Klapky motoru Duratec u Fordu Mondeo - problém, nebo pověra?
 
 
 
 
 
 

Klapky motoru Duratec u Fordu Mondeo - problém, nebo pověra?

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Dotaz

Dobrý den,
mám dotaz ohledně motoru Duratec HE v Mondeu. Zaslechl jsem, že u tohoto motoru tj. 1,8 i 2,0 je vážná závada v uložení klapky sání, která je z plastu a časem se vyběhá, ulomí a způsobí fatání škody na motoru.
Další dotaz je ohledně motoru Duratec VE 2,5 V6, má tento motor stejně špatně řešené klapky sání, případně jaké má jiné podstatné závady kromě zaseklých termostatů?
Poslední dotaz směřuje k Vám, co by jste doporučil za motor do Mondea? Mě napadá jedině starý TDDI???
Případně jít raději do Vectry ECOTEC 1.8 92kw nebo 2.0 100kw?

Děkuji za Vaši odpověd!
S pozdravem Martin
PORADNA, 05.08.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford

Odpověď

Duratec HE ilustrační fotoMotory Duratec HE si svůj debut odbyly na Fordu Mondeo druhé generace na podzim 2000. Jedná se o společný produkt Fordu a japonské Mazdy. V jejím případě byl první hostitelem těchto jednotek, zde pojmenovaných MZR, model „6“ první generace. Jméno Duratec nebylo u Fordu nijak nové. Prvně se objevilo na zcela novém vidlicovém šestiválci z Americké produkce v roce 1994. Je odvozeno od slova „Durability“, čili „životnost“. A právě na ni se konstruktéři nových čtyřválců ponejvíce zaměřili. Důkazem budiž použití rozvodového řetězu, namísto ozubených řemenů, hojně využívaných v předchozí řadě Zetec-E. Mimo uvedené to pro uživatele znamená i nižší servisní náklady, neboť řetěz se zpravidla mění až po astronomické porci kilometrů.
Druhým cílem vývoje byla snaha o dosažení co nejnižší spotřeby paliva a samozřejmě co nejčistší emise. K co nejlepšímu výsledku mělo dopomoci, kromě již známých řešení, také systém vířivých klapek, implantovaný do plastového sacího potrubí. Ty jsou v nízkých otáčkách zavřeny, čímž zmenšují jeho průřez. Tímto je docilováno zvýšeného víření nasávané směsi, která také do spalovacích prostorů proudí vyšší rychlostí. To vede k lepší zápalnosti svíčkou a tím ke zvýšení již zmiňované hospodárnosti a čistším emisím jakožto výsledek lepší objemové účinnosti. Druhotným projevem je pak vyšší točivý moment. Ovládání klapek zajišťuje podtlakový ovladač řízený solenoidovým ventilem.
Bohužel jak se ukazuje, spolehlivost celého systému bere v současné době poněkud za své. Plastové uložení klapek v sacím potrubí se po čase vymele, čímž dojde k uvolnění klapek. Ty jak v potrubí kmitají, vydávají charakteristický chrastivý zvuk. Kdo to ignoruje, tomu se klapky jednoho dne utrhnou a následně jsou nasáty motorem. Výsledkem je zničená hlava válců. Jedinou možností jak tomu předejít, je nechat klapky vyměnit. Pouze výměna jich by však pranic nepomohla, nebo´t problémem je, jak už jsem si řekli, jejich uložení. Při opravě se tak mění kompletní sací potrubí, což vyjde v neznačkovém servisu, jenž se však specializuje na Fordy, zhruba na 12 000 korun. Investice sice nemalá, leč pro další přežití motoru velice důležitá.
Co se týče odpovědi na váš druhý dotaz, tak i motor 2,5 V6 a od něj odvozený 3,0 V6 (případně 2,1 V6 používaná výhradně v Jaguaru X-Type) má v sacím potrubí rovněž klapky (říká se jim IMRC), které zde však plní jiný účel. Spolehlivé sice také nejsou, když často selhává jejich ovládání, avšak nic takového, jako ty u čtyřválcového Durateku vám nevyvedou.
Fodr MondeoZávad jako takových má šestiválcový Duratec poměrně dost, z nichž ale řadu přičítám značné choulostivosti tohoto jinak nesporně vynikajícího motoru. Kdo se k němu nechová ohleduplně, či jen trochu šidí jeho servis, ten se obyčejně dočká zvýšené spotřeby oleje od níž je už jen malý krůček k zadření. Termostaty (jsou zde skutečně dva) také občas selhávají a když to odnese těsnění pod hlavou, připravte si 20 000 korun na jednu řadu válců. To ovšem za předpokladu, že motor přehřátí nezkroutíte. A to není u celohliníkového agregátu nijak „obtížné“. Osobně si myslím, že tento motor by si měli kupovat dnes již pouze nadšenci a znalci značky Ford. Jedině ti mu totiž dopřejí tu správnou péči, přičemž podmínkou je, že jim nebude líto vynaložených prostředků.
Starý dobrý Duratorq TDDi je velmi odolný a vlastně veskrze spolehlivý motor. A to hlavně v málo rozšířené verzi se 66 kW, neboť ta je, na rozdíl od 85 kW, vybavena spolehlivým čerpadlem VP30, namísto choulostivé VP44 jež „krmí“ 85 kW verzi. Její závady zde již byly mnohokrát popsány, a tak odkazuji na starší články.
Motory, které uvádíte (1,8 16V Ecotec 92 kW a 2,0 16V Ecotec 100 kW), se montovaly ještě do starší „Béčkové“ generace. Když opomenu jejich zvýšený apetit po oleji, tak jízdním projevem jsou vcelku zdařilé. Jejich problémem je však velmi krátký interval rozvodů (60 000, později snad 90 000 km). Ten největší problém ovšem vidím v tom, že Ford Mondeo II je zejména jízdními vlastnostmi a úrovní pohodlí vzdálen od zmíněné Vectry snad světelné roky. Už proto, že Vectra B je o generaci starším vozem, který mohl konkurovat tak nanejvýš první generaci probíraného Fordu. S Mondem II se může měřit až Vectra C, byť i ta dle mých zkušeností v mnohém zaostává. Osobně bych volil Mondeo 2,0 Duratec s tím, že bych si těch 12 000 korun na klapky dal stranou. Ještě lepší je nechat je po koupi preventivně vyměnit, což není tak hrozné, vezmeme-li v potaz, že zde nemusíte dělat obligátní rozvody jako na jiných motorech. V konečném důsledku tak vlastně ani o moc více nezaplatíte (rozvody obyčejně o moc méně nestojí). Jistota je jistota.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 09.08.2009 13:41 
David V napsal:
Z principu odlišného systému přípravy směsi naftový motor tyto vestavby vůbec nemá. Tam je žádoucí plná díra od sací trubky až do motoru. TDCi má jiné bolesti, a ty nelze tak snadno odstranit, jako rachtající vířivé klapky.
Jsem pro TDCI po faceliftu,tedy od r.v.04 rozhodnutý.Můžeš o některých "bolestech" napsat?Dík.
- 09.08.2009 17:26 
boratko napsal:
tak by mě jen zajímalo, jestli stejný problém mají i autorem zmiňované mazdy 6. Jestli by autor článku mohl reagovat.
Zdravím, jakožto majitel Mazdy 6 2,0 benzín 147k, r.v. 06 musím říct, že tohle všechno o problémech s klapkami těchto motorů slyším poprvé. Co se týče Mazdy 6, tak jsem o tom neslyšel ani jednou od žádného uživatele, ať už se jednalo o první motory 1,8 nebo 2,0 nebo novější typy, montované zhruba od poloviny éry M6 první generace.
Tento článek zřejmě vystraší celou řadu majitelů těchto vozidel, i když dle mého názoru ve většině případů zbytečně. Zkusím zjistit v Mazdě, jestli se s tímto problémem již setkali a vědí o tom, nebo se to týká pouze motorů Ford, jelikož společný vývoj motoru hned neznamená, že musejí mít společné kompletně všechny součásti motoru do posledního detailu...?! Tyto motory jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších, což dle mého názoru také jsou, avšak nic nemůže být dokonalé. A pokud postačí "pouze" odstranění těchto klapek, jak se zde v diskuzi píše, tak se prakticky jedná o naprostou prkotinu.
- 09.08.2009 21:17 
wena napsal:
Jsem pro TDCI po faceliftu,tedy od r.v.04 rozhodnutý.Můžeš o některých "bolestech" napsat?Dík.
Mě se na tohle neptej, já nejsem ta správná pověřená osoba. Já se ojeté turbo nafty bojím jako čert kříže a jediný motor, který bych se odvážil v autě mít je ten Muroňem doporučovaný s rotačním čerpadlem koncernový TDI. Motory TDCi mají u nás pověst velmi citlivých na kvalitu paliva a od toho se odvíjí jejich poruchy v podobě vadných vstřikovačů nebo třeba zadřeného čerpadla. A všechno jsou to desetitisícové opravy. Jestli je po roce 2004 nějaká změna k lepšímu, to nevím, ale pokud na naftě trváš, tak auto ze západu, kde s naftou problémy nejsou a u nás kupovat jen kvalitní. Ovšem na které benzínce se u nás prodává kvalitní nafta - to skutečně nevím. Možná jsem přílišný pesimista a někdo, kdo se více v naftových motorech a jejich bolestech vyzná, to uvede na pravou míru. Já však do ojetiny naftu nedoporučím, ovšem to opravdu v tomto případě nic neznamená.
- 11.08.2009 20:15 
logins01 napsal:
To slyším prvně, že je s těmito motory problém
Co se mě podařilo zjistit, ze všech možných zdrojů, tak zatím nikdo neslyšel ani zmínku o tomto problému u motorů Mazdy 6 ! V servisech Mazda, kde jsem se také dotazoval, se divili a každý o tom slyšel poprvé, že by tyto vozy měli podobné problémy.
