0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr prvního auta do 140 000,-

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, italská vozidla
Roman96
počet příspěvků7
datum registrace03.07.2014
Čtvrtek 03.07.2014 20:51, Výběr prvního auta do 140 000,-
Dobrý den chtěl bych poradit s výběrem prvního auta moje požadavky jsou aby auto bylo sportovní,rychlé,nevšední a mělo dostatek výkonu k poražení kdejakého nafoukaného hejska s BMW od tatínka.zatím jsem pouze uvažoval o RX-8,Fiatu coupé 2.0 20VT,Audi S4 B5 a peugeot 406 coupé s motorem 3.0 v6 co by jste mi doporučily popřípadně mi něco navrhněte
PS: Dokonce jsem uvažoval i o renaultu 5 turbo ale to je zabiják a rozpočet je cca 130-140 tisíc
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Čtvrtek 03.07.2014 22:43, R5
Doporučuji R5 nebo punto 1,4GT, auta mají 4 společné znaky:
1) vypadají obyčejně
2) hoooodně jedou
3) nedají se skoro řídit
4) jsou celkem levné - zbude i na pohřeb v závodnickém stylu
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 03.07.2014 22:54, RE: R5
BMW528i napsal:
Doporučuji R5 nebo punto 1,4GT, auta mají 4 společné znaky: 1) vypadají obyčejně2) hoooodně jedou3) nedají se skoro řídit4) jsou celkem levné - zbude i na pohřeb v závodnickém stylu


Odpovídat by měly ženy
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 03.07.2014 23:15, mazda
Kup tu mazdu. Za ty peníze bude wankel před smrtí a na servis mít nebudeš, pro ostatní bude mnohem lepší když budeš dál jezdit mhd.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 04.07.2014 06:26, Audi
Kup tu audi - než se rozpadne, tak k nejbližší vesnické dýze s tím dojedeš. A patnáctky, co budeš klátit na zadním sedadle, nepoznají, že tak bedna šrotu není pojízdná... Hlavně, že to má 4 kruhy na čumáku.

A teď vážně. Jako první auto si nekupuj nic z toho, nebo se druhého auta nedožiješ. Mazda je servisně nákladná a nikdo ji tu pořádně servisovat neumí, audi je servisně drahá a za 140 tisíc je sama po smrti, zachovalého peugeota nebo fiata bys musel sehnat od fandy-sběratele, a ten ti to jako první auto neprodá, ostatní kusy budou taky vraždy.

Za 140 tisíc se dá sehnat solidní auto, ale ty se v prvé řadě nad sebou zamysli. Pak se zamysli nad tím, na co to auto opravdu potřebuješ.
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Pátek 04.07.2014 09:05, RE: Výběr prvního auta do 140 000,-
Roman96 napsal:
Dobrý den chtěl bych poradit s výběrem prvního auta moje požadavky jsou aby auto bylo sportovní,rychlé,nevšední a mělo dostatek výkonu k poražení kdejakého nafoukaného hejska s BMW od tatínka.zatím jsem pouze uvažoval o RX-8,Fiatu coupé 2.0 20VT,Audi S4 B5 a peugeot 406 coupé s motorem 3.0 v6 co by jste mi doporučily popřípadně mi něco navrhněte PS: Dokonce jsem uvažoval i o renaultu 5 turbo ale to je zabiják a rozpočet je cca 130-140 tisíc


první auto, se kterým chce porážet nafoukaný hejsky...doporučuju návštěvu psychologa, večerní automechanikářskou a školu smyku (psychologem bych začal)
reagovat
Roman96
počet příspěvků7
datum registrace03.07.2014
Neděle 06.07.2014 19:45, První auto
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 06.07.2014 20:39, RE: První auto
Roman96 napsal:
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12


on taky fiat HGT neni nic extra silnýho ani sportovního, paradoxně Punto GT je daleko živější než to HGT. Ale cca od 100km/h výš ti stejně ty 5er BMW s V8 stejně ujede je to prostě jiná liga
Jestli bych měl doporučit nějaké auto tak Saab 9000 / 9-3 / 9-5. Motor 2.3 s turbinou, na vrakači koupíš silnější jednotku, výfuk, vzd.filtr a razem a lehce mužeš mít přes 300HP Tam už máš reálnou šanci, že ty BMW celkem snadno zpráskáš
V první řadě bych ale začal s tim psychologem !!!!!! V prvním autě by ses měl naučit řídit ohleduplně, a né všechny předjíždět.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 07.07.2014 09:41, RE: První auto
Roman96 napsal:
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12


