Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

U hranic s Rakouskem staví nejjižnější úsek D3. Řidiči nemusí jezdit oklikou

Naše téma
Zuzana Gabajová | 29.02.2024
dalších 17 fotek
ŘSD staví u hranic s Rakouskem nejjižnější úsek dálnice D3, včetně mimoúrovňové křižovatky Dolní Dvořiště. | foto: Deník/Zuzana Gabajová
Z Prahy do Lince a dál do Salcburku po jedné dálnici. Tak by měli jezdit řidiči v roce 2031, kdy bude hotová dálnice D3 i rakouská A7, resp. A1. U Dolního Dvořiště nyní staví nejjižnější úsek D3 z Nažidel do Dolního Dvořiště. Poslední úsek dálnice ve směru od Českých Budějovic začne za oboustrannou odpočívkou Suchdol. Téměř celá stavba povede v profilu I/3.
Nejjižnější stavbou na D3 bude most přes mezinárodní silnici E55. Za ním D3 na státní hranici skončí. Z rakouské strany by se dálnice na Freistadt měla na český úsek napojit do roku 2031.

ŘSD staví u hranic s Rakouskem nejjižnější úsek dálnice D3:

Jak uvedl ministr dopravy Martin Kupka pro dokončení středočeské D3 je tento termín reálný. "Na konci letošního roku nás čeká zprovoznění téměř třiceti kilometrů dálnice kolem Českých Budějovic,“ řekl na lednovém slavnostním zahájení stavby úseku D3 z Nažidel do Dvořiště ministr dopravy Martin Kupka.

Téměř celý úsek povede v původním profilu I/3. Stavaři nejprve vedle stávající komunikace postaví druhou polovinu dálnice. Až bude hotová, převedou na ni dopravu a původní silnici opraví. Auta tak nebudou muset jezdit po objížďce přes nedaleké Dolní Dvořiště, které pak před hlukem dopravy ochrání protihlukové stěny.

Ve výstavbě je i poslední mimoúrovňová křižovatka na D3. Bude ve tvaru osmičky s jednou okružní křižovatkou a připojí se na ni silnice do Dolního Dvořiště a také komunikace na Vyšší Brod, Loučovice a Lipno nad Vltavou.

Úsek D3 Kaplice-nádraží-Nažidla na své zahájení teprve čeká.

Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů