0
zpět
 

diskuze k tématu: Alfa Romeo 156 - majitel hodnotí provoz po dvou letech

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.06.2009 14:49,
Tak tenhle klučina je fakt suk.Ikdyž máme doma taky taliána (marea 98 1,6 no problem)tak po těhle skušenostech uživatele bych koule jít do stejného auta asi nemněl.Nicméně mu přeji mnoho šťastných km sAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.06.2009 14:57, holt komu není rady tomu neni pomoci
3 x Alfu to už chce kuráž. Jínak mě nekamenujte ale octavia 1.8T má přinejmenší stejný výkon, větší krouťák a na 15000 km nedoliju nic a olej zůstane i po takové porci km bezpečně nad ryskou min. motor má nyní najeto 170 tisíc a měnili se jen rozvody a olej..... Já octávii nevlastním (přítelkyně ano) ale i tak volba alfy nemůže být volbou rozumu ale asi spíše srdeční záležitostí a to já chápu :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.06.2009 17:21, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
SupermanXXX napsal:
3 x Alfu to už chce kuráž. Jínak mě nekamenujte ale octavia 1.8T má přinejmenší stejný výkon, větší krouťák a na 15000 km nedoliju nic a olej zůstane i po takové porci km bezpečně nad ryskou min. motor má nyní najeto 170 tisíc a měnili se jen rozvody a olej..... Já octávii nevlastním (přítelkyně ano) ale i tak volba alfy nemůže být volbou rozumu ale asi spíše srdeční záležitostí a to já chápu :)
To je to samí jako koupit lancii.Jel jsem párkrát kapu 2T ?už nevím přesně a celkem bych řekl,že to auto jelo a bylo moc pohodlný.Kámoš jí koupil novou za 750tis. a pak prodal za 150tis.,za 4 roky byla stále v dobrý kondici aj e fakt,že se o ní staral líp,než o vlastní ženu.Porovnávat ji kapu či alfu s oktavii chce hodně odvahy.Je fakt,že 3x koupit stejný auto je celkem zajímavá diagnoza.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.06.2009 20:10, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
SupermanXXX napsal:
3 x Alfu to už chce kuráž. Jínak mě nekamenujte ale octavia 1.8T má přinejmenší stejný výkon, větší krouťák a na 15000 km nedoliju nic a olej zůstane i po takové porci km bezpečně nad ryskou min. motor má nyní najeto 170 tisíc a měnili se jen rozvody a olej..... Já octávii nevlastním (přítelkyně ano) ale i tak volba alfy nemůže být volbou rozumu ale asi spíše srdeční záležitostí a to já chápu :)
No jo no, dřevorubkyně má taky větší výkon i krouťák a nesežere tolik kaviáru. V tom má před MISS World velkou výhodu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.06.2009 20:52, cuore
Radkovi preji hodne stastnych, bezpecnych a prijemnych kilometru. A naprosto jej chapu. Podruhe stejne auto bych asi nechtel, ale na druhou stranu, kdyby mi ted Alfa z nejakyho duvodu dojezdila, nevim jestli bych si umel vybrat neco jinyho. A pokud jde o tu octavku, to opravdu neni treba komentovat, my vime sve, ze ano?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 00:29, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Riccardo napsal:
No jo no, dřevorubkyně má taky větší výkon i krouťák a nesežere tolik kaviáru. V tom má před MISS World velkou výhodu
Máš bod. :o) Holt majitel Octavie nikdy npochopí co je to AUTO :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 06:35, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Thor napsal:
Máš bod. :o) Holt majitel Octavie nikdy npochopí co je to AUTO :o))
A majitel ničeho, jako jste Vy, tiše závidí tak se do každého naváží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 08:27, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Riccardo napsal:
No jo no, dřevorubkyně má taky větší výkon i krouťák a nesežere tolik kaviáru. V tom má před MISS World velkou výhodu
No majitelé Octávií mají vůbec představu,že vlastní nejlepší vůz na světě!!!Ale k té Alfě,tohle auto je opravdu potřeba hodně vybírat,je hodně olítaných kusů, pak se člověk spálí,je to auto náročnější na servis,nutno lít do motoru seléniu,nehnat ho za studena,jsou auta co to snesou,alfa to nemá ráda,zato vám poskytne svezení o kterém se může koze jménem Octávia jen zdát!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 08:39, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
dagoš napsal:
No majitelé Octávií mají vůbec představu,že vlastní nejlepší vůz na světě!!!Ale k té Alfě,tohle auto je opravdu potřeba hodně vybírat,je hodně olítaných kusů, pak se člověk spálí,je to auto náročnější na servis,nutno lít do motoru seléniu,nehnat ho za studena,jsou auta co to snesou,alfa to nemá ráda,zato vám poskytne svezení o kterém se může koze jménem Octávia jen zdát!!!
Vážený pane, kteří majitelé si co myslí je jiná věc. Já Octavii mám a nemyslím si o ni že je to bůh ví co, ale rozhodně bych ji nikdy nevyměnil za Alfu Romeo 156. Krom lepších jízdních vlastností při sportovní jízdě mě nenapadá jediná věc kterou by Alfa vynikala nad Octavií 1.8 T.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 09:28, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Rubal napsal:
Vážený pane, kteří majitelé si co myslí je jiná věc. Já Octavii mám a nemyslím si o ni že je to bůh ví co, ale rozhodně bych ji nikdy nevyměnil za Alfu Romeo 156. Krom lepších jízdních vlastností při sportovní jízdě mě nenapadá jediná věc kterou by Alfa vynikala nad Octavií 1.8 T.
No spíše bych se zeptal čím vyniká octávia nad alfou 156??Taky mě nic nenapadá!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 10:16, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
dagoš napsal:
No spíše bych se zeptal čím vyniká octávia nad alfou 156??Taky mě nic nenapadá!!!
Spotřeba paliva, náročnější údržba, více poruchové motory twin spark.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.06.2009 14:12, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Rubal napsal:
Spotřeba paliva, náročnější údržba, více poruchové motory twin spark.......
Náročnější údržba asi ano,ale při správné údržbě najede alfa určitě to stejný Km jako koncern,vím z vlastních zkušeností,apoň nemít něco tak bezpohlavního jako vůz škoda!!!O podvozku O1 se nebudeme snad ani bavit!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 27.06.2009 22:50, RESPEKT
156-ku jsem vzdy chtel, ale na to ji vlastnit jsem straspytel. Majitele obdivuji a prosim nesrovnavejte ochcu s timto vozem, to se neslusi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.06.2009 07:04, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
dagoš napsal:
Náročnější údržba asi ano,ale při správné údržbě najede alfa určitě to stejný Km jako koncern,vím z vlastních zkušeností,apoň nemít něco tak bezpohlavního jako vůz škoda!!!O podvozku O1 se nebudeme snad ani bavit!!!
Podvozek je na Octavii 1 slabinou, ale v porovnání s Alfou asi jediný. Na to že by Alfa 156 měla být o třídu výše to není nic moc.
Kdybych se měl znovu rozhodnout jestli koupit Škodu Octavii 1.8 T, nebo Alfu Romeo 156 1.8 TS, rozhodl bych se pro " bezpohlavní" Octavii. Jelikož mi záleží na kvalitním, pružném motoru a nízkých nákladech jak na provoz, tak na servis a ne na srdeční záležitosti, která bude drahá na servis a "sežere" 10 l paliva na sto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.07.2009 10:37, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Rubal napsal:
Podvozek je na Octavii 1 slabinou, ale v porovnání s Alfou asi jediný. Na to že by Alfa 156 měla být o třídu výše to není nic moc.
Kdybych se měl znovu rozhodnout jestli koupit Škodu Octavii 1.8 T, nebo Alfu Romeo 156 1.8 TS, rozhodl bych se pro " bezpohlavní" Octavii. Jelikož mi záleží na kvalitním, pružném motoru a nízkých nákladech jak na provoz, tak na servis a ne na srdeční záležitosti, která bude drahá na servis a "sežere" 10 l paliva na sto.
No tak se panove podivejte na aktualni clanek o Audi TT 1,8T.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.07.2009 10:51, RE: Octavia 1.8T
SupermanXXX napsal:
3 x Alfu to už chce kuráž. Jínak mě nekamenujte ale octavia 1.8T má přinejmenší stejný výkon, větší krouťák a na 15000 km nedoliju nic a olej zůstane i po takové porci km bezpečně nad ryskou min. motor má nyní najeto 170 tisíc a měnili se jen rozvody a olej..... Já octávii nevlastním (přítelkyně ano) ale i tak volba alfy nemůže být volbou rozumu ale asi spíše srdeční záležitostí a to já chápu :)
Motor je v klidu, akorát té Octávii chybí tohle: Vpředu lichoběžníkové zavěšení a vzadu nezávislé.......plus ty převisy a menší rozvor.....takže jnízdní vlastnosti Alfy a Octávie jsou trošku jinde...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.06.2010 16:08, RE: bez předmětu
llug napsal:
Tak tenhle klučina je fakt suk.Ikdyž máme doma taky taliána (marea 98 1,6 no problem)tak po těhle skušenostech uživatele bych koule jít do stejného auta asi nemněl.Nicméně mu přeji mnoho šťastných km sAR
To je alfista, to je normalni. To je muj kamarad taky a mas asi 7 nebo 9. ja uz nevim, nekde u ty 7. sem to prestal pocitat. Podle me tyhle lidi by uz byli uplne nestatsny, kdyby se jim na tom neco nesralo, mysli se ze je normalni menit motor kazdy rok, kdyz uz s tim nahodou jezdi. Vetsinou to jen stoji pred domem kvuli sousedum, protoze se boji vyjet, aby se to zase neposralo a taky kdo by chtel "vec" co zere 10 na 100 a pul litru oleje na 1000 co stoji litrovka 800 ze. Kdyz to clovek spocita, tak snad jezdit s americkou V8 vyjde levneji na tech nakladech a svezeni je teda uplne jine.