Chceš práskat hejsky v BMW od tatínka a sám máš v 18 letech 140 000 na auto? To byly asi dobrý brigády... Ale vážně, zajdi si k psychologovi. Pak se nauč jezdit slušně. A pokud "závodíte" na běžné silnici v provozu, tak ti přeju potkanej motor...
reagovat
alekas
počet příspěvků9
datum registrace06.06.2014
Pondělí 07.07.2014 13:05, ...
Zkusil by jsem hondu civic type R
reagovat
alekas
počet příspěvků9
datum registrace06.06.2014
Pondělí 07.07.2014 13:10, ...
Nebo ješte lépe Integru
reagovat
Roman96
počet příspěvků7
datum registrace03.07.2014
Pondělí 07.07.2014 22:14, RE: První auto
KoobaS napsal:
Roman96 napsal:
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12
Chceš práskat hejsky v BMW od tatínka a sám máš v 18 letech 140 000 na auto? To byly asi dobrý brigády... Ale vážně, zajdi si k psychologovi. Pak se nauč jezdit slušně. A pokud "závodíte" na běžné silnici v provozu, tak ti přeju potkanej motor...


No jestli ti jde o to kde jsem vzal ty peníze tak to si spořím od 15ti let a něco je i z brigády a asi 40tisíc jsem měl na knížce jinak co chodim na brigádu tak tam dostávám 15-20tisíc/měs.
a za další ne nejsme takoví idioti nejčastěji závodíme na letišti v Blatný a nebo za školou máme takovou silnici kde nejezdí jediné auto. Za třetí jezdit slušně umím a neříkám že vždy jezdím jak na závodech a za čtvrté nechápu proč bych měl jít k psychologovi.

Ale zpět k tématu co si myslíte o Audi 90 coupé quattro s motorem 2.3 s turbem

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 08.07.2014 07:42, RE: První auto
Roman96 napsal:
KoobaS napsal:
Roman96 napsal:
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12
Chceš práskat hejsky v BMW od tatínka a sám máš v 18 letech 140 000 na auto? To byly asi dobrý brigády... Ale vážně, zajdi si k psychologovi. Pak se nauč jezdit slušně. A pokud "závodíte" na běžné silnici v provozu, tak ti přeju potkanej motor...
No jestli ti jde o to kde jsem vzal ty peníze tak to si spořím od 15ti let a něco je i z brigády a asi 40tisíc jsem měl na knížce jinak co chodim na brigádu tak tam dostávám 15-20tisíc/měs. a za další ne nejsme takoví idioti nejčastěji závodíme na letišti v Blatný a nebo za školou máme takovou silnici kde nejezdí jediné auto. Za třetí jezdit slušně umím a neříkám že vždy jezdím jak na závodech a za čtvrté nechápu proč bych měl jít k psychologovi.Ale zpět k tématu co si myslíte o Audi 90 coupé quattro s motorem 2.3 s turbem


K psychologovi by sis měl zajít, protože máš komplexy z toho, že někdo s výkonějším autem je rychlejší než ty...

A k tématu: nekupuj auta z 80. 90. let, zbytečně jenom zničíš potencionálního youngtimera... Kup si nějakou alfu, hondu nebo BMW po přelomu tisíciletí. Možná ještě tak imprezu nebo lancera... A hlavně kup to nejrychlejší auto na ketrý narazíš. Pokud máš z brigád takovýhle prachy, tak ufinancuješ cokoliv...
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Úterý 08.07.2014 10:56, RE: První auto
Roman96 napsal:
KoobaS napsal:
Roman96 napsal:
Já chci prostě jen rychlé auto protože mne už štve x hejsků co si na mne dovolují s tím že já mám trapnýho fiata bravo HGT a oni BMW s Výkonem XX kobil a pokaždé když si s nějakým dám závod tak mne porazí neříkám že HGT je nějak slabý ale nestačí autům jako je 5kovej bavorák s v8 nebo posledně měl 6.0 V12
Chceš práskat hejsky v BMW od tatínka a sám máš v 18 letech 140 000 na auto? To byly asi dobrý brigády... Ale vážně, zajdi si k psychologovi. Pak se nauč jezdit slušně. A pokud "závodíte" na běžné silnici v provozu, tak ti přeju potkanej motor...
No jestli ti jde o to kde jsem vzal ty peníze tak to si spořím od 15ti let a něco je i z brigády a asi 40tisíc jsem měl na knížce jinak co chodim na brigádu tak tam dostávám 15-20tisíc/měs. a za další ne nejsme takoví idioti nejčastěji závodíme na letišti v Blatný a nebo za školou máme takovou silnici kde nejezdí jediné auto. Za třetí jezdit slušně umím a neříkám že vždy jezdím jak na závodech a za čtvrté nechápu proč bych měl jít k psychologovi.Ale zpět k tématu co si myslíte o Audi 90 coupé quattro s motorem 2.3 s turbem


