0
zpět
 

diskuze k tématu: Dotaz od budoucího otce

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.09.2014 19:01, Dotaz od budoucího otce
Dobrý den, zdravím redakci. Čekáme rodinu a proto bych chtěl zakoupit ojeté MPV. Momentálně se rozhoduji mezi Citroën C4 Grand Picasso 2.0 HDI a Opel Zafira 1.9 CDTI. Oba rok 2007-2010. Osobně je mi sympatyčtější Citroën, určitě je i variabilnější a táké by se mi více líbil automat, na druhou stranu mě děsí velké množství elektroniky a případné potíže s ní. Jaké je dílenské zpracování obou vozů a je automat dobrou volbou? Děkuji, Mirek
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 08.09.2014 11:03, odpověď budoucímu otci
Co si představit pod pojmem čekáme rodinu? Jedno dítě? Na to bohatě postačuje prostornější kombik střední třídy ( Mondeo, Vectra, Avensis atd.) Pokud nevlastníte ještě bernardýna....
Obecně ale platí že v případě ojetiny je lepší se dieslovým agregátům vyhnout. Stejně tak bych se rozhodně vyhnul i automatu.
Když by to mělo být to MPV tak za mě bych rozšířil obzor ještě o duo SMax/Galaxy.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 08.09.2014 12:02, výběr
Na picasu je dobrý snad jen ten motor. Jinak ruce pryč.
Zafira má ale motor JTD takže možná i lepší než ten v C4 a navíc je lépe vyrobená. Já bych se moc dlouho nerozmýšlel.
Automat v C4 je myslím robot, takže ten ani omylem. V zafiře je klasika.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 08.09.2014 13:59, kombi
Pokud opravdu čekáte jednoho potomka, tak bych volil vůz typu kombi. BUde mít lepší jízdní vlastnosti díky nižšímu těžišti, levnější provoz oproti mpv a navíc je daleko větší výběr na trhu.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 08.09.2014 13:59, kombi
Pokud opravdu čekáte jednoho potomka, tak bych volil vůz typu kombi. BUde mít lepší jízdní vlastnosti díky nižšímu těžišti, levnější provoz oproti mpv a navíc je daleko větší výběr na trhu.
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Pondělí 08.09.2014 19:09, Pocet?
Musel by cekat minimalne trojcata. Me na dve deti staci nejlevnejsi hatchback. A kdyz je potreba, pribalime do Sandera jeste babicku (dozadu se vejdou 3 sedacky, nebo jakakoliv kombinace sedacek a dospelych o poctu 3). Akorat kocar pro dvojcata uz by byl problem. A na to uz ted funguje kombal. Pokud nebude tazatel jezdit 40 rocne, doporucoval bych benzin.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Pondělí 08.09.2014 21:42, Picasso
Tu je priklad cloveka, co chodi asi casto na pivo po rozumy. Byt vami,ani nevychadzam na cestu,ak by sa nahodou nejakemu francuzovy prave vtedy otrhlo koleso alebo nedaj boh vyleteli dvere. To picasso ma vo vnutri o hodne viac miesta, a automat je tam aisin 6stupnovy. Ak to nebude vylietana kara,nebal by som sa ho. Elektrika moze byt v tejto dobe problem na kazdom aute,ale nepocul som o vaznejsom probleme u picassa. Okrem toho mozte mat vzadu hydrauliku,ktora vam aj plne auto vzdy vyrovna do roviny a nemusite sa bat,ze budete cestou na dovolenku tahat vyfuk.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pondělí 08.09.2014 22:02, MPV
Souhlas že pro přepravu 2 dětí a 2 dospělých stačí libovolné auto. Pro 3 děti už MPV nebo některá auta jako zmíněné Sandero, Logan, pak XC-90 nebo např. i Land Cruiser Viz. tento článek http://www.auto.cz/detske-autosedacky-hledame-rodinneho-krale-ktery-zvladne-3-deti-vzadu-72569 dole je tabulka podle značek a vhodnost pro 3 sedačky.

Kupte ojetou Corollu Verso nebo pozdější Verso s atmo benzínem a budete mít klid. Versa jsou spolehlivá auta: http://www.anusedcar.com
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Úterý 09.09.2014 02:05, Benzin vs. diesel
Moje sestra před rokem řešila podobný problém, ale nakonec uznala, že najezdí do 10tkm ročně, tak sáhla po benzínové Hondě CR-V. Sehnala zachovalý kousek, nechala udělat preventivní servis a zatím jen jezdí. Auto je staré 10let a bez jediného problému.

