0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Marea jezdí i po 400 tis. km (podrobný přehled oprav)

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 12:33, Tak to má byt
Sice si moc nepočteme, ale kopie soukromé servisní knížky je mnohem užitečnější než půl stránky o tom, jak si majitel vybíral auto a další stránka o tom, že při dobré údržbě vůz slouží lépe.
Tenhle motor je to samé co stará dobrá 77 Kw JTD, ale v vgt navíc?
Vzhledem k nájezdu je spolehlivost slušná, kromě spojky a blikajících kontrolek to jsou v podstatě jen předepsané výměny a spotřební materiál (brzdy, ložiska, podvozek).
Autorovi bych dále vytkl, že má téměř 2 roky prošlou STK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 12:41,
Taky jsem si ji vybral, 81kw, JTD, složí mi už 5tý rok.
Aktuálně najeto 215 000 km, poctivých, z toho já 100 tkm.
Vše OK, pouze spotřebák, jednou se měnil spínač na startéru a letos se mi nelíbilo, ža startuje až na 3-4tý otočení motoru, tak se opravoval jeden vstřik - protékal do přepadu i spodem. 3500 czk. Ted jde na brnk.
Předpokládám, že si ji ještě 100tkm nechám, není důvod měnit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 12:50, RE: bez předmětu
stenly36 napsal:
Taky jsem si ji vybral, 81kw, JTD, složí mi už 5tý rok.
Aktuálně najeto 215 000 km, poctivých, z toho já 100 tkm.
Vše OK, pouze spotřebák, jednou se měnil spínač na startéru a letos se mi nelíbilo, ža startuje až na 3-4tý otočení motoru, tak se opravoval jeden vstřik - protékal do přepadu i spodem. 3500 czk. Ted jde na brnk.
Předpokládám, že si ji ještě 100tkm nechám, není důvod měnit.
A po dobrých zkušenostech hodlám manželce koupit auto motorově prakticky shodné, Stilo 115 JTD, 8mi ventil, unijet.
Není důvod měnit osvědčené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 13:06, RE: Tak to má byt
Muroň napsal:
Sice si moc nepočteme, ale kopie soukromé servisní knížky je mnohem užitečnější než půl stránky o tom, jak si majitel vybíral auto a další stránka o tom, že při dobré údržbě vůz slouží lépe.
Tenhle motor je to samé co stará dobrá 77 Kw JTD, ale v vgt navíc?
Vzhledem k nájezdu je spolehlivost slušná, kromě spojky a blikajících kontrolek to jsou v podstatě jen předepsané výměny a spotřební materiál (brzdy, ložiska, podvozek).
Autorovi bych dále vytkl, že má téměř 2 roky prošlou STK.
Přiznávám že to s "STK" nějak NEchápu, ale já "můžu" (já BLOND!)
Ale trochu "vážně", náhodou znám jednoho SPOKOJENÉHO majitele v bazaru koupeného, dnes 5ti letého Stillo 1.9 JTD (85? kw) a ten s ním také již 2 roky VŠUDE jezdí, celkem pravidelně Alpy a do Italy (služebně) jezdí a kilometry docela HOJNĚ mu nabíhají a NAPROSTO vše "ok" (je to skoro PRÁVĚ NAOPAK - než si lidé "představují" - možná to NEní náhoda a FIATy se opravdu VÝRAZNĚ polepšily ... to jen v lidech nějaké staré "představy" přežívají ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 15:18, Když už tu o ....
stenly36 napsal:
A po dobrých zkušenostech hodlám manželce koupit auto motorově prakticky shodné, Stilo 115 JTD, 8mi ventil, unijet.
Není důvod měnit osvědčené.
.... výrobcích fiat mluvíme, já docela POZITIVNí a PŘÍJEMNÝ pocit z nové Lancie Delta měla, ale obávám se že její "klady" v česku oceněny moc NEbudou ,-(
PS: POVEDENÉ moderní motory, atraktivní design, velkolepá výbava, možná i nečekaně dobrá spolehlivost to vše na dlouhatááánském rozvoru za rozumné ceny = octavi 1000 ku 1 stejně ZVÍTĚZí, nebo? Nebo "více" než 1000 : 1?
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 19:56, Strohé ale hodnotné čtení
Dobrá recenze, detailně zpracovaný seznam servisních úkonů. Musím se přiznat že jsem čekal větší problémy. Ale až na tu spojku a setrvačník (au, to zabolelo) pohoda. Určitě měl na tom svůj podíl i majitel, který se o auto očividně staral.
Takových recenzí bych tu uvítal víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.03.2009 22:04, RE: Tak to má byt
Muroň napsal:
Sice si moc nepočteme, ale kopie soukromé servisní knížky je mnohem užitečnější než půl stránky o tom, jak si majitel vybíral auto a další stránka o tom, že při dobré údržbě vůz slouží lépe.
Tenhle motor je to samé co stará dobrá 77 Kw JTD, ale v vgt navíc?
Vzhledem k nájezdu je spolehlivost slušná, kromě spojky a blikajících kontrolek to jsou v podstatě jen předepsané výměny a spotřební materiál (brzdy, ložiska, podvozek).
Autorovi bych dále vytkl, že má téměř 2 roky prošlou STK.
Za tu technickou se omlouvám. Veškeré servisní údaje jsem si psal do svého počítače. Technickou jsem zapomněl zadat ale samozřejmě auto na STK bylo a prošlo bez větších problémů.
S pozdravem David autor článku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 10:33,
Pekna recenze, je videt ze kdyz majitel da autu co ma tak auto slouzi a slouzi....kolega ma 156ku 1,9 jtd, pres dvěstě tisíc km a auto je jak nové, motoricky v poradku....italové delají krasna :) hodne stastnych km vsem zdar :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 11:46, RE: Když už tu o ....
Kylie napsal:
.... výrobcích fiat mluvíme, já docela POZITIVNí a PŘÍJEMNÝ pocit z nové Lancie Delta měla, ale obávám se že její "klady" v česku oceněny moc NEbudou ,-(
PS: POVEDENÉ moderní motory, atraktivní design, velkolepá výbava, možná i nečekaně dobrá spolehlivost to vše na dlouhatááánském rozvoru za rozumné ceny = octavi 1000 ku 1 stejně ZVÍTĚZí, nebo? Nebo "více" než 1000 : 1?
Pěkný den
Přiznám se, že se mi třeba Lancia Delta docela líbí (a vůbec si nemyslím, že by Fiat dělal špatné diesely). Ale dokázal bych si představit, že v tom bude jezdit manželka. Myslím, že na ženskou část populace je to auto designem mířeno. Proti tomu ovšem svědčí, že praktičnost se v případě nových Lancií moc nehledělo - myslím, že s kočárkem si tohle auto moc rozumět nebude. A ještě ty ceny - třeba za Ypsilon chtějí ve slušnější výbavě, s tím úžasným dvoubarevným lakem atd. cca půl mega!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 15:17, dobré
Jo pěkný seznam
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 18:33, RE: Strohé ale hodnotné čtení
Paul napsal:
Dobrá recenze, detailně zpracovaný seznam servisních úkonů. Musím se přiznat že jsem čekal větší problémy. Ale až na tu spojku a setrvačník (au, to zabolelo) pohoda. Určitě měl na tom svůj podíl i majitel, který se o auto očividně staral.
Takových recenzí bych tu uvítal víc.
Spojka a setrvačník jednou odejde u každého dieselu, zpravidla kolem 150 - 200 tis najetých kilometrů, takže to, že autor měnil tenhle komponent až při těch 200.000 svědčí o výborné trvanlivosti a odolnosti daného dílu. U některých koncernových vozů je setrvačník při hrubém zacházení schopný se odporoučet klidně i při 30 - 40 tisících, někde tady na Tipcars se to dokonce ubjevuje v testu (Seat to byl)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 19:06, Mám Mareu Weekend 1,6 16V 103k rok 2000
Marušku jsem koupil prosinec 2007 136 000 km a od té doby:
ceny včetně práce a DPH zaokrouhleny
1) 138 000 km 3 200 Kč
výměna spínače zpátečky 550 Kč
výměna oleje selenia 20K 1150 Kč
olejový filtr 200 Kč
diagnostika 655 Kč

2) 142 000 km 1600 Kč
výměna vzduchového filtru 700 Kč
diagnostika 655 Kč

3) 152 000 km 2 700 Kč
výměna pylového filtru 500 Kč
výměna oleje selenia 20K 1150 Kč
olejový filtr 200 Kč
svíčky 800 Kč
diagnostika 655 Kč

4) 160 000 km 12 000 Kč
práce výměna rozvodů + krytů rozvodů 1800 Kč
ost. práce 150 Kč
rozvodový řemen 1300 Kč
šroub 70Kč
u -profil 150Kč
kryt 500 Kč
ložisko 900 Kč
převodový řemen 460 Kč
převodový řemen 2 400 Kč
ložisko 1200 Kč
ložisko 1160 Kč
olej 1l 300 Kč
kabely ke svíčkám 3200Kč
doraz tlumiče zadního kola 600 Kč

Ostatní díly, podvozek, brzdy apod. dvakrát kontrolovány dvouma servisama a v pořádku.

Auto jezdí dostatečně dobře. 3 r.stupeň 120 a na 5.rs 130 při 3tis.ot./min.

Oceňuji zadní sklopný nárazník, který umožňuje převážet i delší předměty, nebo vyčnívající při zavřeném kufru, který nikdo nemá šanci odemknout.

Michal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.03.2010 11:59, RE: Když už tu o ....
Kylie napsal:
.... výrobcích fiat mluvíme, já docela POZITIVNí a PŘÍJEMNÝ pocit z nové Lancie Delta měla, ale obávám se že její "klady" v česku oceněny moc NEbudou ,-(
PS: POVEDENÉ moderní motory, atraktivní design, velkolepá výbava, možná i nečekaně dobrá spolehlivost to vše na dlouhatááánském rozvoru za rozumné ceny = octavi 1000 ku 1 stejně ZVÍTĚZí, nebo? Nebo "více" než 1000 : 1?
Pěkný den
Jen ať Octavia klidně zvítězí 1000 ku jedné, aspoň si italský auta budou kupovat jenom lidi co je dokážou ocenit a ne konzumní franta od výčepu co do auta leje olej z tý barevný pixly bez značky z obchoďáku, naftu má tu červenou z místního JZD a vzteká se proč by měl na autě něco měnit když to jezdí a nechápe že to se musí aby to jezdilo dál=)))) Tyhle týpky italský auta moc dlouho nepřežijou=)) Ty chtěj svoje, ale pak sou vděčný a jezděj=) a kráásně
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.