Popravdě je mi celkem jedno kde jsi vzal peníze, ale doufám, že tě na silnici nepotkám. Jestli se nezabiješ dřív než dospěješ, takt o časem pochopíš.
jinak chtít po autě z přelomu 80 - 90 let aby spráskalo BMW s V8? no zkusil bych třeba e55 amg, ale určitě ne 2,3turbo, které bude pravděpodobně před smrtí a z původních cca 200koní bude mít ted tak 100. zkus se podívat po podobných autech s jakýma chceš závodit a připrav se na spotřebu 15-20L. a předem zapomeň, že něco s turbem a předním náhonem prožene zadokolku s V8.
reagovat
Roman96
počet příspěvků7
datum registrace03.07.2014
Úterý 08.07.2014 10:59, RE:První auto
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Úterý 08.07.2014 11:08, RE:První auto
Roman96 napsal:
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo


a když to není komplex, tak co to teda je? Přeji dobrou ruku při výběru. provoz takového auta stojí hodně peněz, tak at ti zbyde na benzín. Jinak ne každej s BMW se vytahuje. Já mám 2 BMW a obě slouží na běžné ježdění do práce a podobně.

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 08.07.2014 11:17, RE:První auto
BMW528i napsal:
Roman96 napsal:
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo
a když to není komplex, tak co to teda je? Přeji dobrou ruku při výběru. provoz takového auta stojí hodně peněz, tak at ti zbyde na benzín. Jinak ne každej s BMW se vytahuje. Já mám 2 BMW a obě slouží na běžné ježdění do práce a podobně.


BMW528i:To, že se nevytahuješ, bude pravděpodobně tím, že ti je cet a více...

Roman96:Komplex to je, a pokud se dožiješ mentální dospělosti, jednou to uznáš... Jinak by ses měl zaměřit hlavně na pravopis... Provoz a shánění dílů na ta 2 auta je dnes značně náročný. Díly už se nevyrábí. Dnes s takovými auty nimi nikdo moc nejezdí, jsou ve sbírkách a nabývají na hodnotě. Pokud je nějaký kus za "dostupnou" cenu, znamená to, že by si zasloužil zrestaurovat, tvým závoděním ho pošleš tak akorát na vrakáč...
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Úterý 08.07.2014 11:42, RE:První auto
KoobaS napsal:
BMW528i napsal:
Roman96 napsal:
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo
a když to není komplex, tak co to teda je? Přeji dobrou ruku při výběru. provoz takového auta stojí hodně peněz, tak at ti zbyde na benzín. Jinak ne každej s BMW se vytahuje. Já mám 2 BMW a obě slouží na běžné ježdění do práce a podobně.
BMW528i:To, že se nevytahuješ, bude pravděpodobně tím, že ti je cet a více...Roman96:Komplex to je, a pokud se dožiješ mentální dospělosti, jednou to uznáš... Jinak by ses měl zaměřit hlavně na pravopis... Provoz a shánění dílů na ta 2 auta je dnes značně náročný. Díly už se nevyrábí. Dnes s takovými auty nimi nikdo moc nejezdí, jsou ve sbírkách a nabývají na hodnotě. Pokud je nějaký kus za "dostupnou" cenu, znamená to, že by si zasloužil zrestaurovat, tvým závoděním ho pošleš tak akorát na vrakáč...


