Mondeo, Mazda 6, nebo Passat?
 
 
 
 
 
 

Mondeo, Mazda 6, nebo Passat?

již zítra na TipCars.com

Autosalon Frankfurt 2017: fotogalerie
nejčtenější články
1. Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
2. Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?
3. Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?
 
Dotaz

Dobrý den,
chtěl bych od Vás radu. Najezdím měsíčně cca 4000 kilometrů a z toho asi 60% po dálnici. Chci si pořídit ojeté auto do - 200000,- Kč. Mám spoustu alternativ od Fordu Mondeo, Mazdy 6, Volkswagenu Passat až po Volvo S60. Je pro mě důležitá bezpečnost, pohodlí a hlavně také provozní náklady. Je to podle mě dost velký nájezd kilometrů a nechtěl bych do auta v průběhu pár let po koupi nijak dvakrát moc investovat. Také nevím, co je v dnešní době výhodnější, jestli benzin nebo nafta. Jednak z pohledu životnosti motoru a jednak kvůli spotřebě.
Budu Vám tedy velmi vděčný, pokud mi trošku pomůžete s výběrem a poradíte co zvolit, abych zbytečně nešlápl vedle.

Díky moc!
S pozdravem
PORADNA, 05.05.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volvo S60, Mazda 6, Ford Mondeo

