0
zpět
 

diskuze k tématu: Kombík do 300.000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla
Jura1
počet příspěvků6
datum registrace05.12.2016
Pondělí 05.12.2016 17:53, Kombík do 300.000
Hezký den, hledám nějaký slušně vypadající a spolehlivý kombík s nízkou spotřebou (takže asi TDi) a manuální převodovkou, ale ta není zase podmínkou. Potřeboval bych tipy a rady, jaké by bylo ucházející auto do 300.000kč. Koukal jsem na :

-Audi A4 2,0 TDi 100 kw +- 150.000km, rok 2010 kombi
-Škoda Octavia III 1.6 TDi 66kw +- 70.000km rok 2015 kombi
-Škoda Octavia II RS 2.0 TDI CR 125kw +- 110.000km rok 2010 kombi
- Škoda Superb II 2.0 TDi 125kw+- 160.000km rok 2011 kombi
-BMW Řada 3 2.0d 2.0 / 105 kW / nafta / kombi / manual / 202791 km

Nejvíc se mi zamlouvá trojková oktávka, protože je nejmladší a má nejméně najeto. Ale 66kw mi připadá málo..., i když mám rád poklidnou jízdu, tedy taky velmi šetrně ke spotřebě, ale zase ne za každou cenu být pod otáčkama. Myslím, že máte představu, co se mi líbí, takže budu rád i za jiné tipy, nebo rady pro jinou motorizaci, servisní náklady atd.

Děkuji za odpovědi.
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Pondělí 05.12.2016 21:40, úspora?
Šel bych do nového auta.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 05.12.2016 22:50, RE: Kombík do 300.000
Jura1 napsal:
Hezký den, hledám nějaký slušně vypadající a spolehlivý kombík s nízkou spotřebou (takže asi TDi) a manuální převodovkou, ale ta není zase podmínkou. Potřeboval bych tipy a rady, jaké by bylo ucházející auto do 300.000kč. Koukal jsem na :-Audi A4 2,0 TDi 100 kw +- 150.000km, rok 2010 kombi-Škoda Octavia III 1.6 TDi 66kw +- 70.000km rok 2015 kombi-Škoda Octavia II RS 2.0 TDI CR 125kw +- 110.000km rok 2010 kombi- Škoda Superb II 2.0 TDi 125kw+- 160.000km rok 2011 kombi-BMW Řada 3 2.0d 2.0 / 105 kW / nafta / kombi / manual / 202791 km Nejvíc se mi zamlouvá trojková oktávka, protože je nejmladší a má nejméně najeto. Ale 66kw mi připadá málo..., i když mám rád poklidnou jízdu, tedy taky velmi šetrně ke spotřebě, ale zase ne za každou cenu být pod otáčkama. Myslím, že máte představu, co se mi líbí, takže budu rád i za jiné tipy, nebo rady pro jinou motorizaci, servisní náklady atd. Děkuji za odpovědi.

Ahoj, za mě ojetý Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi a nebo raději připlatit a koupit nový Ford Focus kombi, klidně 1.0 Ecoboost 92kw
Z tvého výběru asi fakt Octávie III 1.6 TDI, ale žádný zázrak to není Doporučuji projet auta, možná Ti něco sedne a pak není co řešit
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Úterý 06.12.2016 11:20, RE
azerty: No novy nevim. Podle toho jaky auta navrhoval by za 300k musel jit hodne dolu s narokama.

Jinak k tomu seznamu - obloukem bych se vyhnul 1.6TDi, jezdit s nim je opravdu utrpeni. 2.0TDi je dost lepsi.

Octavia RS bude jeste tvrdsi nez normalni Octavia, a po ceskejch okreskach to bude zazitek. Navic na co si hrat na nejakej pseudosportak s dvoulitrovou naftou pod kapotou... A das vic za pneu a udrzbu podvozku proti normalni oktavce.