s Autem jezdím 7 let a najel sem přes 300tkm, Bmw s v8 benzínem bych si rád koupil, ale ne na závodění ale na běžné ježdění 70km do práce 70 z práce po všech typech silnic. jezdil bych za 13l LPG motor je velice spolehlivý kultivovaný a při předjíždění a jízdě po dálnici má velkou výkonovu rezervu o tom to je. ne o tom se honit s audi 90 z roku 123, které má údajných 360koní nebo 3000gt. když bych chtěl závodit, tak si koupím BMW M3. Měl jsem doma asi 2 měsíce Punto GT bylo ještě vyladěné a na bzdě mělo asi 180koní (než se ke mně dostalo nějací už asi pochcípali) a auto jelo jako raketa, bralo si tak 15l hrabalo ve 100km/h na 3° a po najetých asi 100km jsem zjistil, že to auto je kničemu - kde se dá jezdit rychle s téměř neřiditelným autem?? (jako raritka na vyjetí jednou za čas na kafe, když bych na to měl dobrý). on na to autor možná časem taky přijde.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 08.07.2014 11:45, RE:První auto
Roman96 napsal:
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo



To si jako vážně myslíš že nějak upravené 20 let staré audi bude jezdit spolehlivě? To muselo být velmi drahé a složité na údržbu na provoz už jako nové... počítej olej každých 5000Km max, pokud tedy nebude mizet. Spojka bude spotřební materiál a pneu taky. Na motoru speciální díly. Hodně drahý. Na to nemáš.

Mitsu 3000 twin je neuvěřitelně složité auto na servis. Dvě turba, aktivní podvozek, sofistikovaná 4x4... I jako leštěnka má drahou udržbu, a za 140t to bude vrak. Na to taky nemáš. Za ty peníze maximálně dodge stealh bez turba, ale to nejede.

Možná za tu cenu koupíš staré subaru GT nebo první hodně jeté Sti ale opět jsme u toho že nemáš na servis.

Tím servisem myslím situaci že u všech mnou zmíněných aut se ti může stát že bude v krátkém časovém úseku dražší než pořizovací cena auta.

Prostě si musíš uvědomit že za investici 140t nikoho v novějším BMW od 330i výše nespráskáš rozdílem třídy. Ani omylem. Navíc silně pochybuji že takové auto zvládneš.
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Úterý 08.07.2014 11:53, RE:První auto
PetrT napsal:
Roman96 napsal:
Komplex z toho nemám jen mne už sere jak se každej blb s bmw vytahuje ale o výkendu se jedu podívat na audi 90 coupé motor 2.3 s turbem 360hp na co bych se měl koukat a zaměřit?Popřípadně se ještě mohu jet podívat na Mitsubishi 3000GT Twin turbo
To si jako vážně myslíš že nějak upravené 20 let staré audi bude jezdit spolehlivě? To muselo být velmi drahé a složité na údržbu na provoz už jako nové... počítej olej každých 5000Km max, pokud tedy nebude mizet. Spojka bude spotřební materiál a pneu taky. Na motoru speciální díly. Hodně drahý. Na to nemáš.Mitsu 3000 twin je neuvěřitelně složité auto na servis. Dvě turba, aktivní podvozek, sofistikovaná 4x4... I jako leštěnka má drahou udržbu, a za 140t to bude vrak. Na to taky nemáš. Za ty peníze maximálně dodge stealh bez turba, ale to nejede.Možná za tu cenu koupíš staré subaru GT nebo první hodně jeté Sti ale opět jsme u toho že nemáš na servis. Tím servisem myslím situaci že u všech mnou zmíněných aut se ti může stát že bude v krátkém časovém úseku dražší než pořizovací cena auta. Prostě si musíš uvědomit že za investici 140t nikoho v novějším BMW od 330i výše nespráskáš rozdílem třídy. Ani omylem. Navíc silně pochybuji že takové auto zvládneš.


Hezky řečeno, snad i dost polopaticky. Jsou to auta která dnes slouží jako hračka pánům kolem 50let, co jezdí v novém MB E /S a podobně a zajímají se o auta a mohou si dovolit příležitostný provoz takového auta, kdyždodenní totiž to auto už ani nezvládne. levné kusy na prodej jsou, ale vyžadují investice ve statisících. Jsou to auta která sály 2-3 ml kč nové a protože nejsou velkosériové, tak jejich provoz stojí asi tolik co stál u nového.

reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.