0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Freemont spotřeba?

kategorie zařazení tématu: poradna, vše o spotřebě, automobilky, italská vozidla
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Sobota 19.07.2014 14:26, Fiat Freemont spotřeba?
Dobrý den , chci si koupit nové auto jako náhradu za peugeot 308 sw . Zaujal mne Fiat Freemont 2,416v v automatu. Při hledaní na různých brazilských forech na mne vykoukla spotřeba 5,9km/L což znamená 17L100km což je přímo brutalní. nečekám že to bude jezdit za 9L/100km počítal jsem spíše do 12-13. Nyní s 1.6 vti manualem jezdím za 10 z toho 80% krátké trasy po městě. S jakou přibližnou spotřebou bych u tohoto auta měl počítat. Děkuji.
reagovat
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Středa 23.07.2014 11:36, Spotřeba
Na spritmonitor.de je pouze jedno auto v automatu, ale s motorem benzín 3,6 l -spotřeba je tam uvedena průměrná 12,88 l/100 km.
Dieselové verze s automatem (170 PS) mají průměrnou spotřebu 8,7 l/100 km.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Středa 23.07.2014 20:23, Freemont
pokud by byly finance, byl by u mě jasný favorit Freemont 3,6 v LPG.
Navíc i přímo Fiat prodává nová auta s LPG, tuším tartarini.
Když budete jezdit za ca 15 - 17 L plynu, vyjde ujetý km na spotřebě + - 2,6 Kč/km.
tzn. jako v benzinu 6,5 L / 100 km. a to už je u takového auta jiná liga
reagovat
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Sobota 26.07.2014 06:52, freemont spotřeba
Děkuji za odpovědi . LPG v autě neuznávam . Do nového auta mi to přijde jaksi nepatřičné .Jezdim hodně krátkých tras , takže nafta taky asi nepřipadá v úvahu . Ta spotřeba u te 3.6 V6 to je real , nebo papírová hodnota? Porovnávám se svojím nynějším autem : papírově 7.5 skutečnost 10-12 (nyní 10.5) Peugeot 308sw 1.6 vti. manual
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Sobota 26.07.2014 19:16, RE: freemont spotřeba
vaclav.zapletal.35FB napsal:
LPG v autě neuznávam . Do nového auta mi to přijde jaksi nepatřičné .


Směl bych znát důvod? Když pominu 50 % náklady oproti benzinu, tak je tu i otázka ekologie, kdy ve srovnání s benzinem je LPG bez škodlivých výfukových látek, pouze CO2 jako produkt hoření.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 26.07.2014 23:28, RE: freemont spotřeba
Zvirak napsal:
vaclav.zapletal.35FB napsal:
LPG v autě neuznávam . Do nového auta mi to přijde jaksi nepatřičné .
Směl bych znát důvod? Když pominu 50 % náklady oproti benzinu, tak je tu i otázka ekologie, kdy ve srovnání s benzinem je LPG bez škodlivých výfukových látek, pouze CO2 jako produkt hoření.


Třeba se mu nezdá dojezd na alternativní palivo, riziko zaklepání sedel ventilů, nemožnost parkování v podzemních garážích, omezenost zavazadlového prostoru, nebo při krátkých jízdách neefektivní provoz.. Těch důvodů může být spousta, proč hned ten negativní tón?
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 27.07.2014 09:03, Freemont
Jestli to vyznělo negativně, omlouvám se, to nebylo mým úmyslem. Jsem spíše zvědavý.
Dojezd se zdvojnásobí. (Např. můj toriod místo rezervy má dojezd 700 - 750 km !!!, na benzin pak také 700km)
Omezenost zav. prostoru? ŽÁDNÝ rozdíl.
Riziko zaklepání sedel ventilů? Motory fiatu nejsou duratec od fordu. V itálii jezdili už dávno na plyn, když u nás ještě žádná plynka nestála. Na 100% jsou od jistých (starších) ročníků jsou benzinové hlavy, ventily atd. z teplotně odolnějších materiálů. (Na LPG jezdí v Itálii již pár desítek let). Přesněji by vám to vysvětlil každý italofil.
LPG pak nerozpouští olej jako benzin, olej tak nedegraduje. Navíc LPG nezatěžuje katalyzátor, protože je to "čisté" palivo.

Nemožnost parkování v podzemních parkovištích je snad jediná nevýhoda.

Kolikrát se nestačím divit, kolik mezi lidma koluje nesmyslů a fám o LPG.

Osobně jezdím denně cca 240 km. Mě se investice vrátila za 3,5 měsíce. a ujetý km mě vyjde na 1,5 Kč/km (95% dálnice). To jen pro představu.
reagovat
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Neděle 27.07.2014 09:27, Freemot
Důvod proč nechci LPG je mj. opravdu vjezd do podzemních garáží :) , dále můj denní jízdní režim je 4x 3km + 2x 5km :) a to je ten motor už tak zatěžován ve studením režimu , tak ho nechci zatěžovat ještě plynem . I proto mi byla výrazně nedoporučená nafta ...
reagovat
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Neděle 27.07.2014 11:42, freemnot
Já jsem byl pro tohle auto rozhodnutý již delší dobu , le pak jsem shlédnul toto video ( https://www.youtube.com/watch?v=dntgrLnjZxw ) a lekl jsem se spotřeby 5.9 km/l (16.9 l/100km ) . JInak toto auto splňuje kompletně moje podmínky , líbí se mi a navíc v dnešní době downsizingových motoru jeden z posledních mohykánu co má ještě "motor" .
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 27.07.2014 11:48, RE: freemnot
vaclav.zapletal.35FB napsal:
Já jsem byl pro tohle auto rozhodnutý již delší dobu , le pak jsem shlédnul toto video ( https://www.youtube.com/watch?v=dntgrLnjZxw ) a lekl jsem se spotřeby 5.9 km/l (16.9 l/100km ) . JInak toto auto splňuje kompletně moje podmínky , líbí se mi a navíc v dnešní době downsizingových motoru jeden z posledních mohykánu co má ještě "motor" .


To video je z Brazílie, tam do toho lijou E85, tou spotřebou se neřiďte. Reálná hodnota bude kolem 12, samozřejmě záleží, jak jste klidný řidič.
reagovat
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Neděle 27.07.2014 12:00, freemont
Já vám děkuji moc , přesně tohle jsem se chtěl ujistit . Počítal jsem 12-13 max. akorat toto video mne vyvedlo z míry... Super zítra objednávám :) ještě jednou děkuji ...
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 27.07.2014 19:47, RE: Freemont
Zvirak napsal:
Jestli to vyznělo negativně, omlouvám se, to nebylo mým úmyslem. Jsem spíše zvědavý.Dojezd se zdvojnásobí. (Např. můj toriod místo rezervy má dojezd 700 - 750 km !!!, na benzin pak také 700km)Omezenost zav. prostoru? ŽÁDNÝ rozdíl.Riziko zaklepání sedel ventilů? Motory fiatu nejsou duratec od fordu. V itálii jezdili už dávno na plyn, když u nás ještě žádná plynka nestála. Na 100% jsou od jistých (starších) ročníků jsou benzinové hlavy, ventily atd. z teplotně odolnějších materiálů. (Na LPG jezdí v Itálii již pár desítek let). Přesněji by vám to vysvětlil každý italofil.LPG pak nerozpouští olej jako benzin, olej tak nedegraduje. Navíc LPG nezatěžuje katalyzátor, protože je to "čisté" palivo.Nemožnost parkování v podzemních parkovištích je snad jediná nevýhoda.Kolikrát se nestačím divit, kolik mezi lidma koluje nesmyslů a fám o LPG. Osobně jezdím denně cca 240 km. Mě se investice vrátila za 3,5 měsíce. a ujetý km mě vyjde na 1,5 Kč/km (95% dálnice). To jen pro představu.


Kolipa jsem napsal nesmyslů? Dojezd se sice "zdvojnásobí", pak jde ale ekonomika provozu stranou. Méně místa? Kde vozíš rezervu? Jestli lepící sadu, tak tě budou v pneuservisu milovat . To, že to vyhovuje tobě, neznamená, že tu vyhoví někomu, kdo to vyloženě nechce. Při těch krátkých trasách se to v zimě na plyn ani nepřepne... Já mám rádius přes 1100km, ale nebudu z každýho, kdo ten typ pohonu nechce, dělat hlupáka...
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 27.07.2014 20:53, Freemont
Pepe, já nemyslel tebe, ale např. lidi v mém okolí a obecně

mam sadu na lepení nechci to přivolávat, ale za posledních 12 let jsem píchl jen jednou.

jinak souhlas s vencou zapletalem, tohle auto je takový poslední mohykán a taky se mi velice líbí
zkus se podívat i na Saab 9-7, motor 4,7 L benzin. Je to podobná kategorie.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 27.07.2014 22:46, RE: Freemont
Zvirak napsal:
Pepe, já nemyslel tebe, ale např. lidi v mém okolí a obecně mam sadu na lepení nechci to přivolávat, ale za posledních 12 let jsem píchl jen jednou.jinak souhlas s vencou zapletalem, tohle auto je takový poslední mohykán a taky se mi velice líbí zkus se podívat i na Saab 9-7, motor 4,7 L benzin. Je to podobná kategorie.


