0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroën Xantia - Zázračný podvozek pracuje bez problémů

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.05.2005 22:29, RE: francouzi střední třídy
Pat napsal:
S Xantií sice osobní zkušenosti nemám, ale s doslechu jsem slyšel, že výměna koulí vychází na 20t.Kč. Věřím, že jsou pohodlný ale nedivte se ty problémy s koulema jsou dost rozšířený, takže jsem sám radči volil Lagunu před Xantií. Taky moc pohodlná, 10let stará, poslušně jezdí a chytá i v -15°C, takže spokojenost sama.
Nové koule na celé auto stojí 12000Kč(teď jsem je měnil). Kvalitní repase vyjde cca na 500Kč za kouli! Takže ať počítám jak chci, tak mě to vychází pořád levněji než nové tlumiče do Laguny!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.06.2005 17:13, RE: francouzi střední třídy
anonym napsal:
Nové koule na celé auto stojí 12000Kč(teď jsem je měnil). Kvalitní repase vyjde cca na 500Kč za kouli! Takže ať počítám jak chci, tak mě to vychází pořád levněji než nové tlumiče do Laguny!
Tak,tak. Koule nejsou o nic dražší než tlumiče. Lidi to jen víc straší, protože když se mění koule, je lepší (potřeba) vyměnit rovnou všechny najednou a pak to holt i víc stojí! Kdežto tlumiče se většinou mění po nápravách podle opotřebení, takže se ta konečná částka rozdělí na dvakrát! Všem ale doporučuji minimálně 81Kw naftu - 66Kw je na tohle auto fakt docela málo!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.07.2005 17:53, RE: a co ABS
nony napsal:
a netrpi jeste takhle nahodou xantie na cidla ABS ???
S cidlama na ABS mam taky problem. Obecne tech problemu mame vic. Musim uznat ze zadne zavazne, ale tisice malych drobnosti, z kterych mam uz pomalu zaludecni vredy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 27.08.2005 17:48, Xantia na plyn?
Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s Xantií na plyn - sám uvažuju o koupi asi nejspíš 1.8i tak z 98 - 99r, nejlépe v kombíka a přemejšlim jaký auto => (Xantia, 406, Passat, V40, Vectra, možná Oktávka). Vítám všeobecně zkušenosti s LPG, u těch Xantií je to většinou dovoz ze západu, tak mě zajímá, jestli jsou tam jiný standardy a tak. Dík za rady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.09.2005 03:53, Xantia - OK, ale i jiné
Pánové,
citroeny mají něco do sebe. Můj první byl CX, taková stará raketa. 2,5 turbo 2 benzin - no, žralo to i trávu podél cesty, ale to svezeníčko...! Skončil neslavně - jednou jsem se při předjíždění pod horizontem nestihl včas zařadit. Poldové mi spočítali střetovou rychlost s protijedoucím autem (Renault 19) na 150 km/hod (80 on, 70 já). Renault na maděru, motor v kabině, ale chlap naštěstí celý. Já taky celý, pomačkaný předek po motor - a toť vše. Motor se ani nevyrval ze závěsů. Úžasně pevné auto.
Pak jsem uvažoval o Xantii a stále o ní uvažuji pro svou ženu. Je na Citroeny také zvyklá - už dva roky totiž máme C5 break a to je ještě o něčem jiném .
Nicméně touto příhodou chci říci, že Citroeny obecně jsou koncipovány jako velice pevná a bezpečná auta. Takže další argument pro jejich zakoupení. Doporučuji všem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.10.2005 10:15, RE: Xantia - OK, ale i jiné
Hubis napsal:
Pánové,
citroeny mají něco do sebe. Můj první byl CX, taková stará raketa. 2,5 turbo 2 benzin - no, žralo to i trávu podél cesty, ale to svezeníčko...! Skončil neslavně - jednou jsem se při předjíždění pod horizontem nestihl včas zařadit. Poldové mi spočítali střetovou rychlost s protijedoucím autem (Renault 19) na 150 km/hod (80 on, 70 já). Renault na maděru, motor v kabině, ale chlap naštěstí celý. Já taky celý, pomačkaný předek po motor - a toť vše. Motor se ani nevyrval ze závěsů. Úžasně pev...
Hmm, nevim, nevim....CX mohl byt jeste bezpecny v te dobe, ale o Xantia se rikalo, ze ma hodne mrtvych zon na karoserii a testem EURO NCAP taky neprosla!!! Takze bych netvrdil, ze je to bezpecny auto...
