Dobrý den,v dohledné době si budu kupovat nové (ojeté) auto a chtěl bych trošku poradit kam bych se měl ubírat. V mém nejužším výběru skončil Ford Mondeo (hatchback) 1,8 a nebo 2,0 na toto auto jsou skvělé recenze a i vzhledově se mi velice líbí. Druhé auto z výběru je Seat Toledo 1,8 20V Turbo (bohužel sedan), ale taky pěkný vůz a s trochou sportovního srdce. Chci se spíš orientovat na pohodlí, jízdní komfort, poruchovost, ceny ND, dostupnost servisu, ale troška dravosti taky neuškodí (předjíždění atd.). Mělo by se jednat o rok výroby od roku 2000 až do roku 2003 v cenách do 200 000 kč. Jezdit budu hlavně do práce což je tak 60 km tam i zpět každodenní jízdou i v zimě půl dálnice půl "normální" cesta.  Předem díky za odpověď.
S pozdravem
David" />
 
Mondeo nebo Toledo? A s jakým motorem? (doplněno)
 
 
 
 
 
 

Mondeo nebo Toledo? A s jakým motorem? (doplněno)

již zítra na TipCars.com

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz

Dobrý den,v dohledné době si budu kupovat nové (ojeté) auto a chtěl bych trošku poradit kam bych se měl ubírat. V mém nejužším výběru skončil Ford Mondeo (hatchback) 1,8 a nebo 2,0 na toto auto jsou skvělé recenze a i vzhledově se mi velice líbí. Druhé auto z výběru je Seat Toledo 1,8 20V Turbo (bohužel sedan), ale taky pěkný vůz a s trochou sportovního srdce. Chci se spíš orientovat na pohodlí, jízdní komfort, poruchovost, ceny ND, dostupnost servisu, ale troška dravosti taky neuškodí (předjíždění atd.). Mělo by se jednat o rok výroby od roku 2000 až do roku 2003 v cenách do 200 000 kč. Jezdit budu hlavně do práce což je tak 60 km tam i zpět každodenní jízdou i v zimě půl dálnice půl "normální" cesta.  Předem díky za odpověď.
S pozdravem
David
PORADNA, 20.01.09 | 11:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Seat Toledo, Ford Mondeo

Odpověď

Fodr MondeoDobrý den,

věřím tomu, že vzhledem k Vašim požadavkům je pětidvéřový hatchback od Fordu dobrá volba. Vnitřní prostor, zajímavě velký zavazadlový prostor a příznivá cena náhradních dílů dělá z Mondea vhodnou volbu. Motor 1,8 má nižší sazbu povinného ručení a na Mondeo je dostačující. 2.0l má lepší kroutící moment, při plném obsazení bude lepší dynamika i spotřeba na cesty mimo město, ale spadá už do dražší kategorie pojištění. Sportovní srdce se nedá od Mondea rozhodně očekávat, jedině pak volit ST200, ale zde se dodává 2,5V6 a provozní náklady jsou o dost vyšší.

S Toledem je to trochu jinak. Zde paleta benzinových motorů začíná na zdvihovém objemu 1,6 s výkonem 74kW, následuje motor 1,8 20V 92 kW, ale bez přeplňování turbodmychadlem a potom 2,3 V5 110kW, vše z produkce koncernu VW. 2,3 V5 je sice výkonovými parametry zajímavý, má pěkný zvuk, ale spotřeba se pohybuje mezi 9-10 litry. Při svižné jízdě i přes 11 litrů. Výhodou je nízká pořizovací cena a maximální výbava tohoto modelu. Zákazníci se dost často obávají právě spotřeby a i když je povinné ručení v kategorii do 2500 ccm, přisuzují mu dražší kategorii nad 2500 ccm. Oproti Mondeu 2,0 je spotřeba vyšší, ale Seat Toledozážitek z jízdy je také jiný, lepší. Následná prodejnost je ale špatná a při koupi ojetiny by to měl být jeden z rozhodujích aspektů. Mondeo se vždy prodá snáze. 1,8 20V se doporučit nedá, je to sice střední cesta při výběru, ale v tomto případě se o zlatou střední cestu nejedná. V případě Toleda, je to bohužel nejhorší výběr motorizace. Spotřeba může být i vyšší než u 2,3 V5, naopak pružnost je nejhorší z uvedených jednotek. Sice se dostaneme do levnější kategorie povinného ručení, ale zbytek provozních nákladů bude vyšší. Bohužel Seat nedodal jeho přeplněnou verzi, ta je paradoxně úspornější, výkonnější a celkově prodejnější. Tato pohonná jednotka byla ve všech modelech koncernu včetně Octavie, ale Seat vsadil na stejný výkon 110kW pětiválce do V. Klasickou 1,6 se 100 k můžeme znát z Octavie a dalších modelů koncernu VW. V případě Octavie je hodně dobře prodejná a špatně dostupná jako ojetina. Při výběru Seatu je to asi nejrozšířenější jednotka, tam se nemusíte dostupnosti bát. Nevýhodou Seatu oproti Mondeu je velikost zavazadlového prostoru nebo spíše přístup. Zatímco odklopením 5. dveří Mondea získáte více než skvělý přístup do zavazadelníku u Toleda se jedná pouze o 4 dvéřový sedan a víko kufru nám sice ukáže obrovský prostor, ale přístup k němu je ve srovnání s výše uvedeným konkurentem daleko horší, je to bohužel daň za líbivé provedení karoserie sedanu.