Ok, v pohodě... Mě se líbí taky, možná o kus víc "originál" Dodge. Asi by stálo za to, kdyby tady někdo uvedl zkušenosti s E85 - navýšení spotřeby, cena "přestavby", a jestli se o tom vůbec vyplatí uvažovat
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 27.07.2014 23:56, RE: Freemont
Zvirak napsal:
Pepe, já nemyslel tebe, ale např. lidi v mém okolí a obecně mam sadu na lepení nechci to přivolávat, ale za posledních 12 let jsem píchl jen jednou.jinak souhlas s vencou zapletalem, tohle auto je takový poslední mohykán a taky se mi velice líbí zkus se podívat i na Saab 9-7, motor 4,7 L benzin. Je to podobná kategorie.



Saab 9-7 je Chevrolet Trailblazer a ten jsem vlastnil. Motor je šestiválec 4,2, dával se i nějaký V8. Stejná třída jako Freemont to neni ani omylem, neni to ani podobné auto. Chevy je rozhodně o dost masivnější a hlavně je to SUV se vším co k tomu patří. Tzn i s o dost dražším provozem. Freemont má k SUV docela daleko.
Měl jsem ho v LPG a spotřeba 17l plynu. Závady veškeré žádné, co jsem sám nezničil to drželo. ale je to americké auto takže olej měnit po 10t km a je ho tam dost. Pohon 4x4 poctivá mechanika, fungoval perfektně. Na to kolik to stálo byl Chevy vynikající pracovní auto.

K tomu LPG ve Freemontu - benzínové motory asi nebudou Fiat, bude to spíše Chrysler a tam nevím jak moc se to s LPG kamarádí.
reagovat
Falewick
počet příspěvků25
datum registrace07.09.2011
Pondělí 28.07.2014 10:35, lpgpgpgpg
Přidávám se k anitplynařům, pokud budou krátké jízdy tak úspora není 50% ale třeba 25, motor jede na benzín než se zahřeje.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 29.07.2014 09:36, LPG
Ač se řadím k zastáncům LPG, tak v tomto případě by nedávalo smysl. Pro provoz na plyn je nutné auto nejdříve pořádně prohřát, a na to takhle krátké trasy nestačí. Jasně, jde to nastavit tak, aby to přeplo hned za jakékoliv teploty, ale to je podle mě nesmysl...
reagovat
Martin K.
počet příspěvků3
datum registrace18.08.2014
Pondělí 18.08.2014 16:31, RE:
Zalezi na motoru. Jinak se zahriva 1.4 ve Fabce jinak 4.7 V8 v Jeepu. Prepinani mam pri 40C vody a nez vyjedu ze zahrady, zavru vrata, dojedu cca po obci 1km, uz prepina. Plati pri venkovnich teplotach kolem 0C a parkuju venku. V lete prepina po cca 400m.

Podzemni garaze, pokud se nepletu tohle pradavne omezeni je jen u nas a bude se do menit. Nove garaze stavi uz podle jinych norem a tam zakaz byt nemusi, pry budou menit zakonem i stare garaze, pokud splni nejake normy. Ovsem nejsem zakonodarce, takze s rezervou prosim :)

Pokud clovek jezdi 3km do prace a odpoledne 3km domu, nema smysl LPG, nafta to je jasny. Ale dojezd je vetsi, naklady znacne nizsi. Pokud to neni motor z papiru, nemelo by to mit zadny vedlejsi problemy. Neco jsem s LPG najel a bez problemu. Ale jsou lide kterym nekdo zprasil montaz LPG a ty jsou zoufaly :( Nebo treba ve Fiatu mi reknou, ze montujou LPG do auta, ale ztraci se zaruka a ty novy motory to nemaji radi, ventily... U zadnyho velkyho motoru jsem problem nemel.
reagovat
vaclav.zapletal.35FB
počet příspěvků7
datum registrace19.07.2014
Úterý 19.08.2014 08:29, freemont spotřeba
Děkuju všem za příspěvky , ale nakonec je vše jinač. Jel jsem do Prahy pro Freemonta , a nakonec jsem si přivez Toyotu auris sport tourer 1.6 multidrive S ze zlína .Je trochu menší , ale jinač spokojenost hlavně ta výbava a spotřeba (papa o 2,5l/100km méně než peugeot 308sw 1.6vti) uvidíme jak dlouiho bude fungovat CVT převodovka :) , prodejce říkal , že mne přežije :)

jo a na LPG ho dávat nebudu
reagovat
Mato
počet příspěvků1
datum registrace15.08.2017
Úterý 15.08.2017 21:32, Spotřeba je dobrá.
Nebojte se toho auta. Mám najeto 120000km a žádný problém spotřeba na motoru 2.0 super. Umí to auto jezdit i za 6,3/100. Největší průměrnou spotřební mám 8,4/100 ,ale to jsem hodně chvátal a předjížděl. Prostě auto super.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.