Škoda Octavia 1.9 TDI – Rodinné stříbro
 
 
 
 
 
 

Škoda Octavia 1.9 TDI – Rodinné stříbro

již zítra na TipCars.com

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel
 
TESTY, 07.02.05 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Letos přišly na trh nové generace většiny hlavních konkurentů Octavie: Volkswagen Golf, Opel Astra a v nejbližších měsících vyjede na silnice nový Ford Focus.

Karoserie

Škoda Octavia 
Novinka narostla o 65 mm do délky, o 38 mm do šířky a 31 mm do výšky.
Zhruba před deseti lety se lámal chleba: Co udělá Volkswagen se Škodovkou? Zavře? Skončí výroba originálních modelů a v továrně se budou vyrábět volkswageny? Odpovědí byla v roce 1996 Octavia. Nová modelová řada ukázala mladoboleslavské automobilce pod německým patronátem cestu, kudy se bude do budoucna ubírat. První generace Octavie bylo auto s poměrně nadčasovým designem, velikostí konkurující automobilům o třídu výš, s německou koncernovou technikou uvnitř a za přijatelnou cenu. Více než milion prodaných kusů svědčí o tom, že to byl správný směr.

Na novou generaci ale už byl nejvyšší čas. Kdo čekal nějaké převratné designové změny, musí být zklamán. Octavia jde ve stopách Volkswagenu Golf. Revoluce se tak neodehrává venku, ale uvnitř.

Novinka narostla o 65 mm do délky, o 38 mm do šířky a 31 mm do výšky. Téměř stejně s délkou se zvětšil i rozvor (o 66 mm). Ve srovnání s konkurencí patří mezi ty delší. Přestože je na stejném podvozku, převyšuje Volkswagen Golf o více než 350 mm.

Je robustnější a vzhledem se blíží spíše většímu Superbu než staré Octavii. Žebrovaná maska chladiče se stříbrným orámováním a znakem automobilky dostala trochu jiný tvar a má ostřejší rohy. Nová je konstrukce světlometů, které zasahují více do boků. Mlhovky nejsou integrovány v nich jako dříve, ale přesunuly se do nárazníku, kde mohou být náchylnější k náhodnému rozbití.

Kapota dostala směrem od světlometů ke zpětným zrcátkům výrazný prolis ve tvaru písmene V. Celé víko je konstruováno tak, že jsou za ním v klidové poloze ukryty stěrače.

Škoda Octavia 
Na zádi, která nyní působí trochu mohutnějším dojmem, jsou největší změny patrné na světlometech. Zvětšila se jejich plocha, posunuly se trochu výš a stejně jako vpředu zasahují až do boků.
Ani při pohledu zboku nečekejte žádné velké změny. Rohy oken jsou mírně zaobleny, zadní dveře mají jiný tvar, zasahují více do zádě, což usnadňuje nastupování. Ve zpětných zrcátkách jsou nyní standardně montovány ukazatele směru.

Na zádi, která nyní působí trochu mohutnějším dojmem, jsou největší změny patrné na světlometech. Zvětšila se jejich plocha, posunuly se trochu výš a stejně jako vpředu zasahují až do boků. Více než starou Octavii připomínají Superb. Při zapnutém osvětlení svítí celá červená plocha ve tvaru písmene „C” rámující bílou centrální část se směrovým světlem a světlem pro zpětný chod.

Protože záď celkově zmohutněla a je poměrně vysoko, skrz zadní okno není příliš dobrý výhled vzad. Ale krokem vpřed jistě je, že se nově dá na toto okno přikoupit i praktický stěrač.


+ povedený nový design předních i zadních světlometů

- horší výhled skrz zadní okno


Interiér

Škoda Octavia Přístrojová deska je vyrobena z přiměřeně kvalitních plastů. Je hodně podobná té v předchozí generaci, ale změn je tu víc než v exteriéru. Povedený je nový čtyřramenný volant, který se dobře drží, ale není úplně nejpříjemnější na dotek. Zvětšila se hlavice řadící páky, která se posunula o něco výš, aby byla lépe po ruce.