S oběma adepty s rokem výroby 2000 – 2003 se rozhodně vejdete do 200000 Kč, snad jen nový model Mondea – facelift atakuje hranici mírně nad 200 tis. Kč, jde ale spíš opravdu o kosmetický facelift než technicky odlišný model. Otázkou zůstává, kam až ceny spadnou teď po novém roce, ale kdybychom měli stále čekat, nemohli bychom koupit vůbec nic. Spíše doporučuji pozorně vybírat, v klidu zvážit případná pro a případná proti vybraného modelu. Je opravdu z čeho vybírat. I v dnešní době ale platí, že za nadprůměrné auto musíme dát nadprůměrné peníze. Takže přeji dobrý a šťastný výběr a mnoho šťastných kilometrů.

Doplňující reakce autora na diskusní příspěvky čtenářů TipCars.com:

Dobrý den,

dovolte mi reagovat na pár bodů v diskusi pod tímto článkem. Nemyslím si že 81kW je vzhledem k velikosti Mondea a váze vozu málo. Rozdíl mezi výkonu 92kW novějšího motoru není tak závratný, aby běžný motorista, který si pořizuje Mondeo na běžné ježdění tohle řešil. A i když se o automobil stará, tak je pro něj stále spotřebním zbožím. V praxi jsem se setkal s lidmi, kteří ani nevěděli, kolik jejich objemově stejný motor má kW. Technická data řeší nadšenci, kteří si možná potrpí na rozdíl 12kW, ale v běžném provozu to opravdu nikdo neřeší. Výkon motoru bere při koupi ojetiny v potaz čím dál tím méně zákazníků. Řeší spíše náklady spojené s provozem vozidla. A v Čechách je první otázka kupujícího kolik bude stát povinné ručení. Proto jsem doporučoval 1,8. Pokud vím, pracují spolehlivě a poptávka je po nich pomalu vyšší než po dvoulitrech právě z důvodu povinného ručení. A když si podrobně přečtete článek, tak proti dvoulitru nepadlo ani jedno křivé slovo, mimo poznámky o výši povinného ručení. Leckdy vysvětlit zákazníkovi, že více znamená méně je problém. Jsem zastáncem vyššího objemu motoru, ale následný prodej se podle toho nedá určit. Právě následná prodejnost by měla být jedním z aspektů při výběru automobilu. Poznámka o modelu ST200 patřila právě staršímu modelu 99-2000. Osobně bych tento automobil doporučil pouze ve výborné kondici a s patřičným servisem, ST200 funguje skvěle, spotřeba je vyšší, ale je to daň za luxus. Pro běžného uživatele je to zbytečný vůz, nadšenec modrého oválu, pokud narazí na zachovalý kousek, je za něj určitě rád. V době kdy vznikala tato odpověď, měl ST200 v dobrém stavu pomalu stejnou hodnotu jako srovnávaný konkurent Toledo 2,3. Když si ho totiž chcete pořídit, dá to práci a za pěkný stav se platí. Jsme o pár týdnů dále a jakákoliv odlišnost od šedého průměru je stále více neprodejná a nikdo z nás nemůže spolehlivě říci, kde se to zastaví. A protože cenová kategorie byla nejlépe do 150 tis. Kč., nový model ST220 s 3.0 motorem jsem ani nezmiňoval. Píšete sice, že se dá aktuálně sehnat za 180.000 Kč. Nevím jak jste dalece zkoumal stav toho vozidla (jestli je to stejný ST220 jako myslím já), ale když si podrobně prohlédnete nabídku, cena 180000 Kč je nejlevnější v dosahu a všechny ostatní s originál koly, byť o rok mladší jsou hodně přes 200000 Kč. Neprezentoval bych to tedy tak jak uvádíte, že ST220 se dá sehnat za 180000 Kč považuji to za zavádějící. Tyto automobily stály hodně peněz jako nové a jejich majitelé se samozřejmě hodně špatně smiřují s cenovým propadem. Pokud si takový automobil pořídíte, musíte ale počítat s tím, že i servis bude dražší. Když Při hledání ojetiny narazíte na nízkou cenu, může to být z důvodu rychlého prodeje, ale ve většině případů je zde nějaký háček. ST220 se nedá vybírat podle nejnižší ceny. Nakonec po faktických osobních prohlídkách zjistíte, že pěkná, příliš nehavarovaná auta se prodávají za střední ceny celkové nabídky. Měřítko pohledu na technický stav, máme ale každý jiný.