Odpověď

Volvo S60Dobrý den,
Pokud se řekne slovo „bezpečnost“ tak se i v dnešní době plné bezpečnostních systémů žádné automobilce nepodařilo to, co společnosti Volvo. Snad skoro každému se vybaví právě slovo bezpečnost a to nemusí být automobilový znalec.
Při Vašem ročním nájezdu kilometrů lze uvažovat o dieselu a motor o zdvihovém objemu 2,4 s pěti válci a dvacetiventilovou technikou, hliníkovou konstrukcí je velmi úsporný a celkem hodně spolehlivý. Nové moderní dieselové motory trpí každou chvíli nějakou poruchou, Volvo je v tomto ohledu spolehlivější. Každá mince má rub a líc. Platí to i v případě Volva. Spolehlivost a možné využití pověstné bezpečnosti si vyžaduje pravidelný servis. Ten je poměrně nákladný. Určitě je potřeba dodržet pravidelné servisní intervaly, myslet na výměnu rozvodů, prostě o Volvo je potřeba se starat. Co se týká vnitřního prostoru, jedno velké mínus je prostor na zadních sedadlech, řidič a spolujezdec se cítí pohodlně. Koupí Volva S60 dostáváte do ruky spíše sportovně střižený sedan, nikoli rodinný automobil. K maximálnímu vychutnání sportovní jízdy lze spíše doporučit benzinový agregát 2,5 T pro nejvýkonnější verzi S60 R, který disponuje úctyhodnými 220 kW. Tento model se ale vzdaluje Vašemu předsevzetí nízkých provozních a nízkých servisních nákladů.
Ford MondeoA tak jako slovo „bezpečnost“ evokuje značku Volvo tak při pomyšlení na „nízkou spotřebu“ se v České republice snad každému vybaví koncernové TDi. V době, kdy má TDi už doby své největší slávy za sebou a ceny VW nebo ostatních koncernových bratrů vybavených tímto motorem se stále drží příliš vysoko. Za stejnou cenu lze pořídit obdobný automobil, ale třeba i mladší. Spojení TDi a modře podbarvené ukazatele nejednomu řidiči zamotá hlavu, v případě jiných modelů je to zase spojení TDi – nízká spotřeba – slušný zavazadlový prostor u Octavie a nebo TDi – nizká spotřeba – nejnižší pořizovací náklady u Seatu. A tak je trochu škoda, že ustupují do pozadí dva konkurenti – Ford Mondeo TDCi s 96kW a nebo Mazda 6 se svým 100kW MZRCD. Spotřebou jsou přímými konkurenty výše uvedeným pohonným jednotkám, spolehlivostí také, cenou servisu je to vyjma Volva srovnatelné též. Každý motor má samozřejmě i své mouchy. Ford s Mazdou dosud nenabídl úspěšnou dieselovou variantu, staré Mazdy vybavené pokusem D komprex byly spíše pro zlost, stará Mondea 1,8TD v zimě nestartovala už po pár let provozu. Na doporučení je určitě 96kW TDCi Common rail, slabší verze 85kW nebo dokonce 66kW nebyly tak úsporné, jak by se očekávalo a byly dost hlučné. Navíc z hlediska následného prodeje je nejslabších 66kW skoro neprodejné. Ty doby, kdy kupující vzal vše jsou pryč a 66kW je na velké Mondeo slabé. 96kW ve spojení s šestikvaltovou převodovkou nemá chybu. Dokud funguje. Je potřeba tankovat prověřené palivo, jinak si koledujete o pořádný malér. Zadírají se čerpadla a oprava se potom může vyšplhat do astronomických výšin. Spíše bych doporučil vybírat 2003 výše. Ale i přes to je potřeba zvažovat co a jak tankovat. To platí ale pro všechny moderní motory. Už neplatí, že ten co má diesel naleje z kanystru cokoliv a může jet. Je potřeba se vyhnout těm zapadlým čerpacím stanicím, které sice nabízí palivo nejlevněji, ale ve srovnání s vysoce potencionálním problémem se to srovnat nedá.
Volkswagen PassatMyslím, že z Vámi vybrané palety aut je hodně těžké vybírat. Mazda s Fordem nabízí 5tidvéřový hatchback, zatímco Passat s S60 jsou sedany, všechny modely se dají pořídit v provedení kombi. Motory jsou obdobné úspornosti, vyjma Volva podobných provozních a servisních nákladů. Alfou omegou je totiž to nejsložitější – vybrat ojetinu přiměřeně ojetou v technickém stavu, který bude odpovídat ceně…můžete koupit automobil před velkým servisem se slevou a nebo po prokázaném servisu za průměrnou cenu. Bude záležet na předchozím majiteli, zda byl vůz pravidelně servisován a kde a hlavně aby bylo vše podložené. Může se stát, že původní majitel ztratí servisní knihu, ale i tak se dá zavolat do určeného servisu a rádi Vám informace a historii rádi sdělí. Nechce to nic uspěchat a předprodejní prohlídka v autorizovaném servisu by měla být samozřejmostí. Jakákoliv závada zjištěná a projevující se po koupi je tou nepříjemnou záležitostí pro obě dvě strany.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 06.05.2009 20:46 
