0
zpět
 

diskuze k tématu: Alfa Romeo 156 - Zpátky na výsluní

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.04.2005 12:19, Jenom dovětek
K závadám: Já bych naopak TS 16v nedoporučoval raději vůbec, není-li ve voze nově yměněný motor nebo není-li od někoho známého, příp. ze servisu. V6 a 2.4 JTD netrpí dětskými nemocemi (jen V6 trochu větší žízní - kolem 12 l/100 km). Přežívají jen ty kusy TS 16v, u kterých dobře funguje čidlo hladiny oleje (156 totiž na rozdíl od většiny předchůdců má jen jedno a proto ten problém) nebo majitel velmi pečlivě a často kontroloval hladinu oleje. Pozor - nové čidlo (Bosch) ještě neznamená fukční!!!! To samé platí o lambdách (Bosch) a o váhách vzduchu - debimetrech (Bosch). Řídicí jednotka je samozřejmě rovněž Bosch....Takže pro majitele nebo ty, kdož uvažují o koupi: problémy budou se vším, na čem je napsáno Bosch - made in Germany. Při používání oleje 10W-60 se tolik nevypaluje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.04.2005 12:26, Nebrat?
Docela nechápu "radu" nebrat Alfu s TD proto, že se k tomu autu prostě nehodí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.04.2005 13:10, RE: Nebrat?
Vymča napsal:
Docela nechápu "radu" nebrat Alfu s TD proto, že se k tomu autu prostě nehodí....
Alfa byla vždycky autem pro sportovní jízdu, dělá dobré benzíňáky, ale diesel se k Alfě prostě nehodí...sorry.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.04.2005 15:00, RE: Nebrat?
yeti napsal:
Alfa byla vždycky autem pro sportovní jízdu, dělá dobré benzíňáky, ale diesel se k Alfě prostě nehodí...sorry.
Ale takhle bych to nehrotil. Diesel se nehodil pod kapotu mojí staré Alfy-Romeo Giulliety ´83, ten 2.0 TD s výkonem 82k, maximálkou 150 a spotřebou 8L/100km asi nebyl to pravé ořechové. 1.9 JTD bych do Alfy bral všema deseti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.04.2005 19:29, RE: Nebrat?
Vymča napsal:
Docela nechápu "radu" nebrat Alfu s TD proto, že se k tomu autu prostě nehodí....
podle meho naztoru se dnes jiz dieselove motory (obzvlaste turbiny) vyrovnaji starsim benzinakum.je jasne ze ten vykon neni tak velky ale to je na ukor krouticiho momentu.a toho se dnes u sportovniho vozu ceni.neni pravda?
priklad:mam opela 2.0l 16V 150 PS kroutak 198 Nm coz je dnes opravdu malo.obycejny 1.9 Tdi maji i 300 Nm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.04.2005 22:45, RE: Nebrat?
yeti napsal:
Alfa byla vždycky autem pro sportovní jízdu, dělá dobré benzíňáky, ale diesel se k Alfě prostě nehodí...sorry.
Mam 1.9 JTD, sice to neni zadny zavodak, ale zatah velmi slusny, no a spotreba? 5,7l/100km. A k tem brzdam, myslim, ze na normalni jezdeni jsou vic nez dostacujici. Ja osobne bych ji vrele doporucil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.04.2005 12:25, RE: Nebrat?
Sims napsal:
Mam 1.9 JTD, sice to neni zadny zavodak, ale zatah velmi slusny, no a spotreba? 5,7l/100km. A k tem brzdam, myslim, ze na normalni jezdeni jsou vic nez dostacujici. Ja osobne bych ji vrele doporucil.
Mám taky 1,9 JTD a jsem max. spokojenej, souhlasim se vším.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.04.2005 00:27, Nebrat?
Mám taky 1.9 JTD a nevím proč by se k Alfě nehodila nafta. Brzdy výborný a zátah ještě lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.04.2005 16:27, 1.9 JTD

