Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Splašený mustang udělal na křižovatce v Hradci otočku. Šofér nikdy neměl řidičák

Naše téma
Michaela Horynová | 27.03.2024
Padesátiletý muž dostal jízdu sporťákem k narozeninám. Měl jet jako spolujezdec, nakonec sedl i bez řidičáku za volant. | foto: PČR
Scéna připomínající ukázku z oblíbené hry GTA se odehrála o víkendu na frekventované křižovatce v Hradci Králové. Padesátiletý muž dostal k narozeninám jízdu v luxusním voze Ford Mustang, ovšem takovou oslavu si asi nepředstavoval. Alkoholem posilněný muž vyrazil na červenou, porazil značku, obkroužil celou křižovatku a svou kreaci zakončil nárazem do auta. Podívejte se na video.
Celá automobilová kreace se odehrála na křížení ulic Akademika Bedrny a Pilnáčkova. Do křižovatky vjel řidič na červenou. Dostal mustanga do přetáčivého smyku, ve směru do centra města nejdřív najel na travnatý ostrůvek, kde porazil dopravní značku. Následně se ve smyku otočil zpět do směru na Věkoše a zezadu narazil do megana, jehož řidiče předtím omezil při průjezdu křižovatkou.

Mustang vystartoval na křižovatce v Hradci na červenou:

Jak uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová, při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na meganu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc a na mustangu 200 tisíc korun. Policisté oba řidiče podrobili dechové zkoušce. Pětapadesátiletý řidič megana měl zkoušku negativní, ale 50letý řidič mustangu pozitivní. Jeho zkouška ukázala výsledek přes půl promile alkoholu v dechu. „U tohoto muže policisté navíc zjistili, že nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění,“ doplnila Kormošová.

Podle policie dostal muž ke svým padesátinám jízdu sportovním vozidlem ovšem jako spolujezdec. „K obědu si měl dát pivo a panáka rumu. Jelikož mu prý bylo nabídnuto řídit auto, sedl za volant,“ vysvětlila Kormošová, proč muž bez řidičáku usedl za volant.

Oslavenec se dopustil hned čtyř přestupků najednou - jízda na červenou, nepřizpůsobení rychlosti, jízda bez řidičského oprávnění a alkohol za volantem. „Zda se ještě někdo další dopustil nějakého protiprávního jednání, je předmětem dalšího šetření,“ dodala Kormošová.
Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů