0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Punto 1,2 8V

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 00:21, Holt Ital se nezapře
Lépe jsi si vybrat nemoh, punto je můj miláček. Prostě výkoný nezničitelný italský stroj, tomu se ani v nejmenším nic nevyrovná. Pravidelně jezdím jen tak z hecu užít si sportovní jízdu a ukázat záda všem těm m3, s8 atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 01:02, Diskuze
Na to kolik je ti let a kolik toho máš naježděno a s čím jsou tvoje diskuze dost odvážné. Nemyslíš!?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 07:00, RE: Holt Ital se nezapře
mufik.martin napsal:
Lépe jsi si vybrat nemoh, punto je můj miláček. Prostě výkoný nezničitelný italský stroj, tomu se ani v nejmenším nic nevyrovná. Pravidelně jezdím jen tak z hecu užít si sportovní jízdu a ukázat záda všem těm m3, s8 atd.
Troubo, kdyby sis to přečet až do konce, tak se těžko budeš vydávat za autora
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 07:08, Mufiku Pravý
Jak funguje asociace: Vidím Fiata - vzpomenu si na tebe, vidím Opela - vzpomenu na Zigiho, jedu kolem psychiatrické léčebny - vzpomenu na tu naši napodobeninu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 07:11, Dobré
Recenze je celkem pěkná, škoda, že je už po 1/2 roce, takže se tam neprojeví spolehlivost. Závady jako vadný Hallův snímač a dokonce vadná vodní pumpa při najetí necelých 40-ti tisíc komentovat nebudu, to trochu mluví samo za sebe. Co se týká pocukávání motoru, tak bych začat vzduchovým filtrem, pokud není nový a sledoval, jestli nejde nahoru spotřeba. Těch závad, podílejících se na nepravidelnosti chodu motoru může být vícero (lambda, EGR ventil, měřič objemu nasátého vzduchu). Hodnotu točivého momentu usuzuju na 102 Nm a jde o překlep, že? Překvapila mě tak dlouhá 5-ka u tak slabýho motoru, ale souhlasím, že pokud ten motor na to má, tak je příjemné ticho v kabině i při rychlé jízdě. Jinak přeju, ať slouží a není špatné průběžné doplňování údajů do diskuze. Já to tady tak dělám a myslím, že to není špatné, když to neskončí jen recenzí, ale dopisují se tam investice dál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 07:19, RE: Mufiku Pravý
edmund napsal:
Jak funguje asociace: Vidím Fiata - vzpomenu si na tebe, vidím Opela - vzpomenu na Zigiho, jedu kolem psychiatrické léčebny - vzpomenu na tu naši napodobeninu.
To Edmund: Tak nějak to asi bude))

To mufik: jj, pěkný článek, který jsem si rád přečetl až do konce, sice nepoukazuje na zkušenost, ale spíš na recenzi a tak to taky chápu, popsal si to auto dokonale!!
Jinak ten 5tý rychlostní stupeň mě překvapuje, moje Astra 1.8 16V točí při 140km/h cca 4 000ot.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 07:42, Kilometráž
Pěkná recenze, skvělé auto, ale nevím nevím těch 40000km po 6 letech. To se mi nechce moc věřit, spíš bych tipoval, že to bude mít víc a proto ty závady. Jinak přeju mnoho šťastných kilometrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 08:02, RE: Mufiku Pravý
zigi napsal:
To Edmund: Tak nějak to asi bude))

To mufik: jj, pěkný článek, který jsem si rád přečetl až do konce, sice nepoukazuje na zkušenost, ale spíš na recenzi a tak to taky chápu, popsal si to auto dokonale!!
Jinak ten 5tý rychlostní stupeň mě překvapuje, moje Astra 1.8 16V točí při 140km/h cca 4 000ot.
Neviem, či je to častá závada u Punta, ale ja som minulý týždeň menil motorček stierača, chyba sa prejavovala tým, že stierač pri pohybe nadol išiel trhavo a nepravidelne, Myslel som, že treba vymeniť stierače, ale na fórach som sa dočítal uvedené. Inak výborne napísaná recenzia, takmer vo všetkom sa dá s autorom súhlasiť. Máme doma Octaviu, jazdil som aj s Fabiou /autor ich porovnával/, ale žiadne auto mi neposkytlo takú radosť z jazdy ako bývalé Punto Sporting. P.s. teraz už mám iné auto, Punto má brat. Nízke prevádzkové náklady a údržba, nechápem len tú spoľahlivosť za 3. Otec na Octavke I druhý deň po kúpe novej menil niečo v elektronike. Spoľahlivosť za 2 u mňa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 08:27, RE: Kilometráž
Hugo napsal:
Pěkná recenze, skvělé auto, ale nevím nevím těch 40000km po 6 letech. To se mi nechce moc věřit, spíš bych tipoval, že to bude mít víc a proto ty závady. Jinak přeju mnoho šťastných kilometrů.
Já jsem koupil tři roky zpátky taky auto staré šest let, najeto mělo jen 24 tkm. Ale protože to bylo evidentní a navíc i podložené, tak jsem za to taky musel při koupi připlatit. Myslím, že je možné najít málo jeté auto, ale přijde mi divné, že by bylo tak levné jako autorovo, přičemž by vše bylo košér. Jinak autorovi bych chtěl říci, že solidní servis mu "zalakuje" zpátky i šrouby po výměně plechařiny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 08:43, corsa vs punto
Výborná recenze ! Martine, měls štěstí, že jsi nenarazil na opela corsu C 1,2L 16v. Rodiče s ní jezdí a musím říct,že je mnohem hlučnější. Na dálnici ve 130 točí 4000 otáček a hluk motoru výrazně proniká do interiéru ! Výkon motoru je dostačující, pro udržení přijatelné spotřeby se musí jezdit tak do 110km/hod. Jinak spotřeba dost roste (viz. otáčky motoru) !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 08:47, recenze
Co se týče designu tak myslím že vyváženější je 5dv., třeba na takových 15" kolech jako má známý vypadá opravdu "svěže". Narozdíl od první generace kde zase vypadala lépe 3dv. verze. U té 3.generace mi design obou verzí přijde nejvyváženější (to jen tak na okraj)
O té bezpečnosti bych moc nemluvil, pořád je to malé auto. Má jinak deformační zóny než větší auto. Jistě má ve městě 4*, ale to je na ty cesty "kolem komína", ale ve 120km/h na dálnici bych v tom bourat nechtěl.
Nenasazoval bych palubnímu počítači ještě tu korunku "PC" Když je to takový sčot. :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 10:05, RE: recenze
watchtower napsal:
Co se týče designu tak myslím že vyváženější je 5dv., třeba na takových 15" kolech jako má známý vypadá opravdu "svěže". Narozdíl od první generace kde zase vypadala lépe 3dv. verze. U té 3.generace mi design obou verzí přijde nejvyváženější (to jen tak na okraj)
O té bezpečnosti bych moc nemluvil, pořád je to malé auto. Má jinak deformační zóny než větší auto. Jistě má ve městě 4*, ale to je na ty cesty "kolem komína", ale ve 120km/h na dálnici bych v tom bourat nechtěl.
Nenasazoval bych palubn...
Cau Martine, dobra recenze. Vcelku to sedi. Jediny co me prekvapilo, kdyz jsi me to pujcil bylo to city servo. To se povedlo. Jinak za ty penize dobry auto, kdyby si pockal do dneska, mel bys za tu cenu mozna i fabii 16V Ale to bys taky mohl cekat az polevi cena u pola nebo fabie 2:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 10:10, K bezpecnosti
David napsal:
Cau Martine, dobra recenze. Vcelku to sedi. Jediny co me prekvapilo, kdyz jsi me to pujcil bylo to city servo. To se povedlo. Jinak za ty penize dobry auto, kdyby si pockal do dneska, mel bys za tu cenu mozna i fabii 16V Ale to bys taky mohl cekat az polevi cena u pola nebo fabie 2:)
Sice bylo auto hodnoceno jako fabie, ale kdyz jsem ve fiatu jel, subjektivne bezpecnejsi pocit mam stejne ve Fabii, asi to dela ta mohutna palubka a mnohem lepsi odhlucneni fyzikalnich jevu, nic mene ten pocit tam je. Skoda ze se Italove vic u fiatu nesoustredi na detail. Napriklad rolovace zadnich bezp. pasu v kufru doslova trci jako u favorita z prvnich let vyroby. Ten mechanismus ma zamaskovany i Felda. Kdyz se otevre kapota, pridou me def. zony strasne krehky a jako by tam nic nebylo...Vyplne dveri maji silu asi jen 2.5 cm..ale nemusi to nic znamenat..jenom ten dojem. Kazdopadne hodne stastnych km ve fiatu!!! A netroufej si na zdivocela Mondea 2.0 107kW Ghia
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 10:38, Vyvážená recenze
Recenze objektivní a vyvážená, žádný chvalozpěv auta jak tu občas bývá zvykem. Sice autor jezdí s autem jen půl roku, ale recenzi napsal lépe, než někteří, co jezdí se svým recenzovaným autem 3 roky. Přeji ať dobře slouží a také stále tak dobrou spotřebu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 10:51, Tak jak to je!....
