Boxer, Ducato, Jumper - Tři králové z Itálie
 
 
 
 
 
 

Boxer, Ducato, Jumper - Tři králové z Itálie

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Jako vejce vejci se podobá nové generace užitkových vozů opouštějících výrobní linky modernizovaného závodu Sevel v italském Val di Sandro. Jde o Peugeot, Citroen a Fiat, které se ve stále větší míře uplatňují i u stavebních firem.
TESTY, 23.07.07 | 00:00
hodnocení článku 4.6 b / 5x
vaše hodnocení: 5 b.

Citroen Jumperm - Fiat Ducato - Peugeot BoxerKonkurence na trhu užitkových vozů již v Evropě dospěla tak daleko, že i odvěcí konkurenti, ve snaze si navzájem nejít po krku, začali spolupracovat. Jde o Fiat Group a PSA Peugeot Citroen. Proto i pravidelný test zaměříme společně na nové Peugeot Boxer, Citroen Jumper a Fiat Ducato, které se objevily na trhu.
Vzhledem k jejich značné podobě jsou postřehy z jednotlivých testů přenosné mezi ducaty, boxery a jumpery, vyjma hodnocení motoru. Tyto vozy totiž ve střední výkonové třídě používají místo agregátu Iveco Sofim 2,3 motor Ford Puma 2,2 litru.
Pro zákazníky to znamená, že si vybírají především podle citu, obliby k jednotlivé značce a podle výkonu motoru. Protože vizuálně se jednotlivá auta liší především logem a emblémem na čelní masce, discích kol, volantu a na zadních nákladových dveřích. Zákazníci, rekrutující se stále ve větší míře z oblasti stavebnictví, upřednostňují užitkové vlastnosti (nosnost, objem zavazadlového prostoru, servisní síť v blízkosti působení firmy a podmínky financování).
Základním typem jsou samozřejmě skříňové dodávky Panel Van, nabízené se třemi rozvory 3,00; 3,45 a 4,035 m, ve čtyřech délkách a s ložným objemem až 17,0 m3, rekordem v segmentu vozů s pohonem předních kol. Ložná délka se pohybuje od 2,7 do 4,1 m, výška interiéru od 1,66 do 2,17 m, výška podlahy nad zemí od 0,53 m, vnitřní šířka je 1,87 m (mezi podběhy rekordních 1,42 m) a lze volit ze tří konfigurací bočních posuvných dveří a sedmi objemů ložného prostoru od 8,0 do 17,0 m3. Podvozek s kabinou se dodává navíc s rozvorem 3,80 m a v pěti délkách, největší konstrukční hmotnost připadající na přední nápravu je 2,10 t a na zadní 2,40 t.

Peugeot Boxer Furgon
Peugeot BoxerDesign nového Boxeru (stejně jako sesterských modelů Fiat Ducato a Citroen Jumper) zaručuje součinitele odporu vzduchu Cx = 0,31 (tento rekordně nízký odpor se projeví především v ekonomice provozu). Testovaný furgon s delším rozvorem a vyšší střechou nabízí nákladový prostor o úctyhodném objemu 13 m3. Obrovské posuvné dveře na pravém boku přijdou vhod při mechanizované nakládce a vykládce. Není problém přijet s vysokozdvižným vozítkem a naložit třeba paletu cihel či jiného stavebního materiálu. Také po otevření zadních dvoukřídlých dveří jsme ocenili velmi malou výšku nákladové plochy nad vozovkou - 530 mm. Vykládka a nakládka třeba pytlů s cementem nebyla až tolik náročná, jako u předcházejících modelů.
V případě volby varianty s pneumatickým pérováním zadní nápravy lze tuto výšku snížit o dalších 70 mm. Nákladový prostor zkoušeného vozu byl navíc příkladně vybaven připevňovacími oky. Sejně tak jako vnitřní světlá výška ložného prostoru umožňující vzpřímenou polohu dospělému člověku. V celém nákladovém prostoru je zřejmá snaha výrobce o pravoúhlost z důvodu nakládání především europalet či jiného krabicového zboží.
Zadní dveře se v základní výbavě otevírají pouze o 180 stupňů, za příplatek však lze "dokoupit" (někdy nezbytný) úhel otevření 270°. Standardně jsou do výšky oken stěny ložného prostoru vyplněny plastovými obklady.
Podle povahy nákladu, který budete chtít převážet, doporučujeme dokoupit i zbývající obložení stěn a střechy. Dodávek s různými prohlubněmi ve stěnách je nespočet, přitom to spraví pár čtverečních metrů dřevěné překližky.
Pod kraťoučkou kapotou se skrýval silnější z dvojice čtyřválcových turbodieselů o objemu 2,2 l. S výkonem 88 kW a točivým momentem 320 N.m propůjčuje boxeru suverénní dynamiku, která zahanbuje i slabší osobní vozy.

