0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 640d Gran Coupé - Pět metrů luxusu

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 12:53, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Nekupuji nic, co mi logicky nedává smysl. Autobaterii kupuji Vartu, protože jsem s ní udělal v minulosti dobrou zkušenost a v konfigurátoru vyberu typ, který je předepsán pro moje auto. Dobrý pocit mám, když si vyměním olej a prohlídnu si spodek pod autem, což je k nezaplacení. LCD mám 66 cm, koupil jsem ji dávno v akci a na moje koukání na televizi mi to stačí. Prostě si kupuji věci takové, jejichž funkce využiju a šetřím na funkcích, které nepotřebuji.
Třeba jsem si kupoval rádio do auta a 2 ...
:) jinou odpověď jsem nečekal. Ty si tedy děláš radost jinak, než materálními nákupy. Kdybys byl ženská, tak je o Tebe rvačka :D Jinak nahoře jak odpovídáš Michalovi, 750 coupe se nevyrábí, počítám, že musel mít 650 coupe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.08.2012 12:58, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
Nechce se mi hledat kolik přesně stojí Panamera, ale myslím, že to bude o něco víc. Každopádně je to ve všech ohledech lepší auto. Gran Coupé má vzadu sedačky úplně stejné jako normální kupé, prakticky rovné, sedět na nich se dá velmi mizerně, to Panamera má velmi pohodlné sedadla i vzadu. Motorizace - co se týče benzínu není co řešit, atmosférická V8 od Porsche je špička, i atmo V6 se dá. V dieselu ale Porsche pokulhává a pokud nedostane BiTdi je to bída. Každopádně cena Gran Coupé je velmi vel...
Po započtení srovnatelných výbav je Panamera mírně dražší, avšak bavíme se o ceníku, u Porsche vám slevu nedají, je "pod jejich úroveň" se o takové věci bavit, a vzhledem k tomu že to Porsche prodávají asi 3 autosalony, tak ani jinde nemáte šanci. U BMW se dá o ceně normálně smlouvat a o to co usmlouváte máte BMW levnější a vězte, že na těchto částkách je každé procento dolů 20-30 tis..., jinak o motorech se vůbec nedá mluvit, srovnávejme srovnatelné, když chcete naftu do Porsche jste na 180kW BMW má 230kW, podobný rozdíl je v Nm, pocitový rozdíl při jízdě je ještě násobně větší než papírová čísla ve prospěch BMW. Tož já bych šel do BMW
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.08.2012 21:46, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Plýtvání se dost špatně definuje, když běžné auto lze provozovat rozumně minimálně 10 let, avšak tlak (a to i ten sociální) na obměnu vozového parku je cca 4 roky.
Nejsem myšlením snob, takže se mi do toho těžko vžívá. Kupříkladu hodinky - mám rád přesné věci, tedy i přesné měření času. Mám rádiem řízené hodinky, na které jsem nemusel 5 let šáhnout kvůli nastavení času a stojí zlomek uvedené částky a domnívám se, že těžko existuje kdokoliv, kdo skutečně POTŘEBUJE hodinky za 150 tisíc.
Věci na...
Petr-Tipcars: ja uz to tady nekde vysvetloval: muze, nemusi, ale muze se stat, ze k necemu bude potreba hodinek za x, auta za y atd. aby clovek zapadl mezi urcitou skupinu lidi. mezi tu skupinu je potreba zapadnout napr. kvuli informacim, obchodu, kontaktum. je to rekneme high society level a jak jsem jiz psal kdysi, mam na to neutralni nazor. pro nekoho je to nutnost. na druhou stranu i mezi temito lidmi se lze pohybovat bez nutnych "odznacku", ale to by clovek musel byt hodne blizko vrcholu pyramidy, aby se to nepovazovalo za fó pá. receno jeste jinak: pokud by existoval "radostmetr" tak tourbillony od nevimkoho nemusi udelat tolik radosti jako dobre umistena Seika, Casia, Svočky, nebo Tissotky o x socialnich levelu nize. pro nekoho ty tourbillony jsou proste nutnosti, aby nebyl cernou ovci a vlastne z nich ani radost mit nemusi. PS: ja na hodinky musim sahat aspon jednou denne, ale pro mne je to vedome stanoveny strop toho, co jsem ochotny za ne dat, aby mi uz delaly radost a jeste ta radost nebyla zkalena tim, ze jsem prestrelil svoje moznosti. s auty je to v blede modrem...abych to rekl jeste jinak, muj odpozorovany pocit je ten, ze spolu se stoupajicim socialnim levelem klesa svoboda volby a vyberu zbozi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.08.2012 21:46, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
Hodinky jsou jediným šperkem, který by měl zdobit muže říká se. Tady racionální logika nemá co dělat... jsou hlavně na parádu.
Petr-Tipcars: Ano, ano, ano.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.08.2012 21:50, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Nekupuji nic, co mi logicky nedává smysl. Autobaterii kupuji Vartu, protože jsem s ní udělal v minulosti dobrou zkušenost a v konfigurátoru vyberu typ, který je předepsán pro moje auto. Dobrý pocit mám, když si vyměním olej a prohlídnu si spodek pod autem, což je k nezaplacení. LCD mám 66 cm, koupil jsem ji dávno v akci a na moje koukání na televizi mi to stačí. Prostě si kupuji věci takové, jejichž funkce využiju a šetřím na funkcích, které nepotřebuji.
Třeba jsem si kupoval rádio do auta a 2 ...
Petr-Tipcars: Jinak ja tento racionalni pristup hodnotim celkem dost vysoko, mimojine je to i zpusob jak zustat na brehu a nemuset na led. to s tim kompenzovanim: nejsi v tom urcite sam, i kdyz ja si zatim nemuzu stezovat...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.