0
zpět
 

diskuze k tématu: Dotaz od budoucího otce

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 11.09.2014 08:23, RE: Jake MPV
Petr S napsal:
eCORE napsal:
Vzhledem k tomu, že řeším něco podobného jsem se trochu těšil, že se dozvím něco o kladech a záporech minimálně MPV zmíněných v dotazu. Místo toho se rozvířila debata zda na 2 děti stačí kombi nebo MPV Nechal bych to na tazateli, protože moje osobní zkušenost s dvojčaty je taková, že složit dvojkočárek a ostatní drobnosti na týden a víc do kombíkového mondea jde celkem v pohodě - zatím (plazící se mimina). Ale až bude nutné k tomu kočárku nutné přihodit odrážedla/kola, skládací postele atd., nejsem tak úplně přesvědčený, že to stále bude alespoň celkem v pohodě. Podotýkám, že jsem příznivcem kombíku, ale kamarádovi jeho Alhambru občas závidím (kvůli prostoru). Pokud máte tedy někdo zkušenosti s provozem a spolehlivostí nejen uvedených MPV, rád si je přečtu
Měli jsme Mazdu 6 kombi a teď Verso (kompaktní MPV). Co se týče kufru, tak je to objemem podobné. Mazda 6 měla kufr využitelný o něco lépe, protože je delší a navíc díky ochrané síti se dal občas využít po střechu (přeprava malých kol, odrážedel na stojáka). Poslední 3 dovolené jsme se v MPV dokázali sbalit stejně dobře jako dřív do kombi. Nicméně o kufru to primárně není ne? Pokud děti budou mít odrážedla, tak už není potřeba vozit velký kočár, ale jen třeba golfky, v případě úplné nouze se dá použít střešní box... Výhoda MPV je vyšší stavba a každodenní pásání do sedaček je snažší. Jestli vám vyhovuje kombi tak u něho zůstaňte. Pokud plánujete 3 děti, pak je MPV asi nutnost, jestli tedy nechcete vozit děti na podsedákách.


Při čtení se mi vybavila humorná příhoda z návratu z letošní dovolený... Dětem vzadu dohrál film, jenže si zapomněly vzít box s ostatními DVD z kufru. Při stání a ninimálním popojíždění ve stau v Německu se manželka protáhla na zadní prostřední sedadlo, potopila se do kufru a dývka vytáhla, pak se spokojeně vrátila na svoje místo. Chápu, že kvůli tomu se MPV nekupuje, ale u mě v kombíku by se jí to nepovedlo . A to je 5008 něco mezi...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 15.09.2014 21:53, RE:
Dobrý den. Jak Citroën C4 Grand Picasso, tak Opel Zafira je dobrá volba. Citroën je líbivější a jeho vnitřní variabilita vysoká, co se týká kvality dílenského zpracování, v tomto ohledu na tom budou oba vozy podobně. U Picassa bych se ale vyhnul automatické převodovce, alespoň tedy té s označením BMP6, která řadí pomalu, necitlivě a také mnoho nevydrží.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.