Zabývám se obchodem s automobily a po zkušenosti z motorem 1.9 JTD jsem byl nadšen spolu s francouzským HDI patří ke špičce, kdo má rád naftu, Alfa 156 mu bude dělat radost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.05.2005 21:19, Alfa?Super.
Měl jsem 2.0 (114 kw) a byla to paráda.Nafta 2.4 JTD ještě lepší(tu jsem měl jen půjčenou).Se slabším motorem člověk tu jízdu nemá nárok tak vychutnat.Měl jsem ji z druhé ruky a to už měla 130 tis.Osvědčilo se mi,že jsem do oleje nalil SLICK 50,motor potom výrazně víc táhl.Při 170 tis.jsem ji musel dát pryč,prože se začala sypat,(spojka,přední náprava ale hlavně převodovka((nová 150 tis.kc)),to už je drda,protože takovou cenu mělo to auto).Škoda,bylo to nejlepší auto co jsem kdy měl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.11.2005 19:19, RE: Nebrat?
yeti napsal:
Alfa byla vždycky autem pro sportovní jízdu, dělá dobré benzíňáky, ale diesel se k Alfě prostě nehodí...sorry.
Diesel se k alfe nehodí? Přál bych vám vidět tváře majitelů nových AUDI, když jsem je "bral" se stařičkou Alfou 164 2,5TD(obyčejný turbodiesel) v kopci na dálnici přes 200. Po rovině uměla i 230 a řadilo se spíše kvůli zatáčkám, než kopcům.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.12.2005 10:03, RE: Nebrat?
Petr napsal:
Diesel se k alfe nehodí? Přál bych vám vidět tváře majitelů nových AUDI, když jsem je "bral" se stařičkou Alfou 164 2,5TD(obyčejný turbodiesel) v kopci na dálnici přes 200. Po rovině uměla i 230 a řadilo se spíše kvůli zatáčkám, než kopcům.
Šlo spíš vždy o kombinaci zvuku a výkonu, když se říkalo, proč do sportovních aut nebrat diesel. Ač bych svojí 2.0 TS za diesel nevyměnil, 2.4ka JTS mě celkem přesvědčila - jak zvukem, tak výkonem. Myslím, že stara dogmata o benzíňáku přestanou brzo platit, až budou objemově srovnatelný diesly výkonější, pružnější a budou mít nižší spotřebu. Což nebude dlouho trvat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.12.2005 16:51, yv
Mám půl roku starou alfu 150 naftových koní.Nechci nic jinýho po dálnici jedu jen 6stku a měli byxte vidět tváře chlepíků,který si myslí že mají 2 litr s 130 konmi ,čumí jak koně když je v kopci předjedu bez podřazení!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.12.2005 14:20, 2...4 JTD
Dektr napsal:
Mám půl roku starou alfu 150 naftových koní.Nechci nic jinýho po dálnici jedu jen 6stku a měli byxte vidět tváře chlepíků,který si myslí že mají 2 litr s 130 konmi ,čumí jak koně když je v kopci předjedu bez podřazení!
Mam taky radeji naftu a tech 137 koní mi stači, komu ne, tak je tu čiptuning a potom je to rázem 175 koníků a to už ne každy benziňák má a to nemluvě o krouťáku a spotřebě. Jimak brzdy jsou dobré, za tu cenu 147 000,- kč a rok 1999, jsem si nemohl vybrat lépe. NEMĚNIL BYCH.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.03.2006 22:36, Alfa
Vážený pan autor asi úplně nepochopil na co si kupujeme Alfy ? Jinak si nedokážu vysvětlit že jako mínus uvádí: "ridičské chyby trestá vybočením zádi " a já bych k tomu dodal že u sportvagonu jde zadek mimo ještě líp ! No a vo to přece de ne ? Buď řídit umím a zadek si utrhnu kdy chci a jenom tehdy kdy chci nebo řídit neumím a bylo by nejlepší si koupit Fóbiu nebo jiné žihadlo od VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.07.2006 13:03, diesel
nevím co někteří mají proti dieselum,vždyť letošní vítěz Le Mans je DIESEL!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.10.2006 21:07, RE: diesel
malej napsal:
nevím co někteří mají proti dieselum,vždyť letošní vítěz Le Mans je DIESEL!
Proti dieselu nic nemám (JTD je fakt super motor), ale benzín je benzín. A LeMans bych nezmiňoval, přečti si nejprve pravidla o motorech, kde jsou diesely značně zvýhodněny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.11.2006 19:40, RE: 2...4 JTD
Roman napsal:
Mam taky radeji naftu a tech 137 koní mi stači, komu ne, tak je tu čiptuning a potom je to rázem 175 koníků a to už ne každy benziňák má a to nemluvě o krouťáku a spotřebě. Jimak brzdy jsou dobré, za tu cenu 147 000,- kč a rok 1999, jsem si nemohl vybrat lépe. NEMĚNIL BYCH.
Akú ste mali priemernú spotrebu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.12.2006 16:09, RE: Nebrat?
Petr napsal:
Diesel se k alfe nehodí? Přál bych vám vidět tváře majitelů nových AUDI, když jsem je "bral" se stařičkou Alfou 164 2,5TD(obyčejný turbodiesel) v kopci na dálnici přes 200. Po rovině uměla i 230 a řadilo se spíše kvůli zatáčkám, než kopcům.
To nevim jakou Audi jsi předjížděl, jezdim 103kw tdi , takže bych měl z tebe asi prdel....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.02.2007 16:11, RE: Nebrat?
Lada napsal:
To nevim jakou Audi jsi předjížděl, jezdim 103kw tdi , takže bych měl z tebe asi prdel....
S tou Audi a tvym vykonem 103Kw tdi,bych mel zase prdel ja z tebe....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.