0
zpět
 

diskuze k tématu: Chci koupit novou Dacia Duster nebo Logan

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 21.08.2014 14:14, :)

Byl jsem ve 2 salonech Dacie, a nikde se mi ani po 15 minutách niko nevěnoval, tak jsem si "na truc" koupil Škodu Fabii Combi.
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Čtvrtek 21.08.2014 22:11, RE: :)
Vítek napsal:
Byl jsem ve 2 salonech Dacie, a nikde se mi ani po 15 minutách niko nevěnoval, tak jsem si "na truc" koupil Škodu Fabii Combi.


No jo pane, tu Dacii si musite zaslouzit! Kdyz chcete namatkou treba Ferrari, tak musite dokonce projit testem znalosti o znacce...

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 21.08.2014 22:16, :)
To je možné, já byl připravený to auto hned koupit a do 5 minut poslat peníze, abych mohl rovnou odjet. Mě to nevadí,s Fabii jsem spokojeny.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 21.08.2014 23:54, RE: :)
Vítek napsal:
To je možné, já byl připravený to auto hned koupit a do 5 minut poslat peníze, abych mohl rovnou odjet. Mě to nevadí,s Fabii jsem spokojeny.


No mám pocit, že kupec (Vítek) stejně chtěl tu Fábku podvědomě dávno předtím. Kdyby opravdu chtěl Dacii, tak by tam počkal klidně půl dne I déle...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 22.08.2014 07:47, :)
Nepočkal, ja to auto chtěl hned.
Mě nezáleží na značce, ja potřeboval auto.

A potřeboval jsem ho hned :)
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 22.08.2014 09:04, RE: :)
Vítek napsal:
Nepočkal, ja to auto chtěl hned.Mě nezáleží na značce, ja potřeboval auto.A potřeboval jsem ho hned :)


Tak je pravda, že škodovek se u každého dealera povaluje na place dost, u Dacie je situace opačná, na Duster se čeká klidně i 6 měsíců. Běžná situace u každé automobilky je tak kolem 3 měs od zadání specifikací do výroby, leccos jde ovlivnit i během - elektroinstalace, barva a pod. Ta "nutnost" mít auto ihned mě ale každopádně pobavila . To já si to těšení užil....
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 22.08.2014 09:09, :)
Auto které jsem chtěl bylo na place, nechtěl jsem čekat - chtěl jsem auto hned. Nebylo nic jednoduššího než mě při vstupu aspoň pozdravit a projevit zájem. Ale když nechtěji :)
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 22.08.2014 12:07, RE: :)
Vítek napsal:
Auto které jsem chtěl bylo na place, nechtěl jsem čekat - chtěl jsem auto hned. Nebylo nic jednoduššího než mě při vstupu aspoň pozdravit a projevit zájem. Ale když nechtěji :)


To bez debat . Zas na druhou stranu, prodají všechno, co jim přijde, ta vo co de? . Taková Mototechna před 30lety... Já jednu rodinnou firmu, co má zastoupení Dacie, znám dobře, tam by se to nestalo
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Pátek 22.08.2014 22:05, Prodejci Dacia
Faktem je, ze nejake nadseni z prodejcu Dacii az na vyjimky nikdo najevo nedava.
Rekl bych, ze ve spouste pripadu to jsou borci zpruzeni ulohou, kterou jim pan vedouci v renckovi pridelil: prodej "rumunskeho odpadu" "sockam", ktere by jinak na nove auto nemely. Me treba muj prodejce pojebal za to, ze jsem si rozmyslel uver a auto nakonec vzal za hotove. Moc jsem nechapal, co to melo znamenat, ale mavl jsem nad tim rukou. Mozna by mi jinde rekli, ze mam smulu, ale na druhou stranu jsem jeste zadnou uverovou smlouvu podepsanou nemel, jedine, co bylo, byla zaplacena zaloha.