Ale očividně chcete novější auto, tak v tom případě bych se také přikláněl k nějakému kombi, levnější provoz a zbytečně s sebou netaháte "mrtvou váhu". Avensis v benzínu a kombi, Nebo Focusa/Mondeo možná i Octavku 1 nebo 2.

Hodně štěstí při výběru.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 09.09.2014 11:43, Picasso
předesílám že po jedné špatné zkušenosti mě Citroeny přestaly zajímat, ale co jsem našel v prvním článku tak Picasso má krom nejvýkonnější 120Kw dieslové do které se dával automat skutečně roboty.
Bereme-li ročníky které tazatel uvadí.
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Úterý 09.09.2014 12:35, MPV vers. Kombi
Nedá mi to abych nenapsal. Neporadím pánovi zda Der Opel, nebo Citroen, ale pokud chce v poho jezdit a vozit dvě děti s kočárkama, kolama a krámama a neřešit složité nakládání a vykládání, tak určitě MPV. Píšu to ze své zkušenosti, protože mě to "potkalo". Na jedno dítě jsem měl kombíka (AR 156 sportwagon v naftě) a po narození druhého jsem to řešil. ANO lze v kombíku dvě děti vozit, ale narovinu vezmu teď kočárek a nastojáka ho dám do kufru+všechny ostatní krámy. Argument MPV nejede a má špatné jízdní vlastnosti je blbost. Koupil jsem WV Touran 1.4 TSI ve sportovní úpravě Kamei a věřte, že při 190 koních (po chipu) a na 18" kolech si dá všechny mondea a ochcávky k večeři...Je to rodinné auto, takže s tím jako prase nejezdím, ale ten potenciál tam je a při bezpečném předjíždění nemám problém. Závěr tedy takový, kupte MPV a pokud chcete jezdit sportovně, i to se dá - u OPLU třeba s OPC
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 09.09.2014 13:13, spekulace - neúplný dotaz
Jenže to jsou jen spekulace jestli tazatel čeká první druhý třetí, nebo dvojčata atd....
Další ze spekulací je kde bude motor o objemu 1,4litru se 190 koněma až bude mít na hrbu 150tkm...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 09.09.2014 13:32, RE: MPV vers. Kombi
kubesak napsal:
Nedá mi to abych nenapsal. Neporadím pánovi zda Der Opel, nebo Citroen, ale pokud chce v poho jezdit a vozit dvě děti s kočárkama, kolama a krámama a neřešit složité nakládání a vykládání, tak určitě MPV. Píšu to ze své zkušenosti, protože mě to "potkalo". Na jedno dítě jsem měl kombíka (AR 156 sportwagon v naftě) a po narození druhého jsem to řešil. ANO lze v kombíku dvě děti vozit, ale narovinu vezmu teď kočárek a nastojáka ho dám do kufru+všechny ostatní krámy. Argument MPV nejede a má špatné jízdní vlastnosti je blbost. Koupil jsem WV Touran 1.4 TSI ve sportovní úpravě Kamei a věřte, že při 190 koních (po chipu) a na 18" kolech si dá všechny mondea a ochcávky k večeři...Je to rodinné auto, takže s tím jako prase nejezdím, ale ten potenciál tam je a při bezpečném předjíždění nemám problém. Závěr tedy takový, kupte MPV a pokud chcete jezdit sportovně, i to se dá - u OPLU třeba s OPC


