0
zpět
 

diskuze k tématu: výber ojetého auta: spolehlivé, ekonomické a stylové

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Artego
počet příspěvků4
datum registrace22.10.2017
Neděle 22.10.2017 22:08, výber ojetého auta: spolehlivé, ekonomické a stylové
Dobrý den, poprosil bych o radu nějakého zkušeného admina.

Chci si koupit první ojeté auto do 100.000kč ( kdyby se pohybovalo okolo 70.000 a splnovalo ostatní pořadavky jen dobře). Denně mám v plánu najet zhruba okolo 15-20km kvůli dojíždění do práce a občasně vyrazit někam dál třeba na výlet. Auto by mělo splňovat 3 hlavní požadavky: spolehlivost, úspora(spotřeba/náhradní díly), a estetika. Pro představu jaké vozy se mi líbí uvedu pár příkladů. Škoda Fabia 2, zejména v úpravě monte carlo. Nové vozy Mazda 3 / 6 / a CX-5 kupříkladu. Seat Leon, Ibiza v novejších verzích. Vozy od značek Opel a Volkswagen vypadají také dobře.

S estetikou jsem vám pomohl (nezavrhuji i jiné značky podobného vzhledu nebojte se a doporučte i alternativy!) ted mi prosím poradtě na které z těchto vozů se dá spolehnout.

Na konec bych rád dodal, že výkon automobilu není moc důležitý jezdil jsem s fabiemi s motory 1.2 a myslím si, že to je dostačující volba. Ohledně velikosti a karoserie vozidla bych preferoval hatchback (5 dvěří - vyklápěcí kufr)

Mnohokrát děkuji za odborné názory.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 23.10.2017 14:56, výběr auta
Dobrý den, v tuto chvíli z kapacitních důvodů další dotazy do naší poradny nepřijímáme. Nicméně v diskuzním fóru se pohybuje řada zkušených řidičů, kteří mohou poradit ze své vlastní zkušenosti. Přeji hezký den.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 23.10.2017 15:34, RE:
Obávám se, že v cenové hladině okolo 70 000Kč moc slušných Fabií 2. generace nebude, nicméně zda platí doporučení hledat atmosférický benzín 1,4 litru.
Osobně bych spíš doporučil Fiat Grande Punto, i když ani tam nebude moc velký výběr.
Co se týče estetiky, nejlepší je otevřít vyhledávač, třeba zde na tipcarsu, zadat cenové podmínky, palivo benzín a vybrat třeba 5 modelů. Ty sem doplnit a pak se určitě najde někdo, kdo doporučí nejvhodnější z nich a s jakým motorem...
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Úterý 24.10.2017 08:14, rada
Mozna nez napsat jaka nova auta se vam libi by bylo lepsi napsat, jaka ojeta auta v te dane cenove hladine se vam libi. Ono je hezke rict, ze Fabia 2 monte carlo a nebo nova mazda 3. Ale musite si uvědomit, ze za 70-80tis budete tezko shanet fabii 2 v alespoň rozumnem stavu, natoz verzi monte carlo. zkuste se sam porozhlednout třeba zde na tipcars na auta ve vasi cenove relaci at mate trosku realnejsi predstavu jak vypadaji auta a co se da sehnat za tech 80 tis. Za tuto cenu seženete pekny Opel Corsa vyroby 2007 a novejsi, jiz ty nove modely. Fiat Grande Punto, Peugeot 207 je takve velmi hezky a vejdete se s cenou. Fabii mam rad, ale za 80 tis je tam jedine HTP, u kterého clovek nikdy nevi v jakem je stavu. Fabia dava největší smysl když chcete kombika a presto zustat u mensiho auta. Protože 207 kombi opravdu není hezka. Ještě je tu ale Renault Clio, ten je hezky jak kratky tak jako kombik. Ja mel firemni fabii HTP 2011 facelift 51kw a byl jsem spokojeny. Jezdil jsem celou CR, většinou po okreskách, protože rozmisteni poboček si to vyzadovalo, ale byl jsem spokojeny. Po meste je to krasne lehky a ciperny auto a na dalnici jsem toho moc nenajezdil. Mozna mi nebuete verit, ale dle knihy jizd jsem za 130 tis km mel spotřebu 5,5. Jezdil jsem tak, ze jsem splynul s provozem a jezdil predvidave. O spolehlivost nemuzu hovorit, auto bylo firemni a nove a za 130tis km se navíc opravovala jen klika dveri a zamek po vykradeni. Jinak jen predepsany servis po 30tis km.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.