0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor pro BMW řady 7?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 14:09, RE: 740i
krakatit napsal:
vadná jednotka DSC, podvozek se muze delat i 2x za 100000km podle
stavu silnic a velikosti kol co na tom sou, vodni pumpa, kladky komplet, termostat, chladic (mozna moji vinou, byl hodnezaspineny, mel se vycistit), preventivni vymeny oleje v prevodovce (kazdych 50000km napr.), viko ventilu, vaha vzduchu, brzdy nepocitam... oleje taky ne... proste kdo hodne jezdi uz jenom bezny servis muze zaskocit, nedej boze kdyz se po*ere neco vetsiho jako treba ta jednotka DSC, tohle auto neni pro kazdeho, zv...
Nechci působit jako nevěřící Tomáš (no,možná trochu jsem),ale zkus k tomu připsat i ceny - jestli jsou tak překvapivé v porovnání s jinými vozy.
Řídící jednotka DSC?-kolik stojí? - nedá se sehnat na vrakovišti? Řídící jakákoliv jednotka je cenový problém u každého auta. Ale rozhodně to není typická závada E38 ne?
Chladič? Co jako mohlo být s chladičem?? Termostat chápu - copak ale termostat na BMW stojí nějak víc než na jiné auto?
Oleje - cena oleje je přece taky stejná jako ve všech autech, které používají plnou syntetiku - já jí kupoval za 200 Kč/l - překvapivé?
Váhu vzduchu jsem kupoval za 2000tis. ( to samé stojí na octavii)
2x za 100 tis km podvozek? no no no - a za kolik?
Vodní pumpu a kladky ok - když máš strach a chceš to mít v cajku ok,ale to je pár (2-3..?) tisíc. - zas nemusíš dělat kompletní rozvody ( máš řetěz), což může v porovnání s jinými vozy znamenat úsporu až 10 tis.
Brzdy nepočítáš? Jak jako? Jako,že sjedeš destičky za 5 tis km? To asi ne....a jsou snad výrazně dražší než na jiný auto alespon o třídu menší?
Nechci tu psát,že E38 je ideál pro levný provoz,to ne,ale aby někoho zruinovala - to těžko.
Nehledě na to vše - radost z jízdy - k nezaplacení !!! )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 15:53, RE: 740i
TOM napsal:
Nechci působit jako nevěřící Tomáš (no,možná trochu jsem),ale zkus k tomu připsat i ceny - jestli jsou tak překvapivé v porovnání s jinými vozy.
Řídící jednotka DSC?-kolik stojí? - nedá se sehnat na vrakovišti? Řídící jakákoliv jednotka je cenový problém u každého auta. Ale rozhodně to není typická závada E38 ne?
Chladič? Co jako mohlo být s chladičem?? Termostat chápu - copak ale termostat na BMW stojí nějak víc než na jiné auto?
Oleje - cena oleje je přece taky stejná jako ve všech autech, kte...
az to auto budete mit tak uvidite... jde o to ze za tech xxx km se na tom muze posrat lecos. Treba neco jinyho nez me... a brzdy sem nepocital proto, ze to je spotrebak... za tech 100000km provozu ojetyho auta muzes do auta dat na servis 50-100000Kc... nehlede na to, ze auto se nikdo v top stavu nezbavuje... trochu rozumu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 15:55, RE: 740i
TOM napsal:
Nechci působit jako nevěřící Tomáš (no,možná trochu jsem),ale zkus k tomu připsat i ceny - jestli jsou tak překvapivé v porovnání s jinými vozy.
Řídící jednotka DSC?-kolik stojí? - nedá se sehnat na vrakovišti? Řídící jakákoliv jednotka je cenový problém u každého auta. Ale rozhodně to není typická závada E38 ne?
Chladič? Co jako mohlo být s chladičem?? Termostat chápu - copak ale termostat na BMW stojí nějak víc než na jiné auto?
Oleje - cena oleje je přece taky stejná jako ve všech autech, kte...
TOMe ty mas 740? DSC z vrakoviste? nejsou a polivinu ceny tj 10000
davat nejakemu omrdavaci z vrakace nebudu!!! co kdyz se podela zase? Oprava stala 25000
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 16:32, RE: 740i
krakatit napsal:
az to auto budete mit tak uvidite... jde o to ze za tech xxx km se na tom muze posrat lecos. Treba neco jinyho nez me... a brzdy sem nepocital proto, ze to je spotrebak... za tech 100000km provozu ojetyho auta muzes do auta dat na servis 50-100000Kc... nehlede na to, ze auto se nikdo v top stavu nezbavuje... trochu rozumu
V Top stavu auto opravdu nikdo neprodává, ale já bych si zas od nikoho nekoupil vrak. Vy jo?
Dneska je taková nabídka aut,že když někdo bude v cenové hladině cca 250 tis prodávat auto s viditelným problémem,tak neprodá. Navíc si nedovedu představit, že by někdo ještě včera s tím autem lítal 250km/h, když mi ho dnes prodává a přitom neměl v cajku brzdy,podvozek....
25 000 stojí řídící jednotka třeba na Peugeot 206 nebo Renault Megane, takže co je na tom překvapivého? Jak říkám,ta snad neodchází každému a když se to stane,je to prostě pech.
Řeknu to ještě jinak - prý jsou náklady na servis a údržbu překvapivé - hm, v porovnání s čím? Vemte auta alespon z vyšší střední třídy a který vyjde výrazně levněji? A co střední třída - myslíte,že za Passat či Mondeo dáte výrazně míň? Naopak, jak jsem psal, u BMW nemusíte dělat rozvody, měnit výfuk...
Servisní náklady na provoz BMW E38 plně odpovídají kvalitě svezení a nejsou ničím překvapivé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 17:45, RE: 740i
krakatit napsal:
TOMe ty mas 740? DSC z vrakoviste? nejsou a polivinu ceny tj 10000
davat nejakemu omrdavaci z vrakace nebudu!!! co kdyz se podela zase? Oprava stala 25000
Je pravda,že je lepší si při koupi takového auta radší připlatit za stav,protože se to po čase mnohokrát vyplatí,než koupit nejlevnější mrdinu co je nabídce a pak bědovat!!!Určitě bych hodně vybíral a asi bych si zajel mimo ČR nebo si nechal od někoho solidního dovést,auta co budou koupeno v ČR bych se bál!!!Ježděno po Praze a po našich kvalitních silnicích 200.tis Km to už dá zabrat i BMW!!!Hledal bych určitě nebouraný kus i když si myslím,že E39 vám nabídne skoro stejné svezení a není to tolik náročné na servis!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 20:35, RE: 740i
krakatit napsal:
urcite 740i - 4,4 M62 - to auto mam 3,5 roku a kdo chce najezdit
hodne km tak urcite LPG - jinak vas to sezere... a obcasny poruchy pokud to auto mate dyl a najezdite hodne km jsou - opravy nejsou nejlevnejsi... takze pozor, muze vas to prekvapit... s autem sem najel 100000km...takze vim o cem mluvim... dalsi vec je v jakym stavu to auto koupite, do toho nevlezete na 100 procent
HURAAAA - konecne nekdo, kdo vi, o cem mluvi ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.01.2009 21:09, RE: 740i
TOM napsal:
V Top stavu auto opravdu nikdo neprodává, ale já bych si zas od nikoho nekoupil vrak. Vy jo?
Dneska je taková nabídka aut,že když někdo bude v cenové hladině cca 250 tis prodávat auto s viditelným problémem,tak neprodá. Navíc si nedovedu představit, že by někdo ještě včera s tím autem lítal 250km/h, když mi ho dnes prodává a přitom neměl v cajku brzdy,podvozek....
25 000 stojí řídící jednotka třeba na Peugeot 206 nebo Renault Megane, takže co je na tom překvapivého? Jak říkám,ta snad neodchází k...
ale ja sem mluvil jen o ridici jednotce k DSC / ABS... ano dneska je velka nabidka auta a hodne z tech aut fakt nejezdi 250 ani nebrzdi tak dobre... prave proto ze treba ceka na nekoho kdo to chce a oservisuje a nebo koupi dobre, ja nerikam ze nejsou, jen rikam ze servisovat ojete velke auto pri vetsim poctu km muze bejt dost nakladne i pri dobrem kusu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 00:12, to prasak
pokud nekdo bude se sedmickou jezdit jako prasak,jako prase se chovat i jednat a zajistovet opravy ,tak ho zrujnuje kaze auto . pak jenom muze bedovat jaky je prase a kolik ho to stoji .

