0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr auta pro rodinu i převoz materiálu a nářadí

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.12.2015 08:08, Výběr auta pro rodinu i převoz materiálu a nářadí
Dobrý den
Pořeboval bych poradit s výběrem auta pro přepravu materiálu,nářadí i pro výlety s rodinou.Takový univerzál,který by nahradil Škodu Fabii combi.
Výběr se mi zůžil na VW Caddy,Peugeot Partner druhé generace nebo jeho sourozenec Citroen Berlingo.Najedu s autem do 15 000km ,máme totiž ještě do města druhé auto.Vyplatí se koupit benzín a bude stačit vkýonem nebo na takové auto myslím tím velikost je lepší diesel.Jsem nyní zvyklý na auta s LPG.kde je cena na km velmi příznivá oproti jiným palivům.
Jaký motor by jste mi doporučily na danou velikost a typ auta.Jaké jsou zkušenosti s novějšími motory,spolehlivost jak benzínů tak dieselů.
Děkuji za vaše rady s pozdravem Antonín
reagovat
Marek24
počet příspěvků35
datum registrace18.10.2015
Pondělí 14.12.2015 08:13, Doporučuji se podívat
na Ford tourneo courier 1.0 ecoboost. Do konce roku akce, je to prostorný auto (ale menší jak Berlingo), bohatá výbava, na malou dodávku to jede velice slušně.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 14.12.2015 09:05, xxxx xxxx xxxxx
Dle osobnich zkusenosti ve firemnim provozu je nejlepsi na celkovou vydrz Caddy, ale pro soukromou osobu je nesmyslne drahy.



Berlingo je cenove ok, ale v benzinu vubec nejede, to je strasny auto. V nafte jen ta silnejsi.



podival bych se na Dokker, je cca o 100t levnejsi nez Berlingo a o tolik horsi neni.



vyhnul bych se Doblu, po 3 letech sice jezdi v pohode ale vypada na dvojnasobek. Minula generace Transitu Conect byla jako osobak strasna, novou neznam. Ford ale nasadil ceny dost vysoko.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 14.12.2015 14:19, napadlo mě
Co Caddy a CNG? Pokud máte tankování v dosahu. Caddy je a asi i bude stále držák.

Dokker (nafta) má soused a nestěžuje si, já sám z mé nové Dacie nijak odvázaný nejsem, ale za ty peníze.

Tournero Kurýr v akci Trend se jeví velmi dobře, pak bych porovnal s Dokkerem (servis/prostor).
reagovat
ewing1
počet příspěvků46
datum registrace29.05.2009
Úterý 15.12.2015 08:59, Pick up
Doporučil bych nějaký pick-up s korbou a s kabinou pro 5-6 osob..
Např. Chevrolet Silverado nebo Ford F250, apod. To jsou i ideální auta na dovolenou.
Pokud nechcete pick-upa s korbou, tak je ideální např. Chevrolet Suburban, ten je 9 místný
a druhá řada sedadel se dá jednoduše sklopit a poslední se dá vyjmout, takže na převoz materiálu také hodně místa. A samozřejmě pouze s benzínovým motorem, ideální s LPG.
Jsou to spolehlivá a trvanlivá auta. Navíc pohodlná (místa a pohodlí je v interiéru dostatek) a bezpečná..
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.