Všechny důležité ovladače s výjimkou zapínání světel jsou umístěny na středové konzole, která shora začíná výdechy klimatizace a tlačítkem výstražných světel mezi nimi. Ještě výš je malá odkládací schránka, v nejnižším stupni výbavy je otevřená, ve vyšších uzavřená. Podle mého názoru je palubní deska hezčí než v novém Golfu nebo Astře.

Nejvíce mě uvnitř potěšila zcela nová konstrukce předních dveří. Odkládací schránka je úplně jinak tvarována a je uzpůsobena i pro uložení litrové lahve. Reproduktory se kvůli tomu přesunuly zepředu dozadu. Zajišťovací kolíčky zámků dveří nahradily signalizační červeně blikající diody.

Zvětšený rozvor přinesl pro cestující vzadu více místa pro kolena, pokrok je tady velmi znatelný. V této třídě je dostatek místa vzadu už nutnosti a stará Octavia za konkurencí trocnu zaostávala. Sedáky jsou dostatečně dlouhé, aby poskytla stehnům oporu a výplně přiměřeně komfortní a sezení v nich není ani na dlouhé cestě problém.

Silnou zbraní Octavie byl vždy velký zavazadlový prostor, kterým porážela i konkurenty o třídy výš. A nová generace nezůstala této tradici nic dlužna. Hranici původních 528 litrů dokázala posunout až na 560. Standardem nižší střední třídy je 350 litrů. Pod podlahou přitom zůstalo plnohodnotné rezervní kolo. Zavazadlovému prostoru zůstala z konstrukčních důvodů poměrně masivní hrana, ale její výšku nad silnicí se přece jen podařilo snížit z 696 na 674 mm.

Kdo chce v Octavii převážet velké náklady, jistě ho uspokojí maximální hodnota 1650 litrů (dříve 1328 l). Dostanete se k němu jednoduchým sklopením zadních opěradel vpřed. Ložná plocha je hodně dlouhá, vejde se na ni třeba horské kolo bez nutnosti demontáže předního kola.

Mezi plochou zavazadlového prostoru a sklopenými opěradly je ale schůdek a vzniklá plocha není úplně rovná. To je asi největší nedostatek nové Octavie, rovná ložná plocha je už delší dobu trendem automobilového průmyslu. Opěrky hlavy jsou nové konstrukce, v případě sklápění sedadel se dají úplně přitlačit k jejich horní hraně a není je třeba vyjímat.

Páté dveře se zvedají příjemně vysoko, takže se pod ně může bez obav postavit i velmi vysoký člověk. Zároveň je manipulace s nimi snadná. Nezavírají se pomocí látkového poutka jako dříve, ale gumového madla s malou koulí na konci. Krycí plato je nyní dvojdílné, takže se na jeho přední část dají položit drobné předměty, aniž by se při otevření pátých dveří vysypaly na zadní sedadla.


+ velký zavazadlový prostor

+ kvalitní zpracování palubní desky

+ povedená konstrukce předních dveří

- schod v zavazadlovém prostoru

- nemožnost vytvořit rovnou podlahu po sklopení zadních sedadel


Motor

Škoda Octavia 
Nejlépe se cítí v rozmezí dvou až čtyř tisíc otáček, ale zabírá už příjemně odspodu a je v podstatě jedno, jaký rychlostní stupeň máte právě zařazený.
Zájemce o Octavii může vybírat z celkem šesti motorů, benzinové vedou 4:2. Nový Golf je na tom rozhodně lépe, ale časem se jistě nabídka rozšíří i pro český vůz. Testovaný dieselový motor 1.9 TDI bude téměř jistě aspirovat na nejprodávanější agregát, protože obliba dieselů roste i u nás.
Motor je vybaven přímým vstřikováním paliva sdruženými vstřikovači (tzv. systém čerpadlo – tryska). Přeplňování zajišťuje turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek. Výkon motoru je 77 kW při 4000 otáčkách. Oproti podobnému motoru, který se montuje do předchozí generace, došlo k výraznému nárůstu točivého momentu z 210 na 250 N.m při 1900 otáčkách. Auto má s tímto motorem hranici maximální rychlosti na hodnotě 192 km/h, z nuly na 100 km/h zrychlí za 11,8 sekund.

