Volkswagen Golf 1,9D jezdí i po ujetých 253 tis. km.

Golfa jsem koupil v roce 2002 jako ojetého po podnikateli z Prahy. Vůz měl na sobě různé promáčkliny a šrámy, nejspíš díky provozu po Praze.
04.08.2009, recenze uživatelů

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Značka:Volkswagen
Model:Golf 3
Typ: 
Karoserie:Kombi
Obsah motoru:1896
Palivo:nafta
Rok výroby:1997
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:119000
Najeto km nyní:253000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:sedm let
Průměrná spotřeba:5.5 litrů/100km
Předchozí vozidlo:Škoda Felicia

Golfa jsem koupil v roce 2002 jako ojetého po podnikateli z Prahy. Vůz měl na sobě různé promáčkliny a šrámy...nejspíš díky provozu po Praze. Oproti felicii mě zaujala bohatá bezpečnostní výbava zahrnující 2 airbagy a ABS. A Také celková masivnost karoserie. Bohužel však jakákoliv elektrická výbava, či dokonce klimatizace chyběla. Jenže tenkrát mě limitovaly finance.

Za celých sedm let, co jej mám, mě ani jednou nenechal ve štychu. Prakticky jediné co měním je olej a pneumatiky. Bál jsem se, když počítadlo kilometrů minulo hranici 200 tisíc km, že se začnou vyskytovat vážnější závady, ale nebyl důvod. Díky pravidelnému servisu, který golfu každý rok dopřávám, mám auto stále pod kontrolou. Myslím, že se preventivní prohlídky u každé ojetiny vyplatí. Neřekl bych však, že by byl můj Golf nějak přehnaně náchylný k závadám. Pravda je, že od nějakých dvou set dvaceti tisíc ujetých kilometrů si už pář dílů žádalo výměnu (žhavicí svíčky, trysky vstřikování, táhla ruční brzdy). Avšak nutno dodat, že spojku společně se setrvačníkem jsem měnil až nedávno (240 tis. km.), převodovku a startér mám stále původní, brzdové obložení spolu s tlumiči měním tak jednou za tři až čtyři roky, což je myslím super. Výfuk jsem měnil jen jednou a to ne celý, ale jen část pod motorem. A to najezdím ročně zhruba dvacet tisíc km. Vliv těžkého motoru na opotřebení přední nápravy jsem nezaznamenal.
Motor 1.9d 47kW typ 1Y je poctivý pracant. Bohužel však všem zájemcům o (sportovní) svezení doporučuji spíš turbodieselovou alternativu. Má motorizace je spíš na klidné svezení, kdy se však odmění velmi nízkou spotřebou. Nedávno jsem najel na jednu nádrž přes 1000 km! Pozor však, nesrovnávejte jej s jeho alternativou známou z felicií. Nevím čím to je, ale u felicie představuje tu nejhorší motorizaci. V golfu se chová naprosto jinak, žádné kvílení, hrkání, obtížné starty atd.

Interiér se velmi snadno udržuje čistý. Sklopení zadních sedadel a vytvoření téměř rovné ložné plochy, kde se pohodlně vyspí dva 185 cm chlapi, zabere jen minutku.

Moje výtky směřují k línému motoru, chudé výbavě, mírně letargickým brzdám - v mé motorizaci vpředu kotouče, vzadu bubny (nutno více tlačit na příslušný pedál a to i s použitím sportovní sady brzd vpředu), zrcadlení horní části přístrojové desky v přímém slunci, nemožnosti nastavit hlavové opěrky vpředu ještě o něco výš (měřím 186cm a mám ji v nejvyšší poloze tak na úrovni přechodu krku v temeno hlavy).

Jinak mám v plánu řešit mírnou korozi, která postihla hlavně hrany dveří a celkem dost i podlahu, avšak nosné části vozu jsou stále jako nové. Časem zřejmě dojde i na převodovku.

srovnání s ostatními modely:
Opel Astra Caravan: motor: nesrovnatelně lepší benzinové motory, naopak diesely bída s nouzí...
výbava: bývá stejně chudá jako u golfů..vše bylo za příplatek
bezpečnost: podprůměrná..golf 3 byl etalonem v bezpečnosti
ceny nd: podobné, možná trochu nižší..je jich víc jak variantů
Toyota Corolla Combi: řekl bych že až na cenu ND, mezer ve výbavě, množství prodaných kusů a
z toho důvodu velmi špatného shánění ND je nadprůměrným automobilem. Jediný, který se podle mého názoru dá objektivně s golfem 3 variant srovnávat. Kamarád má Corollu combi s motorem 2.0D r.v.93 a už s ní nalítal víc jak 300 tisíc km. bez větších závad.
Francoužští kolegové: nemám rád francouzské vozy,takže nechci nějak negativně ovlivnit Váš úsudek.

Všem zájemcům o rodinné kombi mohu Golf III Variant jen a jen doporučit. Nejen z hlediska bezpečnosti a vcelku levnému provozu, ale i díky možnosti nadstandardní výbavy a velmi úsporného turbodieselového motoru, který bych chtěl všem doporučit, protože myslím, že zůstavá tou nejsuverénnější motorizací pro tento vůz. Je to poslední povedený golf, až řada 5 a 6 vrací golfu zpět své dobré jméno.

P.S. co se týče náhradních dílů, jsem udiven jak není problém sehnat spustu dílů z druhovýroby. Například replika spojky i se setrvačníkem mě stála 6000 kč. Vynikající ne? Výborný zdroj nd jsou též i vrakoviště, kde se však variant vyskytuje spíše sporadicky. Vzhledem k téměř nulové šanci koupit plně vybaveného golfa, představují vrakoviště zajímavou možnost si svého golfa dovybavit, avšak pozor, například o elektrické stahování oken je tak velký zájem, že je téměř neseženete.

Vlastníte vůz značky Volkswagen? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

KladyZápory
spolehlivost + variabilita letargický motor 1.9d(1Y),1.8(55kW)
výborné turbodiesely a benzin 2.0 (85kW) často chudá výbava (až k smíchu)
relativně levné ND u motoru 1.9d max.hmotnost bržděného přívěsu jen 800kg..!
spotřeba paliva (pro diesely)  
bezpečnost  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě ano

hodnocení
brzdy
3
design
5
dílenské zpracování
5
dynamika motoru
2
jízdní komfort
4
ovladatelnost
4
prostornost
4
pružnost motoru
2
řazení
5
řízení
4
sedadla
4
spotřeba
4
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
3.92
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vendys, 05.08.2009 11:42
Je opravdu k neuvěření, jakými VrakWágny se ještě dnes někteří oháněnjí. A co jsme se z údajné recenze dozvěděli?... Že vzadu spí s nějakým chlapem, 7 let se v tom potí bez klimy a že má bohatou bezpečnostní výbavu: stěží spolehlivý 12 let starý airbag a ABS, o jehož funkčnosti také dost pochybuji. Pozitivní na tom je, že majiteli stačí málo k radosti a spokojenosti a že se o to umí podělit. Tak hodně štěstí do dalších km.
T.J., 05.08.2009 18:30
no ty begy jsou dost pravda. Tuším, že po patnácti létech by se měli tak i tak vyměnit. ABS je v podstatě velmi primitivní záležitost, krom čidla bych neviděl problém. Jinak já měl toto auto za šrot, už když poprvé vyjel. Sorry koncernisti, ale tak to je. Konkurence byla na tom lépe. Jinak Nájezd 250 je opravdu směšný. To má najeto v republice většina aut. Akorát jejích "druho"majitelé si myslí, že těch 128623km v bazaru byla fakt pravda!
jekl, 05.08.2009 19:02
mam vw golf 1,9td,najeto přes 400000km,jezdím pouze na bionaftu nebo čistý olej,šest let jsem neměnil palivový ani olejový filtr ani olej v motoru,je to neuvěřitelnej nezmar
Pavlik, 05.08.2009 19:06
U takhle staré plečky se airbagy mají měnit s největší pravděpodobností už po 10 letech. Až u třetí generace airbagů (rok 2000 -01 ) je interval 15 let a je předepsána jen kontrola a případně výměna. Jinak celková bezpečnost tohoto vozu je dnes opravdu jen o "pocit" lepší než u felicie.
Kama, 17.11.2010 20:57
Tak to bych tě chtěl vidět... neměnit olej to mě dostalo.... To bys brzo dojel...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.