Zrovna VW Touran mi nepřipadá jako MPV a je to srovnatelné s kombi i díky rozměrům, i ta zafira je malá a nepřinese oproti kombi nic navíc v porovnání s kombi - máme ji v rodině, takže můžu porovnávat se svými kombi :). Když už bych chtěl MPV, tak bych volil větší varuiantu typu sharan, galaxy Smax... V mém případě bych volil něco jako scudo, karavelu, voyagera, to už odpovídá tomu, že tam dám kola, kočárek a vše potřebné, ale tohle rozhodně do tourana nedám
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 09.09.2014 13:38, RE: MPV vers. Kombi
kubesak napsal:
Nedá mi to abych nenapsal. Neporadím pánovi zda Der Opel, nebo Citroen, ale pokud chce v poho jezdit a vozit dvě děti s kočárkama, kolama a krámama a neřešit složité nakládání a vykládání, tak určitě MPV. Píšu to ze své zkušenosti, protože mě to "potkalo". Na jedno dítě jsem měl kombíka (AR 156 sportwagon v naftě) a po narození druhého jsem to řešil. ANO lze v kombíku dvě děti vozit, ale narovinu vezmu teď kočárek a nastojáka ho dám do kufru+všechny ostatní krámy. Argument MPV nejede a má špatné jízdní vlastnosti je blbost. Koupil jsem WV Touran 1.4 TSI ve sportovní úpravě Kamei a věřte, že při 190 koních (po chipu) a na 18" kolech si dá všechny mondea a ochcávky k večeři...Je to rodinné auto, takže s tím jako prase nejezdím, ale ten potenciál tam je a při bezpečném předjíždění nemám problém. Závěr tedy takový, kupte MPV a pokud chcete jezdit sportovně, i to se dá - u OPLU třeba s OPC


Můj příspěvek není úplně podložen praxí, jelikož ještě nejsem otcem, nicméně mám dobré srovnání 2 vozů. 406 a Zaifra B.
Brát 156 SW jako kombi není úplně fér, tahle alfa je v první řadě stylovka...
Váš Touran si možná dá tahle auta k večeři na dálnici, nicméně v jakékoliv zatáčce Vás vypráší kdejaký floutek s civicem... Vysoké těžiště a měkčí kastli prostě neukecáte. Ve výsledku jsou MPV pouze tvrdší (kvůli eliminaci náklonů v zatáčkách), nicméně ne sportovnější.
Pro mě osobně je u rodinného auta důležitější pohodlí, proto bych volil rodinné kombi, místa je v něm dost, kočárek i spoustu krámů do takového auta naložíte taky. Spotřeba bude díky menší čelní ploše taky menší, pokud nebude dítko 10x denně dávat do a ze sedačky, podle mě MPV nedává smysl.
Ve 406 jsem párkrát vezl ani ne roční neteř i s "příslušenstvím" a s dostatkem místa v kufru nebyl sebemenší problém, možná bych tam dosal i druhý. Oproti zafiře mnohem pohodlnější podvozek a i jistější jízdní vlastnosti (na trapných plechových 15'') Jak je to s kočárkem do kufru zafiry nevím, ale vzhledem k velikosti kufru to bude horší kafe...
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Úterý 09.09.2014 13:41, RE: MPV vers. Kombi
driver111 napsal:
kubesak napsal:
Nedá mi to abych nenapsal. Neporadím pánovi zda Der Opel, nebo Citroen, ale pokud chce v poho jezdit a vozit dvě děti s kočárkama, kolama a krámama a neřešit složité nakládání a vykládání, tak určitě MPV. Píšu to ze své zkušenosti, protože mě to "potkalo". Na jedno dítě jsem měl kombíka (AR 156 sportwagon v naftě) a po narození druhého jsem to řešil. ANO lze v kombíku dvě děti vozit, ale narovinu vezmu teď kočárek a nastojáka ho dám do kufru+všechny ostatní krámy. Argument MPV nejede a má špatné jízdní vlastnosti je blbost. Koupil jsem WV Touran 1.4 TSI ve sportovní úpravě Kamei a věřte, že při 190 koních (po chipu) a na 18" kolech si dá všechny mondea a ochcávky k večeři...Je to rodinné auto, takže s tím jako prase nejezdím, ale ten potenciál tam je a při bezpečném předjíždění nemám problém. Závěr tedy takový, kupte MPV a pokud chcete jezdit sportovně, i to se dá - u OPLU třeba s OPC
Zrovna VW Touran mi nepřipadá jako MPV a je to srovnatelné s kombi i díky rozměrům, i ta zafira je malá a nepřinese oproti kombi nic navíc v porovnání s kombi - máme ji v rodině, takže můžu porovnávat se svými kombi :). Když už bych chtěl MPV, tak bych volil větší varuiantu typu sharan, galaxy Smax... V mém případě bych volil něco jako scudo, karavelu, voyagera, to už odpovídá tomu, že tam dám kola, kočárek a vše potřebné, ale tohle rozhodně do tourana nedám

Smax je stejná třída jako Touran - osobně jsem se mezi těma dvěmi rozhodoval -SMaxe jsem chtěl s 2.5 T benzín, nakonec vzhledem k ojedinělýmu kousku jsem vzat Tourana. Nevím, jestli jste se v tom někdy svezl, ale oproti zafiře je víc místa na šířku (tři regulérní sedadla-vlastní kolega, tak vím, o čem mluvím). Takže napsat, že Touran není MPV je hodně mimo...
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Úterý 09.09.2014 13:45, RE: spekulace - neúplný dotaz
Valnoha napsal:
Jenže to jsou jen spekulace jestli tazatel čeká první druhý třetí, nebo dvojčata atd....Další ze spekulací je kde bude motor o objemu 1,4litru se 190 koněma až bude mít na hrbu 150tkm...

