0
zpět
 

diskuze k tématu: Životnost motoru 2,5 V6 TDI u Audi

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.10.2005 14:48, super motor 2,5v6
leda hovno ja mel 1,9 to netaha jedine 2,5 v6 u starsi bohuzel jen 110kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.10.2005 20:46, RE: super motor 2,5v6
anonym napsal:
leda hovno ja mel 1,9 to netaha jedine 2,5 v6 u starsi bohuzel jen 110kw
Ono taky zalezi kdo je na co zvykly. Clovek ktery je zvykly na 2,5TDI rekne ze 1,9TDI netahne. A to same rekne clovek o 2,5TDI kdyz je zvykly na 4,0TDI
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.10.2005 08:10, Nesmysl
Recenze je nepravdivá pokud člověk chce jezdit v takovém autě nemůže koukat na korunu na co si to tady hrajete?každý se chce vozit v káře která stála 1,5 mil a výše a pak brečí že má vyměnit rameno za trojku.Mám A6 2,5 TDI V6 a nemůžu na ni říct ani půl slova.To jenom vyčůraní češi se chtěj masírovat v autech a nemají na to.Jezděte ve Š120 na to vám snad ty Vaše ubrečené kapsy stačí.Každé auto potřebuje údržbu některé dříve některé později!A co že se musí vyčistit čerpadlo? s tím humusem který tankujem u našich pump se tomu vůbec nedivím.Nenechte se odradit recenzí kterou napsal autor.1,9TDi nejsou vůbec špatné motory ale patří do lehčích aut.2,5 TDI 110Kw je dobrý motor.Ano jsou lepší to nepopírám ale nemůžu odsuzovat jeden a vyzdvihovat druhý.Tak pánové očouzeným výfukům zdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.10.2005 11:47, RE: Nesmysl
Dan Merta napsal:
Recenze je nepravdivá pokud člověk chce jezdit v takovém autě nemůže koukat na korunu na co si to tady hrajete?každý se chce vozit v káře která stála 1,5 mil a výše a pak brečí že má vyměnit rameno za trojku.Mám A6 2,5 TDI V6 a nemůžu na ni říct ani půl slova.To jenom vyčůraní češi se chtěj masírovat v autech a nemají na to.Jezděte ve Š120 na to vám snad ty Vaše ubrečené kapsy stačí.Každé auto potřebuje údržbu některé dříve některé později!A co že se musí vyčistit čerpadlo? s tím humusem který ...
Bohužel o dieselových vstřikovacích systémech vím více, než by bylo z pohledu automobilového marketingu zdrávo. Čerpadlo Bosch VP44 má konstrukční chyby, třeba že občas jebne jeho řícidí jednotce či že právě čerpadlo se nedá vyčistit jak píšete, ale kvůli zanesenému sítku ve vnitřním kanálku tělesa bývá nutné celé těleso vyměnit. Náklady na opravy 2,5 V6 TDI jsou extrémní, zejména ve srovnání se strším pětiválcem stejného objemu. Ten (VGT 103 kW verze) navíc citelně lépe táhl z nízkých otáček, takže laik má dojem, že právě starší motor byl výkonnější. Platí ve srovnání s 2,5 V6 TDI (110 a 114 kW), pozdější 120 a 132 kW se hodně zlepšily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.10.2005 13:14, RE: Nesmysl
Martin Vaculík napsal:
Bohužel o dieselových vstřikovacích systémech vím více, než by bylo z pohledu automobilového marketingu zdrávo. Čerpadlo Bosch VP44 má konstrukční chyby, třeba že občas jebne jeho řícidí jednotce či že právě čerpadlo se nedá vyčistit jak píšete, ale kvůli zanesenému sítku ve vnitřním kanálku tělesa bývá nutné celé těleso vyměnit. Náklady na opravy 2,5 V6 TDI jsou extrémní, zejména ve srovnání se strším pětiválcem stejného objemu. Ten (VGT 103 kW verze) navíc citelně lépe táhl z nízkých otáček, ...
A nevíte, jestli se do A4 (1996-2000) dával taky právě ten silný 2,5 TDI V6 (132 kw)?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.10.2005 13:46, RE: Nesmysl
A4 napsal:
A nevíte, jestli se do A4 (1996-2000) dával taky právě ten silný 2,5 TDI V6 (132 kw)?
To teda dával, ale né obyčejným lidem víš!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.10.2005 14:30, RE: Nesmysl
Tom napsal:
To teda dával, ale né obyčejným lidem víš!
