zpět
1012

Honda přichází s dieselem pro model FR-V

Japonská značka Honda nabízí nově dieselový motor 2,2 litru pro šestimístný minivan FR-V. Jde o stejný agregát, který už představila v modelech Accord a CR-V.
07.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Japonská značka Honda nabízí nově dieselový motor 2,2 litru pro šestimístný minivan FR-V. Jde o stejný agregát, který už představila v modelech Accord a CR-V.

Zatímco ještě nedávno byly naftové motory u hondy neznámým pojmem, během krátké doby si vybudovaly pověst výjimečně kultivovaných agregátů.
Tiše se chová i diesel v typu FR-V. Jeho zvuk je velmi nenápadný i vně vozu, zatímco uvnitř je slyšet jen lehké ševelení. Dobře se agregát jevil i mezinárodní porotě soutěže Engine of the Year, když jej zvolila motorem roku 2005 v objemové kategorii 2,0 až 2,5 litru.
První dieselový motor vlastní konstrukce má řadu jedinečných řešení. "Například jeho blok je mimořádně tuhý," tvrdí technický specialista z Hondy ČR Jan Bartoš. "Může za to speciální odlévací technika, kdy místo tekutého hliníku je do formy vtlačena hliníková hmota, která má lepší vlastnosti." Jinou pozoruhodností dieselové Hondy FR-V je použití plynu, kterým je naplněna klimatizace k rychlejšímu vytápění interiéru v zimě. "Stlačený plyn se rychle ohřívá, a právě tento princip jsme využili jako doplněk k systému topení," říká Jan Bartoš.

TIP: TEST: Honda FR-V – placka pre šiestich

Honda FR-V s motorem 2.2 CTDi má šestistupňovou převodovku a výkon 140 koní, v prodeji je za 725 000 korun. Verze s možností odpočtu DPH pro podnikatele však není v nabídce. Podle dovozce se šestimístná honda, až dosud vybavená jen benzínovými agregáty, těší v Česku velkému zájmu. Letošní plán prodejů tak byl naplněn už v polovině roku, dieselové FR-V by si podle odhadů mělo letos pořídit ještě zhruba 80 domácích zájemců.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW X3 M40i: teorie relativity

nejčtenější články

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.