Souhrnem tedy dost dobře nechápu útok na mne a mé znalosti o motorech Ford, měli bychom si každý uvědomit a hlavně rozdělit subjektivní pocity, které se mohou lišit. Rozdíly výkonů 81kW a 92kW nebyly ani zmíněné, protože průměrný motorista bude spíše řešit právě subjektivní pocit ze zkušební jízdy a tam bude záležet na technickém stavu a jakou historii má daný automobil za sebou. Tím chci říci, že zachovalých 81kW může jet lépe než utahaných byť naleštěných 92kW. 1.8 bych s klidným srdcem doporučil pro své klady – nižší povinné ručení, dobrá následná prodejnost, průměrné jízdní vlastnosti, v případě, že se mi do ruky dostane zachovalé Mondeo s dvoulitrovým motorem, nejen já, ale i ostatní kupující si rádi připlatí za stav a nebudou řešit cenový rozdíl mezi pojištěním a na závěr uvádím, že o ST 220 nebyla vůbec řeč vzhledem k ceně mimo cenový rozsah tazatele, byla řeč o zachovalé ST 200 v pěkném stavu. Platilo, platí a platit bude za jakéhokoliv stavu trhu, že pěkná a zachovalá auta mají svoji cenu a zákazník si za to musí zaplatit, cena pod střední proud může (ale nemusí) mít háček, z kterého se postupem času může vyklubat pěkný hák a je potřeba tedy tyto případy řešit po aktuální prohlídce technického stavu. Ale to neplatí jen na trhu s ojetými automobily.

Daniel Dvorský

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 24.01.2009 11:27 
Koloss napsal:
OMYL, problém s hlavou u Passatu byl u čelního nárazu. Zajímavé, jak vám ty vaše omyly tak nějak vždy hrají do karet. Já jsem vytáhl co se nehodí Passatu a to co se hodí Mondeu, protože vy jste s tímto postupem začal, akorát přesně obráceně. Vaše koncernové triko je vidět i přes ten internet. Jestli chcete vytrhovat věty z kontextu jako doteď, tak je celá diskuze nanic. U každého vozu něco zkritizovali a něco pochválili a výsledek je, že dostali oba shodně 4 hvězdičky. Jestli je podle vás výsle...
Četl jste prosím vůbec mé příspěvky??? Psal jsem: "...TOLEDO bohužel TESTOVÁNO NEBYLO. Vodítkem může být výsledek Octavie/Golfu. TĚŽKO POROVNÁVAT, nicméně Octavia dokázala nabídnout (byť o 3 body horší) min. srovnatelnou (v mých očích snad i lepší) bezpečnost, a to je o třídu níž (v NCAP však zařazena do Large Family Cars). U Toleda BYCH OČEKÁVAL podobný výsledek..."

