zpět
1012

Honda přichází s dieselem pro model FR-V

Japonská značka Honda nabízí nově dieselový motor 2,2 litru pro šestimístný minivan FR-V. Jde o stejný agregát, který už představila v modelech Accord a CR-V.
07.09.2005, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Japonská značka Honda nabízí nově dieselový motor 2,2 litru pro šestimístný minivan FR-V. Jde o stejný agregát, který už představila v modelech Accord a CR-V.

Zatímco ještě nedávno byly naftové motory u hondy neznámým pojmem, během krátké doby si vybudovaly pověst výjimečně kultivovaných agregátů.
Tiše se chová i diesel v typu FR-V. Jeho zvuk je velmi nenápadný i vně vozu, zatímco uvnitř je slyšet jen lehké ševelení. Dobře se agregát jevil i mezinárodní porotě soutěže Engine of the Year, když jej zvolila motorem roku 2005 v objemové kategorii 2,0 až 2,5 litru.
První dieselový motor vlastní konstrukce má řadu jedinečných řešení. "Například jeho blok je mimořádně tuhý," tvrdí technický specialista z Hondy ČR Jan Bartoš. "Může za to speciální odlévací technika, kdy místo tekutého hliníku je do formy vtlačena hliníková hmota, která má lepší vlastnosti." Jinou pozoruhodností dieselové Hondy FR-V je použití plynu, kterým je naplněna klimatizace k rychlejšímu vytápění interiéru v zimě. "Stlačený plyn se rychle ohřívá, a právě tento princip jsme využili jako doplněk k systému topení," říká Jan Bartoš.

TIP: TEST: Honda FR-V – placka pre šiestich

Honda FR-V s motorem 2.2 CTDi má šestistupňovou převodovku a výkon 140 koní, v prodeji je za 725 000 korun. Verze s možností odpočtu DPH pro podnikatele však není v nabídce. Podle dovozce se šestimístná honda, až dosud vybavená jen benzínovými agregáty, těší v Česku velkému zájmu. Letošní plán prodejů tak byl naplněn už v polovině roku, dieselové FR-V by si podle odhadů mělo letos pořídit ještě zhruba 80 domácích zájemců.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.