0
zpět
 

diskuze k tématu: Automobilovým trhem hýbou vozy "s mřížkou"

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.04.2006 14:15, Odpočet DPH?!?
Já do toho nechci kecat, ale ten příspěvek je poněkud zavádějící. pokud je mi dobře známo, tak možnost odpočtu DPH ze samotného auta byla zrušena novelou zákona o DPH platnou od října 2003, kdy se u vozidel kategorie N1 ("s mřížkou") nově zavedla jen možnost odpočtu DPH ze finanční služby, tedy z leasingu. Mimochodem: To byl přesně jeden z důvodů, proč jsem si své "Auto s mřížkou" pořizoval na poslední chvíli v září 2003. Mimochodem: ta mřížka nyní leží ve sklepě, protože praktický užitek postrádám...

Ale nejsem účetní, takže se mohu mýlit. A nebo ne? Vyzná se v toim někdo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.04.2006 19:40, RE: Odpočet DPH?!?
hubis napsal:
Já do toho nechci kecat, ale ten příspěvek je poněkud zavádějící. pokud je mi dobře známo, tak možnost odpočtu DPH ze samotného auta byla zrušena novelou zákona o DPH platnou od října 2003, kdy se u vozidel kategorie N1 ("s mřížkou") nově zavedla jen možnost odpočtu DPH ze finanční služby, tedy z leasingu. Mimochodem: To byl přesně jeden z důvodů, proč jsem si své "Auto s mřížkou" pořizoval na poslední chvíli v září 2003. Mimochodem: ta mřížka nyní leží ve sklepě, protože praktický užitek postrá...
No, až Vás nějakej snaživej polda potká bez přepážky a pošle avízo na finančák budete DPH vracet. Znám člověka kterému se to stalo u X5. Je to danovej podvod a papírově i zásah do konstrukce vozu. Můžou Vám auto i odstavit na místě a zakázat jízdu. Je to blbost, ale je to tak. Info mám přímo z FU a Policie CR.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.04.2006 15:29, RE: Odpočet DPH?!?
hubis napsal:
Já do toho nechci kecat, ale ten příspěvek je poněkud zavádějící. pokud je mi dobře známo, tak možnost odpočtu DPH ze samotného auta byla zrušena novelou zákona o DPH platnou od října 2003, kdy se u vozidel kategorie N1 ("s mřížkou") nově zavedla jen možnost odpočtu DPH ze finanční služby, tedy z leasingu. Mimochodem: To byl přesně jeden z důvodů, proč jsem si své "Auto s mřížkou" pořizoval na poslední chvíli v září 2003. Mimochodem: ta mřížka nyní leží ve sklepě, protože praktický užitek postrá...
Tenkrát šlo o vozidla MONTÁŽNÍ M1, poté toto bylo zrušeno, dokud nepřišel fígl se záměnou za nákladní N1. Jinak přepážku doporučuji vozit pořád v autě, zejména na STK . DPH je tak plně odečitatelná. Jen je zajímavé, že většina západních zemí (ke kterým vzhlížíme s obdivem) umožňuje firmám odečet DPH i u osobních aut pro podnikání. Tudíž není třeba dělat takové šaškárny jako u nás, a platit drncající dráty za druhou řadou sedadel. Jinak cena "přestavby" je docela různá. Co vím, od 12 do 40 tisíc dle automobilky a modelu. To má zas někdo byznys...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.05.2006 00:28, Folie na zadních sklech
Nechápu, který ..... vymyslel ty zadní neprůhledné folie.Při couvání se dost snižuje výhled z vozidla.Kdyby to bylo jako dřív a stačili by pouze průhledné folie tak by bylo všechno OK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.05.2006 23:12, RE: Folie na zadních sklech
Petr napsal:
Nechápu, který ..... vymyslel ty zadní neprůhledné folie.Při couvání se dost snižuje výhled z vozidla.Kdyby to bylo jako dřív a stačili by pouze průhledné folie tak by bylo všechno OK.
Souhlasím s tebou, na starší 306 Bk (2001) M1 máme průhlednou nerozbitnou folii, na nové 307 Bk (2004) N1 neprůhlednou, o dost se tím ztížil výhled dozadu. Potkávám ale spoustu nových Oktávek s přepážkou a s průhlednými zadními skly, možná to jde oficiálně (záleží na dealerovi), nebo je to překopávka. Ale jak říkám, celá "přestavba" je šaškárna...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.