0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroen Xsara - Pohodlí v elegantním kompaktu

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.11.2009 07:30, xsara 1,6 16v 2004
nech je to ako chce, myslim si, ze xsara je spolahlive auto za rozumne peniaze.Pouzivam ju sam v praci aj privat, jazdim mesto , dialnicu a medzimesto zhruba rovnakym dielom a nemam problem. Za 3 roky som menil len vodnu pumpu (vraj nejaka vadna seria) a tym padom aj rozvody (pri 80tis.km.) .K tej pumpe prislo tak, ze zacalo v motore nieco arytmicky klepotat,ale nic strasne to nebolo. Olej mi netecie a nezerie, priemerna spotreba okolo 7l/100km. Kupil som ju ako ojetinu s 38tis. km., teraz stav 110tis. Ihned po kupe som menil zvlnene predne kotuce za nove, zadnu cast vyfuku (len ako prevenciu!) za ladeny vyfuk, kedze som ho zohnal lacnejsi, ako original diel v znackovom servise. K autu sa chovam ako treba a pravidelne ho servisujem po 15tis. km. Xsara ma aj negativne malickosti, ale s tym sa da zit - napr. vyskove nastavenie sedacky sofera pomocou packy vlavo dole - to teda nic moc...este mi nesedi meranie vonkajsej teploty (rozdiel ca. 3-4 stupne C) , dalej ma "serie" pri vymene ziarovky zle umiestnene ABS, tak musim "prstovat" po milimetroch aby som ziarovku vobec vymenil (vyriesil som to kupou drahsich ziaroviek Light&Day, aby vydrzali) a velmi mi chyba tempomat...inak spokojnost..mne to auto staci - je to ekonomicky rozumna volba.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.