Hm, tak to je škoda, že už mám 110 kw, hned bych měnil... Já že jsem u nás viděl takový auto snad jenom jedno, tak mě napadlo, jestli si to tam majitel nějak "nenainstaloval" sám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.10.2005 15:42, RE: Nesmysl
Dan Merta napsal:
Recenze je nepravdivá pokud člověk chce jezdit v takovém autě nemůže koukat na korunu na co si to tady hrajete?každý se chce vozit v káře která stála 1,5 mil a výše a pak brečí že má vyměnit rameno za trojku.Mám A6 2,5 TDI V6 a nemůžu na ni říct ani půl slova.To jenom vyčůraní češi se chtěj masírovat v autech a nemají na to.Jezděte ve Š120 na to vám snad ty Vaše ubrečené kapsy stačí.Každé auto potřebuje údržbu některé dříve některé později!A co že se musí vyčistit čerpadlo? s tím humusem který ...
Dobrý.Tak to teda musim reagovat na ten prvni prispevek o "Dan Merta".Vubec neni pravda to co pisete.Autor clanku ma naprostou pravdu a Ja jen dodavam,ze nevim,proc bych mel kupovat auto za 1,5 mil. (jak pisete) a pak do nej vrazet rok co rok desetitisice za opravy...Jsou tam vyrobni vydy,to nikdo nepopre a nepopira to ani automobilka,proto udelali zmeny a velke s novym modelem, viz jina predni naprava...K tomu jeste dodam: radsi si koupim auto za 1,5mil.,ktere bude spolehlivejsi a nebude mit takove zavady, nez tohle a kdo je zainteresovan a neslysi nic nez chvalu,bych radil aby otevrel oci...Ja na Audi a VW nedam dopustit,ale opravdu si nepotrebuji kupovat auto,ktere mi jen bude zrat zbytecne penize.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.10.2005 09:52, RE: Nesmysl
Dave napsal:
Dobrý.Tak to teda musim reagovat na ten prvni prispevek o "Dan Merta".Vubec neni pravda to co pisete.Autor clanku ma naprostou pravdu a Ja jen dodavam,ze nevim,proc bych mel kupovat auto za 1,5 mil. (jak pisete) a pak do nej vrazet rok co rok desetitisice za opravy...Jsou tam vyrobni vydy,to nikdo nepopre a nepopira to ani automobilka,proto udelali zmeny a velke s novym modelem, viz jina predni naprava...K tomu jeste dodam: radsi si koupim auto za 1,5mil.,ktere bude spolehlivejsi a nebude mit ta...
Musim souhlasit s Davem,kdyz dam za auto 1,5 mega a pak klidne platim castky v desitkach tisic korun za opravy a jeste se tomu ani nedivim,tak to mi prijde docela dost zvlastni automobilove mysleni...Kdyz das tyhle prachy do Subaru,tak muzes byt naprosto klidny z hlediska oprav a pozitek z jizdy je nekde uplne jinde,nez u Audi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.11.2005 14:18, AUDI 2.5 TDI AVANT
Mám již druhou audi s motorem 2.5 TDI (110kW). Ta první byla A4, 6-ti kvalt r.v.99 a než mi ji ukradli, měla najeto 188 tisíc km a neměl jsem žádný problém. Teď mám A6 Avant, koupil jsem ji v Německu jako nebouranou a měla najeto již 180 tisíc km. Mám ji přes 2 roky a najeto už 270 tisíc a NEZNÁM PROBLÉM!!!!! Jen leju naftu, měnim olej (long life), měnim destičky a jezdím a jezdím. Je pravda, že netáhne odspoda, ale trasu PHA-Wien a zpět odjedu naprosto v pohodě s veškerým komfortem a rozhodně nevystoupim zmlácený jako pes. Jsem nadmíru spokojen a nechápu, který blázen může takhle hanit toto auto!!! Nejspíš se v něm ten člověk povozil jen chvíli a neví o čem to je. Je třeba si uvědomit, že vývoj jde pořád dopředu a nejde ho zastavit, a tudíž je na dnešní dobu i tento motor překonaný, ale v době kdy byl úplně nový to byla zajisté bomba a pán který napsal tuhle nechutnou recenzi by jistě takovým autem nepohrdnul!!!!!! AUDI FOREVER!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.11.2005 14:31, RE: Nesmysl
Dan Merta napsal:
Recenze je nepravdivá pokud člověk chce jezdit v takovém autě nemůže koukat na korunu na co si to tady hrajete?každý se chce vozit v káře která stála 1,5 mil a výše a pak brečí že má vyměnit rameno za trojku.Mám A6 2,5 TDI V6 a nemůžu na ni říct ani půl slova.To jenom vyčůraní češi se chtěj masírovat v autech a nemají na to.Jezděte ve Š120 na to vám snad ty Vaše ubrečené kapsy stačí.Každé auto potřebuje údržbu některé dříve některé později!A co že se musí vyčistit čerpadlo? s tím humusem který ...
tak tohle je naprostá BOMBA a NAPROSTO SOUHLASÍM!!!! Každej tady brečí, každej by chtěl honit masírky za pár korun a hlavně aby to moc nestálo. Kdopak v tomhle autě jezdil před pár lety když stálo 1,5 mega??? Každej tak leda čuměl co je to za káru a rozhodně by si nikdo ani nedovolil něco kritizovat a řešit odkud motor táhne a netáhne. Jsem stoprocentně přesvědčený, že kdybych před pár lety dal každýmu kdo tady tohle auto haní do ruky klíče a řekl bych: JE TVOJE, tak nikdo necekne ani půl slova že netáhne odspoda a že by se tam hodil jinej motor.KECY,KECY,KECY. Raději si opravdu kupte škodovky a máte po starostech........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 09:08, RE: AUDI 2.5 TDI AVANT
Martin napsal:
Mám již druhou audi s motorem 2.5 TDI (110kW). Ta první byla A4, 6-ti kvalt r.v.99 a než mi ji ukradli, měla najeto 188 tisíc km a neměl jsem žádný problém. Teď mám A6 Avant, koupil jsem ji v Německu jako nebouranou a měla najeto již 180 tisíc km. Mám ji přes 2 roky a najeto už 270 tisíc a NEZNÁM PROBLÉM!!!!! Jen leju naftu, měnim olej (long life), měnim destičky a jezdím a jezdím. Je pravda, že netáhne odspoda, ale trasu PHA-Wien a zpět odjedu naprosto v pohodě s veškerým komfortem a rozhodně n...
Souhlas. Já mám s A4 2,5 TDI najeto téměř 150 tisíc a taky bez problémů. Zátah odspodu by sice mohl být lepší, to je fakt, ale jinak je to paráda. Zařadím šestku a jedu kopec nekopec. Letošní dovolená v Chorvatsku s naloženým autem za 6,5 l/100km. Neměnil bych!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 19:54, RE: AUDI 2.5 TDI AVANT
A4 napsal:
Souhlas. Já mám s A4 2,5 TDI najeto téměř 150 tisíc a taky bez problémů. Zátah odspodu by sice mohl být lepší, to je fakt, ale jinak je to paráda. Zařadím šestku a jedu kopec nekopec. Letošní dovolená v Chorvatsku s naloženým autem za 6,5 l/100km. Neměnil bych!
Ach jo. Vždy se najde někdo, kdo i s tím nejhorším motorem najel mraky kilometrů. Nezáleží na tom, co má auto na kapotě, ale co se skrývá uvnitř. Máte štěstí, velké štěstí že vám v řídicí jednotce Bosch VP44 ještě nejeblo či že se neucpal nevyčistitelný kanál uvnitř.
Osobně mi vadí jezdit s těžkým motorem podélně před přední nápravou. Fyzika mluví jasně, mamutí moment setrvačnosti kolem svislé osy neokecáte. Kdo jezdí rovně po dálnici, nebude si stěžovat. A ani se mu nerozsype přední náprava. Komu se to sype zahanbeně mlčí a když to někomu náhodou funguje, tak mne tu obviňuje z keců.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.11.2005 16:30, RE: AUDI 2.5 TDI AVANT
Martin Vaculík napsal:
Ach jo. Vždy se najde někdo, kdo i s tím nejhorším motorem najel mraky kilometrů. Nezáleží na tom, co má auto na kapotě, ale co se skrývá uvnitř. Máte štěstí, velké štěstí že vám v řídicí jednotce Bosch VP44 ještě nejeblo či že se neucpal nevyčistitelný kanál uvnitř.
Osobně mi vadí jezdit s těžkým motorem podélně před přední nápravou. Fyzika mluví jasně, mamutí moment setrvačnosti kolem svislé osy neokecáte. Kdo jezdí rovně po dálnici, nebude si stěžovat. A ani se mu nerozsype přední náprava. K...
