Klapky motoru Duratec u Fordu Mondeo - problém, nebo pověra?
 
 
 
 
 
 

Klapky motoru Duratec u Fordu Mondeo - problém, nebo pověra?

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Dotaz

Dobrý den,
mám dotaz ohledně motoru Duratec HE v Mondeu. Zaslechl jsem, že u tohoto motoru tj. 1,8 i 2,0 je vážná závada v uložení klapky sání, která je z plastu a časem se vyběhá, ulomí a způsobí fatání škody na motoru.
Další dotaz je ohledně motoru Duratec VE 2,5 V6, má tento motor stejně špatně řešené klapky sání, případně jaké má jiné podstatné závady kromě zaseklých termostatů?
Poslední dotaz směřuje k Vám, co by jste doporučil za motor do Mondea? Mě napadá jedině starý TDDI???
Případně jít raději do Vectry ECOTEC 1.8 92kw nebo 2.0 100kw?

Děkuji za Vaši odpověd!
S pozdravem Martin
PORADNA, 05.08.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford

Odpověď

Duratec HE ilustrační fotoMotory Duratec HE si svůj debut odbyly na Fordu Mondeo druhé generace na podzim 2000. Jedná se o společný produkt Fordu a japonské Mazdy. V jejím případě byl první hostitelem těchto jednotek, zde pojmenovaných MZR, model „6“ první generace. Jméno Duratec nebylo u Fordu nijak nové. Prvně se objevilo na zcela novém vidlicovém šestiválci z Americké produkce v roce 1994. Je odvozeno od slova „Durability“, čili „životnost“. A právě na ni se konstruktéři nových čtyřválců ponejvíce zaměřili. Důkazem budiž použití rozvodového řetězu, namísto ozubených řemenů, hojně využívaných v předchozí řadě Zetec-E. Mimo uvedené to pro uživatele znamená i nižší servisní náklady, neboť řetěz se zpravidla mění až po astronomické porci kilometrů.
Druhým cílem vývoje byla snaha o dosažení co nejnižší spotřeby paliva a samozřejmě co nejčistší emise. K co nejlepšímu výsledku mělo dopomoci, kromě již známých řešení, také systém vířivých klapek, implantovaný do plastového sacího potrubí. Ty jsou v nízkých otáčkách zavřeny, čímž zmenšují jeho průřez. Tímto je docilováno zvýšeného víření nasávané směsi, která také do spalovacích prostorů proudí vyšší rychlostí. To vede k lepší zápalnosti svíčkou a tím ke zvýšení již zmiňované hospodárnosti a čistším emisím jakožto výsledek lepší objemové účinnosti. Druhotným projevem je pak vyšší točivý moment. Ovládání klapek zajišťuje podtlakový ovladač řízený solenoidovým ventilem.
Bohužel jak se ukazuje, spolehlivost celého systému bere v současné době poněkud za své. Plastové uložení klapek v sacím potrubí se po čase vymele, čímž dojde k uvolnění klapek. Ty jak v potrubí kmitají, vydávají charakteristický chrastivý zvuk. Kdo to ignoruje, tomu se klapky jednoho dne utrhnou a následně jsou nasáty motorem. Výsledkem je zničená hlava válců. Jedinou možností jak tomu předejít, je nechat klapky vyměnit. Pouze výměna jich by však pranic nepomohla, nebo´t problémem je, jak už jsem si řekli, jejich uložení. Při opravě se tak mění kompletní sací potrubí, což vyjde v neznačkovém servisu, jenž se však specializuje na Fordy, zhruba na 12 000 korun. Investice sice nemalá, leč pro další přežití motoru velice důležitá.
Co se týče odpovědi na váš druhý dotaz, tak i motor 2,5 V6 a od něj odvozený 3,0 V6 (případně 2,1 V6 používaná výhradně v Jaguaru X-Type) má v sacím potrubí rovněž klapky (říká se jim IMRC), které zde však plní jiný účel. Spolehlivé sice také nejsou, když často selhává jejich ovládání, avšak nic takového, jako ty u čtyřválcového Durateku vám nevyvedou.
Fodr MondeoZávad jako takových má šestiválcový Duratec poměrně dost, z nichž ale řadu přičítám značné choulostivosti tohoto jinak nesporně vynikajícího motoru. Kdo se k němu nechová ohleduplně, či jen trochu šidí jeho servis, ten se obyčejně dočká zvýšené spotřeby oleje od níž je už jen malý krůček k zadření. Termostaty (jsou zde skutečně dva) také občas selhávají a když to odnese těsnění pod hlavou, připravte si 20 000 korun na jednu řadu válců. To ovšem za předpokladu, že motor přehřátí nezkroutíte. A to není u celohliníkového agregátu nijak „obtížné“. Osobně si myslím, že tento motor by si měli kupovat dnes již pouze nadšenci a znalci značky Ford. Jedině ti mu totiž dopřejí tu správnou péči, přičemž podmínkou je, že jim nebude líto vynaložených prostředků.
Starý dobrý Duratorq TDDi je velmi odolný a vlastně veskrze spolehlivý motor. A to hlavně v málo rozšířené verzi se 66 kW, neboť ta je, na rozdíl od 85 kW, vybavena spolehlivým čerpadlem VP30, namísto choulostivé VP44 jež „krmí“ 85 kW verzi. Její závady zde již byly mnohokrát popsány, a tak odkazuji na starší články.
Motory, které uvádíte (1,8 16V Ecotec 92 kW a 2,0 16V Ecotec 100 kW), se montovaly ještě do starší „Béčkové“ generace. Když opomenu jejich zvýšený apetit po oleji, tak jízdním projevem jsou vcelku zdařilé. Jejich problémem je však velmi krátký interval rozvodů (60 000, později snad 90 000 km). Ten největší problém ovšem vidím v tom, že Ford Mondeo II je zejména jízdními vlastnostmi a úrovní pohodlí vzdálen od zmíněné Vectry snad světelné roky. Už proto, že Vectra B je o generaci starším vozem, který mohl konkurovat tak nanejvýš první generaci probíraného Fordu. S Mondem II se může měřit až Vectra C, byť i ta dle mých zkušeností v mnohém zaostává. Osobně bych volil Mondeo 2,0 Duratec s tím, že bych si těch 12 000 korun na klapky dal stranou. Ještě lepší je nechat je po koupi preventivně vyměnit, což není tak hrozné, vezmeme-li v potaz, že zde nemusíte dělat obligátní rozvody jako na jiných motorech. V konečném důsledku tak vlastně ani o moc více nezaplatíte (rozvody obyčejně o moc méně nestojí). Jistota je jistota.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 09.08.2009 13:41 
David V napsal:
Z principu odlišného systému přípravy směsi naftový motor tyto vestavby vůbec nemá. Tam je žádoucí plná díra od sací trubky až do motoru. TDCi má jiné bolesti, a ty nelze tak snadno odstranit, jako rachtající vířivé klapky.
Jsem pro TDCI po faceliftu,tedy od r.v.04 rozhodnutý.Můžeš o některých "bolestech" napsat?Dík.
- 09.08.2009 17:26 
boratko napsal:
tak by mě jen zajímalo, jestli stejný problém mají i autorem zmiňované mazdy 6. Jestli by autor článku mohl reagovat.
Zdravím, jakožto majitel Mazdy 6 2,0 benzín 147k, r.v. 06 musím říct, že tohle všechno o problémech s klapkami těchto motorů slyším poprvé. Co se týče Mazdy 6, tak jsem o tom neslyšel ani jednou od žádného uživatele, ať už se jednalo o první motory 1,8 nebo 2,0 nebo novější typy, montované zhruba od poloviny éry M6 první generace.
Tento článek zřejmě vystraší celou řadu majitelů těchto vozidel, i když dle mého názoru ve většině případů zbytečně. Zkusím zjistit v Mazdě, jestli se s tímto problémem již setkali a vědí o tom, nebo se to týká pouze motorů Ford, jelikož společný vývoj motoru hned neznamená, že musejí mít společné kompletně všechny součásti motoru do posledního detailu...?! Tyto motory jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších, což dle mého názoru také jsou, avšak nic nemůže být dokonalé. A pokud postačí "pouze" odstranění těchto klapek, jak se zde v diskuzi píše, tak se prakticky jedná o naprostou prkotinu.
- 09.08.2009 21:17 
wena napsal:
Jsem pro TDCI po faceliftu,tedy od r.v.04 rozhodnutý.Můžeš o některých "bolestech" napsat?Dík.
Mě se na tohle neptej, já nejsem ta správná pověřená osoba. Já se ojeté turbo nafty bojím jako čert kříže a jediný motor, který bych se odvážil v autě mít je ten Muroňem doporučovaný s rotačním čerpadlem koncernový TDI. Motory TDCi mají u nás pověst velmi citlivých na kvalitu paliva a od toho se odvíjí jejich poruchy v podobě vadných vstřikovačů nebo třeba zadřeného čerpadla. A všechno jsou to desetitisícové opravy. Jestli je po roce 2004 nějaká změna k lepšímu, to nevím, ale pokud na naftě trváš, tak auto ze západu, kde s naftou problémy nejsou a u nás kupovat jen kvalitní. Ovšem na které benzínce se u nás prodává kvalitní nafta - to skutečně nevím. Možná jsem přílišný pesimista a někdo, kdo se více v naftových motorech a jejich bolestech vyzná, to uvede na pravou míru. Já však do ojetiny naftu nedoporučím, ovšem to opravdu v tomto případě nic neznamená.
- 11.08.2009 20:15 
logins01 napsal:
To slyším prvně, že je s těmito motory problém
Co se mě podařilo zjistit, ze všech možných zdrojů, tak zatím nikdo neslyšel ani zmínku o tomto problému u motorů Mazdy 6 ! V servisech Mazda, kde jsem se také dotazoval, se divili a každý o tom slyšel poprvé, že by tyto vozy měli podobné problémy.
Vesměs všichni mi řekli to samé, že tyto "forďácké" benzinové motory jsou vlastně původní motory vyvinuté Mazdou a Fordem jsou vyráběné v licenci. Od toho se odvíjí i výsledná kvalita, kde je Ford horší. Obě automobilky zkrátka vyrábí své motory každá pro sebe a prý se tyhle motory v mnoha částech liší. Mazdy tímto neduhem prý netrpí, nebo alespoň není znám žádný vážný případ, jako se píše v článku (poškození motoru atd.) Prý je to nesmysl (citováno).
Zrovna tak mi bylo mechaniky řečeno, že u M6 (a pod.) ani nevědí co je to výměna vstřikovačů, zatímco u Fordů je to docela častá věc.
Holt zde platí staré známe pravidlo: Když dva dělají totéž, není to totéž...
Mazda for ever :o)
Tohle se mi podařilo zjistit, pokud někdo zjistil něco jiného, nechť promluví :o)
- 08.02.2012 08:51 
Je to fantstický vůz po všech stránkách. Když se budete starat, auto se vám odmění takřka "ve zlatě". Mimořádná spolehlivost a perfektní odolnost důležitých částí vozu vás do servisu určitě nebudou tahat tak často, jako u konkurence. Jeho spolehlivost, jízdní vlastnosti a nekonečnou výdrž důležitých částí mu mohou ostatní jen závidět. Zvláště pro ty, kdo si chtějí vůz této třídy pořídit v bazaru a mají tajné přání, aby jim další 10 let sloužil, pak je to nejlepší volba. Před žádným motorem fordu není důvod varovat. U mondea II bych jen těm, kdo jezdí málo a budou volit menší benzínový motor doporučil, aby před motorem 1,8 Duratec s výkonem 81kw, dali přednost silnějším osmnáctistovkám. Všechny jsou stejně spolehlivé, ale když už se dělaly 1,8 i s vyšším výkonem, proč brát slabší. Navíc s těmi silnejšími (92kw resp. 96kw - 96 SCi byla s 6 rychlostmi) dosáhnete dokonce nižší průměrné spotřeby - a na delších cestách mimo město pár kw navíc oceníte. Výhoda 1,8 s 81kw je nižší pořizovací cena v bazarech.
Doporučit by se daly i výkonné motory - proč si neužít těch skvělých jízdních vlastností, které mondeo má - na druhou stranu mondeo kupuje ten, pro koho je na prvním místě pohodlí a vůbec celková pohoda při cestování - takový člověk nepotřebuje, aby kola jeho vozu trhala asfalt.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit ojeté Suzuki SX4?

16.ledna 2018
Náš čtenář plánuje nákup Suzuki SX4 v ceně 150-200 tis. Kč. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (486) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký motor pro ojetý Renault Kangoo?

12.ledna 2018
Náš čtenář váhá nad ideální motorizací pro Renault Kangoo. Na auto má rozpočet 100 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (688) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?

12.ledna 2018
Tohle auto je legendou. Proslavilo se příkladnou spolehlivostí, přesto na kupujícího ojetiny může číhat několik možných závad.
hodnocení: 3.5 b. (6x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 747) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký benzínový motor vybrat pro Kia Rio?

10.ledna 2018
Náš čtenář plánuje pro manželku koupi ojeté Kia Rio třetí generace. Na auto má rozpočet 150-200 tisíc korun. Který z dvojice benzínových motorů bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (742) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Auris II - vybíráme benzínový motor pro ojetinu

9.ledna 2018
Náš čtenář uvažuje nad pořízením starší Toyoty Auris druhé generace s benzínovým motorem. Poradíme, po které jednotce sáhnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 662) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí ojetý Opel Vivaro?

5.ledna 2018
Náš čtenář by rád na jaře koupil starší Opel Vivaro. Váhá, zda sáhnout po generaci A, nebo novější B vyráběné od roku 2014.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 766) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit VW Amarok?

3.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého VW Amarok. Jaký motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (813) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit starší Citroën Jumper?

2.ledna 2018
Náš čtenář zvažuje koupi staršího Jumperu. Na auto má asi 250 tisíc korun. Co za tyto peníze koupí a na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (957) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?

29.prosince 2017
Náš čtenář se chystá koupit ojetou Octavii třetí generace. Která ze dvou slabších dieselových variant je nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 027) | komentářů (19) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro ojetou Škodu Superb II?

27.prosince 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího Superbu druhé generace. Rád by jej pořídil s dieselem. Jak jsou na tom tyto motory se spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 326) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je dieselový Accord osmé generace?

26.prosince 2017
Náš čtenář se chystá k nákupu Hondy Accord osmé generace. Rád by ji koupil s motorem 2,2 i-DTEC. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 092) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

22.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 674) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit starší Škodu Citigo?

20.prosince 2017
Naše čtenářka uvažuje o malé ojeté Škodě Citigo. Na co si má dát pozor při výběru této ojetiny?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 229) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý Nissan Juke nebo Renault Captur?

19.prosince 2017
Náš čtenář zvažuje koupi ojetého Capturu v dieselu. Rád by jej porovnal s levnějším Nissanem Juke. Jak se od sebe liší dvě auta se stejným motorem?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (692) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 321) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (874) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 886) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 835) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 249) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 091) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 291) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 765) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (683) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 313) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 917) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (899) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 341) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 933) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 742) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 861) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 347) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 878) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 400) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 730) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 954) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 264) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 019) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 337) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 827) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 353) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 522) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 712) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 908) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 643) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 161) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 752) | komentářů (5) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 173) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 023) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 25 (1206)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Klapky motor ...