Já opravdu nechápu, proč tady proti mě tak brojíte (jak malé děcko). Já nikde nenapsal, že Toledo nabízí stejnou nebo dokonce vyšší míru bezpečnosti! Já jen napsal ,že vozy střední třídy 2002+- nabízí vyšší míru bezpečí. A to je fakt, který jste mi tu ani vy nevyvrátil. Jen jste se tu chytl Passatu (mimochodem proč vám tak hýbe žlučí???). Já zmiňoval také vozy jako C5, Laguna, Accord. Také nevyvrátíte nestabilní konstrukci Mondea, což je podle mě na výsledku Mondea to nejhorší. Jen se tu stále zaobíráte Passatem, jestli je lepší přijít o hlavu nebo o hrudník. A že haním Mondeo. Asi to už číst nebudete, ale opavdu se na to podívejte alespoň trochu objetkivně. Pokud se vám nelíbí Passat (ano, jeho výsledek nebyl nijak excelentní), klidně si porovnejte Mondeo s C5 nebo Lagunou.
- 24.01.2009 11:34 
Koloss napsal:
OMYL, problém s hlavou u Passatu byl u čelního nárazu. Zajímavé, jak vám ty vaše omyly tak nějak vždy hrají do karet. Já jsem vytáhl co se nehodí Passatu a to co se hodí Mondeu, protože vy jste s tímto postupem začal, akorát přesně obráceně. Vaše koncernové triko je vidět i přes ten internet. Jestli chcete vytrhovat věty z kontextu jako doteď, tak je celá diskuze nanic. U každého vozu něco zkritizovali a něco pochválili a výsledek je, že dostali oba shodně 4 hvězdičky. Jestli je podle vás výsle...
A ještě pro pořádek dodám: Mě na Mondeu nevadí 4 hvězdy (ano, to obecně není špatný výsledek). Mě vadí nestabilní konstrukce! Což značí, že při vyšší nárazové rychlosti by dopadlo mnohem mnohem hůře. A dodatek pro vás - ano, je to jen doměnka. Ale tuto moji hypotézu stavím na výsledcích testu.
- 24.01.2009 16:59 
rohYpnol napsal:
A ještě pro pořádek dodám: Mě na Mondeu nevadí 4 hvězdy (ano, to obecně není špatný výsledek). Mě vadí nestabilní konstrukce! Což značí, že při vyšší nárazové rychlosti by dopadlo mnohem mnohem hůře. A dodatek pro vás - ano, je to jen doměnka. Ale tuto moji hypotézu stavím na výsledcích testu.
Doporučuji si pořádně prohlédnout video crashe Passatu. Ono se totiž tmavé auto na tmavém pozadí hodně ztrácí, zatímco na stříbrném Mondeu je vidět každa drobnost. Pokud se tedy nenecháte oklamat "maskováním" Passatu, tak zjistíte, že vyhnutí sloupku u řidiče je víceméně stejné jako u Mondea a s deformacemi střechy je to stejné. Proč u Mondea označili konstrukci za nestabilní a u Passatu ne, se asi těžko dozvíme, nebyli jsme u toho ani jeden.

Když už jsme u těch úvah coby kdyby, tak pokud by byla rychlost u Passatu vyšší, pak by řidič z airbagu sklouzl mnohem více a nedošlo by ke kontaktu s volantem, ale rovnou s palubní deskou. Co se děje v takové chvíli s horním koncem bezpečnostního pásu, který se zařezává řidiči do krku se můžeme jen domýšlet. Nehledě na to, že řidič se v tu chvíli dostává mimo chráněný prostor a sklouzává do oblasti, kde dochází k deformacím a to považuju za dost rizikový faktor.

Ano, byl bych rád, kdyby byl výsledek Mondea lepší, to asi všichni jeho majitelé. Nicméně - v době kdy jsem si tento vůz kupoval, jsem tyto informace věděl a akceptoval jsem je. Pro mě to namenalo značný bezpečnostní přínos (6x airbag proti jednomu u předchozího auta). Reálný život je jiný než laboratorní testy a havárie neprobíhají podle předem připraveného scénáře. Takže ať jezdíme v čemkoli, doufejme, že hvězdičky nebudeme muset prověřovat.

A na závěr - pokud má mít diskuze s vámi smysl, podávejte informace kompletní, nevytrhujte z kontextu jen to, co se vám hodí. U Mondea sice vytkli nestabilní konstrukci, ale v následující větě dodali, že ochrana posádky byla vyvážená. Pokud z tohoto hodnocení vytáhnete jen jednu větu, pak pokud to bude ta první, pomluvíte vůz, pokud ta druhá, pak ho pochválíte. To samé bylo i u Passatu - vždy se dala vybrat věta, která byla pro i proti. Vaše volba toho, co jste sem napsal, jasně ukázala, kterou značku preferujete. Tuto diskuzi čte hodně lidí, kteří nemají potřebu se vyjadřovat ke všemu, ale pokud tu začne někdo hlásat nesmysly nebo polopravdy, je velmi pravděpodobné, že se najde někdo, kdo to uvede na pravou míru.
- 28.01.2009 10:35 
Koloss napsal:
Doporučuji si pořádně prohlédnout video crashe Passatu. Ono se totiž tmavé auto na tmavém pozadí hodně ztrácí, zatímco na stříbrném Mondeu je vidět každa drobnost. Pokud se tedy nenecháte oklamat "maskováním" Passatu, tak zjistíte, že vyhnutí sloupku u řidiče je víceméně stejné jako u Mondea a s deformacemi střechy je to stejné. Proč u Mondea označili konstrukci za nestabilní a u Passatu ne, se asi těžko dozvíme, nebyli jsme u toho ani jeden.