Ta O3 z toho vypada asi nejlip, ale 1.6TDi je fakt hruza. Rad bych doporucil spis TSI (mnohem prijemnejsi) ale co vidim, tak je vsichni pomlouvaji ... to je pak tezky.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 06.12.2016 14:06, 1.6 tdi
oktávka 1.6 tdi 66kW je bída děs a utrpení, ten motor je strašný traktor, nejede atd. Bratr s tím teď byl na ukrajině a říkal, že to je fakt děs, že příště si vezme jiné služební auto, že se nehodlá nervovat, jestli předjede nebo ne, a že byl chyba, že si nevzal traktoristická sluchátka. Oktávka RS je jezdící pseudosportovní auto s typem podvozku žebřiňák, takže tak jak se píše výše, je to nepohodlné na naše silnice, V podstatě z toho výběru neporadím ani jedno, šel bych jinam než do koncernu.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Úterý 06.12.2016 14:49, RE: 1.6 tdi
driver111 napsal:
oktávka 1.6 tdi 66kW je bída děs a utrpení, ten motor je strašný traktor, nejede atd. Bratr s tím teď byl na ukrajině a říkal, že to je fakt děs, že příště si vezme jiné služební auto, že se nehodlá nervovat, jestli předjede nebo ne, a že byl chyba, že si nevzal traktoristická sluchátka. Oktávka RS je jezdící pseudosportovní auto s typem podvozku žebřiňák, takže tak jak se píše výše, je to nepohodlné na naše silnice, V podstatě z toho výběru neporadím ani jedno, šel bych jinam než do koncernu.


Pánové, mohu potvrdit, že s motorem 1.6 TDi se opravdu dobře nejezdí. Řekl bych, že je to takový koncentrát vlastností ctnosti a nectností naftových přeplňovaných motorů. Ctnost má jen jednu, a tou je slušná spotřeba. Já s ním jezdím Brno Liberec do 5-ti litrů a tempomat mám nastavený na 137, což považuju za velmi slušný výsledek. Ale zvuk, vibrace a projev je úděsný. Zvuk a vibrace nechám stranou a jenom něco k projevu. Motor je do 1500 rpm úplně mrtvý jen mu zhrubne chod a nedělá nic, pak z ničeho nic natalčí turbo tak, až to skoro trhne vazem, aby to pak zase zkomíralo. Po městě se na 4-ku nedá jet a trojka je zbytečně hlučná. I po státovce s nepravidelným provozem se blbě jede, protože se furt řadí 4,5 bo to má dlouhou almaru a 5-ka 60-70 km/h úplně nepobere.
Na dálnici chybí výkon, takže při zrychlování to vždy znamená pedál na podlahu nebo aktivaci tempomatu.
Pokud bych měl 300 tisíc tak OIII s TDi to určitě nebude. Já bych si asi koupil Mondeo (pro změnu).
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 06.12.2016 15:38, Re:
Nový za 300k je dost bez šance... Já dostal loni novýho megana za 400k s daní. Levnější nižší střední vpodstatě neexistuje...
Kdybych měl odpovědět tazateli a zůstat u Francouzů, tak v Brně u Pokornýho mají Lagunu Grandtour Black edition. 2012 / 70 000km a je to 2,0 dCi 110kW....
reagovat
Jura1
počet příspěvků6
datum registrace05.12.2016
Úterý 06.12.2016 17:10, Ještě jeden favorit
Děkuji za rady. Ještě jsem zapomněl na jednoho mého favorita - Mazda 6 2.0 MZR-CD 2009, 119 000km, 103kw kombi. Našel jsem za 190.000kč, takže bych měl ještě bokem peníze na opravy... Je to japonec, to by měl být držák, ne? Nebo bude lepší 2.2 MZR 120KW?
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Úterý 06.12.2016 22:31, RE: Ještě jeden favorit
Jura1 napsal:
Děkuji za rady. Ještě jsem zapomněl na jednoho mého favorita - Mazda 6 2.0 MZR-CD 2009, 119 000km, 103kw kombi. Našel jsem za 190.000kč, takže bych měl ještě bokem peníze na opravy... Je to japonec, to by měl být držák, ne? Nebo bude lepší 2.2 MZR 120KW?