No a rozumim tomu, ze je proste fajn jit si to koupit jako rohliky. Pokud jste to vzal v 1,4 16V a vlezete se tam, tak proc ne.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 22.08.2014 22:24, :)
Přesně tak, nechápu proč nutí liden úvěry a financování a jkeště tvrdí že se jim to vyplatí. Ono to stou škodovkou taky nebylo jendoduche, v mem městě mi nabídli jen financovaní, za hotove mi to prodat nechtěli, tak jsem musel do vedlejšího města.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Sobota 23.08.2014 09:47, úvěry
Je to proto že z každé sepsané úvěrové smlouvy má ten konkrétní prodejce provizi. A to nijak zanedbatelnou vzhledem k výši základního platu. Škofin konkrétně má odměny slušné. Když je prodejce šikovný může na provizích mít víc než je jeho základní plat. Z úvěru má peníze jisté.
Naopak při prodeji nového auta záleží jak moc se zákazníkovi podaří ukecat slevu. Pokud malou, prodejce má vyšší odměnu, pokud zákazník dojde až na hranu kam může prodejce jít nemusí dostat i nic. Totéž platí u různých akčních cen.
Výše psané platí pro zaměstnance, přímo prodejce na place. Je mi jasné že majitel autosalonu většinou netratí.
To co jsem psal platí pro koncern, ovšem u Renaultu to bude jistě stejné. Už na Renaultech kde frčí zejména nejlevnější modely, nebude vzhledem k cenám ta provize nic moc. U Dacie to třeba je ještě méně.
Vím že zákazníka nemusí vůbec zajímat kolik dostane prodejce na výplatní pásce, ale český zaměstnanec je už prostě takový.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 23.08.2014 10:03, RE: úvěry
PetrT napsal:
Je to proto že z každé sepsané úvěrové smlouvy má ten konkrétní prodejce provizi. A to nijak zanedbatelnou vzhledem k výši základního platu. Škofin konkrétně má odměny slušné. Když je prodejce šikovný může na provizích mít víc než je jeho základní plat. Z úvěru má peníze jisté.Naopak při prodeji nového auta záleží jak moc se zákazníkovi podaří ukecat slevu. Pokud malou, prodejce má vyšší odměnu, pokud zákazník dojde až na hranu kam může prodejce jít nemusí dostat i nic. Totéž platí u různých akčních cen.Výše psané platí pro zaměstnance, přímo prodejce na place. Je mi jasné že majitel autosalonu většinou netratí. To co jsem psal platí pro koncern, ovšem u Renaultu to bude jistě stejné. Už na Renaultech kde frčí zejména nejlevnější modely, nebude vzhledem k cenám ta provize nic moc. U Dacie to třeba je ještě méně. Vím že zákazníka nemusí vůbec zajímat kolik dostane prodejce na výplatní pásce, ale český zaměstnanec je už prostě takový.


Souhlas. Jenže je rozdíl, když se kysele tváří u pásu ve fabrice, nebo u pokladny v hypermarketu. V té fabrice to může dělat celou šichtu, a všem je to buřt. Jakákoliv pozice vyžadující kontakt se zákazníkem je ovšem něco jiného. Kolikrát vrávě v tom hyper klidně řeknu dotyčné, ať jde dělat něco jiného, když je vidět, jak jí to tam evidentně se*e. To už je lepší i ten americkej úsměv
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Sobota 23.08.2014 20:46, uver
Tak napadlo me, ze asi prisel o prachy, kdyz jsem se z uveru vyvlekl (chybelo mi tehdy 30000, sehnal jsem je v rodine). Ale precejen bych necekal, ze mi docela ostre vynada ("byli jsme snad na necem domluveni!?"). Sranda no.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 24.08.2014 01:46, RE: uver
bitner napsal:
Tak napadlo me, ze asi prisel o prachy, kdyz jsem se z uveru vyvlekl (chybelo mi tehdy 30000, sehnal jsem je v rodine). Ale precejen bych necekal, ze mi docela ostre vynada ("byli jsme snad na necem domluveni!?"). Sranda no.


Pokud by mi obchodník ostře vynadal, tak v tu chvíli by veškerá komunikace skočila. Což byl asi i tvůj případ
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Neděle 24.08.2014 09:58, RE: uver
Petr S napsal:
bitner napsal:
Tak napadlo me, ze asi prisel o prachy, kdyz jsem se z uveru vyvlekl (chybelo mi tehdy 30000, sehnal jsem je v rodine). Ale precejen bych necekal, ze mi docela ostre vynada ("byli jsme snad na necem domluveni!?"). Sranda no.
Pokud by mi obchodník ostře vynadal, tak v tu chvíli by veškerá komunikace skočila. Což byl asi i tvůj případ


JJ a na truc bych šel hned do vedlejšího autosalonu a tam to koupil na ten úvěr
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Neděle 24.08.2014 20:04, RE: uver
driver111 napsal:
Petr S napsal:
bitner napsal:
Tak napadlo me, ze asi prisel o prachy, kdyz jsem se z uveru vyvlekl (chybelo mi tehdy 30000, sehnal jsem je v rodine). Ale precejen bych necekal, ze mi docela ostre vynada ("byli jsme snad na necem domluveni!?"). Sranda no.
Pokud by mi obchodník ostře vynadal, tak v tu chvíli by veškerá komunikace skočila. Což byl asi i tvůj případ
JJ a na truc bych šel hned do vedlejšího autosalonu a tam to koupil na ten úvěr


Uz sem mel zaplacenou zalohu. NAvic mi aspon sehnal skladovku, takze sem mel auto do 3 tydnu.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 25.08.2014 19:52, provize
Vím o firmě kde prý prodejce dostává za uzavřenovou úvěrovou smlouvu poukázky do tesca. Takže jednou měsíčně tam hromadně nakluše parta prodejců a smění poukázky za televize atd. které následně vrátí a vyinkasují hotovost.
Podotýkám že jsem to tak slyšel, ale fungovat to může ne? S reklamacemi mám zkušenost jen hornbach a tam se nikdy na nic neptají a vrátí peníze.
Takže jestli už s těma penězma počítal musel si ho nasrat celkem dost :D
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.