0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroën Xantia 2.0 HDi

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2006 08:53, Xantie
Rovněž jsem majitelem Xantie, ale s motorem 2.1 TD, karoserie pětidvéřová. Při výběru jsem taky narážel na předsudky -citroen a hydraulika- a rady jedině VW apod. Risknul jsem to a nelituji. Pravda, nebral jsem hned první co se nabízelo (po dědečkovi co jezdil jen na dušičky na hřbitov nebo manželce, co jezdila ke kadeřníkovi . Kupované v ČR, servisované u citroenu, po 1. majiteli, který servis neodkládal, potřeboval mít spolehlivé auto. Taky hodně najezdil, cca 40.000 za rok, aspoň ale přiznaných. Teď má auto najeto 300.000 a nemůžu si stěžovat. 1x spojka, 1x kotouče, 1x přední kuláky a tzv. kosti, 1x chladič, 2x rozvoďák, z toho 1x s kladkama, táhla ruční brzdy. a jedenkrát koule z druhovýroby, bez problémů. Výfuk původní. Možná jsem na nějakou drobnost zapoměl....Olej polosyntetiku, po 10.000 (no někdy až 15.000), olej filtr vždy, vzduch a nafta ob výměnu. mezi výměnou dolévám max okolo 0,5l. Destičky tak po +- 40.000. Vypadává (všem xantiím) zadní táhlo stabilizátoru, řešitelné. Kromě poruchy spojky ve 240.000 (už jsem nezařadil) jsem vždy dojel. Servisuji u dvou stálých a osvědčených soukromých servisů, můžu doporučit. Jezdím velice svižně, klimu používám hodně, svítím celoročně, za rok tak cca 30-35.000 km. Spotřeba (při mém stylu jízdy) okolo 8l/100, lze jezdit za 7l. Jenže kdybych s benzíňákem jezdil dálnice pořád okolo 180/hod, tak bude nárůst mnohem vyšší. Naftu beru téměř vždy u OMW, mám ji cestou. Motor je docela pružný a na auto tak akorát (81kw), plně naložený na dálnici podřazuji jen kvůli kamionům,( takže často. Řazení by mohlo být o chloupek přesnější, ale v pohodě. Odstupňování mě vyhovuje, jen kolony po Praze stylem zastavit, popojet, zastavit, nejsou to pravé ořechové... Hluk uvnitř docela v pohodě, oceňuji docela kvalitní (původní) 6x repro, v kombinaci s cd měničem a ovládáním na volantu zážitek z hudby i v autě (pro mě důležité) a v Xantii celkově zážitek z jízdy. Jediné co mě opravdu netěší, je mizerný crash test (tuším 16 nebo 19 bodů), byť to má 2x airbeg a ABS a dobře fungující kotoučové brzdy vpředu i vzadu. Moje příští auto bude pravděpodobně kombi C5 nebo Mondeo, tak 3 roky staré(trochu pokukuji, ale za stejné peníze po starším, Volvu V70). No koukám, že jsem tak trochu napsal recenzi 2, tak se omluvám za délku. Mějte se a dojíždějte do cíle ve zdraví a v klidu. Přemek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2006 09:30, RE: Xantie
Přemek napsal:
Rovněž jsem majitelem Xantie, ale s motorem 2.1 TD, karoserie pětidvéřová. Při výběru jsem taky narážel na předsudky -citroen a hydraulika- a rady jedině VW apod. Risknul jsem to a nelituji. Pravda, nebral jsem hned první co se nabízelo (po dědečkovi co jezdil jen na dušičky na hřbitov nebo manželce, co jezdila ke kadeřníkovi . Kupované v ČR, servisované u citroenu, po 1. majiteli, který servis neodkládal, potřeboval mít spolehlivé auto. Taky hodně najezdil, cca 40.000 za rok, aspoň ale přizn...
Jenom doplním, že HDI již má novou verzi koulí, které by měly dle výrobce vydržet až 2x tak dlouho jak starší typ používaný třeba ve vašem 2,1TD. Já osobně mám Xantošku HDI 80kW, najeto lehce přes 300 tis. km, nedávno jsem byl u Citroenu na prohlídce a koule jsou stále původní a v normě. Za celou dobu jsem musel kromě spotřebního materiálu (rozvody, destičky, kosti, čepy...) měnit čidlo tlaku na turbu (Denso - 2500 Kč, vrakoviště - 1000 Kč) a plastové tahýlko zadního výškového regulátoru (150 Kč). Spotřeba je oproti 2,1 TD tak o 2 litry nižší.