Ta nafta je podmínka nutná? Já se snažím ojetým nafťákům spíš vyhýbat, ale japonským nafťákům teda tuplem. Mazda 6 ano, bez koroze (nevím, jak je na tom rok 2009) s benzínem to bude prima auto.
reagovat
Jura1
počet příspěvků6
datum registrace05.12.2016
Úterý 06.12.2016 22:47, Re:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou:

1. servisní náklady
2. spotřeba
3. prostor (kombi)
4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)
5. vzhled

Jinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s nějakým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy...

A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 07.12.2016 09:43, RE: Re:
Jura1 napsal:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou: 1. servisní náklady2. spotřeba3. prostor (kombi)4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)5. vzhledJinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s někým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy... A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?


To je dávka kilometrů, tam naftu chápu, ale dodávám, že jakékoliv auto bude po 5-ti letech v těchto končinách neprodejné. Také se domnívám, že nejde o soukromé kilometry, a že na prvním místě bude spolehlivost.
Nové auto bude asi pro tyto účely nejvhodnější, ale 300 tisíc na pohodlné auto, ve kterém to půjde přežít není mnoho. Co alternativy, jako je leasing nebo operativní leasing?
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 07.12.2016 10:08, vuz
Dobry den,

jestli najedete tolik km tak se ta nafta asi opravdu vyplati. Dodrzujte zakladni pravidla pro naftovy motor a kupte dobry overeny kus nejlepe u autorizovaneho prodejce s puvodem CZ. Pri vasem rozpoctu bude asi opravdu idealni 2.0tdci mondeo je tady mnoho recenzi a kdyz pohledate na googlu tak najdete i srovnani mondeo vs superb atd at mate nejakou predstavu.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 07.12.2016 11:01, RE: Re:
Jura1 napsal:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou: 1. servisní náklady2. spotřeba3. prostor (kombi)4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)5. vzhledJinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s nějakým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy... A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?


Vzhledem k těm požadavkům. Pokud by nevadila spotřeba 6,5L v benzínu, pak bych zvážil i nižší střední třídu. Např. Auris kombi 1.6 97 kW. Nový slušně vybavený se dá koupit za 410 tis. Ojetina za 300 tisíc by mohla být v dobrém stavu, např. https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyota/auris/17079576?goFrom=list tento kus má dost dobrou výbavu.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Středa 07.12.2016 14:20, RE: Re:
Petr S napsal:
Jura1 napsal:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou: 1. servisní náklady2. spotřeba3. prostor (kombi)4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)5. vzhledJinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s nějakým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy... A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?
Vzhledem k těm požadavkům. Pokud by nevadila spotřeba 6,5L v benzínu, pak bych zvážil i nižší střední třídu. Např. Auris kombi 1.6 97 kW. Nový slušně vybavený se dá koupit za 410 tis. Ojetina za 300 tisíc by mohla být v dobrém stavu, např. https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyota/auris/17079576?goFrom=list tento kus má dost dobrou výbavu.


60k km v nizsi stredni tride. Vy ste teda prejici osoba ... kdyz si ma zlamat zada v aute, tak at si je lame aspon trosku pohodlne ne? To je jaky kdyby ste chtel, aby si na to koupil octavii.
V tom jezdej vsichni chudaci obchodaci, protoze musej. Rozhodne ne k vuli tomu, ze by to bylo dobry.
Clovek, kterej si za praci najezdi tolik km a neni poskok prodeje pro firmu, si na to koupi stredni tridu a vys.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Středa 07.12.2016 14:29, RE: Re:
Jura1 napsal:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou: 1. servisní náklady2. spotřeba3. prostor (kombi)4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)5. vzhledJinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s nějakým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy... A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?


Na 60kkm je riziko jakekoliv auto, ktere neni nove. U nafty je to jeste horsi. Za par let najedes zivotnosti spousty komponent. A u novejsich aut uz to neni zdaleka jen turbo, dvouhmota a vstriky.
Auta uz maj vselijaky eko ficury a kazda polozka neni za par set korun.

Jestli najedes 60kkm,
se spotrebou 6/100, tak te pri cene 28Kc/litr vyjde PHM na 100800 Kc.
se spotrebou 7,5/100, tak pri cene 30Kc/litr vyjde PHM na 135000 Kc.

Uvazuji cenu benzinu o 2 Kc/litr drazsi nez naftu a spotrebu sem udal jako priklad.

34 200 Kc za palivo se muze zdat jako ranec, ale pri prvnim servisu diesel vychytavek ti z rance moc nezustne.
34k, at se to nekomu libi nebo ne, nejsou dneska zadny penize...

Navic obecne stav naftovych aut muzeme povazovat za horsi a auto bude pravdepodobne mnohem casteji upravenu a budou na nem uvedeny kilometry neodpovidajici skutecnosti.

Za 300k kreditu bych tedy ocekaval nakup jeteho benzinu v podstatne lepsim stavu.

EDIT:
Btw, z TCO delaj PHM stejne tak 25% -30% vsech nakladu. Tak bych si s tim tezkou hlavu nedelal.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 07.12.2016 14:37, RE: Re:
Tommm napsal:
Petr S napsal:
Jura1 napsal:
Ročně najedu okolo 60.000km, takže kdyby to byl nějaký benzín se spotřebou do 6 litrů, tak by to bylo fajn. Mé priority seřazené od těch nejdůležitějších po ty nejméně důležité jsou: 1. servisní náklady2. spotřeba3. prostor (kombi)4. výkon (aby se to neloudalo a byl chod motoru co nejvíce kultivovaný)5. vzhledJinak mi je jasné, že právě u ojetých nafťáků už nastupuje spousta opotřebení (vstřiky, DPF, čerpadla...). Moc se ve spolehlivosti aut nevyznám, a s nějakým slušným benzínovým motorem, co by měl spotřebu do 6 litrů, taky žádné zkušenosti nemám. Zatím jsem vlastnil jen jeden benzín a to byl seat cordoba (ta mrcha mě nikdy nikde nenechala a startovala jako královna :D), ale už je to přece nějaký ten čas zpátky, takže u benzínů netuším, jak to je dnes s novějšími vozy... A co třeba trojková oktávka, ale s motorem 1.6tdi 77kw, je to podobné tomu motoru 66kw?
Vzhledem k těm požadavkům. Pokud by nevadila spotřeba 6,5L v benzínu, pak bych zvážil i nižší střední třídu. Např. Auris kombi 1.6 97 kW. Nový slušně vybavený se dá koupit za 410 tis. Ojetina za 300 tisíc by mohla být v dobrém stavu, např. https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyota/auris/17079576?goFrom=list tento kus má dost dobrou výbavu.
60k km v nizsi stredni tride. Vy ste teda prejici osoba ... kdyz si ma zlamat zada v aute, tak at si je lame aspon trosku pohodlne ne? To je jaky kdyby ste chtel, aby si na to koupil octavii.V tom jezdej vsichni chudaci obchodaci, protoze musej. Rozhodne ne k vuli tomu, ze by to bylo dobry.Clovek, kterej si za praci najezdi tolik km a neni poskok prodeje pro firmu, si na to koupi stredni tridu a vys.


Pokud si na to ovšem vydělá.

Mohu li se vyjádřit k motoru 1,6TDI a 66kW: tento motor máme ve 2 služebních oktávicíh. jezdím s nimi celkem často, zejména jistou trasu přes Mohlenici, HK, PHA do Štětí. tedy 300+300km. Motor je na cestování zcela v pohodě, výkonu má akorát, ani ne moc, ani ne málo. Na dálnici jede v klidu tachometrových 150-160 bez problémů, jel by více, ale nedráždím policajty, řidičák potřebuji. Spotřeba na této trati je pravidelně 5,8-6,2, jestli mjedu sám nebo ve dvou. Auto je ve vyšší rychlosti hlučnější, ale o nic víc, než kterýkoliv dýzl stejné třídy. Podovzek je velmi slušný, pokud se mám vyjádřit k tlumení. Říézení je u aut této kategorie nepodstatné, ale i tak v OIII patří zatím k tomu lepšímu, co jsem měl možnost řídit. Bez vazby úplně není, ale to cesťáci obvykl neřeší. Sedačky jous horší prti OII, což je paradox. S II se mi jezdíé líp právě kvůli sedačce. Ovšem kdo jezdil kdysi dávno (L.P. 1995) 60-70 tisc ročně v Pežotu 306TD, tak bude nad Oktávkou slintat blahem.
Rozhodně bych se jí nebál a šel ji zkusit, motor je opravdu to poslední, co by ti mělo vadit. POkud chceš ale trhat asfalt nebo být všude první, musíš volit jinde (například olítané e60 s 3,0D

Kecy o tom, že 30 litrů ročně nejsou peníze, neposlochej. Jsou to peníze - napříkald jedna dovolená zadara. Řešit to budeš a kod tvrdí, že mu to je jedno, lže.

reagovat
Jura1
počet příspěvků6
datum registrace05.12.2016
Středa 07.12.2016 15:14, Re:
Za tuto poslední odpověď Zdeny60 děkuji moc. Zkusím tu trojkovou s 66kw jak mi sedne... Tam je právě spotřeba nádherná, kdy se člověk dostane i pod 5 litrů, což mi ušetří spousty peněz... Takovéto rady z praxe jsem tu potřboval slyšet. :)
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Čtvrtek 08.12.2016 15:56, RE: Re:
Jura1 napsal:
což mi ušetří spousty peněz...


To jako vážně??!

Ten rozdíl v ceně oproti benzinu je doopravdy zanedbatelnej vzhledem k budoucím servisním úkonům.. Ty jen chtěl, aby ti někdo potvrdil tvůj názor.

Realita je ta, jak psal někdo o trochu výše, že PHM tvoří zhruba 25% z nákladu na provoz auta.
reagovat
Jura1
počet příspěvků6
datum registrace05.12.2016
Čtvrtek 08.12.2016 17:28, Re:
No u mě je ta spotřeba dost důležitá. Takže když si vezmete cenu benzínu 30kč za litr a nafty 28kč za litr. Pak spotřeba 1.6TDI je 5 litrů a nějaký benzíňák, jak tu lidi radí benzín, je nějakých 7 litrů, tak to u mě dělá při 60.000km náklad 84.000 u nafty a 126.000 u benzínu. 42.000kč za rok je vážně dost peněz, které si myslím, že bych do oprav do té trojkové škody ani nedal...

Auto chci kupovat na začátku ledna, takže ještě uvidím, ale minimálně tu 1.6 III octávku zkusím...
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 08.12.2016 18:19, RE: Re:
Jura1 napsal:
No u mě je ta spotřeba dost důležitá. Takže když si vezmete cenu benzínu 30kč za litr a nafty 28kč za litr. Pak spotřeba 1.6TDI je 5 litrů a nějaký benzíňák, jak tu lidi radí benzín, je nějakých 7 litrů, tak to u mě dělá při 60.000km náklad 84.000 u nafty a 126.000 u benzínu. 42.000kč za rok je vážně dost peněz, které si myslím, že bych do oprav do té trojkové škody ani nedal...Auto chci kupovat na začátku ledna, takže ještě uvidím, ale minimálně tu 1.6 III octávku zkusím...


Ano, tady má nafta smysl, i ojetá (teda nějaký prověřený motor). I když se vymění naftová trojkombinace, je tam hmatatelná úspora. Ale s tou OIII se fakt projeď, než ji budeš brát. Zdeny zde popisoval jen projev při ustálené jízdě, tam je ten motor OK, ať je to dálnice nebo státovka, ale jak se musí brzdit a zrychlovat nebo se rozjíždět, tak je ten motor otravný.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.