0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW X5 - Zálesák z Bavorska

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 01:37, NEJLEPSI AUTO
Ahoj, tohle auto je to nejlepsi v cem jsem kdy jel. A ze jsem ridil hodne aut...
Bohuzel jej nevlastnim ale az jednou budou penize sahnu jen a pouze po X5
Sametovy beh, komfort, velky prostor, prehled, sportovni vlastnosti....nenajdete auto ktere ma vsechhny tyhle vlastnosti najednou...
Kamarad se v ni vyboural , rovnou do zdi , narazova rychlost 110km/h a vsichni 4 lide co v tom jeli v klidu vystoupili !!!!

je pravda drahe , o tom zadna , nicmene kvalita BMW se nezapre..dalsi znamy ma najeto pres 200tisic km a auto jede opravdu stale jako nove !!!

Mym favoritem byl vzdy starsi model M5 , ale X5 to asi jednou vyhraje...doufam ze brzy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 09:02, Hodnocení?
Nepochopil jsem stupnici hodnocení, nemá být 1 nejlepší a 5 nejhorší??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 10:00, RE: NEJLEPSI AUTO
Lukas Zahradnik napsal:
Ahoj, tohle auto je to nejlepsi v cem jsem kdy jel. A ze jsem ridil hodne aut...
Bohuzel jej nevlastnim ale az jednou budou penize sahnu jen a pouze po X5
Sametovy beh, komfort, velky prostor, prehled, sportovni vlastnosti....nenajdete auto ktere ma vsechhny tyhle vlastnosti najednou...
Kamarad se v ni vyboural , rovnou do zdi , narazova rychlost 110km/h a vsichni 4 lide co v tom jeli v klidu vystoupili !!!!

je pravda drahe , o tom zadna , nicmene kvalita BMW se nezapre..dalsi znamy ma najeto...
Hmm, ja bych si taky nic jinyho nekoupil, uz jenom kvuli te bezpecnosti. Kamosuv znamej jednou napalil do zdi ve 120 naprimo (mel 4.4i)ale neprezil, protoze se z jizdy zasadne nepouta. Kdyby se ale pripoutal, tak by si mozna ani neviml, se havaroval!! Zed rozbita, ale BMW akorat trosku pomackanej predek. Kdyz auto, tak jednine BMW. Nic jinyho nebrat!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 10:27, Bavorsko?
RECENZE OJETIN: BMW X5 - Zálesák z Bavorska
- Bavorsko? Já myslel že se vyrábí v americe, ale možná se mýlím.
PS: Ti Vaši kamarádi asi jezdí dost ostře co?..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 10:30, RE: Hodnocení?
Borik2 napsal:
Nepochopil jsem stupnici hodnocení, nemá být 1 nejlepší a 5 nejhorší??
dobry den! 1 je vlastne nejhorsi, nejdrazsi apod. opak je 5.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 11:12, RE: NEJLEPSI AUTO
Lukas Zahradnik napsal:
Ahoj, tohle auto je to nejlepsi v cem jsem kdy jel. A ze jsem ridil hodne aut...
Bohuzel jej nevlastnim ale az jednou budou penize sahnu jen a pouze po X5
Sametovy beh, komfort, velky prostor, prehled, sportovni vlastnosti....nenajdete auto ktere ma vsechhny tyhle vlastnosti najednou...
Kamarad se v ni vyboural , rovnou do zdi , narazova rychlost 110km/h a vsichni 4 lide co v tom jeli v klidu vystoupili !!!!

je pravda drahe , o tom zadna , nicmene kvalita BMW se nezapre..dalsi znamy ma najeto...
Zapálili si a pak zavolali nekoho kdo je odvezl a pokracovali dal. Dobra pohadka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 11:19, pochybuju
zalezi do jaky zdi narazili, jestli do silny betonovy zdi tak pochybuju ze to bylo bez nasledku....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 15:49, nabourali...
Jen tak ve 110kmh nabourali do zdi a v klidu vystoupili... Tady vážně kdejaký trouba plácá játrama a vy mu to snad žerete?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 19:42, RE: nabourali...
Ivoss napsal:
Jen tak ve 110kmh nabourali do zdi a v klidu vystoupili... Tady vážně kdejaký trouba plácá játrama a vy mu to snad žerete?
No já bych jim to věřil, viděl jsem totiž dokument, kde rozjeli Smarta (to nejmenší autíčko) proti betonové zdi a zjistili, že nebyl žádný problém posádku uvnitř ochránit, dveře totiž šly normálně otevřít. Takže tohle BMW je logicky ještě bezpečnější....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 19:42, RE: nabourali...
Jožin napsal:
No já bych jim to věřil, viděl jsem totiž dokument, kde rozjeli Smarta (to nejmenší autíčko) proti betonové zdi a zjistili, že nebyl žádný problém posádku uvnitř ochránit, dveře totiž šly normálně otevřít. Takže tohle BMW je logicky ještě bezpečnější....
pardon, nenapsal jsem, že to bylo ve 100 km/h rychlosti, omlouvám se :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 20:54, RE: nabourali...
Jožin napsal:
No já bych jim to věřil, viděl jsem totiž dokument, kde rozjeli Smarta (to nejmenší autíčko) proti betonové zdi a zjistili, že nebyl žádný problém posádku uvnitř ochránit, dveře totiž šly normálně otevřít. Takže tohle BMW je logicky ještě bezpečnější....
to jo ale kolik vazi smart a kolik X5ka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 21:11, RE: nabourali...
Jožin napsal:
pardon, nenapsal jsem, že to bylo ve 100 km/h rychlosti, omlouvám se :)
pěkná hovadina. při nárazu do pevné překážky by jste hledali srdce někde jinde, než normálně leží. asi by se utrhlo. takže buďto deformovatelná překážka, nebo kecy. a smrt??? asi ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.05.2006 23:01, RE: nabourali...
Jožin napsal:
No já bych jim to věřil, viděl jsem totiž dokument, kde rozjeli Smarta (to nejmenší autíčko) proti betonové zdi a zjistili, že nebyl žádný problém posádku uvnitř ochránit, dveře totiž šly normálně otevřít. Takže tohle BMW je logicky ještě bezpečnější....
No ten vysledek testu Smartu spis ukazoval na to, ze ochranny ram, kterym Smat vybavili z duvodu absence jakekoli deformacni zony, plni svou funkci. Totiz ze ochrani kabinu pred deformaci. Nikoli vsak posadku pred smrti..Nulova deformacni zona= okamzite zpomaleni s nasledkem trhani vnitrnich organu. Zadne z BMW takovy ram nema, protoze pasivni bezpecnost je postavena na deformacnich zonach. Pokud by BMW, jak zminuje kolega v prvnim prispevku narazilo v rychlosti 110km/h do nedeformovatelne prekazky, je 1.5m deformujiciho se zeleza ponrekud malo na to, aby uchranilo posadku pred hybnosti 2tunoveho monstra. Kineticka energie je nasobkem rychlosti a hmotnosti objektu. Tzn. Vetsi auto "vyhrava" pouze za predpokladu, ze se srazi s mensim. Pokud by potkalo stejne staveneho protivnika, tak je vysledek podobny, jako kdyby se potkala dve stejne stavena mala auta. Pokud nekdo prezil havarii ve 110 do zdi, tak bud keca nebo do te zdi napalil jinak nez celne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 10.05.2006 12:47, RE: nabourali...
Krkovicka napsal:
No ten vysledek testu Smartu spis ukazoval na to, ze ochranny ram, kterym Smat vybavili z duvodu absence jakekoli deformacni zony, plni svou funkci. Totiz ze ochrani kabinu pred deformaci. Nikoli vsak posadku pred smrti..Nulova deformacni zona= okamzite zpomaleni s nasledkem trhani vnitrnich organu. Zadne z BMW takovy ram nema, protoze pasivni bezpecnost je postavena na deformacnich zonach. Pokud by BMW, jak zminuje kolega v prvnim prispevku narazilo v rychlosti 110km/h do nedeformovatelne preka...
presne tak,v takej rychlosti sa priamy celny naraz neda prezit.mozes burat aj vo vacsej rychlosti do zdi ale musi to byt pod nejakym uhlom...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 10.05.2006 15:00, Zeď
pri rychlosti nad 120 km vás prý usmrtí i bezpečnostní pásy pokud narazili do cihlové zdi co se rozpadla a auto se jednak deformovalo a jednak ještě pokračovalo v pohybu tak snad. Známýmu prasklo přední kolo v grandcheroke nebo jak se to píše - náraz do sloupu ve 100 km, sloup napůl, auto roztržený až ke kabině a pozor ve předu měl ještě i rám a ten byl taky napůl. Motor nacucky. Odnesl to s celkem vážnými zraněními zápěstí mu vyselo jen na kůži - nechal ruku ve volantu. Pravdou je že nebyl připoután.
A nemyslím si že by měl JEEP výrazně horší pasivní ochranu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 10.05.2006 22:14, RE: NEJLEPSI AUTO
Lukas Zahradnik napsal:
Ahoj, tohle auto je to nejlepsi v cem jsem kdy jel. A ze jsem ridil hodne aut...
Bohuzel jej nevlastnim ale az jednou budou penize sahnu jen a pouze po X5
Sametovy beh, komfort, velky prostor, prehled, sportovni vlastnosti....nenajdete auto ktere ma vsechhny tyhle vlastnosti najednou...
Kamarad se v ni vyboural , rovnou do zdi , narazova rychlost 110km/h a vsichni 4 lide co v tom jeli v klidu vystoupili !!!!

je pravda drahe , o tom zadna , nicmene kvalita BMW se nezapre..dalsi znamy ma najeto...
mantak. to je riadna hovadina co tu pises. Celny naraz do pevnej prekazky v stovke neprezije ani slon. A nepomoze ti ani milion vakov. Fyzika nepusti! tak bez snivat niekde inde.
A ak je toto hebeto to najlepsie... tak si toho este teda vela nezazil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 01:25, RE: NEJLEPSI AUTO
anonym napsal:
mantak. to je riadna hovadina co tu pises. Celny naraz do pevnej prekazky v stovke neprezije ani slon. A nepomoze ti ani milion vakov. Fyzika nepusti! tak bez snivat niekde inde.
A ak je toto hebeto to najlepsie... tak si toho este teda vela nezazil
já si dovolím nesouhlasit. měl jsem už několik bmw a právě bezpečnost už 535i 5kového bmw z roku 95 a bezpečnost x5 se mi loni vyplatila. V roce 98 při cestě z litomyšle na hradec králové mě s mojí rodinou v zatáčce předjíždějíci dodávka čelně nabourala.jel jsem asi 105-110km/h a on podobně.střetu zabránit nešlo.Byl jsem dost zraněn a 6 týdnů ležel se zlomeninami v nemocnici. řidič transitu nepřežil. Když jsem si před 3ma lety X5 kupoval myslel jsem na to. v září minulého roku mě vytlačil cca ve 150km/h kamion na svodidla a hodil na mostní pilíř cestou na mladou boleslav. rychlost nárazu byla dle vzpomínek asi 100km/h (policie spočítala 140) byly jsme odvezeni do nemocnice byli ošetřeni a zůstali na pozorování.Samozřejmé pohmožděniny, zlomenina nohy a žebra, (manželka totéž). Myslím že v jiném autě bych byl už 2 krát mrtvý z toho jednou i s rodinou. Jsem živým důkazem že náraz čelní i ve 100km/h lze přežít. Krom toho je jím i prezident Klaus. Jeho řidič před několika lety projel s X5 domem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 11:45, RE: NEJLEPSI AUTO
Honzák Vladislav napsal:
já si dovolím nesouhlasit. měl jsem už několik bmw a právě bezpečnost už 535i 5kového bmw z roku 95 a bezpečnost x5 se mi loni vyplatila. V roce 98 při cestě z litomyšle na hradec králové mě s mojí rodinou v zatáčce předjíždějíci dodávka čelně nabourala.jel jsem asi 105-110km/h a on podobně.střetu zabránit nešlo.Byl jsem dost zraněn a 6 týdnů ležel se zlomeninami v nemocnici. řidič transitu nepřežil. Když jsem si před 3ma lety X5 kupoval myslel jsem na to. v září minulého roku mě vytlačil cca ve...
Ach bože...
Tak jinak...
Co takhle se naučit řídit
A ještě jinak...
Co takhle koupit si příště něco mnohem bezpečnějšího než průměrné auta v oblasti bezpečnosti - tak aby k těm haváriím vůbec nedocházelo?

He?
A ještě jinak... Jsou to všechno kecy, kecy, kecy... Je samozřejmě dokázané, že mastodonti typu tohoto X5 jsou nebezpečnější než normální auta (A to nejen pro své okolí). Ta hmotnost je příliš vysoká. Při každé havárii záleží na tom jak se to celé semele. Vzled auta po havárii nehraje žádnou roli.

P.S. pokud si někdo myslí, že auto co se po nárazu do překážky nedeformuje tak hodně štěstí tomuto jedinci do příštího života. Ten test toho smartu byl udělanej proto, aby se vědělo, že není problém vyrobit dnes tak tuhou konstrukci, která se nedeformuje. Ale je problém vyrobit konstrukci, která se deformuje přesně tak jak ty potřebuješ, aby pohltila co nejvíce energie po době nárazu (a to za všech okolností).
Z posledních výsledku EuroEncap je zřejmé, že to pochopili i soudruzi v Mnichově (i BMW už dosáhlo na 5 hvězd a to velmi dobrým výsledkem).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 16:54, RE: nabourali...
speedfred napsal:
presne tak,v takej rychlosti sa priamy celny naraz neda prezit.mozes burat aj vo vacsej rychlosti do zdi ale musi to byt pod nejakym uhlom...
dobrý den já si myslim že to blbost neni jednou jsme staveli focuse a on nám chtěl ujet jeli sme za ním 160 ve služební fabii a ztrácel se nám solidnim tempem dle mého odhadu mohl jet něco mezi 180-190 potom to strhnul do zatáčky nevybral to a narazil přímo čelně do stěny když jsme tam dorazily tak ten kluk byl v bezvědomí v a nepoužil ani bezpečnostní pásy auto totálně zdemolovaný a airbagy venku druhý den sem volal do nemocnice jak dopadl krevní odběr měl cca 3promile v krvi když jsem se zeptal jak na tom je tak mi řekly menší otřes mozku a vyhozený koleno za 2 dny ho pustily domu říkám si že měl velký štěstí že tam nikdo nejel a že do dopadl docela dobře na to jak to auto vypadalo a když porovnám focuse s X5 tak věřim že z ní člověk vyleze se škrábancem na hlavě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 11:08, RE: nabourali...
Jakub napsal:
dobrý den já si myslim že to blbost neni jednou jsme staveli focuse a on nám chtěl ujet jeli sme za ním 160 ve služební fabii a ztrácel se nám solidnim tempem dle mého odhadu mohl jet něco mezi 180-190 potom to strhnul do zatáčky nevybral to a narazil přímo čelně do stěny když jsme tam dorazily tak ten kluk byl v bezvědomí v a nepoužil ani bezpečnostní pásy auto totálně zdemolovaný a airbagy venku druhý den sem volal do nemocnice jak dopadl krevní odběr měl cca 3promile v krvi když jsem se zept...
To je jako ten zakon schvalnosti: Ked si triezvy a spadnes zo schodov, zabijes sa. Ked si ozraty jak prasa a spadnes zo schodov, nic sa ti nestane. Zrejme to plati aj pri burackach...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.