Nejlépe se cítí v rozmezí dvou až čtyř tisíc otáček, ale zabírá už příjemně odspodu a je v podstatě jedno, jaký rychlostní stupeň máte právě zařazený. Potěšující je, že zvýšený výkon nešel ruku v ruce s nárůstem spotřeby. Průměrných pět litrů na 100 kilometrů, je velmi slušných. Volkswagen dieselové motory prostě umí. Zajímavé je, že Golf je se stejným motorem rychlejší, ale za cenu o 0,3 litru.

Pětistupňová manuální převodovka je přesná a má příjemně krátké dráhy. Její hlavice dobře drží a protože je umístěna poměrně vysoko na středovém tunelu, je od volantu blízko po ruce. Protože je motor skutečně dynamický, ve vyšších rychlostech by už myslím snesla šestý stupeň navíc.

Z hlediska hluku je jízda Octavií velmi příjemná. Kromě kultivovaného chodu a odhlučnění motoru se na tom podílí i jedna zajímavá novinka - zdvojené těsnění dveří. Kromě obvyklého hlavního těsnění u vnitřního okraje rámu jsou dveře utěsněny ještě jedním těsněním blízko povrchu karoserie, které tak vlastně vyplňuje spáry mezi dveřmi a ostatními částmi karoserie.


+ solidní výkon při nízké spotřebě

+ dvojité těsnění dveří


Jízdní vlastnosti

Škoda Octavia 
Pětistupňová manuální převodovka je přesná a má příjemně krátké dráhy.
Stejně jako Golf, Audi A3 nebo Seat Altea dostala i nová Octavia nový koncernový podvozek se zadní víceprvkovou nápravou (jedno podélné, tři příčná ramena). V zatáčkách drží velmi dobře, ale ve srovnání s Golfem je naladěn trochu tvrději. Za příplatek 13 600 až 24 800 Kč (podle stupně výbavy) si můžete pořídit podvozek se sportovní úpravou kombinovaný se sedmnáctipalcovými pneumatikami 225/45 R17. Pak jsou prudké manévry a průjezdy zatáčkami ještě jistější, ale větší nerovnosti jsou logicky o něco více cítit.

Bez výhrad funguje elektromechanický posilovač řízení. Parkování s ním je snadné a na dálnici bezpečně ztuhne. Ani při opakovaném brždění nevadnou brzy, kotoučové na všech kolech. Standardem ve všech stupních výbavy je ABS, ESP je naopak vždy za příplatek 12 900 Kč.


+ výborná víceprvková zadní náprava

- ESP jen za příplatek


Výbavy a ceny

Škoda Octavia Tři úrovně výbavy nesou tradiční označení Classic, Ambiente a Elegance. Zatímco nejlevnější starou Octavii najdete v ceníku za rovných 400 000 Kč (s motorem 1.4 MPI 55 kW), za novou se stejným motorem si připlatíte 24 900 Kč. U turbodieselu 1.9 TDI (dříve s výkonem 66 kW) se cena zvedla ze 455 000 Kč na 509 900 Kč.

Ale kromě toho, že je Octavie druhé generace po všech stránkách lepší, má i bohatší výbavu. Především už v základu jsou čtyři airbagy místo dřívějších dvou, protiprokluzové zařízení ASR (zasahuje jen do řízení motoru, neumožňuje přibržďování prokluzujících kol brzdami) a centrální zamykání.

