a neztrapňuju se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 09:02, PRÁVO???
to je sice krásné co napsala paní advokátka či kdo to byl, ale takový kupující který zjistil po 4 měsících že mu auto tehdy a tehdy nejede nemůže odstoupit od smlouvy dokud v tomto případě nevyčerpá jiné v zákoně uvedené varianty. musí uplatnit odpovědnost za vady a až když není plněno tak může odstoupit...to za prvé.uplatnit odpovědnost za vady může ale bude kupující potřebovat nejspíš znalecký posudek nebo alespon vyjadření servisu...který řekne o jakou vadu se jedná---podle mého se totiž může klidně jednat o vadu opotřebením např nějakého relátka....a na to se odpovědnost nevztahuje....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 09:13, RE: PRÁVO???
mayklmaykl napsal:
to je sice krásné co napsala paní advokátka či kdo to byl, ale takový kupující který zjistil po 4 měsících že mu auto tehdy a tehdy nejede nemůže odstoupit od smlouvy dokud v tomto případě nevyčerpá jiné v zákoně uvedené varianty. musí uplatnit odpovědnost za vady a až když není plněno tak může odstoupit...to za prvé.uplatnit odpovědnost za vady může ale bude kupující potřebovat nejspíš znalecký posudek nebo alespon vyjadření servisu...který řekne o jakou vadu se jedná---podle mého se totiž může...
Jaka je pravni definice skryte vady?Nekde jsem cetl ze je to vada o ktere prodavajici vedel ale neupozornil na ni kupujiciho (skryl ji).Kdo by to musel u soudu dokazovat(jestli prodavajici nebo kupujici )to nevim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 09:18, RE: PRÁVO???
mayklmaykl napsal:
to je sice krásné co napsala paní advokátka či kdo to byl, ale takový kupující který zjistil po 4 měsících že mu auto tehdy a tehdy nejede nemůže odstoupit od smlouvy dokud v tomto případě nevyčerpá jiné v zákoně uvedené varianty. musí uplatnit odpovědnost za vady a až když není plněno tak může odstoupit...to za prvé.uplatnit odpovědnost za vady může ale bude kupující potřebovat nejspíš znalecký posudek nebo alespon vyjadření servisu...který řekne o jakou vadu se jedná---podle mého se totiž může...
jojo...mimoto, aby mohla od smlouvy odstoupit, pak by se taky muselo jednat o vadu neodstranitelnou... Mimoto, by se započítala amortizace opotřebení auta a jiné ptákoviny... Takže nic není horký jak se to uvaří... Souhlas... Ona by to tiž poslední amjitelka mohla být taky pěkný vyčůránek... Mě by se taky líbilo kupovat auta a do půl roku je vracet s tím, že je to ojeté zadřené, táhne do prava a do leva... Atd... Takže tazatelce nezbývá než říct... Nebojte se ničeho.... A buďte celkem v klidu... Ani u nových aut lecjaká reklamace neprojde...LOL
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 09:29, Kde nic není ani smrt nebere
Z toho příspěvku paní doktorky jsem se krom citace několika ostavců a paragrafů zákona nic nedozvěděl. Skrytá vada je právně velmi těžko definovatelná. Jak píše někdo přede mnou - současný majitel by musel prokázat, že tam ta vada byla už před koupí, což je otázka na soudního znalce. Nikoliv na autoservis (opravte mě pokud se pletu). A ta amortizace se samozřejmě taky počítá, takže určitě nelze požadovat vrácení celé kupní ceny. A hlavěn, řešil bych to přes právníky. Protože každý právník ví, že průměrná doba soudního procesu v ČR je 5 a půl roku a za tu dobu to auto ztratí hodnotu úplně, takže ve finále žalující od požadavku na náhradu škody odstoupí.
PS. Z dotazu soudím, že se jednalo o komisní prodej, ne o výkup.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 10:04, RE: Kde nic není ani smrt nebere
Max napsal:
Z toho příspěvku paní doktorky jsem se krom citace několika ostavců a paragrafů zákona nic nedozvěděl. Skrytá vada je právně velmi těžko definovatelná. Jak píše někdo přede mnou - současný majitel by musel prokázat, že tam ta vada byla už před koupí, což je otázka na soudního znalce. Nikoliv na autoservis (opravte mě pokud se pletu). A ta amortizace se samozřejmě taky počítá, takže určitě nelze požadovat vrácení celé kupní ceny. A hlavěn, řešil bych to přes právníky. Protože každý právník ví, že...
mno právní definice skryté vady-skrytá vada je ta která není zjevná jelikož se v tomto případě jedná o věc použitou to že vada existovala v momentu předání věci kupujícímu prokazuje právě kupující a to nějakým důkazem,protože tvrzení stačit může a nemusí.důkazem je potom nejlépe znalecký posudek.navíc jestli taková vada vznikne opotřebením je to nevymahatelné.uplatnit se dá např svařená kastle, najetý kilometry pokud neseděj a jsou ve smlouvě, prdlej motor-hlava nebo blok, povaha věci, no leccos ale záleží právě taky na době kdy se odpovědnost za vady uplatňuje....těžko můžu půl roku po koupi tvrdit že blok byl tenkrát prasklej že...
k tomu upozorňování-je to sice povinnost prodávajícího, ale ta se dá hravě obejít....těžko můžu uplatnovat jetý ramena nebo tečící vanu nebo nefunkční klimu(jen někdy)....
zkrátka koupím li jetý auto který má vadu postupuju tak že udělám soupis vad, ty vytknu právě do oněch 6ti měsíců a vyzvu k řešení tj.-přiměřená sleva z kupní ceny, odstranění vady,odstoupení....atd
mimochodem jak jsem psal ta paní zatím odstoupit nemůže....navíc potřebuje důkaz svého tvrzení tj-posudek

