zpět

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?

V dnešní poradně rozebereme všechny dieselové motorizace Avensisu druhé generace a poradíme, kterou zvolit.
18.05.2018, poradna

hodnocení článku: 4.8 z 5 (96%)
hodnoceno: 4x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Zdravím vás! Prosím o radu - rozhoduji se, zda koupit Toyotu Avensis ročník 2006. Mám na ni nabídku, vypadá moc hezky a je to dvoulitr diesel. Jaký je to motor, spolehlivost + srovnání s ostatními. Děkuji, Petr K.

Dvoulitrový diesel v obou výkonových verzích lze doporučit.
ODPOVĚĎ: Dobrý den Petře, dieselový dvoulitr v Avensisu je obecně velmi dobrou volbou. Pozor, byly ale dva. První z nich, 2.0 D-4D se pod kapotou Avensisu nabízel do roku 2006, měl výkon 85 kW, řemenové rozvody a nepřímý vstřik nafty. Právě na pravidelné výměny ozubeného řemene po 120 tis. km je ale nutné u tohoto motoru dávat pozor. Novější diesel označovaný stejně 2.0 D-4D, má již bezúdržbový řetěz, jednotka se nabízela od roku 2006 do ukončení výroby (2008). Právě tento motor s výkonem 93 kW by byl mou volbou. Je tichý, spolehlivý a úsporný. Opatrnější bych byl u silnější 2,2 D-4D s výkonem 110 kW, která se do Avensisu montovala od roku 2005 do roku 2008. Ačkoli jede opravdu hezky, má choulostivé vstřikovače. Je také těžší než dvoulitr a na jízdních vlastnostech je to znát. To samé platí i o jeho nástupci s přídomkem D-CAT a výkonem 130 kW, který se nabízel souběžně se 110 kW verzí. Vrcholný diesel vybavený špičkovou technikou poskytuje maximálně tichý projev, což je jeho největší plus. Spotřeba paliva není nejnižší (běžně kolem osmi litrů), stejně tak absence plynulého zrychlení může být někomu protivná. Největším problémem je však nespolehlivost drahých piezoelektrických vstřikovačů i poruchový oxidační katalyzátor. U všech dieselů hrozí riziko závady dvouhmotového setrvačníku i karbonem zaneseného EGR ventilu - objevuje se hlavně u starších ročníků do r.v. 2005.

Naopak motorizaci 2,2 D-4D i 2,2 D-CAT bych se raději vyhnul.
Na motory jsem Vám tedy odpověděl, přidám i obecné rady, co na tomto modelu zkontrolovat před koupí. První tři roky od zahájení bylo nepříjemnou závadou tavení objímky držící žárovku v předním světlometu. Často potom musela přijít na řadu výměna světlometu. Lepší mohly být brzdy, které trpí na korozi kotoučů a tuhnutí zadních třmenů. U některých vozů se objevovaly problémy s řízením, konkrétně šlo o vůli v drážkách vloženého hřídele. Rez na karoserii naopak nenajdete.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
mufik.martin, 11.05.2018 06:05
Mám možnost koupit chatičku, rozhoduji se zda koupit, je to stavba z roku 95, 2kk, mám na ni nabídku, mám ji koupit? Vypadá hezky :)

Asi takovou má vypovídající hodnotu váš dotaz :)
, 19.05.2018 16:16
Teď u mne byl servisní technik, měl 2.0-d4d, ale nevím jakou verzi. Najeto půl milionu, jednou nechával repasovat vstřikovače a jednou čistit dpf, jinak prý jen spotřebak.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.