sehnat se da lecos a ridici jednotky nejsou neopravitelne a to jakekoliv a na cokoli ,dnes se staci jenom poptat a hledat ,rikali vam ze ne ze musite koupit jinou? schorela ,nekdo ji nekdo rozmlatil kladivem? , kdovi kdo ji ma ted v aute ))))

naprosto souhlasim s tomem bmw7 nemusi bejt nakladnejsi nez pasat taky jsou lide co prachy maj a na aute si spotrebak delaj svepomoci ,proc? protoze je to bavi ,
a co se tyce 7cek , je to auto prevazne nemeckejch dedku ktery si udelaj na duchod radost a je jich stale dost ke kterejm se "prasak nedostal" a i v nemcku se bmw 7 3.0 4.0 benzin cim dal hur prodava ,bude cim dal prijatelnejsi nabidka pochybuju ze se to zmeni 4.0 benzin i v naprosto spickovem stavu porazi v prodeji dojeta 7ma 3.0D
na nikoho nenarazim ,jenom si vrazejte to aut 50-100tis rocne , byla by bez vas jetse vetsi krize )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 07:59, RE: to prasak
pagot napsal:
pokud nekdo bude se sedmickou jezdit jako prasak,jako prase se chovat i jednat a zajistovet opravy ,tak ho zrujnuje kaze auto . pak jenom muze bedovat jaky je prase a kolik ho to stoji .

sehnat se da lecos a ridici jednotky nejsou neopravitelne a to jakekoliv a na cokoli ,dnes se staci jenom poptat a hledat ,rikali vam ze ne ze musite koupit jinou? schorela ,nekdo ji nekdo rozmlatil kladivem? , kdovi kdo ji ma ted v aute ))))

naprosto souhlasim s tomem bmw7 nemusi bejt nakladnejsi nez pasa...
kurwa chlapy vy melete a prd vite... ta ridici jednotka se opravit neda!!!
chapes to? Je zalita a jediny reseni e to vymenit.... co to je za kecy? ze sedmicka je auto prevazne nemeckejch dedku? fakt je videt co sem chodi za lidi diskutovat, lidi ktery jen kecaj a prd vedi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 17:07, RE: to prasak
krakatit napsal:
kurwa chlapy vy melete a prd vite... ta ridici jednotka se opravit neda!!!
chapes to? Je zalita a jediny reseni e to vymenit.... co to je za kecy? ze sedmicka je auto prevazne nemeckejch dedku? fakt je videt co sem chodi za lidi diskutovat, lidi ktery jen kecaj a prd vedi...
Ale ale, ty ses ňák rozohnil - až ti z toho přestala jít čeština...
Hodnotíš úroveň diskutujících a když se tě já slušně zeptal na ceny a důvod ( chladič) dílů, který si měnil - vypadlo z tebe jediný číslo. Takže to spíš vypadá, že ty o tom nic nevíš a máš informace typu-Franta v hospodě říkal.....
Špatná řídící jednotka je nejčastější trik, jak z neznalých vytáhnout peníze...
Mluvíš o tom,že to auto stojí na servisu dost peněz, máš ale vůbec přehled kolik stojí servis na jiná auta alespoň minimálně srovnatelná?
Nebo to porovnáváš s Favoritem a sám seš z toho překvapenej....?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 18:49, RE: to prasak
TOM napsal:
Ale ale, ty ses ňák rozohnil - až ti z toho přestala jít čeština...
Hodnotíš úroveň diskutujících a když se tě já slušně zeptal na ceny a důvod ( chladič) dílů, který si měnil - vypadlo z tebe jediný číslo. Takže to spíš vypadá, že ty o tom nic nevíš a máš informace typu-Franta v hospodě říkal.....
Špatná řídící jednotka je nejčastější trik, jak z neznalých vytáhnout peníze...
Mluvíš o tom,že to auto stojí na servisu dost peněz, máš ale vůbec přehled kolik stojí servis na jiná auta alesp...
protoze me pripada ze ty jsi ten hospodskej kecal... mas to auto? mas?
odpovedel si? ne tak pomlc... kde sem rekl ze je chladic drahej?
kde? duvod? ceho duvod? vymeny chladice? napsal sem to tam jasne..
a taky se podivej kdo napsal recenzi na kterou je odkaz... predstav si ze ja a navic sem na ni najel dalsich 50000+ co ty jsi mel kdy za limuziny?
mel si treba omegu MV? mel si A8? predstav si ze ja mel a vim jake to je ty auta servisovat... s octavii to fakt nemuzes srovnavat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 18:56, RE: to prasak
krakatit napsal:
protoze me pripada ze ty jsi ten hospodskej kecal... mas to auto? mas?
