zpět

diskuze k tématu: Vyplatí se ojeté pneu ?

kategorie zařazení tématu: poradna, pneu a disky
freos
počet příspěvků11
datum registrace23.08.2016
Pondělí 26.09.2016 08:32, Vyplatí se ojeté pneu ?
ahoj,

vyplatí se kupovat ojeté pneu (R14, auto do města, +kratší pojížďky po okolí, typický provoz ženy na mateřské )

Máte nějakou špatnou zkušenost se staršími pneu ?
Kupujete tady někdo ojeté pneu ?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků671
datum registrace09.05.2007
Pondělí 26.09.2016 08:47, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
freos napsal:
ahoj, vyplatí se kupovat ojeté pneu (R14, auto do města, +kratší pojížďky po okolí, typický provoz ženy na mateřské )Máte nějakou špatnou zkušenost se staršími pneu ? Kupujete tady někdo ojeté pneu ?

Dá se nad tím uvažovat u nějakých atypických rozměrů a velkých pneu, ale u R14 bych koupil maximálně pneumatiky z předváděčky do dvou let stáří, nic horšího určitě ne. Tím spíše, pokud má autem manželka vozit dítě.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1000
datum registrace09.05.2007
Pondělí 26.09.2016 09:08, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
Giorgio napsal:
freos napsal:
ahoj, vyplatí se kupovat ojeté pneu (R14, auto do města, +kratší pojížďky po okolí, typický provoz ženy na mateřské )Máte nějakou špatnou zkušenost se staršími pneu ? Kupujete tady někdo ojeté pneu ?
Dá se nad tím uvažovat u nějakých atypických rozměrů a velkých pneu, ale u R14 bych koupil maximálně pneumatiky z předváděčky do dvou let stáří, nic horšího určitě ne. Tím spíše, pokud má autem manželka vozit dítě.

Kamarádovi do pneuservisu vozí překupník ojeté pneu z D (vyhozené), které mají dle naší legislativy ještě minimálně půl života před sebou. Takže pro takový provoz ano (kupují si je tam lidi, kteří dojedou na slickách, takže pro ně i okolí dobře), já bych si to na auto nedal (najezdím toho hodně a rychle). Zbavují se jich Němci, kteří jezdí po dálnicích 150+ počasí-nepočasí. Samozřejmě lze namítnout, že nikdo nemá rtg oko, ale pokud tam není boule, tak bych se toho po městě nebál.
reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Pondělí 26.09.2016 10:10, pneu
Já bych se toho vyvaroval. Hlavně si nemyslím, že je to ekonomicky o tolik výhodnější. A zrovna u 14tek, která je pomalu za hubičku, bych to vůbec neřešil. Jak psal Girrgo, pokud by to byl nějaký atypický rozměr, tak ano zvažoval bych, ale asi bych stejně bral novou, jde přece jen o bezpečnost a pokud tím bude jezdit manželka s prckem, tak bych nad tím ani nepřemýšlel !
reagovat
duch
počet příspěvků33
datum registrace16.12.2008
Pondělí 26.09.2016 11:23, Staré pneu
Sám jsem jeté pneu párkrát koupil a nedoporučuji. Jednou měla pneumatika "bouli", i když malou ve vzorku - špatně se to hledalo a nedalo se s tím jezdit, takže stejně koupě nových. Člověk časem zapomene, tak jsem po pár letech "výhodně" koupil pneu se vzorkem skoro 7mm. Jenže - byly oskákané, jízdní komfort nula, takže zase výměna. Pokud chcete s autem jezdit a ne ho za měsíc prodat, tak radši koupit obyč. nové pneumatiky. Navíc než sjedete nové, vyměníte minimálně dvoje jeté - to je jednou obutí a vyvážení navíc a to taky není zadarmo.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1007
datum registrace19.08.2015
Pondělí 26.09.2016 11:46, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
freos napsal:

Ahoj nevyplatí se to, protože můžou být špatně ojeté (špatná geometrie vozu) atd atd.
Pro tvoje popojíždění bych např. zvolil celoroční pneu Rotex apod, mám s něma dobré zkušnosti a navíč odpadá přezouvání....
reagovat
David V
počet příspěvků1853
datum registrace16.05.2007
Pondělí 26.09.2016 12:44, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
freos napsal:

Co to znamená vyplatí? O jaké úspoře tady mluvíme? U R14 je to 1500 Kč/4roky? To se nevyplatí.
Koupit nevyvážitelný kola s probrzděnou ploškou nestejnoměrně sjetý, abych s nima 4 roky při každé jízdě trpěl (vibrace, táhnutí do strany, plavání) - to bych volil jedině, kdyby mi je někdo dal zadarmo. Ani to ne, šupl bych je na bazoš a peníze si přidal na nové. Zrovna gumy bych použité nedoporučil, navíc úsporu neočekávám zásadní.
reagovat
capslock
počet příspěvků235
datum registrace28.07.2007
Pondělí 26.09.2016 12:51, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
freos napsal:
... Máte nějakou špatnou zkušenost se staršími pneu ? Kupujete tady někdo ojeté pneu ?

Zkusil jsem dvakrát či třikrát koupit starší jeté pneu - relativně brzy se na jedné udělala boule, na jiné praskl kord (okem nebylo poznat, ale běhoun se nepatrně po obvodu vyhnul a volant při jízdě táhl do strany).

Po přečtení oslavného článku na moderní bezproblémové protektory jsem vyzkoušel nový protektor SEP - do města asi stačí - nicméně v létě na dálnici dvakrát během měsíce boule a natržený běhoun (v pneuservise při vyvažování držkují a spotřebují více závaží).

Při sečtení ztraceného času (shánění jetých pneu, několikerá výměna za rezervu na cestě) a ceny pneuservisu vyšly jeté pneumatiky mnohem dráž.

Pokud chceš ušetřit, kup nové čínské pneumatiky, do města a okolí je to ekonomické a bezpečné řešení, při běžném rozměru R14 i celoroční je za 500-700 Kč... (a značkové od 1000 ...) ... to by jetiny musely být zadarmo ... (a manželce s dítětem bych je stejně nedal)
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Pondělí 26.09.2016 13:44, Ojeté pneu
Ano lze, ale je to poměrně rizikový obchod, zvlášť pro toho kdo tomu nerozumí. Chce to detailně pneumatiku prohlédnout místo vedle místa, ošahat + zkontrolovat DOT (většina laiků ani neví co to je).
Většina lidí prostě čumí na vzorek a tím to pro ně hasne.

Jednou jsem dostal sadu zimních kol Debica. Do jara jsem všechny vyhodil, protože vylezly kordy postupně.
Pak jsem jezdil na letních Matador MP 12 co jsem dostal k autu. Krom toho že řízení s tím bylo hrůza a tragedie, tak dojezdil jsem s nimi léto a dvě šly pryč, protože se hooodně rychle sjely, a to jsem udělal za léto asi 5 tisíc km.

Pak jsem koupil za 500 Kč dva Brillantisy na předek a mechanik mě tam musel dát duši, protože kraj byl ulomenej. Jezdil jsem asi na ně dva měsíce a na jedné se mi udělala boule. Druhou jsem si dokonce prorazil vlastní blbostí, takže jsem kupoval za litr další dvě v domnění v lepším stavu, a tentokrát jsem musel do obou dávat duše. A od té doby klid.

Zase na druhou stranu jsem kupoval sadu za 1 500 Kč před 3 lety, která měla 8 mm, r.v. 2010 v době koupě a letos jsou schopny odjezdit poslední sezonu. Prodal jsem je zároveň s autem...

Funglovka guma se dá sehnat i za tisícovku, lepší i do 1 500 Kč.

reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Pondělí 26.09.2016 18:37, a
kdysi nám v servisu starej mistr říkal....."koupit ojetou gumu je stejný jak kupovat použitej kondom"...

prostě koupit jeté pneu od někoho koho neznám je nesmysl.i kdyby měly vzorek 7mm
reagovat
Mates
počet příspěvků20
datum registrace09.07.2016
Pondělí 26.09.2016 19:12, Gumy
Zimní nikdy, letní možná, jako nouzovka... :) Ale myslím, že připlatit si za nové vyjde v mnoho případech výhodněji... :)
reagovat
kristian2
počet příspěvků240
datum registrace31.03.2015
Úterý 27.09.2016 03:21, k
jde oto, co od toho očekáváte a poměr ceny oproti nove .Kdysi jsem to zkusil v předu šli do kopru brzo blbě se ojížděli vzadu vydrželi dlouho .Dost podstatne je stáří pneumatiky .Takže je to na vás, jestli Vám ušetřený peníz převáží nevýhody a rizika
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků32
datum registrace20.08.2013
Úterý 27.09.2016 16:41, gumy
Jak říká klasik-nejdražší jsou jeté gumy
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Neděle 02.10.2016 23:42, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
freos napsal:

No záleží jak moc jeté ono přezouvání 2x za půl roku taky něco stojí...

