0
zpět
 

diskuze k tématu: AUDI A3 2008 koupit nebo nekoupit .-)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Neděle 31.01.2016 22:08, RE: Auto pre zenu patnast pismen
PetrT napsal:
Citroenak napsal:
Mesiac dozadu som tiez riesil auto pre manzelku. Mame 2 deti, preto prva padla volba na hondu jazz. Je to vyborne auto, variabilne a spolahlive, ale drahe. Nakoniec vybrala srdcom, a tak mame doma lanciu y. Je v plnej vybave (alcantara, dualna klima, bose hudba) a s nesmrtelnym motorom 1,2 59kw. Nadherne auto, aj ked ma len 3 dvere. Auto sa sice kupuje len ako spotrebak, ale predsalen, zivot je prilis kratky na to, aby ho clovek travil otraveny v nejakom nanutenom aute... Takze, aj ked podla mna za tu cenu vam da honda jazz ovela viac, kupte si polo a uzivajte si ho.
Lancia Y je krásná, gratuluju. Jakou máš generaci? A za kolik?


Mam rok 2006, vysla na nieco okolo 3400 eur aj s prepisom (cca 400 eur na slovensku, dovoz z rakuska). Je to ta predposledna generacia, postavena este na zakladoch punta. Ma najazdene okolo 80t km. A musim povedat, ze do mesta je to paradne auto. A ta vybava je na take male auto neuveritelna :) teda, aspon ja som take nieco nevidel. Manzelka je spokojna, a to je hlavne.

reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 31.01.2016 22:54, RE: xx
Mirek napsal:
to zdeny60:zdeny,těch 5litrú spotřeby myslíš udělaná minymální,nebo prúměrka?nezlob se,ale trochu je to přitažené za vlasy i když clio 1,2 je malé a lehké auto,tak ten motor až takový vákon nemá a přece jen musíš trochu více šlapat na plyn,aby to jak tak jelo,,,,já bych mu spíše doporučil,at si koupí auto podle toho které se mu líbí,které splnuje aspon některé z jeho požadavkú,,není nic horšího koupit auto podle názoru někoho jiného a pak po čase na tohle rozhodnutí nadávat,,,já mu radit nebudu,at si vybere sám,snad bude mýt štastnou ruku na kus,přece kupuje ojetinu,,,spíše by asi bylo dúležité odkud to auto pochází a od koho to kupuje,,



Zdeny tu občas u spotřeby dost přehání, ale tentokrát mu věřím. Měl jsem ve firmě Corsu C Van 1,2 a jezdila za 5,6l jako služební montážní auto. Po městě. Problem bylo že začala žrát olej.
Clio s holkou za volantem klidně za 5l jezdit může. Polo 1,2 ne.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 31.01.2016 22:59, RE: Auto pre zenu patnast pismen
Citroenak napsal:
PetrT napsal:
Citroenak napsal:
Mesiac dozadu som tiez riesil auto pre manzelku. Mame 2 deti, preto prva padla volba na hondu jazz. Je to vyborne auto, variabilne a spolahlive, ale drahe. Nakoniec vybrala srdcom, a tak mame doma lanciu y. Je v plnej vybave (alcantara, dualna klima, bose hudba) a s nesmrtelnym motorom 1,2 59kw. Nadherne auto, aj ked ma len 3 dvere. Auto sa sice kupuje len ako spotrebak, ale predsalen, zivot je prilis kratky na to, aby ho clovek travil otraveny v nejakom nanutenom aute... Takze, aj ked podla mna za tu cenu vam da honda jazz ovela viac, kupte si polo a uzivajte si ho.
Lancia Y je krásná, gratuluju. Jakou máš generaci? A za kolik?
Mam rok 2006, vysla na nieco okolo 3400 eur aj s prepisom (cca 400 eur na slovensku, dovoz z rakuska). Je to ta predposledna generacia, postavena este na zakladoch punta. Ma najazdene okolo 80t km. A musim povedat, ze do mesta je to paradne auto. A ta vybava je na take male auto neuveritelna :) teda, aspon ja som take nieco nevidel. Manzelka je spokojna, a to je hlavne.


No mě se líbí nejvíc ta generace do r.2003. Hlavně má podle mě hezčí interier, i když horší materiály. U té nové mě nesedí ta maska, to je strašný :D Ale stojí to pár korun, na to jak je to většinou vybavené.
Kamarádce v létě odešel při poměrně malém nájezdu motor 2,4 benzín u Thesisu a ceny servisu jsou bohužel likvidační vzhledem k cenám těch aut...
reagovat
europa00
počet příspěvků37
datum registrace25.01.2016
Pondělí 01.02.2016 10:10, polo 1.4
zrovna jsem se byla podivat na polo 2008 1.4 v lpg....
krasne...aleee puvod z italie..bez servisky vseho .-)....km jsou stopro stocene pac to ma více nez 130 000 .) jen uvazuju kde si to nechat jeste trochu prolustrovat...

ve VW mi stejne asi dohledaji jen to dokfy to bylo servisovane u nich v auorizovanem servise...coz tak stare auto urcite nebylo doted..

jeste je to porad na prevoznich značkach..takze by oni udelali stk a kontrolu lpg...pocitam ze tam viozi vsechny ve auta..muze se stat aby tam byli trochu schovivavejsi, slusne receno a nejake mensi vady jim tam pak nepsali??? nebo si to dnes nelajznou..jsem fkt podezirava pac tady v cesku je to mazec...

v aut se mi jelo dobre...tiche, netrepalo se nic .-) ale brzdy mi prisly trochu slabsi a nevim jestli to bylo im ze tam auto nejakou dobu stalo v tiom bazaru, ze to bylo takove nezajete...
ale to by snad na stk neproslo ne kdyby tam fakt neco bylo...teda doufam .-)

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 01.02.2016 11:05, RE: polo 1.4
europa00 napsal:
zrovna jsem se byla podivat na polo 2008 1.4 v lpg....krasne...aleee puvod z italie..bez servisky vseho .-)....km jsou stopro stocene pac to ma více nez 130 000 .) jen uvazuju kde si to nechat jeste trochu prolustrovat...ve VW mi stejne asi dohledaji jen to dokfy to bylo servisovane u nich v auorizovanem servise...coz tak stare auto urcite nebylo doted..jeste je to porad na prevoznich značkach..takze by oni udelali stk a kontrolu lpg...pocitam ze tam viozi vsechny ve auta..muze se stat aby tam byli trochu schovivavejsi, slusne receno a nejake mensi vady jim tam pak nepsali??? nebo si to dnes nelajznou..jsem fkt podezirava pac tady v cesku je to mazec...v aut se mi jelo dobre...tiche, netrepalo se nic .-) ale brzdy mi prisly trochu slabsi a nevim jestli to bylo im ze tam auto nejakou dobu stalo v tiom bazaru, ze to bylo takove nezajete...ale to by snad na stk neproslo ne kdyby tam fakt neco bylo...teda doufam .-)


Pokud máš 100 tkč na auto, budeš mít velký štěstí, pokud narazíš auto s vyplňenou a nezfalšovanou serviskou. Stočené to nejspíš bude, ale to je nepodstatné. Pokud bys opravdu chtěla koupit auto s již instalovaným LPG, zjisti si, co je to za značku (Lovato/Landi Renzo/...) a kde to můžeš servisovat. Praha a Brno nejspíš oservisují vše, ale v některých místech ČR to může být problém. Situace se snad za poslední roky zlepšila, ale když jsem já tohle řešil cca 4 roky zpátky, byl ten problém i v Brně.
Slušný bazar by ti mohl zajistit v podstatě vše, včetně přepisu, ale nechá si to zaplatit. Menší vady si samozřejmě většina bazarníků nechá pro sebe a vpodstatě každé auto je má. Já v létě objížděl pár bazarů po Brně, a byla to dost tragédie. Sháněl jsem auto pro kamarádku cca kolem 50-60 tkč a zadařilo se až hezkých pár kilometrů za Brnem.
To, že jsi projela auto a vše se ti zdálo v pořádku je první krok. Druhý je ten, že ssebou vezmeš někoho, kdo se v tom opravdu vyzná (třeba někoho z těch, co ti vykládali, že Francouzský auta jsou pvodem všeho zla na světě :P) a k tomu autu ti řekne nějakej fundovanější názor. Zkontrolujte vše do poslední lampičky v interiéru... Nenechat se odradit větou, co byste paninko za ty peníze chtěla, ale zároveň neočekávat, že za 100tkč to bude nový auto.
Tu A3 na kterou se ptáš bych vypustil. Cena je vysoko, to že to má přestavěnej předek já osobně nevidím jako plus, naopak ti to při dalších servisech může přinést problémy. Pokud se ti líbí polo, jdi do něj. Je to auto bez výraznějšího problému, jen bude trochu dražší. Zase ale nebude tolik klesat na ceně. S tou 1,4 by problém být neměl. Ještě jedou zvaž, jestli potřebuješ LPG, auto s ním bude v nákupu o něco dražší, ale pokud se s autem budeš courat krátkýma trasama po městě, nic neušetříš... Zkus si projet nějaké jiné, klidně dražší polo, ať máš trochu srovnání s tím, které už si projela. Být tebou, hledám auta okolo cca 80tkč, a zbytek odlož na servis, pojistku, gumy...
PS: neodpustím si poznámku k druhému vláknu. Auto není vrak proto, že je 20 let staré a má najeto 300tkm... Auto je vrak protože mu někdo nedával pořádný servis a nestaral se o něj... To potom může platit ale pro většinu aut do cca 75tkm, nehledě na rok, kilometry, značku, barvu...
reagovat
europa00
počet příspěvků37
datum registrace25.01.2016
Pondělí 01.02.2016 12:23, polo
ahoj diky za rady..no servisku to nema vubec...jak jinak..km urcite stocene
auto jelo dobre a libi se mi..mac byrzdy nebyly uplne top ze by auto zastavilo na miste al ma to senzory opotrebeni tak bymely byt ok..ma to elektony a delsi dobu to stalo tak spise proto..

aleee co me stve uplne nejvice, ze chteji zalohu 5000 a az pak udeůlaji stk na me...jenze zaloha je nevratna...jenze co kdyz na stk najdou neco co me od koupe odradi prijdu o 5000....
masakr
dalsi moznost pritahnout do brna..(JSEM Z OSTRAVY) nekoho kd mi to napichne..nikoho takoveho neznam..
leda jeste domluvit si v brne njak servis kde mi to proveri...to je asi nejrozumnejsi...
ale brutal me odrazuje ten pristup bazaru...jako kdo dnes chce kupovat auto o ktrrem neni nikdo nic ani oni sami...auto jede jede...to je hezke ale alespon ten zaklad by meli vedet nebo nejak zarucit

takze spise oni me trochu odrazuji...na druhou stranu mi prijde ze to maji tak na parku..jako ber nebo nech byt...coz je nekdy lepsi nez kdyz uz pri zkusebce vam davaji podepsat kupni smlouva..ale chtelo by to zlaty stred...
takze me neodrazuje auto ale jjich pristup
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 01.02.2016 13:04, RE: polo
europa00 napsal:
ahoj diky za rady..no servisku to nema vubec...jak jinak..km urcite stoceneauto jelo dobre a libi se mi..mac byrzdy nebyly uplne top ze by auto zastavilo na miste al ma to senzory opotrebeni tak bymely byt ok..ma to elektony a delsi dobu to stalo tak spise proto..aleee co me stve uplne nejvice, ze chteji zalohu 5000 a az pak udeůlaji stk na me...jenze zaloha je nevratna...jenze co kdyz na stk najdou neco co me od koupe odradi prijdu o 5000....masakrdalsi moznost pritahnout do brna..(JSEM Z OSTRAVY) nekoho kd mi to napichne..nikoho takoveho neznam..leda jeste domluvit si v brne njak servis kde mi to proveri...to je asi nejrozumnejsi...ale brutal me odrazuje ten pristup bazaru...jako kdo dnes chce kupovat auto o ktrrem neni nikdo nic ani oni sami...auto jede jede...to je hezke ale alespon ten zaklad by meli vedet nebo nejak zarucittakze spise oni me trochu odrazuji...na druhou stranu mi prijde ze to maji tak na parku..jako ber nebo nech byt...coz je nekdy lepsi nez kdyz uz pri zkusebce vam davaji podepsat kupni smlouva..ale chtelo by to zlaty stred...takze me neodrazuje auto ale jjich pristup


Já vidím důvod hledat jinde. Pokud mi někdo dělal obstrukce, tak jsem šel dál. Tím spíše, pokud auto nemá 5 p. Proč auto nemá servisku? Protože se za něj může chtít o 20 víc a dycky se najde někdo, kdo začne zdůvodňovat, že serviska je k ničemu. Je a není. Na fyziký stav nemá serviska vliv, ale na cenu a znalost míry opotřebení ano. Přijde mi naprostá hloupost si připlácet za to, že se ještě nechám obelhávat a ještě o tom vím.
Řeknu zcela otevřeně, že je naprostá hovadina koupit jakékoliv auto s LPG bez servisky na 10 tkm/rok, ale dá se zvážit nákup auta, které má najeto 200 tisíc a má doložitelný způsob servisování, protože pak ty km budou naskakovat relativně pomalu, v čemž vidím potenciál využití již opotřebené ojetiny. A když si člověk není jistý, nechá zkontrolovat tlaky, koukne na podvozek, zda se netají havárie (spáry, šrouby, odstíny) a může za slušné peníze mít obstojné auto a těch 20 tisíc investuje do tlumičů a brzd a má úplně jiné svezení.
Jak říkali přede mnou, vrak nedělá z auta stáří a najeté km, ale přístup majitele. Mám 15 let staré Mondeo, které má 200 tisíc a není s ním horší svezení než s fungl novou Octávií 1.6TDi, se kterou občas služebně jedu.
reagovat
europa00
počet příspěvků37
datum registrace25.01.2016
Pondělí 01.02.2016 14:28, serviska
no me az tak o servisku nejde..pac u takto starych aut uz zase tak moc o necem nevypovida..vetsina lidi ji vede max 3 roky a pakse jim to uz nevyplati..

mi spise prijde jako ze jim to je jedno..nechapu ten pristup...oni podle me ani nemaji co tajit pac oni s im autem nikdy nejeli...az asi ted se mnou...nevi o nem z hola nic...coz nechapu...ale nechci at me to odradi od koupe hezkeho auta...

takže tam asi prijedu se znamym automechanikem at si to napichne a rekne mi on kdyz oni nejsou schopni...a pak budu chytrejsi..jinak lpg je tam od novoty original..neni to predelavka po nekoůlika letech...takze aLESPON TAK...
jak rikam auto jsme jeli...ridil pritel a zdalose mu ok..auto ma bezne provozni oderky...ale jinak vypada nebourane v poradku...tak uvidime co rekne mechanik
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 01.02.2016 15:38, RE: serviska
europa00 napsal:
no me az tak o servisku nejde..pac u takto starych aut uz zase tak moc o necem nevypovida..vetsina lidi ji vede max 3 roky a pakse jim to uz nevyplati..mi spise prijde jako ze jim to je jedno..nechapu ten pristup...oni podle me ani nemaji co tajit pac oni s im autem nikdy nejeli...az asi ted se mnou...nevi o nem z hola nic...coz nechapu...ale nechci at me to odradi od koupe hezkeho auta...takže tam asi prijedu se znamym automechanikem at si to napichne a rekne mi on kdyz oni nejsou schopni...a pak budu chytrejsi..jinak lpg je tam od novoty original..neni to predelavka po nekoůlika letech...takze aLESPON TAK...jak rikam auto jsme jeli...ridil pritel a zdalose mu ok..auto ma bezne provozni oderky...ale jinak vypada nebourane v poradku...tak uvidime co rekne mechanik


Nemít servisku a nemít aktuální servisku jsou 2 odlišné věci. Nejde o servisku jako takovou jde o to se co nejblíže dobrat nájezdu a podle toho si zhodnotit případné vstupní investice a také se zaměřit na cenu jako takovou. Ono přeplatit vrak a pak ještě investovat do oprav není to pravé ořechové.
Další věc je, že serviska ukáže, že za první 3 roky auto najelo 80 tisíc a pak měl majitel auto ještě další 3 roky, pak je prodal druhému majiteli, ten je měl 2 roky, serviska se "ztratila" a auto se prodává se 136 tkm na tacho, přičemž extrapolací lze usuzovat mezi 160-200 tisíc.
Prostě to těm prodejcům usnadňujete, ale nebudete to Vy, kdo na tom vydělá...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.