Tak když jsi tak chytrej, vzdělanej, všechno o tom víš a bůhví co ještě, tak by mě zajímalo v čem teď momentálně jezdíš a v čem jsi jezdil před 10 lety. Tyhle přechytralý lidi mám nejradši. Prostě někdo nedá dopustit na audi a někdo třeba na bmw a někdo má rád třeba fiaty. Je vůbec nějaká fabrika na auta na který by jsi nic nenašel? A co třeba kdyby jsi vymyslel nějakou NAPROSTO VYCHYTANOU novinku když to máš všechno tak zmáknutý?????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.11.2005 10:24, RE: AUDI 2.5 TDI AVANT
martin napsal:
Tak když jsi tak chytrej, vzdělanej, všechno o tom víš a bůhví co ještě, tak by mě zajímalo v čem teď momentálně jezdíš a v čem jsi jezdil před 10 lety. Tyhle přechytralý lidi mám nejradši. Prostě někdo nedá dopustit na audi a někdo třeba na bmw a někdo má rád třeba fiaty. Je vůbec nějaká fabrika na auta na který by jsi nic nenašel? A co třeba kdyby jsi vymyslel nějakou NAPROSTO VYCHYTANOU novinku když to máš všechno tak zmáknutý?????
Dobrý den. Když to tak čtu tak doufám, že je pan Vaculík člověk s pevnými nervy a nezavře svou poradnu. Určitě nechci nikomu ubírat právo na názor, ale totéž právo mají i druzí. Z každé diskuze si člověk může nejvíc odnést v případě, že se diskutující vyvarují osobních narážek a budou vznášet věcné připomínky a zkušenosti a každý průměrně inteligentní čtenář si závěr udělá sám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.11.2005 08:58, RE: AUDI 2.5 TDI AVANT
Maru napsal:
Dobrý den. Když to tak čtu tak doufám, že je pan Vaculík člověk s pevnými nervy a nezavře svou poradnu. Určitě nechci nikomu ubírat právo na názor, ale totéž právo mají i druzí. Z každé diskuze si člověk může nejvíc odnést v případě, že se diskutující vyvarují osobních narážek a budou vznášet věcné připomínky a zkušenosti a každý průměrně inteligentní čtenář si závěr udělá sám.
Ano, souhlasím s příspěvkem Maru. Ale přesto se po přečtení recenze od p. Vaculíka nemohu zbavit pocitu, že p. Vaculík prostě nesnáší Audi A4 2,5 TDI. Z jeho strany jsem na toto auto četl pouze samou kritiku, navíc kladným ohlasům na toto auto ze strany některých účastníků této diskuze jakoby vůbec nevěřil a pořád se jim snaží vnutit názor, že mají jen a jen velké štěstí, že to auto vůbec jezdí. Nejsem si jist, že je tohle zcela objektivní názor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.12.2005 19:03, RE: Nesmysl
Dan Merta napsal:
Recenze je nepravdivá pokud člověk chce jezdit v takovém autě nemůže koukat na korunu na co si to tady hrajete?každý se chce vozit v káře která stála 1,5 mil a výše a pak brečí že má vyměnit rameno za trojku.Mám A6 2,5 TDI V6 a nemůžu na ni říct ani půl slova.To jenom vyčůraní češi se chtěj masírovat v autech a nemají na to.Jezděte ve Š120 na to vám snad ty Vaše ubrečené kapsy stačí.Každé auto potřebuje údržbu některé dříve některé později!A co že se musí vyčistit čerpadlo? s tím humusem který ...
souhlasim s tímto výrokem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 15:52, RE: TDI
A4 napsal:
Souhlasím s Montekem, jízda s 2,5 TDI nemá chybu. Turboefekt mi tak hrozný nepřipadá, a pak funguje váha vzduchu tak jak má, je to moc fajnové pojetí!!!
vahu vzduchu uz sem taky menil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.12.2005 15:55, RE: Nesmysl
Martin napsal:
tak tohle je naprostá BOMBA a NAPROSTO SOUHLASÍM!!!! Každej tady brečí, každej by chtěl honit masírky za pár korun a hlavně aby to moc nestálo. Kdopak v tomhle autě jezdil před pár lety když stálo 1,5 mega??? Každej tak leda čuměl co je to za káru a rozhodně by si nikdo ani nedovolil něco kritizovat a řešit odkud motor táhne a netáhne. Jsem stoprocentně přesvědčený, že kdybych před pár lety dal každýmu kdo tady tohle auto haní do ruky klíče a řekl bych: JE TVOJE, tak nikdo necekne ani půl slova ...
srot jak srot ser na to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.01.2006 06:54, RE: Nesmysl
anonym napsal:
srot jak srot ser na to.
Na tohle nemá cenu jakkoliv reagovat...
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.