Zajímavé je, že v ceníku najdete rozdíly i v příplatkové výbavě, a to většinou ve prospěch novinky. Například ESP do první generace stojí 21 700 Kč, u nové jen 12 900 Kč.

Cena lehce nad půl milionu je v porovnání s konkurencí celkem přijatelná, bratrský Volkswagen Golf se stejným motorem stojí o 85 tisíc korun víc, dražší je i Opel Astra. Kdo hledá především velký zavazadlový prostor, který normálně najde v dražší střední třídě, a nechce slevit z velmi dobrých jízdních vlastností a kvality provedení, pro toho je Škoda Octavia stále dobrou volbou.hodnocení
brzdy
1
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
2
zavazadelník
2
celkové hodnocení - průměr:
1.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
technický popis
karoserie
typLiftback
rozměry a hmotnosti
délka (mm)4572
šířka (mm)1769
výška (mm)1468
rozvor (mm)2578
rozchod kol vpředu (mm)1539
rozchod kol vzadu (mm)1528
počet míst (os.)5
objem zavazadlového prostoru (l)580/1620
motor
typDiesel
počet válců4
zdvihový objem (ccm)1896 ccm
vrtání x zdvih (mm)79,5 x 95,5
kompresní poměr19,0
max. výkon kw (k)/ot./min.77 kW (105 k)
max. kroutící moment nm/ot./min.250 Nm/1900 ot./min
výkony
max. zrychlení (0-100km/h) s11,8
max. rychlost (km/h)192
spotřeba
město6,4-6,6
mimo město4,2-4,5
kombinovaná5,0-5,3
co2 (g/km)135-143
převodovka
typ převodovkyManuální
počet rychlostních stupňůPětistupňová
palivová soustava
palivoNafta
objem nádrže (l)55
přenos hnací síly
spojkahydraulicky ovládaná, jednokotoučová
převodovkamechanická pětistupňová, plně synchronizovaná
řízení
typhřebenové přímočinné s elektromechanickým posilovačem
zavěšení kol
vpředuzavěšení McPherson se spodními trojúhelníkovými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem
vzaduvíceprvkové zavěšení s podélným a příčnými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem
brzdy
vpředukotoučové, s vnitřním chlazením a jednopístovými plovoucími třmeny
vzaduKotoučové
pneumatiky a ráfky
pneumatiky195/65 R15
ráfky6,0Jx15''
cena
cena nejlevnější verze v základní motorizaci (kč)424900
celková cena testovaného vozu (kč)549900
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.


související testy

VIDEOTEST: Škoda Octavia RS 2.0 TSI (2014)
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest ostré Škody Octavia RS s motorizací 2.0 TSI. Co umí nejrychlejší model domácí škodovky?
VIDEOTEST: Škoda Octavia 2.0 TDI po 500 000 km
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest Škody Octavia druhé generace s motorem 2.0 TDI, která během 10 let najezdila půl milionu kilometrů. Jak se na ní toto extrémní zatížení projevilo?
VIDEOTEST: Škoda Octavia RS 2.0 TDI
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme redakční videotest ostré Škody Octavia RS, tentokrát s naftovou motorizací 2.0 TDI. Co umí rychlá škodovka s dieselem?
diskuzní fórum
poslední příspěvky
v této diskuzi zatím není žádný příspěvek
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Dacia Duster 1,6 SCe - zas o kus dál

12.února 2018
Nový Duster je ve své druhé generaci zas o kus lepším autem, i když by benzínová šestnáctistovka mohla být úspornější.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (999) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda CX-5 2.0 Skyactiv – jde to i bez turba

5.února 2018
Nové CX-5 staví na kvalitách předchozí generace. I zde fungují sportovní design, skvělé jízdní vlastnosti a atmosférické benzínové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 165) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot Traveller Dangel 4x4: kvalitní, ale drahý