odpovedel si? ne tak pomlc... kde sem rekl ze je chladic drahej?
kde? duvod? ceho duvod? vymeny chladice? napsal sem to tam jasne..
a taky se podivej kdo napsal recenzi na kterou je odkaz... predstav si ze ja a navic sem na ni najel dalsich 50000+ co ty jsi mel kdy za limuziny?
mel si treba omegu MV? mel si A8? predstav si ze ja mel a vim jake to je ty auta servisovat... s octavii to fakt nemuzes srovnavat...
natoz s favoritem... pochop, ze to auto neni pro lidi, ktery si za usetreny prachy koupej auto a nemaji na dalsi servis... to auto koupis za 150000-200000 a muzes si pripravit 50000-100000 na dalsi servis... az mi odpovis po pravde co mas za auta, tak te beru, momentalne te vidim
ze jen diskutujes a poradne nevis o cem.... a nezapomen vzpomenout ze mi nejde cestina, tim se fakt ukazes...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 19:17, RE: to prasak
krakatit napsal:
natoz s favoritem... pochop, ze to auto neni pro lidi, ktery si za usetreny prachy koupej auto a nemaji na dalsi servis... to auto koupis za 150000-200000 a muzes si pripravit 50000-100000 na dalsi servis... az mi odpovis po pravde co mas za auta, tak te beru, momentalne te vidim
ze jen diskutujes a poradne nevis o cem.... a nezapomen vzpomenout ze mi nejde cestina, tim se fakt ukazes...
735i E32, 328i E36, 740i E38, X5 3,0d - stačí? A předtím, na počátku 90 let, jsem měl 3x E28 - 525i
Tak, a teď mi řekni proč si měnil chladič. Co s ním jako bylo?
Napiš kolik stojí čep na Omegu a kolik stojí na E38!
Kolik stojí olejový filtr? - kde je ta drahota co může někoho překvapit?
Tys neřekl, že chladič je drahý,ale že ceny můžou někoho překvapit. Tak se ptám - jak překvapit. V porovnání s čím? S tou A8? Zkus napsat pár konkrétních čísel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 19:35, RE: to prasak
krakatit napsal:
natoz s favoritem... pochop, ze to auto neni pro lidi, ktery si za usetreny prachy koupej auto a nemaji na dalsi servis... to auto koupis za 150000-200000 a muzes si pripravit 50000-100000 na dalsi servis... az mi odpovis po pravde co mas za auta, tak te beru, momentalne te vidim
ze jen diskutujes a poradne nevis o cem.... a nezapomen vzpomenout ze mi nejde cestina, tim se fakt ukazes...
Tak jestli je to tam tvůj příspěvek - celkem slušně napsaný - tak sám tam píšeš : vůz není drahý na servis ani náhradní díly - a to je to, co tu celou dobu povídám.
Tam to jsou tvoje fotky? - co ty starý SPZtky na tom?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 20:22, RE: to prasak
TOM napsal:
Tak jestli je to tam tvůj příspěvek - celkem slušně napsaný - tak sám tam píšeš : vůz není drahý na servis ani náhradní díly - a to je to, co tu celou dobu povídám.
Tam to jsou tvoje fotky? - co ty starý SPZtky na tom?
jo moje fotky, proc by auto nemohlo mit po puvodnim majiteli puvodni spzky a pak nove? Chladic sem menil proto ze byl unavenej a proto praskla priruba.. a nebo byl zasranej a nechladil. ale to je jendo,
ja nechapu smysl diskuze.. ja jen rikam ze to auto neni vhodny pro kazdyho cloveka... ze na tom aute muze vykrvacet... vuz neni drahy na servis, ano to sem si myslel po ujeti prvnich xxx tisic km, ted uz to vidim jinak a vim, ze do takove ojetiny zvlast ktere jsou k dostani u nas, bych nesel... tech dobrych kousku je malo vetsinou to jsou mrchy....
dalsi vec je narocnost toho servisovani, protoze musis mit dobry servisaky co tomu rozumi vsude ti to neopravi, a servisovat to v BMW je nesmysl...sam si chci koupit E65 ale opratrne vaham jestli jit zase do ojetiny... dost lidi s tim ma take problemy, vzdycky se neco najde... mohl bych vypravet
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 21:12, RE: to prasak
krakatit napsal:
jo moje fotky, proc by auto nemohlo mit po puvodnim majiteli puvodni spzky a pak nove? Chladic sem menil proto ze byl unavenej a proto praskla priruba.. a nebo byl zasranej a nechladil. ale to je jendo,
ja nechapu smysl diskuze.. ja jen rikam ze to auto neni vhodny pro kazdyho cloveka... ze na tom aute muze vykrvacet... vuz neni drahy na servis, ano to sem si myslel po ujeti prvnich xxx tisic km, ted uz to vidim jinak a vim, ze do takove ojetiny zvlast ktere jsou k dostani u nas, bych nesel... t...
