Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Překvapení za deset milionů. V přívěsu bylo ukradené luxusní porsche z Bavorska

Naše téma
Lenka Novotná | 10.04.2024
dalších 9 fotek
Táborští kriminalisté dopadli pachatele krádeže drahého sporťáku. Na snímcích jsou odcizené auto a záběry z domovních prohlídek. | foto: Police ČR
Z Bavorska do Tábora. V podezřelém přívěsu zaparkovaném na Pražském sídlišti v Táboře se skrýval skutečně netradiční obsah, a sice sportovní luxusní automobil značky Porsche 718 Cayman GT4. Později policisté zjistili, že byl přívěs i s autem ukraden v německém Bavorsku. 
Celý případ začal už minulý rok pár dní před vánočními svátky. Následovalo vyšetřování, na jehož konci policisté zadrželi tři muže. "Dva ze zadržených byli obviněni z krádeže formou spolupachatelství," uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná s tím, že dvaatřicetiletý muž z Táborska byl ještě obviněn pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Šestačtyřicetiletý muž z Ostravska si na svůj účet ještě připsal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Jak uvedla policejní mluvčí, vyšetřování ukázalo, že mladší z mužů měl využít ke krádeži přívěsu dodávku, kterou se měl neoprávněně zmocnit v jedné z půjčoven automobilů v Českých Budějovicích.

Obviněný muž z Ostravska měl zase podle mluvčí řídit vozidlo i přesto, že mu byl uložen několika rozhodnutími soudů a správních orgánů zákaz řízení všech vozidel. Nutno podotknout, že oba výtečníci byli i v posledních třech letech potrestáni pravomocným rozsudkem soudu.

"Doposud zjištěná škoda přesahuje 10 milionů korun. Lze ovšem předpokládat, že jejich trestná činnost je rozsáhlejší, a že se tudíž nejedná o konečnou sumu. Kriminalisté na případu neustále pracují," dodala Lenka Pokorná. Pachatelům hrozí v případě odsouzení až osmileté vězení.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů