0
zpět
 

diskuze k tématu: Antiradary: ano, či ne?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 12:09, R36ky mají radar?
opravte mě prosím ale z dosud dostupných informací pro mě vyplývá že Passaty mají zařízení pracující na principu porovnávání vzájemných rychlostí, tedy pasivní zařízení, které je nedetekovatelné. nebo se pletu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 17:06, RE: R36ky mají radar?
tomaskrtek napsal:
opravte mě prosím ale z dosud dostupných informací pro mě vyplývá že Passaty mají zařízení pracující na principu porovnávání vzájemných rychlostí, tedy pasivní zařízení, které je nedetekovatelné. nebo se pletu?
Ale nějak tu rychlost druhého vozidla musí změřit, aby mohly porovnat rozdíl. Pokud myslíte měření na základě pocitového srovnání rychlosti vozidla a pak odečtení z tachometru, tak to mi připadá neprůkazné...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 17:41, RE: R36ky mají radar?
brin napsal:
Ale nějak tu rychlost druhého vozidla musí změřit, aby mohly porovnat rozdíl. Pokud myslíte měření na základě pocitového srovnání rychlosti vozidla a pak odečtení z tachometru, tak to mi připadá neprůkazné...
připadat může ale je to tak

zajímavý je případ JUDr. Berana zde:
http://www.autoweb.cz/beran-materialni-aspekt-prestupku-v-akci-cast-i/
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 17:45, A co navigace?
Upozorňují na stacionární radary, čili se jedná o pasivní formu. Zdali-pak je v zahraničí někdo pokutován za přítomnost navigace v autě?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 18:34, RE: R36ky mají radar?
free78 napsal:
připadat může ale je to tak

zajímavý je případ JUDr. Berana zde:
http://www.autoweb.cz/beran-materialni-aspekt-prestupku-v-akci-cast-i/
První generace měla skutečně ten zmiňovaný nedekovatelný systém, R36 musela jet alespoň chvíli stejnou rychlostí jako "měřené" auto. Na druhou stranu druhá generace už má klasický radar a proto na ni antiradary upozorňují už na dálku... Moc nechápu, jaký to má smysl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 18:35, RE: A co navigace?
Pepe napsal:
Upozorňují na stacionární radary, čili se jedná o pasivní formu. Zdali-pak je v zahraničí někdo pokutován za přítomnost navigace v autě?
V Rakousku ti to policajt prý dokonce rozmlátí na místě... tam se s antiradarem v jakékoliv podobě nedoporučuje jezdit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 21:55, RE: A co navigace?
Michal napsal:
V Rakousku ti to policajt prý dokonce rozmlátí na místě... tam se s antiradarem v jakékoliv podobě nedoporučuje jezdit...
A teď tu o karkulce..Já bych to rovnou střílel, ne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.06.2012 22:31, RE: A co navigace?
typek napsal:
A teď tu o karkulce..Já bych to rovnou střílel, ne
Nene, ten policajt má od TomTomu provizi, když si běžíš koupit novou...
Tys tu chyběl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2012 09:13, RE: A co navigace?
Pepe napsal:
Upozorňují na stacionární radary, čili se jedná o pasivní formu. Zdali-pak je v zahraničí někdo pokutován za přítomnost navigace v autě?
Mimochodem ve Francii už jsou zakázané i navigace, které upozorňují na stacionární radary. A to pod mastnou pokutou. Sice nevím, jak by toto chtěli ověřovat, ale...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.06.2012 13:46, RE: A co navigace?
brin napsal:
Mimochodem ve Francii už jsou zakázané i navigace, které upozorňují na stacionární radary. A to pod mastnou pokutou. Sice nevím, jak by toto chtěli ověřovat, ale...
Jednoduše. Nějací chytráci chtějí u nás uzákonit represi za jakékoli telefonování za jízdy. Máš-li v autě handsfree, automaticky pokuta, páč je jasný, že telefonuješ. Možná se to dá dotáhnout až do konce, a pokutovat za pouhou přítomnost telefonu v autě...
reagovat
hanz11
počet příspěvků1
datum registrace29.08.2013
Čtvrtek 29.08.2013 21:56, antiradar ano
Myslím že antiradar se hodí, pokud jezdíte "svižně" a nechcete aby vás změřili. Taky mám antiradar
reagovat
petr.stavrovsky
počet příspěvků9
datum registrace09.01.2015
Středa 25.11.2015 10:45, taky
taky mam antiradar..koupil jsem na /smazáno admin/ a vse ok, zatim se mi to jen vyplatilo!
reagovat
frankotom
počet příspěvků4
datum registrace27.11.2015
Pátek 27.11.2015 09:57, Tak přemýšlím
Zdravím vás, také přemýšlím o antiradaru. Nejezdím sice jako dobytek, ale občas člověk nestíhá. Na druhou stranu si říkám, že je to tak trochu podvod. Kdo jezdí slušně, nemá se čeho bát. Ale někdy si to člověk neuvědomí a už jede víc, než mu tak připadá. Já když přesedám z oktávky do firemní audi, tak občas mi přijde, že se táhnu, ale přitom jedu nad limit.

Takže dle mě, záleží na každém, neodsuzuji to, byť je to trochu podfuk :)
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 27.11.2015 11:02, Nedává smysl
Za celou mojí 10letou řidičskou kariéru s několika stovkami naježděných kilometrů jsem nedostal jedinou pokutu za rychlost. Vždy za parkování nebo jednou 200 Kč za 1 den propadlou technickou. Nevidím v antiradaru smysl...
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 27.11.2015 13:11, RE: Nedává smysl
brin napsal:
Za celou mojí 10letou řidičskou kariéru s několika stovkami naježděných kilometrů jsem nedostal jedinou pokutu za rychlost. Vždy za parkování nebo jednou 200 Kč za 1 den propadlou technickou. Nevidím v antiradaru smysl...


chlape, ty jsi najel za 10 let stovky kilometrů? To jsi tedy ostřílený řidič !!!
Musel jsem si rýpnout, jinak to nešlo
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 27.11.2015 14:07, Chybička
Sakra, jsem mimo :D Samozřejmě jsem myslel stovky tisíc
reagovat
Zbyňa
počet příspěvků10
datum registrace15.11.2015
Středa 16.12.2015 00:35, re: Tak přemýšlím...
Tak ono ve výsledku to i pomáhá. Člověk stejně jede rychleji, než má, ale antiradar (většinou gps) tě varuje, ty zpomalíš. Ty radary jsou kolikrát na tom místě i z nějakého důvodu, alespoň co znám některá místa.
I tak, každý dle svědomí a potřeby, ale za mě mají smysl. Teda spíš pro dražší auta a pokud cena radaru není problém, ty nejsou malé.
reagovat
morty
počet příspěvků7
datum registrace21.12.2015
Pondělí 21.12.2015 23:50, re: re: Tak přemýšlím...
Když GPS pokryje většinu, nestačí obyčejná navigace / mobil? S nějakou databází stejně jako jsou do mapy přidané třeba 3D budovy nebo třeba benzínky atd?
reagovat
Zbyňa
počet příspěvků10
datum registrace15.11.2015
Úterý 22.12.2015 00:25, RE: re: re: Tak přemýšlím...
morty napsal:
Když GPS pokryje většinu, nestačí obyčejná navigace / mobil? S nějakou databází stejně jako jsou do mapy přidané třeba 3D budovy nebo třeba benzínky atd?


Něco určitě existuje, ale nevím, v jakém stavu se to udržuje. V případě antiradarů to má na starost výrobce a ti, co si oni najmou (a ti zase spolupracují s komunitou atd.)
reagovat
morty
počet příspěvků7
datum registrace21.12.2015
Středa 23.12.2015 18:46, 2 Zbyna
Hmm, a ta aktuálnost se také skrz aktualizace jak u mobilu třeba? Nebo jak ty speciální zařízení fungují, taky se připojují k internetu?
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.