Jinak design je OK, komfort je nadprumer, ale pri dnesnim provozu na dalnicich v CR stavim pave bezpecnost na prvni mist...proto se obcas smeju, kdyz na netu narazim na Xantie r.v. 98-99 s 1 airbagem, kdyz muj VW r.v.97 ma jiz 2 airbagy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 11.10.2005 00:53, RE: Xantia - OK, ale i jiné
Hubis napsal:
Pánové,
citroeny mají něco do sebe. Můj první byl CX, taková stará raketa. 2,5 turbo 2 benzin - no, žralo to i trávu podél cesty, ale to svezeníčko...! Skončil neslavně - jednou jsem se při předjíždění pod horizontem nestihl včas zařadit. Poldové mi spočítali střetovou rychlost s protijedoucím autem (Renault 19) na 150 km/hod (80 on, 70 já). Renault na maděru, motor v kabině, ale chlap naštěstí celý. Já taky celý, pomačkaný předek po motor - a toť vše. Motor se ani nevyrval ze závěsů. Úžasně pev...
Hmm, chlap naštestí celej, tak to je fakt príma. Už se těším až tě podkám v protisměru někde pod horizontem. Řídím sypač a doufám, že budu mít zrovna radlici. To pak bude o jednoho kreténa na našich silnicích míň a to je dobře. Xantia nexantia.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.10.2005 08:55, RE: Xantia - OK, ale i jiné
kibic napsal:
Hmm, chlap naštestí celej, tak to je fakt príma. Už se těším až tě podkám v protisměru někde pod horizontem. Řídím sypač a doufám, že budu mít zrovna radlici. To pak bude o jednoho kreténa na našich silnicích míň a to je dobře. Xantia nexantia.....
Tak jo kibice,
nevim, jestli se my dva nekdy potkame na dalnici, jestli ridis radlici...a hlavne v protismeru !!! jinak si to moc nepochopil, co jsem psal - reagoval jsem na bezpecnost Xantie. Jinak je logicke, ze proti Vam hovadum s nakladakem anebo tirakem clovek v osobaku nema sanci...o tom neni bohuzel zadna!!! Podivejte se nekdy na statistiky, v kazde druhe bouracce je nejaky kamion nebo nakladak a ti chudaci lidi v autech si to potom odskacou - hlavne, ze jses frajer s radlici - jo Lada jede kamionem, je to highway king !!! ;-(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2006 18:49, RE: Xantia - OK, ale i jiné
Bazooka napsal:
Tak jo kibice,
nevim, jestli se my dva nekdy potkame na dalnici, jestli ridis radlici...a hlavne v protismeru !!! jinak si to moc nepochopil, co jsem psal - reagoval jsem na bezpecnost Xantie. Jinak je logicke, ze proti Vam hovadum s nakladakem anebo tirakem clovek v osobaku nema sanci...o tom neni bohuzel zadna!!! Podivejte se nekdy na statistiky, v kazde druhe bouracce je nejaky kamion nebo nakladak a ti chudaci lidi v autech si to potom odskacou - hlavne, ze jses frajer s radlici - jo Lada je...
Muzete se nekdo podelit za kolik se da jezdit (spotreba) s motory 2,0HDi nebo 2,1TD? Dekuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.02.2006 18:51, spotreba
Muzete se nekdo podelit za kolik se da jezdit s motory 2,0HDi nebo 2,1TD? Dekuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.03.2006 00:45, Pro majitele radlic na sypačích i pro další účastníky sil. provozu
Kolegové řidiči. Mrkněte na:
http://nehody.motobanda.cz
Snad Vás po návratu od WC porcelánu přejdou ty řeči. Loučím se pozdravem:
za šťastný návrat.
Preventér.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.05.2006 14:41, pochvala
já jezdím v Xantii již 2 roky, mám r.v. 95, 1,6benzín a i když mám vlastně ten nejslabší motor, jsem moc spokojený, je to prostorné a spolehlivé auto a když máte dobrého servismana, tak ani servis moc nestojí. Takže doporučuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.09.2006 15:26, RE: pochvala
Viktor Pešek napsal:
já jezdím v Xantii již 2 roky, mám r.v. 95, 1,6benzín a i když mám vlastně ten nejslabší motor, jsem moc spokojený, je to prostorné a spolehlivé auto a když máte dobrého servismana, tak ani servis moc nestojí. Takže doporučuji.
Tak tak. Moc fajn auto. Koupil jsem si před necelým rokem stříbrnou 2.0 16V 97kw -v benzínu, r.v. 2000 -facelift s málo najetýma kilometrama od známýho, který to měl pořád garážovaný - jako druhý auto do rodiny a svezeníčko zatím moc příjemný. Měl jsem před tím Opel Omegu 3.0 MV6- facelift - mám tu i recenzi. A musím říct, že pohodlí je minimálně srovnatelný. Zátah už pěkně odspodu, motor a podvozek (koule) - žádný problém, šlape prostě jako hodinky - prostě hodně zánovní kárka. Design je holt už ale poplatný době svého vzniku, přesto se v žádném případě nedá mluvit o ošklivém autě. Snad jediný problém, který vnímám, je výhled vzad z vozu. Přes zadní sklo je při couvání vidět "kulový". Ale dá se na to zvyknout. Případně je možno mít ve výbavě i parkovací asistent. Ušetří to nervy ve městě... Jinak opravdu všem, kdo o tomhle autíčkuvážně uvažujou, vřele koupi zánovního kousku doporučuju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.10.2006 21:33, Také jsem měl
Zakoupil jsem Xantii a nakupoval jsem jen očima krása ovšem vše špatné vyplulo na povrch každopádně vyvarovat se xantii z 93 roku. Jinak kupuji nový vůz a řeknu od srce že jiné auto než Xantii a Xm nechci ale raději koupit mladší model . Hodně štastných kilometru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.03.2007 17:45,
nádherný auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 10:04, RE: spotreba
marian napsal:
Muzete se nekdo podelit za kolik se da jezdit s motory 2,0HDi nebo 2,1TD? Dekuji
HDi nemám, má ji soused co má vedle garáž. Tvrdí, že jezdí za 5. Ale jezdí jako prďola. Já mám 2,1 combi rv 1998 a jezdim za 6,5. Delší cesty umírněně i méně. V zimě za cca. 7,5.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.05.2007 07:35, RE: francouzi střední třídy
Pat napsal:
S Xantií sice osobní zkušenosti nemám, ale s doslechu jsem slyšel, že výměna koulí vychází na 20t.Kč. Věřím, že jsou pohodlný ale nedivte se ty problémy s koulema jsou dost rozšířený, takže jsem sám radči volil Lagunu před Xantií. Taky moc pohodlná, 10let stará, poslušně jezdí a chytá i v -15°C, takže spokojenost sama.
No tak toj e pěkná blbost, je to levnější než tlumiče. Jedna nová koule samozřejmě ne v origo Citroenu stojí tisícovku. Takže pokud máte základ čili šest gul, tak za ně dáte maximálně šest tisíc a myslím že na zmiňovanou Lagunu která v TUV moc neoplívá spolehlivostí nekoupíte ani dva pořádné tlumiče. A svezení nebudu komentovat ať se nechá někdo svézt a pozná rozdíl a jak tu psal stoupa majitelé ví v čem jezdí. V pohodlnějším autě jsem ještě neseděl. Alin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.05.2007 07:45, Spolehlivost
Xantie je velmi spolehlivé auto, samozřejmě první roky jako u každého auta nebrat než se vychytaj mouchy. Ono u ojetiny je to spíš o štěstí a obezřetnosti. On je jednoduché koupit totální stočenej vrak a pak na něj nadávat jak je to nespolehlivý. To už je pak jen o joudovi co tohle auto koupí a pak haní, když si sám nedovede ověřit původ, stav a stočenost km. Viděl jsem auto z Něměcka byla to nová C5 která za dva roky měla najeto 498tisíc km a prodávala se za 8000 euro. Český autobazarník to koupí a stočí na přijatelních 90tisíc a prodá o stotisíc dráž a pak jí někdo koupí a bude moc nešťastnej a všude bude tvrdit že auto najezdilo skoro 50ročně že víc určo nemá a že je nespolehlivé.

Jinak ke spotřebě HDi, mám 80kW město cca 6,5 litrů mimo 5,5l když to moc nehoním. Jinak se dá jet i lehce pod pět dědkovským stylem ale taky za osm na dálnici když se tomu dává.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.06.2007 19:39, Svezeníčko
Nedávno sem koupil Xantii r.v. 96 je to 2.0 turbo Activa svezení jak blázen pár aut už sem projel ale s tímhle se to prostě nedá srovnat. Co se týče spolehlivosti se ještě uvidí zatím mě trápí jen palivoměr kterýmu se zdá nádrž pořád na suchu i když je plno. Švagr má 1.9 Tdi má ji přes rok a doteď vrazil peníze jen do rozvodů oleje a spojky která se mu vysypala poté co táhl porouchanou Sieru. Nechával si ještě přímo v citroenu dotlakovat koule což ho vyšlo na nějakých 400 za jednu kouli spíš míň. Já osobně doufám že se u té své mršky dočkám stejné spolehlivosti jako švagr.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.09.2007 08:47, RE: Svezeníčko
anonym napsal:
Nedávno sem koupil Xantii r.v. 96 je to 2.0 turbo Activa svezení jak blázen pár aut už sem projel ale s tímhle se to prostě nedá srovnat. Co se týče spolehlivosti se ještě uvidí zatím mě trápí jen palivoměr kterýmu se zdá nádrž pořád na suchu i když je plno. Švagr má 1.9 Tdi má ji přes rok a doteď vrazil peníze jen do rozvodů oleje a spojky která se mu vysypala poté co táhl porouchanou Sieru. Nechával si ještě přímo v citroenu dotlakovat koule což ho vyšlo na nějakých 400 za jednu kouli spíš míň...
By me jen zajimalo ktery citroen dotlakovava koule? V citroenu ani nevedi ze se daji dotlakovat koule funguji pouze jako menici dilu za 500-800 Kc/hod.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.