Uznávám, že nevím, jak to bude při 150 tis, každopádně mám teď najeto 110 tis a vše je OK. Pokud narážíte na rozvody řetězem, sám jsem si nechal preventivně vyměnit za novou sadu - občas při startu zarachotily...Jinak kombi spotřebu pro Vaše info mám 7,4 litru

reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 09.09.2014 14:20, RE: MPV vers. Kombi
kubesak napsal:
driver111 napsal:
kubesak napsal:
Nedá mi to abych nenapsal. Neporadím pánovi zda Der Opel, nebo Citroen, ale pokud chce v poho jezdit a vozit dvě děti s kočárkama, kolama a krámama a neřešit složité nakládání a vykládání, tak určitě MPV. Píšu to ze své zkušenosti, protože mě to "potkalo". Na jedno dítě jsem měl kombíka (AR 156 sportwagon v naftě) a po narození druhého jsem to řešil. ANO lze v kombíku dvě děti vozit, ale narovinu vezmu teď kočárek a nastojáka ho dám do kufru+všechny ostatní krámy. Argument MPV nejede a má špatné jízdní vlastnosti je blbost. Koupil jsem WV Touran 1.4 TSI ve sportovní úpravě Kamei a věřte, že při 190 koních (po chipu) a na 18" kolech si dá všechny mondea a ochcávky k večeři...Je to rodinné auto, takže s tím jako prase nejezdím, ale ten potenciál tam je a při bezpečném předjíždění nemám problém. Závěr tedy takový, kupte MPV a pokud chcete jezdit sportovně, i to se dá - u OPLU třeba s OPC
Zrovna VW Touran mi nepřipadá jako MPV a je to srovnatelné s kombi i díky rozměrům, i ta zafira je malá a nepřinese oproti kombi nic navíc v porovnání s kombi - máme ji v rodině, takže můžu porovnávat se svými kombi :). Když už bych chtěl MPV, tak bych volil větší varuiantu typu sharan, galaxy Smax... V mém případě bych volil něco jako scudo, karavelu, voyagera, to už odpovídá tomu, že tam dám kola, kočárek a vše potřebné, ale tohle rozhodně do tourana nedám
Smax je stejná třída jako Touran - osobně jsem se mezi těma dvěmi rozhodoval -SMaxe jsem chtěl s 2.5 T benzín, nakonec vzhledem k ojedinělýmu kousku jsem vzat Tourana. Nevím, jestli jste se v tom někdy svezl, ale oproti zafiře je víc místa na šířku (tři regulérní sedadla-vlastní kolega, tak vím, o čem mluvím). Takže napsat, že Touran není MPV je hodně mimo...


Já jen napsal, že jako MPV je to malé a v mém případě by mi vyhovovaly vozy typu scudo, voyager, vw caravella-multivan, protože oproti kombi to už má přínos ve velikosti. Ale kombi versus Touran je srovnatelné +- . Já neřeším sitauci, jestli se vlezou vedle sebe 3 sedačky, ale co dám do kufru a já bych to tam nedal. Potažmo, to co vložíš do kufru Tourana ty, tak do kombi dám taky :)
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Středa 10.09.2014 16:09, Jake MPV
Vzhledem k tomu, že řeším něco podobného jsem se trochu těšil, že se dozvím něco o kladech a záporech minimálně MPV zmíněných v dotazu. Místo toho se rozvířila debata zda na 2 děti stačí kombi nebo MPV
Nechal bych to na tazateli, protože moje osobní zkušenost s dvojčaty je taková, že složit dvojkočárek a ostatní drobnosti na týden a víc do kombíkového mondea jde celkem v pohodě - zatím (plazící se mimina). Ale až bude nutné k tomu kočárku nutné přihodit odrážedla/kola, skládací postele atd., nejsem tak úplně přesvědčený, že to stále bude alespoň celkem v pohodě. Podotýkám, že jsem příznivcem kombíku, ale kamarádovi jeho Alhambru občas závidím (kvůli prostoru).

