0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojeté BMW X6 nebo jiné nové?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Úterý 05.12.2017 08:25, príjem
zdanenie príjmu vo firme je obvyklá vec. Keď auto kúpiš odpisuješ jeho hodnotu po 4 roky (aspoň na SR) Teda znižuješ si daňový základ každoročne o 25% kúpnej ceny auta. Ak auto po 4 rokoch predáš, príjem z predaja sa premietne ako zisk, ktorý následne zdaníš.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Úterý 05.12.2017 17:24, RE: Dan z příjmu při prodeji ojetiny?
Petr S napsal:
citace:
A navíc prodej by stál těžky prachy, vratka DPH, zdanit příjem, kdepák,. to radši vrtat koleno.
Jen technická k tomu zdanit příjem. Tzn. koupím auto, později ho prodám se ztrátou a ještě z toho zaplatím daň z "příjmu"?


Áno
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 05.12.2017 22:55, RE: Dan z příjmu při prodeji ojetiny?
Zdeny60 napsal:
Petr S napsal:
citace:
A navíc prodej by stál těžky prachy, vratka DPH, zdanit příjem, kdepák,. to radši vrtat koleno.
Jen technická k tomu zdanit příjem. Tzn. koupím auto, později ho prodám se ztrátou a ještě z toho zaplatím daň z "příjmu"?
Áno


Tak nevím podle https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/vyrazeni-automobilu-z-podnikani/

citace:
Z pohledu daně z příjmů: Při vyřazení majetku z obchodního majetku do osobního užívání nevzniká podnikateli žádný zdanitelný příjem.


A přeci i když prodám auto, protože ho fakt nepotřebuju a doplatím nějakou daň, tak bych měl být celkově pořád v plusu ne?
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Středa 06.12.2017 09:42, prodej vozidla v majetku
prodej a vyřazení jsou dvě rozdílné věci. pokud by firma prodala vůz bez vyřazení musí vykázat a zdanit příjem podle paragrafu 7 a samozřejmě odvést DPH, pokud by vůz vyřadila musí čekat dalších pět let ale i poté musí uvést příjem dle paragrafu deset, jen s ohledem na nulovou účetní hodnotu se nedaní. obvykle to živnostníci řeší darováním po čtyřech letech od zakoupení osobě blízké-nutný znal. posudek na hodnotu a uhradit 1% darovací daň, poté obdarovaný 1 rok nesmí prodat. jsou tam ještě nějaké nuance podle využívání k osobním účelům ale nic podstatného.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 06.12.2017 11:43, RE: Dan z příjmu při prodeji ojetiny?
Petr S napsal:
Zdeny60 napsal:
Petr S napsal:
citace:
A navíc prodej by stál těžky prachy, vratka DPH, zdanit příjem, kdepák,. to radši vrtat koleno.
Jen technická k tomu zdanit příjem. Tzn. koupím auto, později ho prodám se ztrátou a ještě z toho zaplatím daň z "příjmu"?
Áno
Tak nevím podle https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/vyrazeni-automobilu-z-podnikani/
citace:
Z pohledu daně z příjmů: Při vyřazení majetku z obchodního majetku do osobního užívání nevzniká podnikateli žádný zdanitelný příjem.
A přeci i když prodám auto, protože ho fakt nepotřebuju a doplatím nějakou daň, tak bych měl být celkově pořád v plusu ne?


Úplně zjednodušeně - při koupi sis snížil základ daně dle odpisových tabulek (výdaj), při prodeji sis základ daně zvýšil o prodejní cenu (příjem). Toliko o dani z příjmu.
Při koupi sis nárokoval vrácení DPH, při prodeji je třeba DPH vyčíslit (vztaženo samozřejmě k prodejní ceně), přiznat v hlášení, a odvést dle firemní periody (měsíčně, ev. kvartálně). Toliko o DPH.
reagovat
Jakuk Jakub
počet příspěvků2
datum registrace30.06.2019
Neděle 30.06.2019 23:46, Komplexy
To je fakt v prdeli tyhle diskuse, ja vůbec nechápu proč se do diskuse na recenzi konkrétního vozu bmw x6 zapojují lidé, kteri to auto neměli, nemají,vlastni naky jeby do 200 tis a radí, že by si koupili radši nějaký - oktavky a další střepy se spotřebou paradni. Nenapadne vás, že kupující nestojí o tyto auta a je mu fuk jestli to zere o 5 litrů vic???mimochodem škodovky, vw, absolutně nesrovnatelny jízdní vlastnosti a vůbec vše, mě by též zajímaly poznatky již majitelů bmw x6 ať už 3.0 TDI či vyšších obsahu, měl bych zájem o tento vůz, již mám bmw f01 730d a naprostá spokojenost, zajimalo by mě třeba jestli ten 3.0 není slabej na tak velké auto a prostě celkové hodnocení skutečných uživatelů bmw x6 a ne lidi s octavkama 1.9 TDI že jim žere 5l a ať si to taky koupím, děkuji
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Středa 03.07.2019 10:10, RE: Komplexy
citace:
reakce na: Jakuk Jakub, 30.06.2019 23:46 (To je fakt v prdeli tyhle disk ...)


Jen si dovolím aktualizovat svůj 2 roky starý příspěvek. Dnes již v dané společnosti nepracuji, takže mohu "na plnou hubu". je to přesně, jak jsem psal. Auto stojí na dvoře, jako zdechlina. Za ty dva roky s ním hopsal jeden manažírek, kterej byl sice levej, jak punštok, ale uměl to továrníkovi nasrevírovat (rozumněj = ukecat). Jako bonus dostal k užívání pravě onu šílenost. Po prvním napadlém sněhu auto zapadalo sněhem, protože skutečně na 20´ válcích to zřejmě nešlo. Za nedlouho se rozhodlo, že auto půjde do aukce. zvolena byla obálková metoda. Neprodalo se, nebyl zájem. A tak tam stojí, odpisy letí, nikoho to netanguje )snad jen finanční ředitelku a ani tu možná ne). A prpos - nyní je v www.auto-re.cz X6 s V8 z r. 2009 za 400 tyčí ve full náloži. To o něčem vypovídá. O tyhle mršby se zajímá jen pár excentriků, kteří jsou mozkově nevyvážení a kteří si navíc myslí, že budou honit ego. leda tak houby s voctem, protože kdo se v autech trošku vyzná, pozná, že to je 10 let stará vrána a navíc celkově dost mizerná, pro běžné použití omezeně použitelná. Toliko k X6.
reagovat
Jakuk Jakub
počet příspěvků2
datum registrace30.06.2019
Středa 03.07.2019 10:45, RE: RE: Komplexy
citace:
reakce na: Zdeny60, 03.07.2019 10:10 (Jen si dovolím aktualizovat sv ...)


Dobry den, díky za názor, zeptám se, jezdil jste vy osobně s tím vozem, případně, jak dlouho, o jaký typ se konkrétně jedna? (obsah mám na mysli) proč myslíte, že člověk co chce bmw si chce honit ego? Mě osobně zajímá kvůli vzhledu, který se mi líbí, bezpečnosti, ktery od něj očekávám, atd. Dále mě zajímá názor od majitelů zda vůz netrpí na nějaké výrobní vady či podobně poznatky na servis vozů
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.