Když už jsme u těch úvah coby kdyby, tak pokud by by...
Ano, souhlasím s vámi, že můj výrok možná vyzněl tak, že Passat je nesrovnatelně bezpečnější, což není. Ale vy jste se prostě chytl Passatu, nevím proč. Tam ale jádro myšlenky vůbec nebylo. Podstatné bylo, že jiné vozy z rohu 2002+- nabízí nezanedbatelně lepší pasivní bezpečnost. A to vozy jako Laguna, C5, i ten Accord. A to jste mi tu nikde nerozmluvil. U Passatu nekritizují nestabilní konstrukci, u Mondea ano. Když vám konstrukce nevytvoří prostor pro přežití, můžete mít třeba 20 airbagů a je to k ničemu. Stabilní konstrukce je podle mě základ, na kterém lze stavět. Mondeo tento základ nenabízí. Passat určitě není vzorem, ale je na tom také lépe. Nesnažím se vytrhnoput věci z kontextu. Ale když jste se mě tu jal přesvědčovat, tak jsem zkrátka podložil mé myšlenky fakty. Jak jsem psal, doteď jste mi nepředložil nic abych uznal, že Mondeo na tom s vozy 2002+- není špatně (v oblasti pasivní bezpečnosti). to, že nemám nic proti Mondeu, semůžete přesvědčit např. v diskusi Naftový vůz za 330tis., kde naopak uvádím žebžíček spolehlivosti TUV, kde je Mondeo mezi uvažovanými vozy králem... Každý vůz má své pro a proti. U Mondea je ale bezpečnost na miskách vah proti.
- 29.01.2009 14:50 
rohYpnol napsal:
Ano, souhlasím s vámi, že můj výrok možná vyzněl tak, že Passat je nesrovnatelně bezpečnější, což není. Ale vy jste se prostě chytl Passatu, nevím proč. Tam ale jádro myšlenky vůbec nebylo. Podstatné bylo, že jiné vozy z rohu 2002+- nabízí nezanedbatelně lepší pasivní bezpečnost. A to vozy jako Laguna, C5, i ten Accord. A to jste mi tu nikde nerozmluvil. U Passatu nekritizují nestabilní konstrukci, u Mondea ano. Když vám konstrukce nevytvoří prostor pro přežití, můžete mít třeba 20 airbagů a je ...
Passat jste dával za vzor vy, já to jen uváděl na pravou míru. Laguna, C5 - ANO, Accord - NE - získal taky jen 4 hvězdičky.

U Mondea kritizovali nestabilní konstrukci, ale v další větě napsali, že poskytlo vyváženou ochranu posádce. Já to vykládám tak, že i přes nestabilní konstrukci tam ten prostor pro přežití prostě zůstal. Tečka, k tomu není co dodat.

Passat není vzorem a je na tom stejně jako Mondeo, rozhodně ne lépe (4=4).

Oháníte se vozy 2002+ ale nadpis vašeho příspěvku je "Jednoznačně Toledo", které se začalo vyrábět 1999. Hlavním argumentem je podle vás špatná bezpečnost Mondea a doporučíte vůz, jehož bezpečnost neznáte vůbec.

Já to vidím tak - jste zarytým zastáncem koncernu a potřebujete-li své přesvědčení obhájit, neberete si servítky a použijete cokoli. Od neúplných a překroucených citátů až po spekulace a výmysly.

Jezděte si v čem chcete, ale pokud máte někomu něco doporučit (dokonce "jednoznačně"), pak bych prosil pádné a hlavně PRAVDIVÉ argumenty, jinak nevinného člověka uvrtáte do něčeho, co nechtěl.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 106) | komentářů (1) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 662) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 424) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 284) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 142) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 112) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 628) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 109) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 408) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 705) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 982) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 787) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 080) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 980) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 095) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 351) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 566) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 737) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 300) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 992) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 995) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 721) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 159) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 299) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 714) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 228) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 891) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 220) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 645) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 121) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 211) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 878) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 342) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 996) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 528) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 467) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 452) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 365) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 898) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 690) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 819) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 091) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 222) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 110) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 659) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 217) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 004) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 709) | komentářů (5) otevřít článek...
 
/ 24 (1181)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mondeo nebo ...