Pokud máte tedy někdo zkušenosti s provozem a spolehlivostí nejen uvedených MPV, rád si je přečtu
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 10.09.2014 19:57, RE: Jake MPV
eCORE napsal:
Vzhledem k tomu, že řeším něco podobného jsem se trochu těšil, že se dozvím něco o kladech a záporech minimálně MPV zmíněných v dotazu. Místo toho se rozvířila debata zda na 2 děti stačí kombi nebo MPV Nechal bych to na tazateli, protože moje osobní zkušenost s dvojčaty je taková, že složit dvojkočárek a ostatní drobnosti na týden a víc do kombíkového mondea jde celkem v pohodě - zatím (plazící se mimina). Ale až bude nutné k tomu kočárku nutné přihodit odrážedla/kola, skládací postele atd., nejsem tak úplně přesvědčený, že to stále bude alespoň celkem v pohodě. Podotýkám, že jsem příznivcem kombíku, ale kamarádovi jeho Alhambru občas závidím (kvůli prostoru). Pokud máte tedy někdo zkušenosti s provozem a spolehlivostí nejen uvedených MPV, rád si je přečtu


Proto jsem psal, že základní věci i na ty 2 děti do kombi vlezou celkem v poho. Jenže s přibývajícími nároky svišťů na jejich krámy, které opravdu potřebujou vzít s sebou k babičce atd, je kombi postupně menší a menší a v mojí narážce na tourana jsem to myslel tak, že jako MPV je malý a tento problém nevyřeší, protože je to takový větší kombi, ale já to to tam prostě nedám. Já budu volit něco většího a to minimálně sharana atd. Ale zase auto typu Sudo, cravella-multivan má zase výhodu v tom, že je na základu dodávky, tudíž je ještě větší uvnitř a např. podvozek musí vydržet mnohem víc než u klasického MPV. Já mám zatím v hledáčku Scudo na vzduchu. Má to kamarád a je s tím naprosto spokojený - má verzi L2H1 tedy longa a je to fakt super na vození všeho. Pak člověk přestane přemýšlet co tam vleze a jen dává do kufru :) Takže v mém případě je to vlastně už dodávkové MPV Ale prostě Tourana nepovažuju za auto, které těmto nárokům odpovídá
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 11.09.2014 01:20, RE: Jake MPV
eCORE napsal:
Vzhledem k tomu, že řeším něco podobného jsem se trochu těšil, že se dozvím něco o kladech a záporech minimálně MPV zmíněných v dotazu. Místo toho se rozvířila debata zda na 2 děti stačí kombi nebo MPV Nechal bych to na tazateli, protože moje osobní zkušenost s dvojčaty je taková, že složit dvojkočárek a ostatní drobnosti na týden a víc do kombíkového mondea jde celkem v pohodě - zatím (plazící se mimina). Ale až bude nutné k tomu kočárku nutné přihodit odrážedla/kola, skládací postele atd., nejsem tak úplně přesvědčený, že to stále bude alespoň celkem v pohodě. Podotýkám, že jsem příznivcem kombíku, ale kamarádovi jeho Alhambru občas závidím (kvůli prostoru). Pokud máte tedy někdo zkušenosti s provozem a spolehlivostí nejen uvedených MPV, rád si je přečtu


Měli jsme Mazdu 6 kombi a teď Verso (kompaktní MPV). Co se týče kufru, tak je to objemem podobné. Mazda 6 měla kufr využitelný o něco lépe, protože je delší a navíc díky ochrané síti se dal občas využít po střechu (přeprava malých kol, odrážedel na stojáka). Poslední 3 dovolené jsme se v MPV dokázali sbalit stejně dobře jako dřív do kombi. Nicméně o kufru to primárně není ne? Pokud děti budou mít odrážedla, tak už není potřeba vozit velký kočár, ale jen třeba golfky, v případě úplné nouze se dá použít střešní box... Výhoda MPV je vyšší stavba a každodenní pásání do sedaček je snažší. Jestli vám vyhovuje kombi tak u něho zůstaňte. Pokud plánujete 3 děti, pak je MPV asi nutnost, jestli tedy nechcete vozit děti na podsedákách.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.