No já nevím, ale myslím, že to cos napsal, platí o každém autě minimálně střední třídy a vejš....
A zeptám se ( za sebe by mi byla motivace jasná), ale co tebe vedlo vyměnit A8 za 740i ?
Já tý E65 nák nemůžu přijít na chut. To asi radši E60. Navíc nabídka je širší a ceny vyrovnaný. To, že vybrat dobrý kus je trochu náročný, to máš pravdu, ale když si s tím hledáním dáš práci a máš čas, pak je to radost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 21:21, RE: to prasak
pagot napsal:
pokud nekdo bude se sedmickou jezdit jako prasak,jako prase se chovat i jednat a zajistovet opravy ,tak ho zrujnuje kaze auto . pak jenom muze bedovat jaky je prase a kolik ho to stoji .

sehnat se da lecos a ridici jednotky nejsou neopravitelne a to jakekoliv a na cokoli ,dnes se staci jenom poptat a hledat ,rikali vam ze ne ze musite koupit jinou? schorela ,nekdo ji nekdo rozmlatil kladivem? , kdovi kdo ji ma ted v aute ))))

naprosto souhlasim s tomem bmw7 nemusi bejt nakladnejsi nez pasa...
hehehe - ano, jezdim s ni jako prasak, protoze jsem prasak. a rozhodne me neruinuje :)))))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 21:22, RE: to prasak
TOM napsal:
No já nevím, ale myslím, že to cos napsal, platí o každém autě minimálně střední třídy a vejš....
A zeptám se ( za sebe by mi byla motivace jasná), ale co tebe vedlo vyměnit A8 za 740i ?
Já tý E65 nák nemůžu přijít na chut. To asi radši E60. Navíc nabídka je širší a ceny vyrovnaný. To, že vybrat dobrý kus je trochu náročný, to máš pravdu, ale když si s tím hledáním dáš práci a máš čas, pak je to radost.
tak hlavne ze se uz nehadame...
no stredni trida si myslim neni tak narocna na servis... no to je jedno nebo se budem zase hadat...tu A8 sem mel predtim nez 740i...
E65 je proste velkej kocar a E60 je proti tomu chudsi pribuzna...
a ceny podobne... proste kdyz BMW za ty prachy tak v plny palbe a velkou limuzinu, treba ti vadi ze E65 je tezkopadnejsi nez E60
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 21:38, RE: to prasak
krakatit napsal:
tak hlavne ze se uz nehadame...
no stredni trida si myslim neni tak narocna na servis... no to je jedno nebo se budem zase hadat...tu A8 sem mel predtim nez 740i...
E65 je proste velkej kocar a E60 je proti tomu chudsi pribuzna...
a ceny podobne... proste kdyz BMW za ty prachy tak v plny palbe a velkou limuzinu, treba ti vadi ze E65 je tezkopadnejsi nez E60
No,to bude asi ono.
Já vím, žes měl audinu dřív a právě se ptám co tě vedlo jít do 740? Zklamala tě, nebo si chtěl prostě zkusit jinou značku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.01.2009 22:19, RE: to prasak
krakatit napsal:
tak hlavne ze se uz nehadame...
no stredni trida si myslim neni tak narocna na servis... no to je jedno nebo se budem zase hadat...tu A8 sem mel predtim nez 740i...
E65 je proste velkej kocar a E60 je proti tomu chudsi pribuzna...
a ceny podobne... proste kdyz BMW za ty prachy tak v plny palbe a velkou limuzinu, treba ti vadi ze E65 je tezkopadnejsi nez E60
' E65 je proste velkej kocar a E60 je proti tomu chudsi pribuzna...
a ceny podobne... proste kdyz BMW za ty prachy tak v plny palbe a velkou limuzinu '
K tomu muzu dodat jen : SLYSELI STE SLOVO BOZI.AMEN.
Anebo si dovolim, kdyz uz sedmu, tak V12 :)
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.