0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo v60 vs. Ford Focus

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, ostatní
martina33
počet příspěvků1
datum registrace01.05.2016
Neděle 01.05.2016 08:07, Volvo v60 vs. Ford Focus
Dobrý den,
prosím o radu. Rozhoduji se mezi dvěma auty do 200tis. Volvo V60 2.0 z roku 2005 a Fordem Focus 1.6. z roku 2010, obojí Diesel, kombi. Volvo je cca o 40tis. levnější. Řídil se mi lépe a měl by být bezpečný (hlavní kritérium). Focus je pěkný a velmi zachovalý, má o proti staršímu Volvu lepší výbavu. Upozorňuji že motorům atp. vůbec nedorzumím, proto prosím o pro mě pochopitelné odpovědi :). Děkuji!
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Úterý 03.05.2016 09:40, RE: Volvo v60 vs. Ford Focus
martina33 napsal:
Dobrý den,prosím o radu. Rozhoduji se mezi dvěma auty do 200tis. Volvo V60 2.0 z roku 2005 a Fordem Focus 1.6. z roku 2010, obojí Diesel, kombi. Volvo je cca o 40tis. levnější. Řídil se mi lépe a měl by být bezpečný (hlavní kritérium). Focus je pěkný a velmi zachovalý, má o proti staršímu Volvu lepší výbavu. Upozorňuji že motorům atp. vůbec nedorzumím, proto prosím o pro mě pochopitelné odpovědi :). Děkuji!


Předpokládám že se jedná v dotazu.o V50, protože V60 je nástupce a vyrábí se od 2011. Za mne doporučuji jednoznačně Volvo, možná ještě pohledat něco cca od roku 2008 kdy došlo na facelift a hledat výbavu Summum nebo Momentum. Lidé o V50 tvrdí že je to převlečený a předražený Ford Focus, ale s od Forda má jen podvozkovou platformu podobně jako Mazda a auto je vnitřkem úplně jiná liga. I motory nejsou od Fordu, ale od PSA nebo silnější vlastní produkce. S místem uvnitř je to nastejno tzn. na zadních sedadlech max. 2 spolucestující. Pro Volvo hovoří nejlepší sedačky ve své třídě, kvalitní provedení prakticky všeho v autě (kůže, plasty, audio...) a prvky pasivní bezpečnostní výbavy (tlusté masivní plechy, rámy karoserie,,,). Jízdní vlastnosti V50 jsou podle mne lepší než u Focusu (možná subjektivní dojem, ale něco jsem i s Focusem najel, ale nebyla to verze ST či RS což je zase jiná liga). U Fordu je levnější servis a některé náhradní díly.
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Čtvrtek 05.05.2016 08:39, RE: Volvo v60 vs. Ford Focus
martina33 napsal:
Dobrý den,prosím o radu. Rozhoduji se mezi dvěma auty do 200tis. Volvo V60 2.0 z roku 2005 a Fordem Focus 1.6. z roku 2010, obojí Diesel, kombi. Volvo je cca o 40tis. levnější. Řídil se mi lépe a měl by být bezpečný (hlavní kritérium). Focus je pěkný a velmi zachovalý, má o proti staršímu Volvu lepší výbavu. Upozorňuji že motorům atp. vůbec nedorzumím, proto prosím o pro mě pochopitelné odpovědi :). Děkuji!


Kouknul bych ještě i na V50 s motorem D2 1560 cm3/84 kW šestikvalt nebo starší 1,6 D 1560 cm3/80 kW s pětikvaltem. Na trhu s ojetinama je jich víc a dá se něco vybrat. Auto se vyrábělo v belgickém Gentu, v Holansku a Belgii je jich celkem dost. Dal bych si pozor na auto s tažným zařízením, aby nebyl motor utahaný od tahání tam populárních obytných přívěsů. Motor není trhač asfaltu, ale na tento kombík bohatě stačí a auto jezdí docela svižně.
Od Fordu mě odrazují především hrůzostrašné sedačky ve Focusu a fordí specialita - "drtič pravého kolene" (široký středový sloupek). Po delší jízdě se musíte po vystoupení z vozu nejdřív jít někam rozhýbat, to u Volva fakt nehrozí.
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Čtvrtek 05.05.2016 08:39, RE: Volvo v60 vs. Ford Focus
martina33 napsal:
Dobrý den,prosím o radu. Rozhoduji se mezi dvěma auty do 200tis. Volvo V60 2.0 z roku 2005 a Fordem Focus 1.6. z roku 2010, obojí Diesel, kombi. Volvo je cca o 40tis. levnější. Řídil se mi lépe a měl by být bezpečný (hlavní kritérium). Focus je pěkný a velmi zachovalý, má o proti staršímu Volvu lepší výbavu. Upozorňuji že motorům atp. vůbec nedorzumím, proto prosím o pro mě pochopitelné odpovědi :). Děkuji!


Kouknul bych ještě i na V50 s motorem D2 1560 cm3/84 kW šestikvalt nebo starší 1,6 D 1560 cm3/80 kW s pětikvaltem. Na trhu s ojetinama je jich víc a dá se něco vybrat. Auto se vyrábělo v belgickém Gentu, v Holansku a Belgii je jich celkem dost. Dal bych si pozor na auto s tažným zařízením, aby nebyl motor utahaný od tahání tam populárních obytných přívěsů. Motor není trhač asfaltu, ale na tento kombík bohatě stačí a auto jezdí docela svižně.
Od Fordu mě odrazují především hrůzostrašné sedačky ve Focusu a fordí specialita - "drtič pravého kolene" (široký středový sloupek). Po delší jízdě se musíte po vystoupení z vozu nejdřív jít někam rozhýbat, to u Volva fakt nehrozí.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.