Koloss napsal:
No já to myslel koupit a předělat na LPG, náklady se vrátí v levnějším palivu. Právě že ty ceny jsou příznivé.
Tak to jo, protože ta 2,5 se dá koupit o cca 20000Kč levněji a když by plyn vyšel cca na 30000Kč tak vlastně ve finále by byl oproti třeba 2.0 v benzínu nebo TDCi o 10000Kč dražší ale už jezdil levněji a ekologičtěji. A návratnost těch 10000Kč jakoby "navíc" se při tom nájezdu vrátí za chvilku.
- 06.05.2009 21:03 
Koloss napsal:
U Mondea rezaví jen spodní hrana dveří, ale za peníze, které na to má, sežene už auto kde je to vyřešeno. Prostor v Mondeu je úplně jiná cestovní třída oproti Octavii.
To, že u Mondea rezaví jen spodní hrana dveří už jsem slyšel, ale já osobně považuji i toto za trestuhodné opomenutí. Na koncernové vozy se snáší neustále vlna kritiky (mnohdy oprávněně), ale třeba zpracování karoserie a protikorozní ochrana působí velice kvalitně. Omlouvám se, ale v mých očích snad nikdo neumí pokazit závěr na skvělém autě jako Ford (a Alfa, ale ta prý má charakter).
Jinak bych si dovolil jako alternativu doporučit Lagunu II od r.v. 2005 (obrovský kvalitativní skok), která je uvedeným vozům naprosto důstojným protihráčem a navíc zkažená pověst tlačí ceny i zachovalých a skvěle vybavených ojetin prudce dolů.
- 06.05.2009 21:26 
Kylie napsal:
Zde NAPROSTO musím SOUHLASit s Vywern(em)!
Rozdílná kvalita paliv je poznat i při "běžné/normální" jízdě a to jak na dynamice, tak bohužel i na spotřebě vozu ,-(
PS: Servisní náklady u Volvo jsou opravdu (snad až ..) NEmístně VYSKOKÉ!
Pěkný den
V česku stojí palivo za prD, to je známo. mohu ale poradit kde kupovat supr čupr naftu. v České republice teď jezdí spoustu autobusů značky Mercedes, na tyto autobusy je poskytována celkem dobrá záruka, která má ale jednu podmínku, musí se do nich tankovat kvalitní nafta, proto si provozovatelé těchto autobusů nechávají naftu dovážet ze zahraničí a zároveň je kontrolována výrobcem autobusů aby v případě poruchy vstřikovacího systému, který je stejně citlivý jako u osobních vozidel, měl reklamaci uživatel bezproblémů... tam kde tankují tyto autobusy (například tam kde je i servis pro tyto vozidla) je vhodné tankovat, protože nafta je fakt bájo kvalitní, aditivovaná - dostatečně brzy když začíná chladné počasí a bývá také levnější než nafta u ostatních pump, konkrétně vím o dvou takových místech kde jedno je v Benešově a druhé v Jihlavě, obě provozují místní ČSAD...
- 06.05.2009 22:43 
jiriez napsal:
Zdravím Kylie,
srovnával jsem běžnou C 5 a běžné Volvo S 60. Exclusive asi samozřejmě bude někde jinde. Po pravdě řečeno, s C5 Exclusive v 2.2 HDI (po faceliftu) jsem nejel, pouze jsem jí okoukával v showroomu, když si tchýně kupovala nové přibližovadlo (nakonec šla do Accorda, ale nic proti Citroenu). Moje postřehy byly z "běžné" C 5 (tuším 2.0 HDI) ještě před faceliftem, kterou jsem si druhdy zařídil. Musím přiznat, že se mi s tím Volvem jelo lépe, byl tam víc klid, lepší sedačky, lépe to voně...
Zdravím jiriez,
myslím že sehnat C6 by NEbyl až TAKový problém (u nové bych doporučila posečkat do září na nový V6 3.0 HDi Bi-/twin-turbo ... snad dorazí i v té "lepší" verzi 202 kW/600 Nm; a ojetinu myslím také LZE bez nějakých větších problémů sehnat - i když asi NE v česku ...).
U Citroën C5 je "rozumné" vzít vždy tu vyšší verzi s podvozkem H3+ (a výbavou Exclusive) ve spojení s 2.2 HDi Biturbo či ještě lépe V6 2.7 HDi.
Naprosto SOUHLASím s vašimi slovy ".. jaksi hodnotněji ...útulněji" apod. - BEZ ironie, tak to JE (i když současná verze C5 se docela "snaží" ,-)
Motůrek 1.6 HDi opravdu JE hodně povedený, ale souhlasím s vašimi "rozpaky" (dává se i do Citroën C5 a vím že vůz "utáhne" - toť z mého pohledu "vše" - jde o motor co "patří" a "dobře" funguje ve vozech Mini, Citroën C4, Mazda 3 či Volvo C30 - tam JE opradu "pasující") - do vozů jako je Citroën C5 neřkuli Volvo S80 - tam bych si ho NEkoupila
PS: Já NIC proti Accord - při poslední koupi vozu to byl můj 2hý finalista ,-)
PPS: Já "oceňuji" bi-/twin-turbo motory, ale spíše VYŠŠí kubatury, řekněme DVOUlitrem počínaje (bmw 23d) - onen vw 1.4 TSi NEní špatný - ale (opět) patří do vozu typu Scirocco - NE výš (můj názor - přes veškerý reálný pokrok - ono staré dobré OBJEM NIČÍM NE... - stále platí)
Pěkný den

- 07.05.2009 14:36 
i napsal:
To, že u Mondea rezaví jen spodní hrana dveří už jsem slyšel, ale já osobně považuji i toto za trestuhodné opomenutí. Na koncernové vozy se snáší neustále vlna kritiky (mnohdy oprávněně), ale třeba zpracování karoserie a protikorozní ochrana působí velice kvalitně. Omlouvám se, ale v mých očích snad nikdo neumí pokazit závěr na skvělém autě jako Ford (a Alfa, ale ta prý má charakter).
Jinak bych si dovolil jako alternativu doporučit Lagunu II od r.v. 2005 (obrovský kvalitativní skok), která je ...
Každé automobilce se podaří nějaký renonc, tady není problémem ani tak antikorozní ochrana jako celek, ony ty Mondea jinak nikde nereznou, ale je ptoblém ve vodě, která kolem oken zatéká do dveří, ale u Mondea tam prostě zůstane a ničí. Jde asi o použití nevhodného tmelu do dveří, který normálně kryje sváry.

U VW mi přijde jako horší renonc třeba to, když se vám u auta za milión s motorem 2.5 TDI V6 po 100 tísíc km vydřou ložiska vačkových hřídelí a oprava vás vyjde na 120 tisíc kč. Proti tomu jsou zkorodované dveře opravdu drobnost. U VW jsou snad 3 varianty tohoto motoru s odlišným výkonem a snad jen jedna je prosta nějaké zásadnější chyby.

A Laguna mě taky napadla, ale málo ji znám na to, abych věděl, jak jsou na tom faceliftované modely s elektronikou. A popravdě - přední světlomety na starší verzi vypadaly lépe než ty nové podle vzoru Megane.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (100) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

22.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 106) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 782) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 702) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 377) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 960) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 428) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (918) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 729) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 174) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 458) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 850) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 132) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 080) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 084) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 181) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 466) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 170) | komentářů (4) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 777) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 905) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 310) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 001) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 822) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 077) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 121) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 843) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 941) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 483) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 443) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 789) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 123) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 844) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 080) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 570) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 731) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 898) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 149) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda CX-5 jako ojetina za 400 tis. Kč?

23.června 2017
Ceny starších kousků začínají v bazarech na 350 tis. Kč. Který motor vybrat a proč?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 227) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. Kč. Hyundai i30 nebo Škodu Octavii?

21.června 2017
Náš čtenář má 250 tisíc korun a rád by za ně pořídil nějaké hezké a spolehlivé dieselové auto. Vybírá mezi Škodou Octavia a Hyundai i30. Které auto doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 611) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý VW Touran na CNG?

20.června 2017
Deset let starý touran na zemní plyn dnes koupíte pod 200 tisíc korun. Vyplatí se o této nabídce uvažovat?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 753) | komentářů (6) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč. Renault Thalia nebo Chevrolet Aveo?

16.června 2017
Náš čtenář váhá nad nákupem ojeté Thalie druhé generace nebo Chevroletem Aveo. Obě auta jsou v sedanu a celkový rozpočet je cca 100 tisíc korun. Jaká by byla naše volba a proč?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 408) | komentářů (4) otevřít článek...

Ojetá Kia Optima za 300 tis. Kč: skvělá volba, nebo past na peníze?

14.června 2017
První generace sedanu Kia Optima zaujala povedeným vzhledem a úsporným turbodieselem. Jak je na tom ale po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 871) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetý Citroen C3 Picasso za 150 tis. Kč?

13.června 2017
Malé MPV se dnes v bazarech nabízí od 120 tisíc korun. Doporučíme koupi ojetiny s motorem 1,4 VTi?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 503) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Mégane III?

9.června 2017
V tuzemsku jde o jednu z neprodávanějších ojetin. Který motor preferujeme a co zkontrolovat před koupí staršího kousku?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 378) | komentářů (5) otevřít článek...

Volvo S80 nebo Mercedes E - co vybrat za 250 tis. Kč?

7.června 2017
Čtenář váhá mezi nákupem druhé generace Volva S80 a Mercedesem třídy E. Na vybranou ojetinu má 250 tisíc korun. Které auto zvolit a proč?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 209) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit starší Ford Galaxy?

6.června 2017
Náš čtenář má 300 tisíc a chce koupit rodinný Ford galaxy s dieselovým motorem. Který mu doporučíme a na co si dát u tohoto oblíbeného modelu pozor?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (2) otevřít článek...
 
/ 24 (1158)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mondeo, Mazd ...