Mercedes-Benz CLK – jaký zvolit motor?
 
 
 
 
 
 

Mercedes-Benz CLK – jaký zvolit motor?

již zítra na TipCars.com

Historie Volkswagenu Polo GTI
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?
 
DotazDobrý den,
uvažuji o koupi Mercedesu CLK r.v. 1996 až 2002, nejlépe po faceliftu a rozhoduji se mezi 230 a 320. Chtěl bych se zeptat na Váš názor, co byste doporučili, na spotřebu a celkové provozní náklady a na co si dát při koupi pozor, jsem mladý pracující člověk (19 let), automechanik. Děkuji.
Valter Kremer
PORADNA, 25.06.10 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mercedes-Benz CLK

Odpověď

Mercedes Benz CLK r.v. 1999Když se v roce 1995 přestalo vyrábět kupé odvozené od třídy E – W124, očekával každý jeho nástupce na základě nově představené třídy E – W210 se čtyřokou maskou. A skutečně o dva roky později bylo představeno kupé rovněž se čtyřokou maskou s mírně dynamičtějším výrazem. A tak možná plno lidí ani nepostřehlo, že pod líbivým kabátem se skrývá technika menší třídy C - W202, vyráběné v letech 1993 až 2000. Kupé CLK první generace vydrželo ve výrobě do roku 2002, kdy byl představen jeho zaoblenější nástupce na základě nové třídy C - W203 a odvozený kabriolet CLK byl nahrazen o rok později.
Nabídka motorů vycházela rovněž z třídy C, byla ovšem o něco omezena. Zejména zde vůbec nenalezneme žádnou vznětovou jednotku. Na výběr byly tedy pouze zážehové čtyř, šesti a osmiválcové motory. Osmiválcové verze se nejen na našem trhu vyskytují velmi zřídka a nejslabší nepřeplňovaný dvoulitr (CLK 200 – 100 kW) svými dynamickými výkony výrazně zaostává, i když z hlediska spolehlivosti na tom není vůbec špatně a tak na výběr je skutečně dobré zvažovat nejhojněji zastoupené a Vámi zmíněné verze CLK 230K – 145 kW nebo CLK 320 – 160 kW. Po faceliftu v roce 1999 se pod kapotu dostala přeplňovaná verze dvoulitru se 120 kW a dnes můžete narazit i na jeho 141 kW verzi nabízenou jen pro některé trhy (Itálie, Portugalsko). Plnění přeplňovaných čtyřválců nezajišťuje obvyklé turbodmychadlo poháněné výfukovými plyny, ale mechanicky poháněné Rootsovo dmychadlo značky Eaton. Výhodou je absence známého turboefektu a tyto motory zabírají slušně téměř od volnoběžných otáček, přičemž například verze 230K dosahuje maxima točivého momentu 280 Nm v širokém rozsahu 2500-4800 otáček za minutu.
Mercedes Benz CLK r.v. 1999Shrňme si tedy základní rozdíly mezi zvažovanými variantami. U obou verzí lze dosahovat slušných rychlostních průměrů a dynamických parametrů, přičemž šestiválec 320 se dostane na 100 km/h o 0,7s (7,4s) dříve a při snaze o dosažení maximální rychlosti se ručka tachometru zastaví o 5 km/h (240 km/h) dále. To vše při téměř shodné spotřebě, nebo jen o cca 0,5 l vyšší, která se u obou verzí bude v průměru pohybovat mezi 10 a 11 l/100km. Z hlediska pravidelného servisu je náročnost obou jednotek rovněž shodná. Servisní interval na výměnu oleje byl stanoven na 15 000 km a rozvody jsou u všech verzí poháněny dvouřadým řetězem. Po faceliftu jsou vozy opatřeny ukazatelem upozorňující na nutnost výměny oleje v závislosti na způsobu používání automobilu (četnost studených startů, krátké jízdy…). Šestiválec 3,2 V6 s tříventilovou technikou měl premiéru právě v tomto automobilu a později byl použit v mnoha jiných modelech nejen značky Mercedes (např. i Chrysler). Díky proměnné délce sání je maximální hodnota točivého momentu 315 Nm dostupná v rozmezí otáček 3000 až 4800 za minutu. Tento motor je v porovnání se čtyřválcem tišší a kultivovanější a přináší o něco větší prestiž. Zvláštností tohoto motoru jsou dvě platinové svíčky na každý válec, které je doporučeno měnit po ujetí 100 000 km. Je nutno vyměnit tedy dvanáct svíček. Jejich cena se pohybuje v rozumných mezích v řádech stokorun.