Hoši jak ty gumy vybíráte? Já jsem koupil jeté jednou se 4mm a úplná pohoda až na to, že se po 10k km totálně sjely. Otázka jestli to byla vlastnost nebo to bylo tím, že nebyly nové...
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Pondělí 03.10.2016 08:30, Vyplatí,
ale musíte mít štěstí. Čím vyšší vzorek, tím lepší. Nemá smysl kola pořád přezouvat. Ze čtyř nákupů ojetých párů pneumatik byl špatný jen jeden pár. Gumy byly poskákané, vhodné tak na přívěs. Zbývající páry byly dobré, mám je stále obuté. Kupoval jsem je vždy na základě inzerátu, slušný kupující nafotí DOT a hloubku dezénu a případné nedostatky. Rozhodnutí je pak na kupujícím, ale já jsem byl, až na ten jeden případ, vždycky spokojený.
reagovat
David V
počet příspěvků1853
datum registrace16.05.2007
Pondělí 03.10.2016 10:10, RE: Vyplatí se ojeté pneu ?
PatM napsal:
freos napsal:
No záleží jak moc jeté ono přezouvání 2x za půl roku taky něco stojí...Hoši jak ty gumy vybíráte? Já jsem koupil jeté jednou se 4mm a úplná pohoda až na to, že se po 10k km totálně sjely. Otázka jestli to byla vlastnost nebo to bylo tím, že nebyly nové...

Gumy jsou naučené na jednu stranu otáčení, takže pokud to není vyloženě směrový dezén, tak je riziko namontování proti směru otáčení a pak se guma rychle sjede, než si "zvykne" zvykne na druhý směr otáčení.
Já jetý gumy nekupuju, ale musím se přiznat, že jsem 4 prodal, ale byly sjetý rovnoměrně, neposkákaný. Zimní už byly nevyhovující, protože na sněhu nezabíraly, byť vzorek byl 6,5 mm. A letní měly vzorek 3,5 a ještě se zájemce našel. Ono 17-ky nové slušné stojí skoro 3 tisíce...
reagovat
BohdanKusala
počet příspěvků8
datum registrace11.10.2016
Úterý 11.10.2016 13:12, Pozor na stáří pneumatik
Hlavně bych si dával pozoz na to, jak jsou ty pneumatiky starý. Loni jsem právě řešil pneumatiky a koupil jsem si jedny, který vypadaly jako nový, neojetý, prostě vypadaly velmi slušně. Bohužel je měl majitel už dlouhou dobu v garáží a pár let za sebou měly, čímž ztratily veškeré potřebné vlastnosti a v zatáčkách klouzaly (protože byly moc tvrdý). Stáří pneumatik zjištíš, když se podíváš na kód, který je na nich napsaný a zkusíš ho vygooglit.
reagovat
ctverak
počet příspěvků176
datum registrace01.08.2007
Úterý 11.10.2016 15:02, RE: Vyplatí,
Ojeté pneu jsem kupoval tři sady a pouze v jednom případě nestály za nic, samozřejmě u rozměrů R14 nebo R15 je rozdíl mezi ojetou a novou od slušné značky relativně malý, ale u takových R18 je rozdíl v ceně poloviční a to u gum které mají 80% vzorku se vyplatí.

reagovat
klanova2
počet příspěvků1
datum registrace08.04.2018
Čtvrtek 12.04.2018 21:24, Pneumatiky
Tak já nevím, ale myslím že se rozhodně ojeté pneumatiky nevyplatí ani na menší popojížďky. Podle me se takto kupují zající v pytli. Chápu že za pneumatiky nechcete dát moc peněz, ale tohle mi přijde jako blbost.. Já loni kupovala pneumatiky zde https://www.pneuok.cz jedná se o speciální obchod, kde ti nejen poradí, jaké pneumatiky budou pro tvoje auto nejlepší, ale zároveň jsou cenově dostupné a myslím si, že než kupovat ojeté pneu, které zachvíli vyhodíš, tak se vyplatí koupit si nové a kvalitní, které vydrží. Ale jak říkám, je to můj názor:)
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.