0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroën Xsara 1,9D po 116 000 km

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.04.2006 09:25, Xsara Coupé 1,9TD - 1999
Teda s těmi známkami dost nesouhlasím. Moje Xsara už má najeto přes 140 000km, z toho 60 000 jsem s ní za dva roky najezdil já. Auto je to naprosto spolehlivé, odolné, neváhal bych říct nezničitelné. Koupil jsem ho jako opravenou bouračku, a sám jsem byl jednou nabourán. Přestože se kastle musela rovnat, není nikde ani známka koroze. Majitel té Xsary v článku musel být pořádné prase a na údržbu dost kašlat. Výfuk mám stále origo, a pořád jako nový. Na autě jsem krom běžné údržby (olej, filtry, řemeny, deštičky...) měnil jen kosti stabilizátorů a bowden ručky. Jinak leju jen naftu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.04.2006 23:19, nebrat ?
tak hdi kazdy chvali a najednou doporucujete benzin. byla tady rada clanku o peugeotech a citroenech s motorem hdi a najednou nebrat. nez neco napisete pane Vrzal, poradte se s panem Siklem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.04.2006 12:36, RE: nebrat ?
DEKTR ZE SLOVENSKA napsal:
tak hdi kazdy chvali a najednou doporucujete benzin. byla tady rada clanku o peugeotech a citroenech s motorem hdi a najednou nebrat. nez neco napisete pane Vrzal, poradte se s panem Siklem.
Zdravím, obracíte se na špatného redaktora. Já jsem autorem první části, vše pod linkem na kompletní recenzi je převzato právě z ní, motor hdi tedy nedoporučuje kolega Martin Vaculík. Při doporučení je potřeba brát v úvahu nabídku motorů pro konkrétní model. HDi určitě nejsou špatné, ale spolehlivostí se na špičku také neřadí. Ostatně zdůvodnění je u doporučeného i nedoporučeného motoru vždy napsáno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 19:06, nic moc
Zdravím , sám Xsaru nevlastním, ale jeden známý ano (několikrát jsem s ní jel). Má motor 1,4i, auto bez výbavy. Sám ho velmi chválí. Můj dojem je asi takovýto: místo v interiéru- perfektní- srovnatelné s o půl třídy většími vozy, antikorozní ochrana: výborná.
Negativa: z mého pohledu ošklivý design celého auta, hlavně interiéru (zejména palubka). Motor nepružný, jedovaté brzdy ve spojení s blízkým umístěním pedálů (pro řidiče, který nemá s francouzi velké skušenosti to je o VELKÝ průšvih). Malý volant a k tomu nemít posilovač je vážně surovost, s tím se moc točit nedá.
Kolegovi po půl roce odešly brzdové destičky i s kotouči, jinak žádné závažné opravy nebyly-je pravda, že moc nenajezdí - cca 15000 ročně.
Celkový dojem - nic moc, přijde mi, že svezení v mém o 6 let starším Golfu III 1,9 D je podstatně lepší (vyjma prostoru na zadních sedadlach)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 13:29, RE: nic moc
Martin napsal:
Zdravím , sám Xsaru nevlastním, ale jeden známý ano (několikrát jsem s ní jel). Má motor 1,4i, auto bez výbavy. Sám ho velmi chválí. Můj dojem je asi takovýto: místo v interiéru- perfektní- srovnatelné s o půl třídy většími vozy, antikorozní ochrana: výborná.
Negativa: z mého pohledu ošklivý design celého auta, hlavně interiéru (zejména palubka). Motor nepružný, jedovaté brzdy ve spojení s blízkým umístěním pedálů (pro řidiče, který nemá s francouzi velké skušenosti to je o VELKÝ průšvih). Malý...
máme doma GOLF3 i XSARU HDI design Xsary a palubovky se nemůže líbit zarytýmu koncernystovy to dá rozum.Jinak Xsaru máme přes 4 roky koupenou 2 roky jetou konec99 a měnili sme kosti stabilizátoru a desky.Golfa komentovat radši nebudu .Na Xsaru se nedá říct nic špatnýho ale svoje mouchy jistě má.Koncernista si Xsaru samozřejmě koupit nepůjde ale normálnímu člověkovi za rozumný peníze udělá stejnou službu jak opěvovaná Octávka ale s 400litrovým kufrem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 14:36, RE: nic moc
Martin napsal:
Zdravím , sám Xsaru nevlastním, ale jeden známý ano (několikrát jsem s ní jel). Má motor 1,4i, auto bez výbavy. Sám ho velmi chválí. Můj dojem je asi takovýto: místo v interiéru- perfektní- srovnatelné s o půl třídy většími vozy, antikorozní ochrana: výborná.
Negativa: z mého pohledu ošklivý design celého auta, hlavně interiéru (zejména palubka). Motor nepružný, jedovaté brzdy ve spojení s blízkým umístěním pedálů (pro řidiče, který nemá s francouzi velké skušenosti to je o VELKÝ průšvih). Malý...
Děkujeme za kvalifikovaný příspěvek typu "já to auto nemám, ale Franta Jetel povídal..." Už sem radši nic nepiš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 16:07, RE: nic moc
Jiří napsal:
Děkujeme za kvalifikovaný příspěvek typu "já to auto nemám, ale Franta Jetel povídal..." Už sem radši nic nepiš.
Čti pořádně, Franta nepovídal, Franta ho chválí. Povídám já.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.04.2006 20:45, RE: nic moc
kuz napsal:
máme doma GOLF3 i XSARU HDI design Xsary a palubovky se nemůže líbit zarytýmu koncernystovy to dá rozum.Jinak Xsaru máme přes 4 roky koupenou 2 roky jetou konec99 a měnili sme kosti stabilizátoru a desky.Golfa komentovat radši nebudu .Na Xsaru se nedá říct nic špatnýho ale svoje mouchy jistě má.Koncernista si Xsaru samozřejmě koupit nepůjde ale normálnímu člověkovi za rozumný peníze udělá stejnou službu jak opěvovaná Octávka ale s 400litrovým kufrem.
Takže už je nemáš? Už máš Peugeota 306? Máš, ale aut. Možná je lepší si koupit jen jedno, ale pořádný
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 13:41, RE: nic moc
martin napsal:
Takže už je nemáš? Už máš Peugeota 306? Máš, ale aut. Možná je lepší si koupit jen jedno, ale pořádný
kdo už je nemá a má 306?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 14:04, RE: nic moc
martin napsal:
Takže už je nemáš? Už máš Peugeota 306? Máš, ale aut. Možná je lepší si koupit jen jedno, ale pořádný
Jo mám 306ku přes 4 roky Xsaru má otec Golf-omyl levnej kup a neštestí původně na výdělek.Bratr má Fandora a 205cabrio mám na půl s kamošem.Už je to jasnější?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.07.2006 22:15, xsara 1.9TD
já pár těchto xsar 1.9TD,rv98....,objezdil po inzerátech,když jsem sháněl auto a všem foukaly přes měrku oleje tlaky a to teda dost!!že by nějaká konstrukční vada??dělají to stejný i 406 peugeoty se stejným motorem,proto jsem naqftového francouze zavrh ač nerad,protože svezení je fakt supr,nyní mám A4 audi tdi-bez problémů.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.