0
zpět
 

diskuze k tématu: Zábavné auto: Civic x 147?

kategorie zařazení tématu: automobilky, japonská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 10.04.2017 08:28, Zábavné auto: Civic x 147?
Ahoj,
už delší dobu hledám auto, které bude mít následující úkol:
Přítelkyně se na něm naučí jezdit, bude ho používat pro svoje potřeby a já jí ho sem tam ukradnu a půjdu se projet. Takže takové druhé auto s ročním nájezdem max. 10 000km, převáženě po Brně. Jelikož už se partnerka příhlásila do autoškoly, začíná se trochu krátit čas...
Na pořízení auta, přihlášení a cca první rok servisu mám vyhrazeno max. 70 000Kč. Reálně se tedy dívám po autech 30 - 50000 Kč.
Velikostně bych rád auto nižší střední třídy. V malých autech se přítelkyně necítí dobře a větší auto nepotřebujeme, jelikož jako hlavní bude dál sloužit můj služební Megane grandtour.
Kandidáti:
Civic 6g - 1998-2000
Civic se mi líbí a už jednou jsem byl velmi blížko nákupu. Auto by tak nějak plnilo všechno co od auta chceme. Jenže za motor 1,5 Vtec-E majitelé neví co by si řekli... Při tom, jak kastle odolává korozi mi tedy nákup nedává moc smysl a patrně bych měl sen o civicu 6g odložit na později, kdy bych si mohl koupit VTi čistě pro radost.
Civic 7g - 2000+
Novější generace v třídveřovém provedení se mi také líbí. Auto opět splňuje tak nějak vše a opět je hlavním problémém koroze. I když těchto civiců jsem zhnilých na prach moc neviděl. Nákup tohoto auta tak dost napíná rozpočet a trochu mám strach, abych auto nemusel na servisu šidit... Výhodou oproti 6g je, že bych auto nechal doma i v případném budoucnu, kdy by třeba přišel na svět nějakej prcek...
Alfa 147 - 2000+
147 má opět vše, co bychom od auta čekali, navíc je ze tří kandidátů nejkrásněší a Alfu bychom doma chtěli. Po přečtení článků na DFens a hledání pár informací jsem dospěl k závěru, že by to nemusela být špatná koupě. Hledám kusy po roce 2002 a hlavní výhodu alfy oproti Civicům vidím v antikorozi. Moje myšlenka je taková, že pokud najdu nebouraný kus, tak rez nebudu muset prakticky vůbec řešit. Navíc strach ze zvýšené spotřeby oleje mám úplně stejný i u obou Civiců. Největším nedodstkem alfy je pravděpodobně méně odolný podvozek, ale říkám si, že když ho dám do kupy, tak pár let vydrží, protože nájezd auto velký mít nebude...

Další kandidáty momentálně nemám.
Focuse už jsem měl a rád bych zkusil zase něco dalšího
323F mě děsí tím, že koroze se nesoustředí pouze na podběhy, prahy a lemy, ale řádí na celým autě. Jinak to byl velmi žhavý kandidát
Stilo mají naši a i když jsou s autem spokojeni, platí to co pro Focus.
Koncern mi domů nesmí, za ty prachy by to stejně byla mrtvola.
BMW bude mít smysl, když budu mít na auto o nulu víc.
Francouze nerad opravuje můj dvorní mechanik a i když se mi 306 líbí, partnerce už moc ne.
S oply mám poslední dobou hroznou zkušenost, takže také nic.

Prosím tedy o pomoc s usměrněním mých myšlenek a radu jakým směrem se vydat.
Díky!
reagovat
Monco
počet příspěvků16
datum registrace13.12.2013
Pondělí 24.04.2017 22:41, Alfa
Mám sedm let 147 a je to dobré auto, ale to Civic určitě taky. Problémy i nedostatky sis určitě už zjistil, takže je tu zmiňovat nebudu. Každopádně ale doporučuju, aby si přítelkyně do nějaké 147 sedla. Posez je totiž dost specifický, sedí se poměrně nízko a pro menší postavy je na úkor pohodlného výhledu. Při přizvednutí sedadla řidiče se zase špatně hledá poloha volantu... Pro mě naprosto v pořádku, ale třeba manželka s tím má trochu problém. Případnou koupi doporučuju od Alfisty, zvlášť poslední dobou se díky nízké prodejní ceně benzínové twinsparky dostávají do rukou různých individuí, které je totálně vybydlí. Přeji šťastnou ruku při výběru
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 25.04.2017 09:08, RE: Alfa
Monco napsal:
Mám sedm let 147 a je to dobré auto, ale to Civic určitě taky. Problémy i nedostatky sis určitě už zjistil, takže je tu zmiňovat nebudu. Každopádně ale doporučuju, aby si přítelkyně do nějaké 147 sedla. Posez je totiž dost specifický, sedí se poměrně nízko a pro menší postavy je na úkor pohodlného výhledu. Při přizvednutí sedadla řidiče se zase špatně hledá poloha volantu... Pro mě naprosto v pořádku, ale třeba manželka s tím má trochu problém. Případnou koupi doporučuju od Alfisty, zvlášť poslední dobou se díky nízké prodejní ceně benzínové twinsparky dostávají do rukou různých individuí, které je totálně vybydlí. Přeji šťastnou ruku při výběru


Nedostatky i problémy jsem se snažil zjistit, nicméně opakování vždy prospěje.

Ovšem, 147 jsem si v sobotu dovezl domů. Ne přímo od alfisty, ale od kluka, který se o mechanickou stránku staral dobře. Mám interiér v červené kůži a sedačky jsou parádní, přítelkyně je taky spokojená. Podvozek je pevný a tichý, zvládl jízdu po D1 Praha - Brno bez jediného zaváhání.
Auto stálo 27 tisíc a minimálně 15 tisíc půjde do náplní, filtrů, výfuku...Vše objednáno a čeká se na volné místo v servisu :)
reagovat
Monco
počet příspěvků16
datum registrace13.12.2013
Úterý 25.04.2017 14:36, gratulace
Takže gratuluji Určitě udělej hned olej, filtry a rozvody. Hlavně se ale zaregistruj na fóru alfisti.cz tam ti každý ochotně poradí a hlavně tě rád uvítá . Hodně šťastných kilometrů!
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 25.04.2017 15:05, RE: gratulace
Monco napsal:
Takže gratuluji Určitě udělej hned olej, filtry a rozvody. Hlavně se ale zaregistruj na fóru alfisti.cz tam ti každý ochotně poradí a hlavně tě rád uvítá . Hodně šťastných kilometrů!


Díky, objednané jsou všechny filtry, olej, chladící a brzdová kapalina, rozvody, všech 8 svíček, zadní díl výfuku a pár dalších prkotin, jako třeba stěrače...
O alfistech vím a jak budu mít víc času, tak se zaregistruju, budu potřebovat vyřešit svítící kontrolku bagů - očekávám, že to bude kontektor pod sedačkou...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.