Jaké vybrat menší auto do 110 tisíc?
 
 
 
 
 
 

Jaké vybrat menší auto do 110 tisíc?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, které z uvedených automobilů mi doporučujete. Hledám auto do r.v. 1998 ne starší, s nižší spotřebou a ne příliš drahými náhradní díly. Cena do 105 až 110 tis. Které auto nebo který typ byste mi nedoporučil na základě nějakých opakujících se závad? Které naopak k poměru cena výkon ano? Ideální by byla cena do 100 tis. Hodně se mi líbil Opel Tigra, ale prý má časté závady. Tak sháním nějakou jinou alternativu, přičemž jsem jednotlivé možnosti seřadila podle toho které nyní upřednostňuji.

Opel Tigra 1.4 od r. 1998 ne starší
Hyundai Coupe nebo Lantra
Mazda 323 od r. 1998
Nissan Almera 1998-2000
Honda Civic od r. 1998
Peugeot 206Děkuji, Tomancová
PORADNA, 18.04.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.


Odpověď

Mazda 323 BJVážená paní Tomancová,

při výběru jakékoli značky ojetého automobilu je zcela nejlepší nejdříve všechny zástupce, které Vás zajímají projít a případně se v některém autobazaru zkusit nechat svézt. Jedině tak budete mít možnost si vyzkoušet, které vnitřní uspořádání vozidla, jaký typ komfortutvrdost či měkkost sedadel Vám bude vyhovovat a budete vždy ráda usedat za volant svého vozu.

Co se týká techniky a ceny náhradních dílů, celkový roční náklad na provoz vozidla, který je samozřejmě ovlivněn počtem najetých kilometrů před koupí a po koupi je velmi podobný, když si vyberete stejnou třídu vozidla. Tedy pokud se budeme pohybovat při výběru vozu ve stejné třídě, budou tyto náklady velmi podobné. Každá značka má dražší nějaký díl a nějaký díl zase o něco levnější. A hlavně tak jako každý člověk má nějaké vlastnosti, tak každé auto má nějaké své nemoci, které jsou typické.

Vámi vybrané zástupce bych asi nejprve rozdělil podle výrobce, nejdříve na japonské – Honda Civic, Nissan Almera, Mazda 323. Místo výroby v dnešní době není zas tak rozhodujícím kriteriem, protože některé japonské automobily se vyrábějí v Evropě, ale příbuznost a typické vlastnosti jim zůstávají. Zda doporučit Civic s výkonným motorem, nebo relativně spolehlivou Mazdu či Almeru je těžké říci. Společným jmenovatelem je spolehlivost, kterou „trpí“ skoro všechny japonské automobily. Pokud zákazníkovi nevadí, že neoslní designem, doporučil bych Nissan Almera 1,5 16V, nespornou výhodou je, že tento vůz není na seznamu zlodějů a až na výjimky si ho nenechavci na ulici nevšimnou. To samé platí pro Mazdu, Honda je na tom už hůře. Některé náhradní díly na japonské automobily byly donedávna dražší, protože se nevyráběly v druhovýrobě. V současné době ale konkurence a boj o zákazníka i při prodeji náhradních dílů způsobily jejich dostupnost za přijatelné peníze.

Opel TigraHyundai Coupe či Hyundai Lantra jsou nejlevnější variantou co se týká pořizovací ceny. Spolehlivost vzhledem k použitým převzatým technologiím celkem obstojná a pomalu se blíží ke spolehlivosti japonských zástupců. Trochu horší je zde zpracování a je třeba opravdu vybírat. Korejské automobily jsou oblíbené jako nové - vzhledem k zajímavé ceně a na trhu je jich opravdu hodně, ale také hodně v podprůměrném stavu.

Opel Tigra – neřekl bych, že by tento automobil měl častější závady než ostatní zástupci, snad jen horší odolnost vůči korozi, kterou mají ale společnou všechny Opely. Pohonná jednotka je převzata z modelu Opel Corsa a motor 1,4i 16V i 1,6i 16V fungují bez problémů.

Samostatnou kapitolou je Peugeot 206, který svým designem oslňuje hodně zájemců, pohonná jednotka 1,4 55kW je dá se říci nesmrtelným držákem (pokud samozřejmě dostane servis jak se patří), zde se dá vytknout jen nepřesné řazení a při pořízení bude z těchto Vámi vybraných zástupců nejdražší (pokud bude v dobrém technickém i kosmetickém stavu) a co se týká velikosti, tak společně s Tigrou také nejmenší. Záleží samozřejmě na výbavě. Tigru bych ale spíše považoval za vozítko pro nejvýše dva dospělé lidi a pro volný čas, Hyundai Coupe je spíše také pro volný čas, ale s vnitřním prostorem je o na tom o poznání lépe.

