0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký benzínový motor zvolit pro Citroën C4?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 10:55, rada
Na mém starším oplu minulý měsíc rozvody včetně pumpy 3300 + práce 1000 a to normálně v servisu. U citrona je to možné taky (levně). Ovšem v zaměstnání jsem odchován škodofkou, kde mi teď prošla rukama faktúra, kde rozvody byly skoro za dvojnásobek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2012 10:56, díky za objasnění
Tak už vím, jak to s těmi 1,6 je. Díky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2012 11:36, RE: díky za objasnění
Paul napsal:
Tak už vím, jak to s těmi 1,6 je. Díky.
taktéž se připojuji, ta novější 1.6ka mě zajímala, jedná se tedy o motor který se dává do BMW 1 a MiniCoopera??? v jedničce na ní lidi hodně nadávají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2012 12:55, BMW
Nerad to říkám, ale na to jak BMW dělá dobré motory (nebo dělalo), jsou motory vyvinuté ve spolupráci s nimi téměř vždy naprostý propadák. Citroen není rozhodně první automobilka která se již takhle spálila, pokud je v jakémkoli autě motor označený jako, že byl vyvinutý ve spolupráci s BMW, obešel bych takové auto velkým obloukem. Na vině budou pravděpodobně snahy snížit cenu takového motoru, přeci jenom C4 není auto se startovací cenou kolem jednoho milionu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2012 14:01, RE: díky za objasnění
tomaskrtek napsal:
taktéž se připojuji, ta novější 1.6ka mě zajímala, jedná se tedy o motor který se dává do BMW 1 a MiniCoopera??? v jedničce na ní lidi hodně nadávají.
Mělo by jít o ten samý motor. Taky už jsem na něj slyšel kritiku (ztráta výkonu apod.). Nepochopím, že si BMW takhle ku*ví jméno. Když se kazí elektronika motoru, různá čidla, lambda sondy, EGR, ŘJ, tak to zamrzí, ale člověk se s tím nějak srovná, protože konkurence na tom obvykle bývá podobně. Ale mechanika jakou je rozvodový řetěz, to je čistý šlendrián, ať už konstrukční nebo výrobní. Bohužel, taková je doba. První kupec tohle neřeší a výrobci by byli nejraději, kdyby další kupci ani nebyli. Jedničkové Báwo se základními motory jsou obvykle stejně auta pro lepší sekretářky, paničky, nebo frajírky co na lepší nemají. Však nová generace má mít, co jsem slyšel, pohon předních kol, protože obvyklý kupec a uživatel stejně neví, která kola jsou poháněná. Stačí mu, že to má vrtulku na kapotě. Na druhou stranu tento krok chápu, běžný uživatel ani nevypíná ESP (nebo o něm ani neví), takže rozložení hmotnosti, citlivost řízení, atd. je u u prd*le, protože na limitu si to samo sníží výkon a přibrzí. A kdo ještě vůbec jezdí v zatáčkách na limitu? Hlavně když to pojede rychle po rovině. Auto s př. pohonem tak může být výrobně levnější, cena zůstane stejná a zvýší se tím zisk. Logické, ne? Třeba staré BMW, Mercedesy, Audi byly výrazně dražší než konkurence, protože kombinovaly kromě technologií také prvotřídní materiály, zpracování. To vytvářelo image značky. Dnes to je naopak, přidanou hodnotu tvoří 1.) image, a až potom ostatní. Cena je sice stále vyšší než u konkurence, ale už ne o tolik. Čistý kalkul vyhrává...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2012 15:46, RE: díky za objasnění
Paul napsal:
Mělo by jít o ten samý motor. Taky už jsem na něj slyšel kritiku (ztráta výkonu apod.). Nepochopím, že si BMW takhle ku*ví jméno. Když se kazí elektronika motoru, různá čidla, lambda sondy, EGR, ŘJ, tak to zamrzí, ale člověk se s tím nějak srovná, protože konkurence na tom obvykle bývá podobně. Ale mechanika jakou je rozvodový řetěz, to je čistý šlendrián, ať už konstrukční nebo výrobní. Bohužel, taková je doba. První kupec tohle neřeší a výrobci by byli nejraději, kdyby další kupci ani nebyli. ...
nová jednička je-naštěstí-zadokolka. základní cena 600k. s rozumným motorem a výbavou to šplhá hrubě přes mega.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.06.2012 15:07, RE: BMW
Rover623 napsal:
Nerad to říkám, ale na to jak BMW dělá dobré motory (nebo dělalo), jsou motory vyvinuté ve spolupráci s nimi téměř vždy naprostý propadák. Citroen není rozhodně první automobilka která se již takhle spálila, pokud je v jakémkoli autě motor označený jako, že byl vyvinutý ve spolupráci s BMW, obešel bych takové auto velkým obloukem. Na vině budou pravděpodobně snahy snížit cenu takového motoru, přeci jenom C4 není auto se startovací cenou kolem jednoho milionu.
Co ta 1,6 turbo? ta je docela chválená...
reagovat
David4626
počet příspěvků4
datum registrace26.08.2013
Úterý 10.09.2013 10:24, RE: rada
rojack napsal:
Na mém starším oplu minulý měsíc rozvody včetně pumpy 3300 + práce 1000 a to normálně v servisu. U citrona je to možné taky (levně). Ovšem v zaměstnání jsem odchován škodofkou, kde mi teď prošla rukama faktúra, kde rozvody byly skoro za dvojnásobek.

Mohu potvrdit, že na Citroena 1.6 16v 90kw (mírně zvýšený výkon ve verzi VTS) v autorizovaném servisu rozvody včetně vodní pumpy cca 4000,- (děláno před dvěma mesíci)

reagovat
David4626
počet příspěvků4
datum registrace26.08.2013
Úterý 10.09.2013 10:37, 1.6 80kw zkušenost - spotřeba
Přítelkyně má tuhle 1.6 16v 80kw v Xsaře. Jezdí hodně dálnice a spotřebu má dlouhodobě (dva roky) okolo 6,7l / 100km. Já bych měl asi nepatrně víc, záleží na stylu jízdy. Ale je pravda, že je to příjemný motor, na dojíždění i cestováíní, který stačí na předjetí, i na dálnici, a přitom má skvělou spotřebu. Jo a mimochodem, má najeto bezmála 200 000km - bez problému a sebemenší spotřeby oleje. V C4 1.4 nedoporučuju, kvůli nedostatečnému výkonu. Ze všech hledisek by měl výkon odpovídat hmotnosti vozu. 65kw je dobrých do menšího vozu.
reagovat
kokesvojta
počet příspěvků1
datum registrace06.08.2014
Středa 06.08.2014 02:19, Benzín nebo nafta ?
Dobrý den,
měl bych dva dotazy. Potřebuji se rozhodnou zdali pořídit 1.6 HDI (66kw) nebo 1.4 16V.
1) Jsou motory 1.6HDI (66kw) spolehlivé ? Nebo spíše na co trpí.
2) proměnné časováním ventilů u 1.4 16V bylo pouze od roku 2008 ?
Předem děkuji za odpověď.
reagovat
Rostislav P.
počet příspěvků1
datum registrace25.03.2018
Neděle 25.03.2018 22:02, Výměna
Ahoj mám dotaz vyplatí se výměna motoru (citroen c4 2004/1.4 16V benzín) za silnější? Pokud ano jaký typ ale jedině benzín. Předem děkuji za odpověď.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.