TIP: Peugeot brzy uvede nového boxera

Celkové vnější rozměry (mm) 5.943 x 2.050 x 2.522
Pohotovostní/užitečná hmotnost (kg) 1.975/1.325
Objem nákladového prostoru (m3) 13


Fiat Ducato
Fiat DucatoFiat Ducato se za 25 let, která uběhla od vzniku první generace, vyrobilo přes 1,7 milionu vozů této typové řady (nepočítaje sesterský boxer a jumper). Ducato nikdy moc nehýřilo módními výstřelky, spíše sázelo na užitné parametry. U třetí generace proto překvapí, že vnější design ducata jde ruku v ruce se stylizací jeho interiéru. Ten poskytuje pohodlí a snadné ovládání zcela srovnatelné s osobními vozy.
Přes jinak zdařilou ergonomii celé palubní desky hýřícími spoustou odkládacích přihrádek a schránek jsem ovšem hned při prvním použití páčky směrových světel zjistil poměrně zásadní ergonomickou chybu. Nad onou páčkou totiž přesně v obvyklé dráze levé ruky ční další páčka - tempomatu. Je nesčetně jiných možností, kam ovládání této funkce umístit, a tahle není bohužel z nejšťastnějších. Plasty přístrojové desky jsou tvrdé a ani lícování jednotlivých dílů není takové, aby člověka nadchlo. Přesto v interiéru nezaznamenáte překvapivě žádné obtěžující pazvuky.
Jednoznačnou výhodou ducata je komfort, plynulost a lehkost, s jakou se dá ovládat. Vše jde tak, že ani lehká ženská ruka nebude mít problém s ovládáním. Účinné a citlivé jsou rovněž brzdy, na všech kolech kotoučové. Od verze Ducato 120 (což bylo i testované provedení) jsou vpředu dokonce o průměru 300, vzadu 280 milimetrů. Cit vyžaduje také krátce odstupňovaná šestistupňová převodovka, jež nemá ráda hrubé zacházení. Jak jí, tak motoru (ale i spotřebě paliva) vyhovují spíše nízké otáčky motoru. Ten navzdory dopování turbodmychadlem zabírá nádherně už odspodu, takže ani není mnoho důvodů jej vytáčet. Maximum točivého momentu je konstantní v rozsahu 2200 až 2800 min-1 .
Fiat DucatoV praxi to znamená, že při klidné jízdě a po rovině řadíte šestý stupeň už při nějakých 55 km/h. Zároveň však motor SOFIM o objemu 2,3 litru a výkonu 88 kW poskytuje vozu neobyčejnou dynamiku při zachování až neuvěřitelně nízké spotřeby paliva, o níž si konkurence může nechat jen zdát. Při dodržení předchozích zásad, plynulé jízdě a nevytíženém voze jsem v běžném provozu dosáhl průměrné spotřeby nafty 7,0 litru na 100 km. Veliký podíl na tom má nezpochybnitelně i výborná aerodynamika vozu. Je však třeba mít na paměti, že odporová síla roste právě se čtvercem rychlosti. Součinitel odporu vzduchu tedy dodatečně ovlivnit nemůžete (pouze negativně), rychlost jízdy ano. Proto takové spotřeby bylo dosaženo při dodržování rychlostních limitů a jízdě po dálnici nepřevyšující 110 km/h, přestože hranice vozu jsou mnohem dále. Každopádně při objemu palivové nádrže 90 litrů je dojezdový rádius přibližně jeden tisíc km.

TIP: Fiat Ducato III - jak zvládne náročný provoz?

Délka/šířka/výška (mm) 5.998 x 2.050 x 2.764
Rozměry nákladového prostoru (mm) 3.705 x 1.870 x 2.172
Šířka mezi podběhy (mm) 1.422
Objem nákladového prostoru (l) 15.000
Hmotnost užitečná/celková (kg) 1.250/3.300

Citroen Jumper
Citroen JumperZcela přepracovaná konstrukce nového jumperu umožňuje dosáhnout většího počtu možných kombinací užitečných objemů a zatížení. Jumper je k dispozici ve čtyřech délkách, třech výškách a se třemi možnými rozvory náprav. Nabízí tak užitečný objem ložného prostoru od osmi do 17 krychlových metrů, přičemž u předchozí verze maximální hodnota činila 14 m3. Zároveň došlo k pokoření hranice celkové hmotnosti 3,5 tuny. U nové verze může dosáhnout až čtyř tun (v tomto případě je užitečné zatížení dvě tuny). Jumper je tak jediným lehkým užitkovým vozidlem s pohonem předních kol, který nabízí celkovou hmotnost vyšší než 3,5 tuny. Velké různorodosti modelů, jež tak mohou uspokojit prakticky veškerá přání zákazníků, svědčí i paleta nabízených provedení. Kromě zmiňovaných různých délek, výšek a rozvorů jsou k mání furgony, kombi pro dopravu osob a valník s jednoduchou nebo dvojitou kabinou. Kromě toho v nabídce figurují další varianty, pro něž jsou připraveny karosářské nástavby. Konkrétně se jedná o podvozky s kabinou nebo dvojkabinou a podlahy s kabinou. Pro speciální účely lze pochopitelně získat i samostatný podvozek, a to jak s kabinou, tak i bez ní.
V prakticky vybaveném interiéru je šikovný malý psací stolek s pružinovým držákem na dokumenty a mnoho úložných prostor ve dveřích a na přístrojové desce - nevyužit zůstává jen prostor nad hlavou posádky.
Multifunkční displej informuje řidiče také o čase a o překročení předvolené rychlosti. Dalším užitečným pomocníkem je Hill Holder, který řidiči ulehčuje rozjezdy do stoupání. Systém se aktivuje poté, co řídicí jednotce ESP vyšlou signál čidla umístěná pod sedadly, jež vyhodnocují aktuální polohu automobilu při rozjezdu.
Citroen JumperJumper nabízí sériově elektrickou zásuvku 12 voltů pro připojení mobilního telefonu nebo přenosného počítače, která je prakticky umístěna uprostřed palubní desky. Interiér vozu nabízí až deset plnohodnotných odkládacích prostorů. Jde například o několik přihrádek, odkládací schránku uzamykatelnou klíčem a schopnou pojmout přenosný počítač nebo i odkládací prostory na středové konzole (otevřené, zavřené nebo chlazené, podle výbavy). Rozměrný úložný prostor je i nad hlavami řidiče a spolujezdce (na přání).
Pro snazší ovládání má Jumper elektrický posilovač řízení, u verzí s výkonnějšími motory s proměnlivou charakteristikou v závislosti na rychlosti jízdy (u námi zkoušeného vozu byla konstantní charakteristika). Jumper je také standardně vybaven kotoučovými brzdami vpředu i vzadu, doplněnými ABS s brzdovým asistentem.

Rozvor náprav (mm) 3.450
Užitečný objem (m3) 11,5
Celková hmotnost jízdní soupravy (kg) 5.000Autor: TZS

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 23.07.2007 15:34 
Známý má firmu a koupil hned tři s tímhle motorem.Nedá na něj dopustit.Třetí generace má prý výbornou výbavu a super motory.Na výměnu oleje jezdí po 40.000Km a rozvod je řeťezem takže jen prý kontrola ve 240.000Km.Spotřeba kolem 8 a to vozí 1500kg.
- 23.07.2007 15:37 
Určitě ano ,ale co se týká cen v servisu a náhradních dílů tak Boxer je nejlevnější.100% ověřeno - u deseti položek za nákup náhradních dílů a porovnání cen!!!
- 23.07.2007 17:36 
Pepe napsal:
Mám starší model Ducata Maxi 2,3 JTD (80kW) a pod 8 se nedostanu. Podle stylu a hlavně podle zatížení 8,2 - 9,5. Převážně město a kolem komína. Jinak díky za článek, v říjnu doplatím leasing a pak se uvidí....
Jezdil jsem ve firmě s Fiatem Ducatem a ted si nejsem jist 2,4 JTD model 2005 asi...Mám teda s ním špatný zkušenosti jako třeba při 130km/h a výš my pořád různě foukal vítr do kabiny jak kdybych nebyl dovřený, potom hrozný byl přeposilovaný posilovač kde na dálnici opět ve vyšší rychlosti stačilo prstem hnout a byl jste téměř v pangejtu...Ve 100tisích odešlo ložisko..další poruchy neznám dlouho jsem pro ně nejezdil...Líp na tom byl Nový Ford Tranzit až na tu věčně svítící kontrolku porucha motoru, kluci v servisu něvěděli co s tím ale přitom nikde nic...Libor
- 24.07.2007 01:13 
Ty předky jsou na fotkách zvláštní, ale v reálu to jde. Přístrojovka je supeeer, ovládání taky Třeba s Aviou by to srovnat nešlo hihi. Jen mi trochu vadí, že ty boční okýnka jsou docela krátké (B sloupek bych posunul vzad) takže výhled kolmo do boku nic moc. Dopředu a do zrcátek však super. Do těch cca 140km/h jsou jízdní vlastnosti vypočitatelné a příjemné (jezdíme s cca 1/2 zatížením). Jízda po městě paráda, při parkování je to na obrubníky krásně agilní. Couvání na zrcátka je otázkou zvyku, nemiluju to, ale problém s tím nemám (když je tma+prší tak ale nic moc). Během zimy jednou nad ránem za pár hodin napadlo 30cm sněhu, a cestáři nikde. Tak zcela prázdný Boxer hrabal a hrabal, ale prohrabal se všude! Po technické stránce zatím spokojenost a relativní kvalita (taky najeto zatím 70tkm). Jinak zaměstnanci s tím jezdí celkem rádi, já měl tu čest pouze párkrát (neboť jsem krysa kancelářská) a kupodivu náhodou fakt příjemný zážitek. Dlouhodobá spotřeba 9,5L
osmnactka18 - 30.04.2016 16:33 
Tyto modely byly mými favority, když jsem se rozhodoval, jakou dodávku koupit. Vyzkoušel jsem je všechny, ale nebylo to ono, ale pak jsem narazil na Transita, kterého jsem vyzkoušel u /smazáno admin/ a nemůžu si jej vynachválit. Pokud nevěříte, tak si jej taky vyzkoušejte a jsem si jistý, že změníte názor. Doporučuji výše zmíněnou firmu, poskytují skvělý servis za bezkonkurenční cenu! :)
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (688) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 289) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (685) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 165) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 404) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 212) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (999) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 856) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 027) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 859) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 529) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 175) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 562) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 302) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (3 111) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 243) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 840) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 606) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (5 851) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (987) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 375) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 603) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (2 534) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 471) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 523) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 579) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 4.0 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (9 441) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 030) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 175) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 279) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 942) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (5 875) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 920) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 277) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 672) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 164) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 202) | komentářů (0) otevřít článek...