Peugeot 206Když to tedy shrneme, doporučil bych v klidu si rozmyslet, na jakou činnost si budete automobil pořizovat a který z nich Vám bude po vyzkoušení lépe vyhovovat. Nedá se totiž jednoznačně říci, že by jeden nebo druhý byl výrazně horší, každý má své klady a zápory. Když budu chtít pořídit za co nejnižší peníze rozumnou kvalitu na průměrné dojíždění do práce a drobné cestování o víkendech, klidně bych volil korejskou provenienci, pokud bych chtěl nižší střední třídu, kterou mi nebude nikdo závidět, zvládne pojmout i rodinu a budu moci v noci klidně spát, budu volit Nissan Almera v pětidvéřové verzi s motorem 1,5 nebo Mazdu 323 sedan nebo hatchback s motorem 1,5 nebo 1,6. Pokud budu chtít vybírat atraktivní design a smířím se s menším vnitřním prostorem a nepřesným řazením, volím Peugeot 206. A pokud chci auto pouze pro volný čas k vodě a líbí se mi Opel Tigra (nejlépe s motorem 1,6) volím klidně Opel Tigra nebo Hyundai Coupe.

Takže souhrnem nám zbývá už jen vybrat prověřený automobil s úměrně najetým počtem kilometrů, které bude úměrně opotřebené za přijatelné (ne levné) peníze. Při nákupu ojetiny je totiž vždy něco za něco, výhodných a levných nákupů je opravdu minimum.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 21.04.2008 08:44 
anonym napsal:
Choď pěšky, když na nové auto nemáš. Někdo tady radil, že je dobrý i bicykl.
Jak dlouho považuješ auto za nové? 2 měsíce, rok, 3 roky nebo třeba koupené od novoty bez ohledu na věk?
- 21.04.2008 11:19 
anonym napsal:
Možná je to vůl, ale na nové auto asi má. Ty nee? Tak kdo je tady vůl?
Sem píše mnoho lidí, kteří na nové auto peníze mají i hotové (ne na leasing, jak se někdo mylně domnívá, že auto je jeho), ale z nějakých důvodů si je nehodlají koupit. Někdo potřebuje auto na ježdění a ne na předvádění před ostatními. Rozhodně kvality vozu nesouvisí s kvalitami řidiče, a to jak co se týče samotného ovládání vozu, tak s kvalitami v souvislosti s IQ.
Takže v otázce, KDO TADY JE VŮL? má většina jasno. Rozhodně však neplatí věta, že kdo má nový auto není vůl.
Mimoto mám výborný nápad, jak snížit počet aut z druhé ruky. Je to jednoduché, vy, co si koupíte nová auta a pohrdáte těmi, kdo si kupují ojetiny, nedejte jim šanci a svoje auto po 5-ti letech v provozu odvezte na šroťák, čili jak se dnes odborně říká - nechte ekologicky zlikvidovat. Dost nám tím zatopíte. Budeme muset si to nový auto koupit taky. To je fér nabídka, ne a ještě je to bez vnější regulace od státu.
- 21.04.2008 14:52 
anonym napsal:
Omlazení vozového parku. Máš to v nadpisu.
A důvod k omlazení vozového parku? Kdo říkal, že je potřeba? To je nějak centrálně určeno, že je něco potřeba snížit, zvýšit, prodloužit, zkrátit, zestárnout nebo omladit? Není to zase nějakej klacek na plebs shora? Když nikoho neomezuju, proč bych třeba nemohl jezdit fordem T z dvacáté ruky každej den do hokny?
- 22.04.2008 11:25 
anonym napsal:
Znát písmenka neznamená umět číst. Nepsal jsem o vyřazování starých aut z provozu, ale o nepřipuštění starších vozů do provozu PO PRODEJI.
nepřipuštění starších vozů do provozu PO PRODEJI.
To je ale krávovina na entou
To znamená, že staré auto má každý dokud se nerozpadne, protože ho nemůže prodat. Kdo koupí 11 let staré auto když s ním nemůže jezdit?
- 27.03.2012 22:46 
anonym napsal:
Možná je to vůl, ale na nové auto asi má. Ty nee? Tak kdo je tady vůl?
No jo, nás volů je..... Mám nemocný dítě, obří výdaje na léčbu a dietu...tak si musím koupit ojetinu..........To jsem vůl....
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Jaké vybrat ...