Giorgio napsal:
Já jsem koupil tři roky zpátky taky auto staré šest let, najeto mělo jen 24 tkm. Ale protože to bylo evidentní a navíc i podložené, tak jsem za to taky musel při koupi připlatit. Myslím, že je možné najít málo jeté auto, ale přijde mi divné, že by bylo tak levné jako autorovo, přičemž by vše bylo košér. Jinak autorovi bych chtěl říci, že solidní servis mu "zalakuje" zpátky i šrouby po výměně plechařiny.
Ve 46tisících tolik závad? Budto to má najeto víc nebo je to pořádná italská sračka......pardon
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 11:01, Dekuji
Dekuji vetsine lidi za pochvali, trvalo to celkem 2 mesice, nez tato recenze vysla, budu se snazit ji v prubehu doplnovat do diskuze. Jinak souhlasim, ze fabia vypada masivneji, co se bezpecnosti tyde, ale Ncap s tim narazil do zdi a vysledek potvrdil, ale uznavam, ze fabia je Zpracovana mnohem lepe na detailech, ale take cena je vyssi, a treba pro me, je fabia takova seda mys, kazdy ji pehledne. Ano kdybyhc cekal, tak jsem ted mohl koupit fabii, ale to bhc mohl cekat porad a ja auto nutne potreboval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 11:02, RE: Kilometráž
Hugo napsal:
Pěkná recenze, skvělé auto, ale nevím nevím těch 40000km po 6 letech. To se mi nechce moc věřit, spíš bych tipoval, že to bude mít víc a proto ty závady. Jinak přeju mnoho šťastných kilometrů.
Tie kilometre su sice nepravdepodobne ale existuju aj vinimky. Kamos ma v rodine Octaviu, ktora mala po skonceni 6 rocneho leasingu 46 000Km...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 11:05, RE: Kilometráž
Hugo napsal:
Pěkná recenze, skvělé auto, ale nevím nevím těch 40000km po 6 letech. To se mi nechce moc věřit, spíš bych tipoval, že to bude mít víc a proto ty závady. Jinak přeju mnoho šťastných kilometrů.
Proc se vsichni tak vsichni divite u kazdeho benzinoveho auta kilometrum? kdyz ma naftak malo, tak piste: kdyby to byl benzin tka tomu uverim, kdyz ma benzin malo, tak pisete ze to neni mozna, nerikam, ze s timto autem jezdil dedecek jen na hrbitov, ale je to auto z francie kde to bylo druhe auto v rodine a vozilo to manzelku na nakupy a dite do skoly, takze kdyz to spocitam tak to je 6666 km rocne, to mate i s vikendy a svatky 18 km denne, takze to muze by cesta do skoly, nakoupit a zpatky. Jinak havarovane opravdu nebylo, bylo kontrolvoano v servisu, vim ze dobry servis prelakuje i srouby atd, ale po mereni tloustky laku, nebo co to je, se zjistili pouze i ty menene dvere. Jinak mel jsem i doklady o vymene oleje 3 mesice pred koupi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 11:06, IDIOT
Jen bych rad dodal, ze ten prvni prispevek pod mym nickem jsem nepsal ja a doufam, ze kazdy chape vyhody motoru 1.2 a chape, ze to neni na zavodeni, ja ho koupil na poklidnou jizdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 11:08, Prevodovka
Ano prevodovka je opravdu dlouha, me osobne to vyhovuje, protoze hodne jezdim po dalnici a tak mam nizsi otacky, motor neruci a nema takovou spotrebu. Takze me osobne prevody vyhovuji. Pokud chcete rychlejsi svezeni, tak z doslechu vim, ze ta 1.2 16 jede pry orpavdu vyborne, hlavne ma taky 80 koni, a ve verzsi sporting ma dokonce 6ti kvalt. Jinak napisu sem odkaz na jednu recenzi presne na toto punto, s timto motorem, ma dokonce i stejnou barvu. Tam se pise primo o te dlouhe prevodovce
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.