Test: Kia Optima SW 2,0 T-GDI GT

27.února 2017
Sportovně střižené provedení s názvem GT má pod kapotou přeplňovaný dvoulitr v benzínu s výkonem 180 kW. Jak na nás auto po týdenním používání zapůsobilo?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 991) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Edge - kus Ameriky

21.února 2017
V záplavě líbivých uhlazených SUV působí Ford Edge hodně chlapácky. Jeho ostře řezané tvary umocňují jeho už tak dost statnou postavu. Má šanci prorazit jen se čtyřválci a cenovkou přes milion korun? Vyzkoušeli jsme verzi Sport s dvouturbovým turbodieslem a automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 895) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi Q2: Něco jako SUV

20.února 2017
Vozy SUV jsou extrémně módní. Vždyť každé čtvrté auto prodané v roce 2016 v Evropě bylo SUV. A tak Audi jede na vlně a představuje další a další taková auta. To nejmenší z nabídky je Q2. Je to ale ještě vůbec SUV?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 228) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Kuga 2.0 TDCi ST Line – pro pohodovou jízdu

13.února 2017
Faceliftovaná Kuga ve své druhé generaci se konečně dostala do prodeje. Vyzkoušeli jsme ji s nejsilnějším dieselem a pohonem všech kol.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 638) | komentářů (1) otevřít článek...

Test Renault Mégane kombi 1.5 - plebejský původ

6.února 2017
Vozy modelové řady Mégane za úspěch vždy vděčily lákavé kombinaci rozumné ceny a praktických vlastností. Platí to i pro stávající kombík, který jsme vyzkoušeli se středním naftovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (3 031) | komentářů (3) otevřít článek...

Nový Hyundai i30: čím nás překvapil?

31.ledna 2017
Už nějakou dobu se nás snaží televizní reklamní spot na nový Hyundai i30 přesvědčit, že má tohle auto vyráběné v Nošovicích silný sportovní charakter. Po prvních kilometrech za volantem v okolí španělské Malagy už víme, v čem tkví jeho skutečná kvalita.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C3: zmenšený Cactus

30.ledna 2017
Novinky spojuje originální vzhled s prostorným interiérem, velkým zavazadelníkem a nezáludným chováním na silnici. Ne všechno se ale povedlo na výbornou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 443) | komentářů (0) otevřít článek...

Testovali jsme BMW 7 aneb šest plus čtyři, rovná se osm

23.ledna 2017
Ne, nechceme vás zkoušet z jednoduché matematiky. Jen jsme chtěli poukázat na skutečnost, že jsme vyzkoušeli zcela nový vznětový šestiválec BMW vybavený čtyřmi turbodmychadly, který jako první dostala nová řada 7. Ten má totiž nabídnout požitek osmiválce.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 580) | komentářů (5) otevřít článek...

Kia Niro - hybridní crossover potěší hlavně ve městě

16.ledna 2017
Chcete větší prostorné auto, s kterým budete jezdit hlavně po městě a jeho okolí? Zvažte hybridní novinku Kia Niro.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (4 308) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1,8 Hybrid – mimozemšťan

9.ledna 2017
Tenhle japonský crossover jako by do segmentu menších SUV spadl z nebe. Výrazný design doplňuje stylový interiér i vyvážené jízdní vlastnosti.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (3 189) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi SQ7: nejlepší jízda roku 2016

2.ledna 2017
Letos jsem vyzkoušel řadu rychlých a úžasných sportovních aut. Paradoxně to nejlepší svezení jsem ale zažil ve velkém SUV s dieselovým motorem. Že jsem se zbláznil? Ne, protože 4.0 V8 TDI s elektrickým kompresorem je skutečný zázrak techniky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 623) | komentářů (1) otevřít článek...

BMW 540i - tohle auto chceme za rok pod stromeček

27.prosince 2016
Přání z titulku máme od té doby, kdy jsme mohli vyzkoušet zcela novou generaci pětkového BMW s třílitrovým šestiválcem a pohonem zadních kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 471) | komentářů (5) otevřít článek...
 
/ 21 (1019)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Boxer, Ducat ...