JINAK SPORY KOLEM AUT ŘEŠÍM DO MAX 1/2 ROKU A NE ZA 5 LET!!! JEN SE TO MUSÍ UMĚT. nedávno jsem řešil extrabuřt a ten dal 8 měsíců ale majiteli jsem vymohl 98 000kč....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 10:06, RE: Kde nic není ani smrt nebere
mayklmaykl napsal:
mno právní definice skryté vady-skrytá vada je ta která není zjevná jelikož se v tomto případě jedná o věc použitou to že vada existovala v momentu předání věci kupujícímu prokazuje právě kupující a to nějakým důkazem,protože tvrzení stačit může a nemusí.důkazem je potom nejlépe znalecký posudek.navíc jestli taková vada vznikne opotřebením je to nevymahatelné.uplatnit se dá např svařená kastle, najetý kilometry pokud neseděj a jsou ve smlouvě, prdlej motor-hlava nebo blok, povaha věci, no le...
jo a k té kupní ceně-když se odstupuje ruší se smlouva , takže kupní cena se vrací celá!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 10:06, Raději rozprodat po dílech
No jak to tady čtu, tak nejlepší bude asi svého miláčka rozprodat po dílech. Vždyť přece u starého auta nikdy nevíte, kdy se novému majiteli porouchá. S těžkým srdcem to auto prodáváte úpod cenou s vědomím, že jste se o něj staral a ještě můžete mít takové problémy ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 10:30, Fiat Punto
Zdar vsem, vlastnim taky Fiat punto II. generace, motor 1,2 8V, mam ho 2 mesice, druhy den po koupi odesel senzor otacek (Halův senzor) sice jsem mohl na puvodniho majitele, protoze to bylo druhy den po koupi, ale rekl jsem si, ze je to ojetina a tak to proste musim brat, senzor stal 1500 + 500 prace. Ze je spatny senzor se projevilo takto, nastartoval jsem, motor se zacal hodne podtacet a pak zhasnul, to udelal nekolikrat, a pak najednou v pohode, a treba jste jeli 20 km a najednou zacalo auto zpomalovat a zhaslo, stacilo parkrat nastartova t abyl zase chvili klid, takze klidne majitelce mohl odejít tento senzor. A zrovna vcera, po 2 mesicih vlstneni auta, odeslo cerpadlo na vodu, takze auto netopilo, a nechladilo. Uplne nove cerpadlo stoji 1000 kc, takze taky nic strasnyho, rpsote chce to zjsitit co se majitelce s autem stalo a jak draha bvude oprava
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 11:39,
Další důležitou věcí je příloha kupní smlouvy z autobazaru o tech. stavu, ke všem autum který jsem prodával přes bazar jako prostředníka ji vyhotovili a uvedli v podstatě to že všechno vykazuje vůle, uniky kapalin, potřebuje kontrolu atd. jedno jestli u 10 let starýho auta nebo u dvouletky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 14:23, RE: bez předmětu
Marty napsal:
Další důležitou věcí je příloha kupní smlouvy z autobazaru o tech. stavu, ke všem autum který jsem prodával přes bazar jako prostředníka ji vyhotovili a uvedli v podstatě to že všechno vykazuje vůle, uniky kapalin, potřebuje kontrolu atd. jedno jestli u 10 let starýho auta nebo u dvouletky.
Jo, prý do toho většinou napíšou, co se dá, i kdyby to auto bylo nové, vyvarují se pak případných problémů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.11.2006 20:44, RE: poučení
limach napsal:
Ve svém příspěvku vynechej ve po slově amatér. K druhému příspěvku: kolik jsi měl Fiatů a Alf? Řídil jsi vůbec někdy? Jak můžeš na základě jedno jediného dotazu něco podobného usuzovat? Pisatelka píše, že auto bylo dovezené z Německa. Pak ho měla ona, teď další, atd. Máš přehled o tom, co má auto za sebou? Kolik toho najezdilo a kde? Kolik mělo majitelů a jak se k němu chovali? Já zkušenosti s dováženými auty mám a právě ty z "punktlich" Deutschlandu bývají největší šunky s nejvíce podvody, kde ...
Fiat nebo Alfu jsem neměl naštěstí žádnou To bych si nekoupil ani kdyby cenu podělili 2. Ale kamarád má Alfu 164 a poruchovější auto neexistuje. Viděl jsem rozebrané Punto a tak "papírové" součástky jsem ještě v životě neviděl. Jinak Alfu 156 měli v Autobildu na 100tkm test. Aby během 100tkm praskla hlava válců, rozesraly se rozvody atd tak to není normální. Známý je mechanik a říká že italské auto nikdy, že i ten Renault ze kterého se všichni smějem je proti italům solidnější.

