0
zpět
 

diskuze k tématu: Zákaz telefonování při jízdě by firmám způsobil velké problémy

kategorie zařazení tématu:
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 16.03.2014 09:42, Pane jo...
...to je zase blábol . On snad existuje nějaká norma eurořidiče? Jsou všichni stejní??? Spousta řidičů (zvlášť mezi seniory) má reakční dobu půl roku, aniž by o nějakém handsfree třeba jen slyšeli... Spousta řidičů (zvlášť mezi ženami) má problém s prostorovou orientací (především při couvání), i když se plně soustředí Už se těším na dobu, kdy přítomnost handsfee (i třeba BT originál z fabriky) bude důkaz postačující k pokutě za telefonování za jízdy, jak se o tom uvažuje
reagovat
miam
počet příspěvků5
datum registrace05.05.2013
Neděle 16.03.2014 20:41, ....
To, že dnešní moderní auta mají v palubní desce minimálně jeden display, a v některých autech (např. Citroen Picasso) si nenastavíte ani teplotu či intenzitu ventilárotu topení aniž by se řidič nerozptyloval zdlouhavým pohledem na display, to je v naprostém pořádku. Opět debilní názor z EU. Mělo by se tedy začít trestat i za to, když už se trestá telefonování. Mělo by se restat za to, že člověk za volantem jí, kouří, usrkne nápoje, kýchne..... Nebudu se divit, že i na to nějaký "chytrák" z EU přijde.
reagovat
Abík
počet příspěvků93
datum registrace20.01.2009
Neděle 16.03.2014 21:17, Jsem rád za váš názor.
Před časem jsem tady u některého příspěvku toto uváděl. Mám v autě t.zv. 2DIN rádio. V nabídce zobrazuje celkem 12 nabídek na funkce. Bez krátkodobého pohledu na displej je problém vybrat tu správnou. Pro užívání už se v tom musíte být zabydlet. Při nastavování řady z nich je lepší zastavit, případně mít zkušeného spolujezdce. Považuji to za nebezpečnější, než vzít do ruky mobil a telefonovat. I když v tomto případě tuto funkci přebírá rádio samo. Když se ale v autě střídáte, tak samotné nastavení volaného vyvolává další problém.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Neděle 16.03.2014 21:40, jídlo
dokud bude povolené jídlo za volantem tak telefonování notabene s HF sadou nepovažuji za problém. to by už museli vymyslet testery na psychický rozpoložení, kekéni evropský. samozřejmě SMSkování to je jiný kafe, to je o hubu.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 16.03.2014 22:17, řešení
Řešení představuje autopilot. A řidič bude moct při řízení i házet bobek.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1249
datum registrace28.11.2008
Neděle 16.03.2014 22:41, Je to blbost
Pokud jedu se spolucestujícím a něco spolu řešíme, tak je to ekvivalentní jako když mluvím přes hands-free. Hledání čísla v adresáři je ovšem trochu jiná věc, tam přeci jen ztratím oční kontakt se silnicí. Ten samý problém ale mám když ladím rádio. Takže bychom pak mohli zakázat i rádia že?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.