Jedná se o auto které vydrží bez známek většího opotřebení stovky tisíc km. Všem zájemcům o HDI proto doporučuji důkladně prověřit technický stav a hlavně nevěřit báchorkám o belgických důchodcích co najedou 100 tis. km za 5 let provozu. Tyto motory si kupují lidé co hodně najezdí (taxikáři, obchodníci...) a mých 300 za 5 let je celkem běžným pravidlem. Docela by mě zajímalo, kolik % z Xantií nabízených zde na tipcars nemá najeto udávaných 150 tis., ale hrubo přes 1/2 milionu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2006 13:14, RE: Xantie
anonym napsal:
Jenom doplním, že HDI již má novou verzi koulí, které by měly dle výrobce vydržet až 2x tak dlouho jak starší typ používaný třeba ve vašem 2,1TD. Já osobně mám Xantošku HDI 80kW, najeto lehce přes 300 tis. km, nedávno jsem byl u Citroenu na prohlídce a koule jsou stále původní a v normě. Za celou dobu jsem musel kromě spotřebního materiálu (rozvody, destičky, kosti, čepy...) měnit čidlo tlaku na turbu (Denso - 2500 Kč, vrakoviště - 1000 Kč) a plastové tahýlko zadního výškového regulátoru (150 K...
Zdravím Citroenáře.Ty kilometry v zahraničí věřím ale mám doma českýho důchotce 47let máme Xsaru HDI koupená 2 roky jetá najeto 38 udajných ale můj otec od té doby najel za 4 roky úctyhodných 35 takže naše HDI kopeno 2/2000 u nám nové má po 2 majitelích a 6ti letech provozu najelo kolem 71000KM. Ale to je asi skoro scifi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2006 17:29, RE: Xantie
kuza napsal:
Zdravím Citroenáře.Ty kilometry v zahraničí věřím ale mám doma českýho důchotce 47let máme Xsaru HDI koupená 2 roky jetá najeto 38 udajných ale můj otec od té doby najel za 4 roky úctyhodných 35 takže naše HDI kopeno 2/2000 u nám nové má po 2 majitelích a 6ti letech provozu najelo kolem 71000KM. Ale to je asi skoro scifi.
xantie je z meho pohledu nadherny auto, rozhodoval sem se mezi ni a toledem tdi81kw, vyhralo toledo. u xantie sem se bal toho perovani a seat ma nizsi spotrebu. i presto po xantii stale pokukuju. jeste jedna vec-jak ses nemoh vejit do octavie dyt jsi jezdil v peugeotu 205?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.01.2006 08:28, RE: Xantie
anonym napsal:
xantie je z meho pohledu nadherny auto, rozhodoval sem se mezi ni a toledem tdi81kw, vyhralo toledo. u xantie sem se bal toho perovani a seat ma nizsi spotrebu. i presto po xantii stale pokukuju. jeste jedna vec-jak ses nemoh vejit do octavie dyt jsi jezdil v peugeotu 205?
Toledo jsem kdysi jezdil v TDI 66 kW, neni to spatny auto, ale Xantia je o dve tridy vys. Spotreba mi pripada obdobna 5-6 l / 100. Jinak za cenu tlumicu na Toledo se daji sehnat komplet repasovany koule na Xantii.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.01.2006 09:04, RE: Xantie
kuza napsal:
Zdravím Citroenáře.Ty kilometry v zahraničí věřím ale mám doma českýho důchotce 47let máme Xsaru HDI koupená 2 roky jetá najeto 38 udajných ale můj otec od té doby najel za 4 roky úctyhodných 35 takže naše HDI kopeno 2/2000 u nám nové má po 2 majitelích a 6ti letech provozu najelo kolem 71000KM. Ale to je asi skoro scifi.
71 tis za 6 let je se take stane, ale je to jeden pripad z mnoha. Navic kdyz se podivate napr. na mobile.de, tak takto malo jeta auta po prvnim majiteli se v Nemecku prodavaji draz nez u nas.

PS: Nebudete tu Xsaru prodavat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.01.2006 13:15, RE: Xantie
anonym napsal:
71 tis za 6 let je se take stane, ale je to jeden pripad z mnoha. Navic kdyz se podivate napr. na mobile.de, tak takto malo jeta auta po prvnim majiteli se v Nemecku prodavaji draz nez u nas.

PS: Nebudete tu Xsaru prodavat?
Prodávát snad ne.Kdyžtak dám vědět on je tak trochu věčně nespokojený králíček,Koupil diesla aby ušetřil na naftě a to předtím najel s Pažoutem za 5 let 35tisíc km ted se mu pro změnu nelíbí povinný ručení.To je můj otec.Ale už lítá hodně né už jenom za 4 roky najel kolem 35tkm?Jinak ke Xsantii docela sem o ní přemýšlel ale ten crash test mě odradil holt konstrukce 1993. Hydraulika mě osobně láká měl sem BX.Do budoucna možná C5. musím ale šetřit.A Xantia po faceliftu je moc velká fešanda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.01.2006 01:49, RE: Xantie
kuza napsal:
Prodávát snad ne.Kdyžtak dám vědět on je tak trochu věčně nespokojený králíček,Koupil diesla aby ušetřil na naftě a to předtím najel s Pažoutem za 5 let 35tisíc km ted se mu pro změnu nelíbí povinný ručení.To je můj otec.Ale už lítá hodně né už jenom za 4 roky najel kolem 35tkm?Jinak ke Xsantii docela sem o ní přemýšlel ale ten crash test mě odradil holt konstrukce 1993. Hydraulika mě osobně láká měl sem BX.Do budoucna možná C5. musím ale šetřit.A Xantia po faceliftu je moc velká fešanda.
Ahoj, mám taky Xantijku Break HDI. Nemúžu si stěžovat, pohodlíčko jako v obýváku a motor je pěkně odhlušněný a krásně táhne bez nějakých turbokopanců.
Jinak ten Crash test byl dělaný na Xantii 1.
Xantia 2 od r.v.1998 má navíc 2 airbagy, výstuhy ve dveřích atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.01.2006 02:15, RE: Xantie
anonym napsal:
xantie je z meho pohledu nadherny auto, rozhodoval sem se mezi ni a toledem tdi81kw, vyhralo toledo. u xantie sem se bal toho perovani a seat ma nizsi spotrebu. i presto po xantii stale pokukuju. jeste jedna vec-jak ses nemoh vejit do octavie dyt jsi jezdil v peugeotu 205?
to byl ještě malej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.01.2006 23:07, RE: Xantie
kuza napsal:
Zdravím Citroenáře.Ty kilometry v zahraničí věřím ale mám doma českýho důchotce 47let máme Xsaru HDI koupená 2 roky jetá najeto 38 udajných ale můj otec od té doby najel za 4 roky úctyhodných 35 takže naše HDI kopeno 2/2000 u nám nové má po 2 majitelích a 6ti letech provozu najelo kolem 71000KM. Ale to je asi skoro scifi.
Sci - fi ne, ale určitě dražší, než jezdit taxíkem (pojistka, amortizace atd.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 22:15, RE: Xantie
Pepe napsal:
Sci - fi ne, ale určitě dražší, než jezdit taxíkem (pojistka, amortizace atd.)
moje matka měla tigru kupovanou novou v roce 1995 a loni v letě ji prodavala s najetýma 130tis.km.používala to na cestu do práce-asi 10km tam a zpět.auto bylo asi 3x v zahraničí na dovolené.takže všechna auta starší 5let nemusí mít najeto půl mega km.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.08.2006 13:35, RE: Xantie
BRUNO napsal:
moje matka měla tigru kupovanou novou v roce 1995 a loni v letě ji prodavala s najetýma 130tis.km.používala to na cestu do práce-asi 10km tam a zpět.auto bylo asi 3x v zahraničí na dovolené.takže všechna auta starší 5let nemusí mít najeto půl mega km.....
Heh, 130 tisíc? tak to je žabařka.... ) Otec má felicii GLXi 1.3 50 KW od r.v. 1995 a najeto něco přes 85 tisíc..... Masakr.... Tzn: celkem +- 24 km 5x týdně.....cesta do/z práce. ))
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.