Vesměs všichni mi řekli to samé, že tyto "forďácké" benzinové motory jsou vlastně původní motory vyvinuté Mazdou a Fordem jsou vyráběné v licenci. Od toho se odvíjí i výsledná kvalita, kde je Ford horší. Obě automobilky zkrátka vyrábí své motory každá pro sebe a prý se tyhle motory v mnoha částech liší. Mazdy tímto neduhem prý netrpí, nebo alespoň není znám žádný vážný případ, jako se píše v článku (poškození motoru atd.) Prý je to nesmysl (citováno).
Zrovna tak mi bylo mechaniky řečeno, že u M6 (a pod.) ani nevědí co je to výměna vstřikovačů, zatímco u Fordů je to docela častá věc.
Holt zde platí staré známe pravidlo: Když dva dělají totéž, není to totéž...
Mazda for ever :o)
Tohle se mi podařilo zjistit, pokud někdo zjistil něco jiného, nechť promluví :o)
- 08.02.2012 08:51 
Je to fantstický vůz po všech stránkách. Když se budete starat, auto se vám odmění takřka "ve zlatě". Mimořádná spolehlivost a perfektní odolnost důležitých částí vozu vás do servisu určitě nebudou tahat tak často, jako u konkurence. Jeho spolehlivost, jízdní vlastnosti a nekonečnou výdrž důležitých částí mu mohou ostatní jen závidět. Zvláště pro ty, kdo si chtějí vůz této třídy pořídit v bazaru a mají tajné přání, aby jim další 10 let sloužil, pak je to nejlepší volba. Před žádným motorem fordu není důvod varovat. U mondea II bych jen těm, kdo jezdí málo a budou volit menší benzínový motor doporučil, aby před motorem 1,8 Duratec s výkonem 81kw, dali přednost silnějším osmnáctistovkám. Všechny jsou stejně spolehlivé, ale když už se dělaly 1,8 i s vyšším výkonem, proč brát slabší. Navíc s těmi silnejšími (92kw resp. 96kw - 96 SCi byla s 6 rychlostmi) dosáhnete dokonce nižší průměrné spotřeby - a na delších cestách mimo město pár kw navíc oceníte. Výhoda 1,8 s 81kw je nižší pořizovací cena v bazarech.
Doporučit by se daly i výkonné motory - proč si neužít těch skvělých jízdních vlastností, které mondeo má - na druhou stranu mondeo kupuje ten, pro koho je na prvním místě pohodlí a vůbec celková pohoda při cestování - takový člověk nepotřebuje, aby kola jeho vozu trhala asfalt.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (510) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

13.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 632) | komentářů (10) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 147) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 422) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 898) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 655) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 265) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (973) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 192) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 348) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 003) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 633) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 536) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 003) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 009) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 599) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 731) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 278) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 251) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 231) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 260) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 653) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 697) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 457) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 086) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 895) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 333) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 007) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 046) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 887) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 589) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 877) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 265) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 294) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 703) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 812) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 199) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 340) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 24 (1167)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Klapky motor ...