29.ledna 2018
Kdo chce střední dodávku s pohonem všech kol, zas až tolik možností nemá. Vedle Mercedesu-Benz V/Vito a Volkswagenu T6 ho nyní nabízí i Peugeot pro modely Expert/Traveller. Čtyřkolku jsme vyzkoušeli v osobní verzi Traveller s dieselem 2.0 BlueHDI.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 100) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW 630d xDrive – nástupce 5 GT

22.ledna 2018
Automobilka BMW se dál snaží zaplnit sebemenší mezery mezi jednotlivými řadami. Nové Grand Tourismo je více praktické než pětka, ale méně okázalé než sedmička. Je to recept na úspěch?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (578) | komentářů (0) otevřít článek...

Mercedes-Benz E Coupe: zlatá elegance

15.ledna 2018
Poprvé se Coupé v řadě E objevilo u minulé generace, ale pravé éčko to úplně nebylo. To nová generace je éčkem se vším všudy, včetně armády asistenčních systémů. Vyzkoušeli jsme ji s nejvýkonnějším benzinovým čtyřválcem E300 a devítistupňovým automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 044) | komentářů (3) otevřít článek...

Renault Alaskan 2.3 dCi - ve jménu Navary

8.ledna 2018
Proč vymýšlet něco nového, když stačí sáhnout do aliance a vypůjčit si osvědčenou a léty prověřenou techniku? Přesně to je recept na nový Renault Alaskan, který stojí na základech Nissanu Navara, který je tu s námi už dva roky. Alaskan vstupuje do segmentu, kde už delší dobu operuje Volkswagen Amarok, Ford Ranger nebo Mitsubishi L200.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (732) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford EcoSport 1.5 TDCi - na druhý pokus

1.ledna 2018
Nejmenší SUV od Fordu se poprvé podívá i do Česka. Vyzkoušeli jsme jej v předstihu s novým dieselem s označením EcoBlue a pohonem všech kol. Tato kombinace dorazí do Česka až za několik měsíců.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (851) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW X3 30d: zas o chlup lepší

25.prosince 2017
Projeli jsme třetí generaci BMW X3 a jen těžko hledali zásadnější chyby. Svou dokonalost si ale nové SUV nechá náležitě zaplatit.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (754) | komentářů (0) otevřít článek...

Lexus IS 300h: když hybrid dává smysl

18.prosince 2017
Prémiový sedan střední třídy Lexus IS se po čtyřech letech dočkal modernizace, kterou ale navenek asi ani nepoznáte. Uvnitř už je změn více a výrobce slibuje i vylepšení podvozku. Vyzkoušeli jsme hybridní provedení 300h.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (759) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Fiesta ST 1.0 EcoBoost: radost s otazníky

11.prosince 2017
Zatímco zvenku se osmá generace Fordu Fiesta proměnila jen nepatrně, uvnitř nezůstal kámen na kameni. Za volantem třídveřové verze s litrovým tříválcem EcoBoost 120 k jsme zjišťovali, zda nezapomněla to, co uměla nejlépe. Skvěle jezdit.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 126) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4x4 - na výbornou

4.prosince 2017
V našem pravidelném redakčním testu jsme se podívali pod pokličku vylepšení, kterými se pyšní faceliftovaný Qashqai.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 101) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Grandland X 1,2 Turbo: německý Francouz

27.listopadu 2017
Do našich spárů se dostalo další z malých SUV, tentokrát jde o model Grandland X, který využívá techniku Peugeotu 3008.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 031) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 070) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 598) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 122) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 687) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 856) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 897) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 185) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 968) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 195) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 075) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 763) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 317) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 955) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 432) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 364) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 009) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 4.7 b. (7x) | sekce: testy | počet přečtení (7 533) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 050) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 524) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 864) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (3 000) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 772) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (1 646) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 727) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: testy | počet přečtení (13 392) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 352) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 332) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 070) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 4.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (6 827) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 056) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 869) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 254) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 378) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 21 (1031)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Škoda Octavi ...