Na jedné věci se trochu shodnem, že NĚKTERÉ auta z Deutschlandu jsou nabastlené plečky. Taky jsem už 2 odjel z německého bazaru s prázdnou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.11.2006 10:58, RE: Kde nic není ani smrt nebere
Max napsal:
Z toho příspěvku paní doktorky jsem se krom citace několika ostavců a paragrafů zákona nic nedozvěděl. Skrytá vada je právně velmi těžko definovatelná. Jak píše někdo přede mnou - současný majitel by musel prokázat, že tam ta vada byla už před koupí, což je otázka na soudního znalce. Nikoliv na autoservis (opravte mě pokud se pletu). A ta amortizace se samozřejmě taky počítá, takže určitě nelze požadovat vrácení celé kupní ceny. A hlavěn, řešil bych to přes právníky. Protože každý právník ví, že...
Tak jestli takoveto rady predvadi sdruzeni SOS na sve placene lince za 60 Kc/min, tak to bych si je prisel zpet vybrat v jejich sidle
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.11.2006 18:09, RE: poučení
Ráďa napsal:
Fiat nebo Alfu jsem neměl naštěstí žádnou To bych si nekoupil ani kdyby cenu podělili 2. Ale kamarád má Alfu 164 a poruchovější auto neexistuje. Viděl jsem rozebrané Punto a tak "papírové" součástky jsem ještě v životě neviděl. Jinak Alfu 156 měli v Autobildu na 100tkm test. Aby během 100tkm praskla hlava válců, rozesraly se rozvody atd tak to není normální. Známý je mechanik a říká že italské auto nikdy, že i ten Renault ze kterého se všichni smějem je proti italům solidnější.

Na jedné...
Ráďo, ty jsi ale kus jelita, to snad nemůžeš myslet vážně, to co tu z tebe padá za kydy... jaký papírový součástky? Máš vůbec ponětí, kolik součástek se do punta a nejen do něj a jiných italů, ale tady do francouzů apod. vyrábí například v Německu nebo u nás v Čechách?? Když chceš mumlat do diskuze o autech, tak si o tom nejdřív něco zjisti ty rozumbrado.

A teď k tomu puntu, pokud je to skrytá vada elektroinstalace, tak samozřejmě paní po 4měsících provozu má trošku naivní myšlenky, že auto vrátí, za 1. by musela mít vyjádření soudního znalce, že tam ta závada byla před koupí, což jí nikdy žádný soudní znalec na tuto závadu nenapíše, 2. by to měla nejdřív strčit do servisu a nechat si tu rádoby skrytou vadu najít a opravit. žádná závada nemůže být tak skrytá, aby se nenašla. U punt popisované obtíže bývají způsobeny z 90ti procent úmrtím body computeru. Ten se nedá spravit, ale jen vyměnit. Pak by tak maximálně mohla požadovat náhradu ceny po původní majitelce za servis, ale i s tím bych ji vyhodil po 4ech měsících... Klidně bych ji nechal to dát k soudu, byla by sranda, za čtyři roky to třeba prohraje a auto už bude mít zůstatkouvou cenu pár tisíc, tak bych jí je dal... Ale to se nestane, na to už ty auta dělám moc dlouho, abych na to sázel...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 19.11.2006 11:12, to byla rada
To se toho teda paní tazatelka dozvěděla od paní poradkyně.
reagovat
katule
počet příspěvků1
datum registrace05.02.2020
Středa 05.02.2020 10:36, prosim o radu
Dobrý den, koupila jsem úplně nové auto. Po týdnu začala zlobit převodovka. Mohu požadovat nové auto. Poradíte mi. Byla jsem v autorizovaném servisu ,tam mi nabídly opravu. Moc děkuji
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 06.02.2020 07:51, RE: prosim o radu
citace:
reakce na: katule, 05.02.2020 10:36 (Dobrý den, koupila jsem úplně ...)


Požadovat můžete, v tom vám nikdo nezabrání, ale určitě neuspějete. Pro váš požadavek není v zákonech opora, prodejce vám tudíž není povinný vyhovět. Vada je opravitelná, proto vám byla i oprava navržena. Stejně byste dopadla třeba s televizí, taky vám ji v obchodě nevymění kus za kus. Nenechejte se však odbýt tvrzením, že si převodovka do X tisíc km takzvaně sedne, a pokud ne, teprve pak vám ji opraví/vymění. Tuto situaci jsem už zažil a pak už se neobejdete bez soudního znalce. Čili aktuální problém řešte opravou a trvejte na odstranění problému nyní.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.