reagovat
Martin_App
počet příspěvků2
datum registrace19.12.2013
Pátek 24.01.2014 21:49, Fakt už nevím
Již jsem přečetl mnoho recenzí, ale mám v tom zmatek. Někdo píše, že má problémy a někdo zase že vůbec. U motoru 1,8 TS někdo píše, že mu to žere 12 l/100 a dokonce i 17 l/100 km. Ty tady píšeš 9 l/100 km, Četl jsem, že na spotřebu má velký vliv váha vzduchu. Tudíž se ptám, jestli ji máš vyměněnou, nebo vyčištěnou. Protože naše Alfa 156 1,6 TS žere v průměru kolem 7 l/100 km a jinde jsem četl, že je průměr 9 l/100 km. Člověk musí asi mít štěstí na výběr, protože si to neumím jinak vysvětlit.
reagovat
Monco
počet příspěvků16
datum registrace13.12.2013
Čtvrtek 27.03.2014 09:24, RE: Fakt už nevím
Martin_App napsal:
Již jsem přečetl mnoho recenzí, ale mám v tom zmatek. Někdo píše, že má problémy a někdo zase že vůbec. U motoru 1,8 TS někdo píše, že mu to žere 12 l/100 a dokonce i 17 l/100 km. Ty tady píšeš 9 l/100 km, Četl jsem, že na spotřebu má velký vliv váha vzduchu. Tudíž se ptám, jestli ji máš vyměněnou, nebo vyčištěnou. Protože naše Alfa 156 1,6 TS žere v průměru kolem 7 l/100 km a jinde jsem četl, že je průměr 9 l/100 km. Člověk musí asi mít štěstí na výběr, protože si to neumím jinak vysvětlit.


Souhlas, taky mam 1.6 TS a jsem na sedmi litrech a myslím, že ani s dvoulitrem by jsi se při normálním zacházení neměl dlouhodobě dostat přes deset-jedenáct. Dlouhodobě určitě záleží na stylu užívání - ve městě bude spotřeba vyšší, než když jezdíš dlouhé trasy přes celou republiku jako já. A taky na tom jak moc jí majitel zatápí. Pokud s ní jezdí pět kilometrů do práce a hned zastudena ji točí aby si užil sportovní jízdu, tak se nedivím :) A motor se mu jistě brzy odvděčí i jinak, než jen vysokou spotřebou
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 27.03.2014 16:53, RE: holt komu není rady tomu neni pomoci
Rubal napsal:
dagoš napsal:
Náročnější údržba asi ano,ale při správné údržbě najede alfa určitě to stejný Km jako koncern,vím z vlastních zkušeností,apoň nemít něco tak bezpohlavního jako vůz škoda!!!O podvozku O1 se nebudeme snad ani bavit!!!
Podvozek je na Octavii 1 slabinou, ale v porovnání s Alfou asi jediný. Na to že by Alfa 156 měla být o třídu výše to není nic moc. Kdybych se měl znovu rozhodnout jestli koupit Škodu Octavii 1.8 T, nebo Alfu Romeo 156 1.8 TS, rozhodl bych se pro " bezpohlavní" Octavii. Jelikož mi záleží na kvalitním, pružném motoru a nízkých nákladech jak na provoz, tak na servis a ne na srdeční záležitosti, která bude drahá na servis a "sežere" 10 l paliva na sto.


Tak kdyby mi záleželo na nákladech na provoz, tak bych si určitě nekoupil 1,8T.
Zásadní argument, proč si nekoupit O1, je pro spoustu lidí to, že se jim prostě nelíbí. A kupovat něco, co se mi nelíbí, fakt nemá cenu. AR bych si nekoupil taky, ledaže bych ji měl na "projížďky" jako víkendový auto. Ale jelikož na to "nemám čas", tak o tom stejně nepřemejšlím. Ale chápu, že to někdo prožívá tak, že pár měsíců jezdí AR, a zbytek roku tramvají .
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.