Pro připravovaný článek o problematice filtrů pevných částic hledáme servis z Prahy a okolí, který se zabývá demontáží FAP. Pište na e-mail: zpravodajstvi@ebmsystem.com

 

Mluvit o rozdílu v povinném ručení u tohoto druhu automobilu je většinou zbytečné, ale možná pro Vás, jako mladého řidiče bez bonusů, by to mohlo rovněž sehrát jistou roli. Nicméně v součtu všech vlastností a servisní náročnosti není mezi oběma agregáty výrazný rozdíl, takže při výběru vozu by měl sehrát mnohem větší roli stav konkrétního automobilu. Snad jedině pokud byste hledal pouze manuální převodovku, tak musíte hledat mezi čtyřválci. Ta byla do roku 1999 pětistupňová a po faceliftu (mimo jiné poznáte podle integrovaných blikačů ve zpětných zrcátkách) v tomto roce dostala i šestý stupeň. Zároveň byl výkon verze 230K zvýšen ze 142 kW na 145 kW. Pro šestiválce se nabízel pouze pětistupňový automat, který ovšem pro CLK vůbec není špatnou volbou, uvážíme-li navíc, že práce manuální převodovky není nikterak přesná.
Mercedes Benz CLK r.v. 1999Při výběru konkrétního vozu si dejte pozor na časté úniky oleje z diferenciálu, dost často se setkáte se ztracenými pixely informačního displeje, jehož oprava je celkem nákladná. Objevují se rovněž vůle v řízení, které jsou částečně dány principem maticové převodky. U nově zakoupeného vozu doporučuji ověřit přesnost palivoměru, který občas v tomto ohledu selhával a byl příliš optimistický a mohl by Vám přinést nepříjemné problémy. Při používání si dejte pozor rovněž na únik oleje z automatické převodovky. Mohlo by potom dojít k jejímu poškození. Někdy nelze u automatické převodovky vyřadit polohu P, přičemž diagnostika převodovky nehlásí žádnou chybu. Na vině je špatné čidlo snímající polohu pedálu brzdy, které lze snadno vyměnit.
Pokud při koupi tohoto automobilu dodržíte základní pravidla koupě ojetého vozu, může Vám Mercedes CLK dobře sloužit při únosných servisních i provozních nákladech, které jsou plně srovnatelné s vozy dané třídy a nijak výrazně se nenavyšují kvůli prestižní značce na kapotě, jak by mohl někdo očekávat. Získáte tak vcelku spolehlivý, technicky propracovaný a i na dnešní dobu bezpečný automobil.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 27.06.2010 13:39 
Ráďa napsal:
Rover623: tos to řekl ještě slušně Autorizované a) absolutně, ale absolutně neumí !!! b)fakturují věci co nebyly provedeny (že udělají něco uměle navíc nebo si přihodí pár tisíc bych přežil, ale když napíšou že věc byla udělána tak s tím počítám a hledám chybu jinde, jenže ouha - fakt geniální) c) hubatí a ochotní až na půdu..... Medvěd malé + střední věci = jedině specializovaní známí garážoví. Velké věci Německo/Rakousko. Jinak to nemá smysl. Ofiko servisy prostě u nás nejs...
To Ráďa- Zkušenosti s automatem jsou vlastní. Vana byla naprosto suchá (kontrolováno na rampě každého cca 1/4 roku). Přesto se ve 185 tkm automat odporoučel do věčných lovišť. Dala se z toho použít akorát skříň (a jednotka), planety se vztaly z jiných vylágrovaných převodovek, měnič repas, volnoběžka repas. Zatím jsem s tím najel 20 tkm a prozatím spokojenost. Je to můj první automat (vyjma nějakých krátkodobých vypůjčených), takže moje chyba, měl jsem si o tom něco přečíst. Na druhé straně je ta převodovka docela dobře zpřevodovaná, řadí, jak bych asi řadil já, plynelu bez škubání (mám ještě Volvo s pětikvaltovým automatem a převodovka je výrazně horši než ta z MB). Jinak se servisy souhlasím, moje zkušenosti jsou totožné, do autorizovaného servisu nemá smysl u nás jezdit. Chvilku to trvá, ale dá se sehnat šikovný mechanik.
- 27.06.2010 15:55 
jiriez napsal:
Díky za recenzi, jenom pár postřehů k automatu. Pětikvaltové automaty v MB jsou dob mamuta, pokud jde o HW, víceméně stejné, liší se zejména naprogramováním řídící jednotky. Z toho plyne, že trpí i víceméně stejnými závadami. Z vlastní zkušenosti (mám čtyři roky W 202 C 220 CDI) můžu říct, že destrukci automatu nemusí nutně způsobit jen nedolévání oleje do automatu, ale také spolehnutí se na informaci výrobce, že se jedná o bezúdržobovou převodovku, která se ukázala jako příliš optimistická. Dop...
Naprostý souhlas s kvalitou se značkovými autoservisy MB v CZ. Ve firmě dodávka kupovaná nová u Samohýla ve Zlíně, při servisu ve Zlíně bylo oznámeno že někde něco bouchá u nápravy at se na to podívají. Sdělení bylo, že to bouchat má. Naštěstí auto jezdilo po celé republice a v jiném autorizovaném servisu bouchání v záruce opravili.
- 28.06.2010 06:58 
wumpy napsal:
Naprostý souhlas s kvalitou se značkovými autoservisy MB v CZ. Ve firmě dodávka kupovaná nová u Samohýla ve Zlíně, při servisu ve Zlíně bylo oznámeno že někde něco bouchá u nápravy at se na to podívají. Sdělení bylo, že to bouchat má. Naštěstí auto jezdilo po celé republice a v jiném autorizovaném servisu bouchání v záruce opravili.
Dalsi postreh z origo servisu MB, bracha ma novou sluzebni dodavku, po cca pul roce proste auto zhaslo a nejelo, v servise bylo receno, ze prelili olej a ze si opravu musi zaplatit sami, ze je to jejich vina....tak se ohradili ze auto je jen pul roku stare, olej nemelo jeste ani meneny, nikdo se v tom nehrabe a ze odmitaji nest vynu za dolevani....tak tedy dalsic nekolik dni v servisu a ejhle...nafta se dostala do oleje (nevim uz ted presne kudy, ale bylo ji tam hodne) takze opraveno v zaruce....trosku divne jednani na jednu z tech nejdrazsich znacek u nas...
- 28.06.2010 07:22 
jiriez napsal:
To Ráďa- Zkušenosti s automatem jsou vlastní. Vana byla naprosto suchá (kontrolováno na rampě každého cca 1/4 roku). Přesto se ve 185 tkm automat odporoučel do věčných lovišť. Dala se z toho použít akorát skříň (a jednotka), planety se vztaly z jiných vylágrovaných převodovek, měnič repas, volnoběžka repas. Zatím jsem s tím najel 20 tkm a prozatím spokojenost. Je to můj první automat (vyjma nějakých krátkodobých vypůjčených), takže moje chyba, měl jsem si o tom něco přečíst. Na druhé straně je ...
Hm tak tvých zkušeností je mi líto. Já se naopak s automatem sžil okamžitě a nemůžu si to vynachválit. Můj styl je šlapat na pedály obecně lehce a konzistentně (to okamžitě každého zaujme když se mnou jede poprvé). Takže já se na dvojku nějak odlepím od země. Pak šup nejvyšší stupeň od volnoběhu a dobré. Kick jen tak ze 2x do roka. JJ řadí hezky a měkce, v 90% to ani nepoznám. O tom to je. Byť mám 140 a ne 202. To céčko máš dost krátce. Otázka co má za sebou ve skutečnosti. Nicméně 202 taky drží celkem dobře a dlouho. Každého 1/4 roku už je zbytečně moc. Tak pečlivý bych asi neuměl být. Zvláštní, protoře vana je přímo učebnicový příklad, tak by bylo vhodné přijít na to kde se to ztrácí ... Tak ať slouží
- 28.06.2010 09:23 
mufik.martin napsal:
Dalsi postreh z origo servisu MB, bracha ma novou sluzebni dodavku, po cca pul roce proste auto zhaslo a nejelo, v servise bylo receno, ze prelili olej a ze si opravu musi zaplatit sami, ze je to jejich vina....tak se ohradili ze auto je jen pul roku stare, olej nemelo jeste ani meneny, nikdo se v tom nehrabe a ze odmitaji nest vynu za dolevani....tak tedy dalsic nekolik dni v servisu a ejhle...nafta se dostala do oleje (nevim uz ted presne kudy, ale bylo ji tam hodne) takze opraveno v zaruce......
a to jste ještě nebyli u Hoška Brno - starší vito, výměna oleje v matu, auto k němu dojelo, naúčtovali si i to co jsme nechtěly /první hádka/, vyvezli auto před servis, rozjedeme se a po 100m stojíme, vůbec se k autu nehlásily /druhá hádka/. pokuď nemáte minimálně zlatou VISU a nedejbože se podívate co platíte, tak jste pro ně je zákazník druhého řádu a takhle se i chovají.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (661) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 384) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (621) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 674) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 052) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (895) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 026) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (595) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 085) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 622) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (811) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 214) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 817) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 556) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 620) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 762) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 293) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 580) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 825) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 143) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 222) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 375) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 233) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 448) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 643) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 459) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 057) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 399) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 077) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 855) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 252) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 356) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 843) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 989) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 528) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 697) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 302) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 006) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 397) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 120) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 693) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 652) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 605) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mercedes-Ben ...